وقت سفارت فرانسه فوری

وقت سفارت فرانسه فوری 

 

فرانسه یکی از کشورهای مطرح اروپایی و قطب‌های گردشگری جهان است. این کشور دانشگاه‌های ممتاز و درجه یکی دارد و شرکت‌های فعال در آن محیط مناسبی برای حضور افرادی هستند که می‌خواهند در شرکت‌های برجسته و متمایز جهانی کار کنند.

کسانی که قصد سفر به فرانسه را دارند اهداف مختلفی را دنبال می‌کنند. بعضی از این افراد قصد دارند که با آشنایان خودشان که در فرانسه ساکن هستند دیدار کنند. گروه دیگری با هدف تحصیل یا کار در این کشور عازم فرانسه می‌شوند. برخی از افراد نیز ممکن است برای دریافت خدمات پزشکی و درمان یا مواردی مانند حضور در جلسات کاری و غیره به فرانسه سفر کنند.

با توجه به اینکه هدف کسانی که قصد حضور در فرانسه را دارند چیست، شرایطی که برای دریافت وقت سفارت فرانسه وجود دارد متفاوت خواهد بود. در این مطلب ویزا ۲۱ شرایط دریافت وقت سفارت فرانسه به صورت فوری را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

اطلاعات بیشتر در مرد نحوه گرقتن ویزای فرانسه و وقت سفارت فرانسه در مقاله رو به رو —->>>>> وقت سفارت فرانسه 

 

مشخص کردن نوع ویزا برای رزرو وقت سفارت فرانسه در تهران

 

برای اخذ وقت سفارت فرانسه لازم است که انواع ویزای فرانسه را نیز بشناسید. فرانسه به عنوان یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن ویزاهای مختلفی را برای کسانی که عازم این کشور هستند صادر می‌کند. یکی از این موارد ویزای توریستی است و کسانی که با دیدن از جاذبه‌های طبیعی فرانسه قصد حضور در این کشور را دارند این نوع ویزا را تهیه می‌کند.

افرادی که می‌خواهند در دانشگاه‌های مطرح فرانسوی مشغول تحصیل شوند، لازم است که ویزای تحصیلی را دریافت کنند. این ویزا برای حضور در مدارس فردا مدارس فرانسه نیز الزامی خواهد بود.

کسانی که قصد دارند خدمات پزشکی را در فرانسه دریافت کنند نیاز به ویزای در واقع خواهد داشت، برای افرادی که قصد حضور در فرانسه به دلیل کار تجارت را دارند نیز ویزای کاری صادر می‌شود.

هر فردی با توجه به هدفی که از حضور در این کشور دارد می‌تواند یکی از این ویزاها را سفارت فرانسه در تهران دریافت کرده و سپس عازم این کشور اروپایی شود.

 

مدت زمان دریافت وقت عادی سفارت فرانسه

 

با توجه به اینکه هدفتان از سفر به فرانسه چیست و آیا قبلاً در حوزه شینگن حضور داشته‌اید یا خیر، مدت زمان صدور ویزای فرانسه برایتان متفاوت خواهد بود. به طور معمول تاریخ رسیدگی به درخواست‌هایی که برای اخذ وقت سفارت فرانسه ارائه می‌شود بین ۱۵ تا ۲۰ روز کاری خواهد بود. البته گاهی مواقع ممکن است در زمان‌هایی که تعداد درخواست‌ها زیاد است، اخذ وقت سفارت فرانسه حدود دو ماه طول بکشد.

بنابراین در صورتی‌ که قصد دارید در زمان کمتری به این کشور سفر کنید، لازم است وقت سفارت فوری فرانسه را دریافت کنید. برای گرفتن وقت سفارت به صورت فوری می‌توانید از متخصصان حوزه در ویزا ۲۱ کمک بگیرید.

نحوه دریافت وقت سفارت فرانسه فوری

وقت سفارت فوری فرانسه برای همه افرادی که قصد حضور در این کشور را دارند صادر نمی‌شود؛ یعنی در صورتی قصد اخذ ویزای توریستی فرانسه را داشته باشید نمی‌توانید وقت سفارت فرانسه را به‌صورت فوری بگیرید.

اما در شرایط اضطراری مانند درمان در فرانسه، شرکت در مراسم خاک‌سپاری نزدیکان، شرکت در کنفرانس‌های علمی مهم جهانی و … نیاز به ویزای فرانسه داشته باشید می‌توانید وقت سفارت فرانسه فوری را بگیرید.

