وقت تایید مدارک سفارت اتریش

اخذ وقت تایید مدارک سفارت اتریش یکی از مهمترین اقداماتی است که پیش از مهاجرت به این کشور اروپایی باید انجام دهید. چنانچه تمایل به تحصیل یا کار در کشور اتریش را داشته باشید، حتما می‌دانید که باید ویزای این کشور را دریافت کنید. جهت صدور ویزا شما می‌بایست مدارک مورد نظر سفارت را جمع آوری نموده و در وقت ملاقات تعیین شده به سفارت تحویل دهید. همانطور که می‌دانید مدارک شما باید به زبان آلمانی ترجمه شده باشند. اما آیا سفارت اتریش تمام مدارک ترجمه شده را در روز ملاقات قبول می‌کند؟ آیا صرفا ترجمه مدارک برای استفاده از آن در کشور مقصد اکتفا می‌کند؟ بدون شک پاسخ منفی است. چرا که مدارک شما برای سفارت و موسسات اتریشی تنها زمانی معتبر هستند که به تایید رسیده باشند.

وقت تایید مدارک سفارت اتریش چیست؟

در کنار قرار ملاقات سفارت اتریش که برای مقاصد مختلف صادر می‌شود، نوع دیگری از قرار ملاقات‌ها وجود دارد که وقت تایید مدارک برای اتریش نامیده می‌شود. بسیاری از متقاضیان از وجود چنین تایمی در برنامه کاری سفارت بی اطلاع هستند. با این حال گرفتن وقت برای تایید نمودن مدارک بسیار مهم و ضروری است. در این زمان متقاضی می‌تواند مدارک خود را به سفارت اتریش برده و تایید آن‌ها را دریافت کند. لازم به ذکر است مدارک متقاضیان بدون تایید سفارت هیچ ارزشی، نه در زمان صدور ویزا نه در کشور مقصد، نخواهند داشت.

با تعیین وقت از سفارت متقاضی می‌تواند مدارکی که برای ویزا و یا مدارکی که برای ارائه به موسسه جهت کار یا تحصیل جمع آوری کرده را تایید کند. در واقع سفارت با بررسی‌های لازم و در ازای برخورداری مدرک مذکور از شرایط خاص اقدام به تایید مدرک می‌نماید. این تایید به واسطه مهر و امضا بر روی آن اعمال می‌شود. این مهر و امضا باعث می‌شود سند فرد در کشور اتریش به رسمیت شناخته شود.

نحوه اخذ وقت تایید مدارک اتریش

تا به اینجا به اهمیت تعیین وقت تایید مدارک اتریش پی بردید. اما اکنون سوالی که برای بسیاری از افراد مطرح می‌شود این است که چگونه باید آن را رزرو کنند؟ رزرو قرار برای تایید مدارک فوت و فن‌های خاص خود را دارد. این پروسه باید در زمان دقیق انجام شود تا لطمه‎ای به برنامه سفر شما وارد نشود. اگر می‌خواهید با خیالی راحت نسبت به دریافت وقت تایید مدارک اقدام کنید، بهتر است از خدمات سایت ویزا۲۱ استفاده کنید. جهت این کار کافی است تا شرایط خود را با کارشناسان مجموعه در میان گذاشته تا وقت مدنظر در بهترین زمان برای شما رزرو شود.

برای تعیین وقت تایید مدارک سفارت اتریش با شماره ۰۹۱۲۲۵۰۹۱۵۴ تماس حاصل نمایید .

برای اگاهی ار نحوه اخذ ویزای اتریش میتوانید مقاله وقت سفارت اتریش را مطالعه نمایید

چه مدارکی نیاز به تایید دارند؟

وقت تایید مدارک برای اتریش برای متقاضیان ویزای اتریش، به جز ویزای توریستی، اجباری است. هر یک از مدارکی که نیاز به ترجمه داشته باشد، باید پیش از ارائه به سفارت تایید گردد. در غیر این صورت مدرک مدنظر فاقد اعتبار است. بنابراین تمام مدارک اعم از اسناد هویتی، مدارک تحصیلی نظیر ریزنمرات و گواهی پایان تحصیلات، مدارک شغلی و … باید به تایید سفارت برسند. همچنین متقاضی ممکن است نیاز به مدارک خاص برای حضور در اتریش داشته باشد. برای مثال شاید دانشگاه یا شرکت مقصد از شما مدرک خاصی درخواست کرده باشد. در این شرایط حتی اگر مدرک برای درخواست ویزا اجباری نباشد، باید در زمان تایید مدارک به افسر مربوطه ارائه داده شود. دقت کنید تنها در این صورت مدرک در کشور اتریش مورد پذیرش خواهد بود.

