وقت سفارت فرانسه چقدر طول میکشه؟

وقت سفارت فرانسه چقدر طول میکشه؟

تحصیل در فرانسه یا کار در فرانسه، یکی از آرزوهای کسانی است که قصد دارند ویزای این کشور را دریافت کنند. در بعضی از مواقع نیز ممکن است متقاضیان برای دریافت خدمات درمانی، شرکت در جلسات کاری و تجارت یا حتی دیدار با خویشاوندانشان قصد سفر به فرانسه را داشته باشند.

هر کدام از این افراد باید با توجه به شرایط خاص خودش نسبت به اخذ ویزای فرانسه اقدام کنند. برای تمام این متقاضیان سوالی که مطرح می‌شود این است که وقت سفارت فرانسه چقدر طول می‌کشد و چقدر باید منتظر باشیم تا بتوانیم ویزای این کشور را دریافت کنیم. در ادامه مواردی که در تعیین وقت سفارت فرانسه برای افراد مختلف تاثیرگذار هستند را جهت شناخته بیشتر ارائه کرده‌ایم.

زمان انتظار برای دریافت وقت سفارت فرانسه

با توجه به اینکه اهداف کسانی که قصد سفر به فرانسه را دارند یا می‌خواهند به طور دائم به این کشور مهاجرت کنند چیست، زمانی که برای دریافت وقت سفارت فرانسه در نظر گرفته می‌شود برای هر گروه متفاوت خواهد بود. به طور کلی مدت زمان انتظار برای دریافت وقت سفارت فرانسه به عواملی که در ادامه ارائه شده بستگی دارد.

۱) نوع ویزای فرانسه درخواستی

سفارت فرانسه مانند سایر کشورهای عضو پیمان شینگن ویزای فرانسه را با هدف کار در این کشور، تحصیل در فرانسه ، دریافت خدمات پزشکی، حضور در فرانسه برای گشت و گذار و تفریح یا دیدار خویشاوندان صادر می‌کند.

در حالت کلی ویزای فرانسه به صورت دو نمونه کوتاه‌مدت و بلندمدت صادر می‌شود. هرکدام از این نمونه‌های ویزا مدت زمان متفاوتی برای صدور نیاز خواهند داشت. در ادامه زمان تعیین شده برای صادر کردن انواع ویزاهای فرانسه را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

زمان صدور ویزای کوتاه‌مدت و بلندمدت فرانسه

  • مدت زمان ویزای کوتاه‌مدت فرانسه: حدود ۱۵ تا ۲۰ روز کاری
  • مدت زمان ویزای بلند مدت فرانسه: حدود ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ روز کاری (حدود ۲.۷ تا ۳ سال)

۲) حجم کاری سفارتخانه در کشور مقصد

فرانسه سفارتخانه‌های مختلفی در سراسر جهان دارد و هر کدام از این مراکز برای صدور ویزای ساکنین آن کشور به نواحی اطراف آن در نظر گرفته شده‌اند. با توجه‌ به اینکه کشوری که در آن ساکن هستید مهاجران زیادی برای فرانسه دارد و تعداد سفرهای زیادی توسط ساکنین آن به فرانسه انجام می‌شود یا خیر، مدت زمان دریافت وقت سفارت فرانسه و صدور ویزای این کشور متفاوت خواهد بود.

ایران یکی از کشورهایی است که مسافران زیادی به ناحیه شینگن دارد، بنابراین، احتمال این وجود خواهد داشت که مدت زمان زیادی برای صدور ویزای فرانسه در صف انتظار باشید. علاوه بر این موضوع، تعداد کارکنان سفارتخانه فرانسه نیز در مدت زمان صدور ویزا تاثیرگذار است. سفارتخانه‌هایی که کارکنان بیشتری در آن‌ها حضور دارند، ویزای فرانسه را در بازه زمانی سریع‌تری صادر می‌کنند.

۳) زمان سفر به فرانسه

تابستان ایام عید و زمانی که ویزاهای تحصیلی فرانسه صادر می‌شود، سفارت این کشور تعداد پرونده‌های زیادی را جهت بررسی دریافت می‌کند؛ بنابراین اگر در این بازه‌های زمانی برای دریافت وقت سفارت فرانسه یا ویزای فرانسه اقدام کنید، باید مدت طولانی‌تری را در صف انتظار بمانید.

به همین دلیل توصیه می‌شود در صورتی که سفر به فرانسه را به صورت توریستی، دیدار با خویشاوندان یا مواردی که ضروری نیست در نظر دارید، حتماً در زمانی است که تعداد پرونده‌های سفارت این کشور در ایران کمتر است برای دریافت ویزا اقدام کنید.