البته با هزینه کمی بیشتر نیز می‌توانید وقت سفارت ویژه و سریع فرانسه را نیز دریافت کنید. در این مواقع نیاز است که مدارکتان را آماده داشته باشید، تا بتوانید با کمک متخصصین ویزا ۲۱ در عرض ۳ تا ۵ روز وقت سفارت این کشور را گرفته و آماده دریافت ویزای فرانسه شوید.

مدارک لازم برای رزرو وقت سفارت فرانسه

از جمله مدارک سفارت فرانسه که برای دریافت وقت سفارت این کشور و اخذ ویزای فرانسه لازم است آماده کنید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • فرم تکمیل شده اخذ ویزای فرانسه به همراه ترجمه آن
 • عکس رنگی متقاضی با زمینه روشن در ابعاد خواسته شده
 • اصل پاسپورت با مدت زمان اعتبار حداقل شش ماه و دارا بودن دو برگه خالی
 • مدارک هویتی مانند شناسنامه کارت ملی به همراه کپی و ترجمه آن‌ها
 • اصل سند ازدواج و کپی و ترجمه آن برای افراد متاهل
 • فرم دعوت‌نامه از سوی کارفرما برای متقاضیان ویزای کار
 • ارائه بیمه‌نامه پزشکی بین‌المللی
 • آدرس محل اقامت فرانسه برای کسانی که نیاز به ویزای خویشاوندی دارند
 • فرم تکمیل شده ویزا برای اعضای خانواده
 • گواهینامه اشتغال به کار برای کارمندان یا اسناد مالکیت و گواهی تمکن مالی برای کسانی که قصد سفر توریستی به فرانسه را دارند
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان دانشجویان
 • فرم دعوت‌نامه دانشگاه برای کسانی که پذیرش تحصیلی گرفته‌اند
 • تکمیل فرم تعهدنامه و ارائه چک و ضمانت بانکی جهت بازگشت به کشور برای ویزای توریستی

هزینه دریافت وقت سفارت فرانسه

برای اخذ وقت سفارت فرانسه عادی مبلغی از متقاضیان دریافت نمی‌شود، اما برای دریافت وقت فوری سفارت، تحویل مدارک مصاحبه و انگشت‌نگاری لازم است که مبلغی که سفارت ارائه‌شده را به‌صورت یورو و نقدی پرداخت کنید. این مبلغ‌ها برای هر فرد متفاوت هستند و هزینه دریافت ویزای بزرگ‌سالان و کودکان با هم یکسان نیست. حتماً این موضوع را در نظر داشته باشید که پس از بررسی مدارک در صورتی که موفق به دریافت ویزای فرانسه نشده باشید، سفارت این مبلغ را به شما بر‌نمی‌گرداند.

دریافت وقت سفارت فرانسه در تهران

برای ارائه مدارک اخذ ویزای فرانسه لازم است که به VFS Global تهران مراجعه کنید.

آدرس کارگزاری VFS در تهران

تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، مرکز خرید هروی، طبقه چهارم

ساعات و روز‌های کاری کارگزاری VFS در تهران

یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۷ عصر

شماره تلفن vfs در تهران

۰۲۱۹۱۰۰۸۰۴۶

سخن پایانی

قدم اول اخذ ویزای فرانسه این است که وقت سفارت این کشور را دریافت کرده و مدارک اعلام شده را در زمان اعلام شده تحویل سفارت دهید. در صورتی‌ که مدارک ارائه شده نظر کامل باشد و انگشت‌نگاری را انجام داده باشید و هزینه سفارت را پرداخت کرده باشید، بین از ۱۵ تا ۲۰ روز تا ۲ ماه نتیجه دریافت ویزای فرانسه برایتان مشخص خواهد شد..

کسانی که نیاز به وقت سفارت فوری فرانسه دارند می‌توانند وقت سفارت را به صورت پریمیوم نیز دریافت کنند. برای دریافت وقت سفارت فرانسه به صورت فوری و آماده شدن جهت سفر به این کشور می‌توانید با مشاورین ما در ویزا ۲۱ در ارتباط باشید.

سوالات متداول+ جواب

۱) سفارت فرانسه در تهران برای افغان‌ها ویزای این کشور را صادر می‌کند؟

افغان‌ها با دارا بودن پاسپورت معتبر و سن بالای ۱۸ سال می‌توانند از طریق سفارت فرانسه در تهران برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنند.

۲) برای تحصیل در فرانسه نیاز به چه نوع ویزایی خواهیم داشت؟

برای تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه لازم است که ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید.

 

آیا این مقاله مفید بود ؟

چرا این مقاله برای شما مفید بود ؟

۱۴۰۲/۱۲/۸ ۱۲:۵۹:۰۴

ثبت ديدگاه

Call Now Buttonتماس با ما