شرایط تایید مدارک در سفارت اتریش

در وقت تایید مدارک سفارت اتریش قرار نیست تمام مدارک ارائه شده مهر و امضا شود. در واقع مدارک مورد صحت سنجی قرار گرفته و در صورت برخورداری از شرایط خاص تایید می‌گردند. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که این شرایط کدامند؟ در چه صورت مدارک تایید می‌شوند؟ برای اینکه مدارک توسط سفارت اتریش تایید شوند، باید شرایط زیر را داشته باشند:

 1. ابتدا مدارکی که برای تایید آماده می‌شوند، باید زیر نظر مترجم رسمی به زبان آلمانی ترجمه شوند. در واقع ترجمه باید ممهور به مهر مترجم رسمی باشد.
 2. مدرک ترجمه شده می‌بایست به قوه قضایی ارسال شود تا تایید این موسسه را کسب کند.
 3. مدرک ترجمه شده پس از قوه قضاییه می‌بایست به وزارت امور خارجه فرستاده شود تا تایید این موسسه را نیز دریافت کند.
 4. در انتها مدرک ترجمه شده به آلمانی که ممهور به مهر قوه قضایی و وزارت امور خارجه است، می‌تواند برای تایید به سفارت اتریش ارجاع داده شود.

شرایط تایید مدارک در سفارت اتریش

آیا ترجمه به زبان دیگر تایید می‌شود؟

در حال حاضر سفارت اتریش تنها مدارک را به زبان آلمانی تایید می‌نماید. البته یک استثنا برای متقاضیان وجود دارد. افرادی که به دنبال کار در اتریش هستند، می‌توانند درخواست‌های جستجوی کار (جاب سیکر) را به زبان انگلیسی به سفارت ارائه دهند. این در حالی است که اگر شما با مرجعی در اتریش برای ارائه مدارک به زبان انگلیسی توافق کرده باشید و مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد، سفارت منعی برای تایید مدارک شما نخواهد داشت. با این حال در شرایط عادی تایید مدارک به زبان غیر آلمانی هیچ سودی برای متقاضی ندارد.

شرایط تایید مدارک اتباع چگونه است؟

نکته‌ی دیگری که در زمان وقت تایید مدارک سفارت اتریش باید بدانید، امکان تایید یا عدم تایید مدارک اتباع است. این موضوع بیشتر برای اتباع افغانستانی ساکن ایران اهمیت دارد. طبق اعلام سفارت اتریش مدارک آن دسته از اتباعی که توسط وزارت امور خارجه مبدا تایید نشده‌اند، تایید نمی‌گردد. با این حال این افراد می‌توانند ضمن ارائه اسناد و مدارک خود نامه‌ای مبنی بر این که چرا نمی‌توانند آن را در کشور میزبان تایید کنند، ارائه نمایند. در صورتی که دلیل قانع کننده‌ای برای این کار وجود داشته باشد، به احتمال فراوان سفارت با آن موافقت خواهد کرد.

مدارک مورد نیاز جهت تایید مدرک

اگر برای وقت تایید مدارک سفارت اتریش آماده می‌شوید، حتما باید مدارک خاصی به همراه مدرک اصلی به همراه داشته باشید. در واقع تایید مدرک شما تنها در صورتی انجام می‌شود که مدارک زیر به آن پیوست شده باشد. بنابراین همراه داشتن این مدارک برای جلب اعتماد سفارت الزامی است:

 • ترجمه به همراه تاییدیه‌های وزارت امور خارجه و دادگستری (که قرار است به تایید سفارت نیز برسد)
 • یک مجموعه کپی کامل از مدارک اصلی
 • اصل اسناد (پس از بررسی در سفارت به متقاضی بازگردانده می‌شود)
 • اظهارنامه

مدت زمان اعتبار برای تایید مدارک

خوشبختانه برای اغلب اسناد هیچ محدودیت زمانی وجود نداشته و با مراجعه و همراه داشتن مدارک مدنظر مورد تایید قرار می‌گیرند. با این حال گواهی سوء پیشینه از این قاعده مستثنی است. این گواهی تنها ۳ ماه معتبر خواهد بود. بنابراین اگر در حال نزدیک شدن به وقت سفارت خود هستید و از زمان صدور گواهی عدم سوء پیشینه شما بیش از ۳ ماه می‌گذرد یا این که بیم این را دارید که تا زمان مذکور بیش از ۳ ماه از تاریخ صدور گواهی بگذرد، می‌بایست هرچه سریع تر برای دریافت گواهی مجدد اقدام نمایید. با این حال همانطور که گفته شد، باقی اسناد و مدارک هیچ محدودیت زمانی برای تایید ندارند.