اطلاععات بیشتر در مورد نحوه اخذ ویزای فرانسه و وقت سفارت فرانسه در مقاله روبه رو —->>> وقت سفارت فرانسه 

۴) کامل بودن مدارک متقاضی

یکی دیگر از مواردی که در دریافت وقت سفارت فرانسه و صدور ویزای این کشور تاثیر دارد، کامل بودن مدارک متقاضی خواهد بود. در صورتی که مدارک فرد کامل نباشد یا بین مدارک ارائه شده و اطلاعاتی که فرد برای وقت سفارت در سایتم وارد کرده تداخل وجود داشته باشد، احتمال پیچیدگی پرونده ویزا بالا می‌رود. همین موضوع موجب می‌شود که احتمال ریجکتی ویزا بیشتر شود و مجدداً نیاز به دریافت وقت سفارت فرانسه داشته باشد.

بنابراین، در صورتی که پرونده شما کامل باشد و مدارکتان را بدون کم و کاست ارائه کنید و اطلاعات ارائه شده به سفارت با آنچه در مدارکتان درج شده یکسان باشد، مدت زمانی که برای دریافت وقت سفارت و ویزای فرانسه باید در صف انتظار باشید کوتاه‌تر خواهد شد.

نحوه دریافت وقت سفارت فرانسه فوری

برای اینک که وقت سفارت فرانسه را به‌ صورت فوری دریافت کنید و بتوانید در اسرع وقت به این کشور بروید می‌توانید از مشاوره تیم متخصص ویزا ۲۱ بهره‌مند شوید. تیم حرفه این شرکت تاکنون توانسته افراد زیادی جهت اخذ وقت سفارت فرانسه و دریافت ویزای این کشور راهنمایی کند.

چرا ویزا ۲۱ برای دریافت وقت سفارت فرانسه

قوانین و رویه‌های دریافت ویزا ممکن است به طور مداوم تغییر کنند. متخصصین Visa 21 همواره از جدیدترین قوانین و مقررات مربوط به ویزای فرانسه آگاه بوده و به متقاضیان اطمینان می‌دهند که درخواست‌های آن‌ها مطابق با آخرین الزامات انجام می‌شود. 

این تیم حرفه‌ای به لطف شبکه گسترده ارتباطات و تجربه بسیار در حوزه صدور ویزا، امکان دسترسی به نوبت‌های فوری را دارند؛ بنابراین، برای سفرهای فوری یا ضروری، قادر هستند نوبت فوری سفارت را برای متقاضیان تهیه کنند. همچنین، کارشناسان این شرکت مهارت جمع‌آوری مدارک مرتبط به صورت کامل و صحیح دارند و از دوباره‌کاری‌ها جلوگیری کرده و روند دریافت ویزا را برای متقاضیان تسریع می‌کنند.

سخن پایانی

سفارت فرانسه برای بررسی مدارک افرادی که قصد دارند به این کشور سفر کنند شرایط خاصی را در نظر گرفته است. در قدم اول باید وقت سفارت فرانسه را به صورت عادی یا فوری بگیرید، سپس مدارکتان را در بازه زمانی تعیین شده به سفارت تحویل دهید. پس از پرداخت وجه و انگشت‌نگاری، منتظر دریافت نتیجه باشید.

اخذ وقت سفارت فرانسه برای افراد مختلف شرایط متفاوتی دارد. در این مطلب هر آنچه باید درباره مدت زمانی که برای دریافت وقت سفارت فرانسه و صدور ویزا این کشور طول می‌کشد بدانید را به طور کلی ارائه کرده‌ایم. اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید، با مشاورین ویزا ۲۱ در ارتباط باشید.

سؤالات متداول+ جواب

۱) سفارت فرانسه در تهران کجاست؟

سفارت فرانسه در تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، مرکز خرید هروی، طبقه چهارم واقع شده و مدارک سفارت فرانسه جهت اخذ ویزای فرانسه را می‌توانید به این آدرس تحویل دهید.

۲) وقت سفارت فرانسه چقدر طول می‌کشد؟

با توجه به اینکه سفارت فرانسه در تهران برای افغان‌ها و ایرانی‌ها طبق نوع ویزای آن‌ها وقت می‌دهد، زمان دریافت وقت سفارت برای ویزاهای کوتاه‌مدت و بلندمدت متفاوت خواهد بود. جهت دریافت وقت اضطراری می‌توانید از طریق ایمیل سفارت فرانسه یا شماره تلفن vfs در تهران اقدام کنید.

 چقدر زودتر باید برای وقت سفارت فرانسه اقدام کنم؟

 بهتر است حداقل سه ماه پیش از تاریخ مورد نظر برای سفر، جهت اخذ وقت سفارت اقدام کنید، تا فرصت کافی برای گردآوری مدارک و انجام مراحل اداری در اختیار داشته باشید.

۴) چه مدت طول می‌کشد تا وقت سفارت فرانسه به دست آید؟

آیا این مقاله مفید بود ؟

چرا این مقاله برای شما مفید بود ؟

۱۴۰۳/۴/۱ ۱۲:۰۴:۵۹

ثبت ديدگاه

Call Now Buttonتماس با ما