اظهارنامه تایید مدارک برای چیست؟

طبق قوانین سفارت تنهای اسنادی را در وقت تایید مدارک اتریش قبول می‌کند که جهت استفاده در کشور اتریش ترجمه شده باشند. در غیر این صورت مدارک به هیچوجه تایید نخواهند شد. برای اطمینان از این موضوع متقاضی می‌بایست نسبت به نگارش اظهارنامه اقدام نماید. فرم اظهارنامه در سایت سفارت موجود است. در این اظهارنامه باید ((علت استفاده از تایید مدارک)) به صورت دقیق ذکر شود. برای مثال در اظهارنامه باید بنویسید مدرک برای استفاده در دانشگاه یا شرکت خاصی در اتریش است. تنها در این صورت مدرک شما مورد پردازش قرار خواهد گرفت. چنانچه دلیل واضحی برای تایید مدارک توسط سفارت اتریش وجود نداشته باشد، به احتمال فراوان به آن رسیدگی نخواهد شد.

اظهارنامه تایید مدارک

هزینه تایید مدارک در سفارت اتریش

یکی دیگر از موضوعات مهمی که پیش از مراجعه به وقت تایید مدارک سفارت اتریش دانستن آن مهم و ضروری می‌باشد، هزینه تایید مدارک است. این مسئله از آن جایی حائز اهمیت می‌باشد که هزینه نهایی باید به صورت نقدی پرداخت شود. بنابراین شما باید با توجه به تعداد و نوع مدارک ارائه شده، ارز کافی در روز ملاقات به همراه داشته باشید. به طور کلی هزینه تایید هر مدرک به صورت زیر محاسبه می‌شود:

تایید امضا، مهر اداری، یا هر دوی آن‌ها یا تایید امضای اشخاص حقیقی۸۰ یورو
تایید رونوشت یا هر نوع تکثیر دیگری از مدارک۴۰ یورو
تایید نام مترجمی که در مدرک قید شده است۸۰ یورو

فراموش نکنید که سفارت ممکن است به دلیل ارائه خدمات هزینه‌های بیشتری از متقاضی درخواست کند. بنابراین در زمان مراجعه ارز بیشتری با خود به همراه داشته باشید.

چنانچه وکیل متقاضی برای تایید مدارک اقدام می‌نماید

در زمان وقت تایید مدارک برای اتریش فرد باید شخصا برای پروسه کاری اقدام کند. البته اگر متقاضی قادر به حضور در سفارت نباشد، می‌تواند به یک شخص معتمد درخواست وکالت دهد. در این صورت می‌بایست وکالت خود را به زبان فارسی، آلمانی یا انگلیسی روی کاغذ یا بر اساس یک رونوشت به شخص دیگر ارائه دهد تا فرد دیگر بتواند در روز ملاقات از آن برای طی کردن روال کاری استفاده نماید. دقت کنید ارائه تصویر وکالت نامه بدون ترجمه نیز مورد قبول است. البته نشان دادن وکالتنامه از روی صفحه تلفن همراه مورد قبول نمی‌باشد.

گرفتن وقت سفارت اتریش برای تایید مدارک

افرادی که با آن قصد دارند به کشور اتریش سفر یا مهاجرت کنند، حتما باید مدارکشان را آماده کرده و به سفارت این کشور تحویل دهند. برای تحویل مدارک و تایید آن‌ها، بازه زمانی مشخصی توسط سفارت اتریش در نظر گرفته می‌شود. برای گرفتن وقت سفارت اتریش در اسرع وقت جهت تایید مدارکتان می‌توانید از تیم‌های متخصص که سال‌ها در این زمینه فعالیت می‌کنند مانند تیم ویزا ۲۱ کمک بگیرید. تیم ویزا ۲۱ کمکتان می‌کند تا مدارک تان را به درستی آماده کرده، وقت سفارت را برای تایید مدارک گرفته و در کمترین زمان مدارکتان را تایید کنید. سپس ویزای اتریش را جهت مهاجرت یا سفر به این کشور دریافت کنید.

۱۴۰۳/۴/۲۵ ۹:۵۸:۴۳

۱۴ Comments

 1. اسماعیل اسفند ۹, ۱۴۰۲ در ۹:۱۹ ب٫ظ - پاسخ دادن

  با سلام و احترام، یکی از دانشگاههای اتریش برای ثبت نام ازم خواسته که مدرک تحصیلی رو دبل لگالایز کنم. در توضیح دبل لگالایز نوشته که اپل باید لگال بشه بعد ترجمه و سپس مجددا لگال بشه. میخواستم بدونم برای شروع کار باید اصل مدارک به زبان فارسی رو قبل از بردن به سفارت برای لگال اولیه، باید به قوه قضاییه هم برد؟ این کارها رو شما هم انجام میدین؟

  • کارشناس ویزا ۲۱ اسفند ۱۰, ۱۴۰۲ در ۱۲:۱۵ ب٫ظ - پاسخ دادن

   کار داراترجمه ست دبل لگال نداریم ترجمه تایید بعد لگال

ثبت ديدگاه

Call Now Buttonتماس با ما