وقت سفارت فرانسه برای افغان ها در تهران

با وجود اینکه کشور افغانستان یک اقلیم پهناور است و آب و هوای مطلوبی برای زندگی دارد، اما جنگ‌های داخلی و شرایطی که برای این کشور پیش آمده موجب شده که ساکنین آن به نواحی دیگر جهان مهاجرت کنند. بسیاری از اتباع افغان به دلیل همسایگی با ایران وارد این کشور شده و برای اخذ ویزای شینگن از طریق سفارت‌ واقع در تهران اقدام می‌کنند.

فرانسه یکی از کشورهایی است که بهترین شرایط را برای مهاجرت اتباع افغان در نظر گرفته، تا بتوانند در این کشور شرایط زندگی مناسبی داشته باشند و در مسیر پیشرفت حرکت کنند. در این مطلب درباره شرایط صدور ویزای فرانسه در تهران برای افغان‌ها هر آنچه لازم است بدانید را ارائه کرده‌ایم.

دلیل صدور ویزا برای افغان‌ها از سفارت تهران

از تاریخ ۱۴ جولای ۲۰۲۳، سفارت فرانسه در کابل برای ارائه خدمات ویزا به اتباع افغانستان بسته شد. به همین دلیل، افغان‌های ساکن کابل و کسانی که نیاز به ویزای سایر کشورها دارند، باید از طریق سفارت کشورهای همسایه برای اخذ ویزا اقدام کند. دو سفارت فرانسه در تهران و سفارت فرانسه در هند، امکان خدمات اخذ وقت سفارت فرانسه و صدور انواع ویزای فرانسه و سفر به این کشور را برای اتباع افغان فراهم می‌کنند.

اطلاعات سفارت فرانسه در تهران برای افغان‌ها

معرفی انواع ویزای فرانسه برای افغان‌ها

سفارت فرانسه در تهران نمونه‌های مختلفی از ویزاهای این کشور را برای افغان‌ها صادر می‌کند. از جمله این ویزاها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ویزای توریستی فرانسه برای افغان‌ها
 • ویزای کار در فرانسه برای افغان‌ها
 • ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه برای افغان‌ها
 • ویزای تحصیلی فرانسه برای افغان‌ها

به دنبال اخذ ویزای فرانسه هستید ؟مقاله رو به رو را مطالعه نمایید —->>>> وقت سفارت فرانسه 

شرایط ویزا فرانسه برای افغان‌ها در ایران

سفارت فرانسه در تهران برای صدور ویزای کشور فرانسه برای اتباع افغان دو شرط مهم را در نظر گرفته است.

 • داشتن پاسپورت معتبر که تاریخ آن نگذشته باشد.
 • افرادی که درخواست ویزای فرانسه می‌دهند نباید زیر ۱۸ سال سن داشته باشند.

مراحل درخواست ویزا سفارت فرانسه در تهران برای افغان‌ها

افغان‌های ساکن ایران برای اینکه ویزای فرانسه را از طریق سفارت این کشور دریافت کنند، لازم است که مراحل زیر را در نظر داشته باشند.

۱) انتخاب نوع ویزای فرانسه

برای دریافت وقت سفارت فرانسه، افغان‌های ساکن ایران لازم است که ابتدا نوع ویزای خودشان را مشخص کنند. با توجه به اینکه متقاضیان افغان ویزای کوتاه‌مدت فرانسه مانند ویزای توریستی، ویزای دیدار با خویشاوندان را نیاز دارند، یا اینکه ویزای بلندمدت فرانسه را برای سفر به این کشور در نظر گرفته‌اند، مراحلی که برای دریافت وقت سفارت فرانسه برای افغان‌ها وجود دارد شرایط متفاوتی خواهد داشت و مراحل اخذ ویزای فرانسه نیز برای آن‌ها متفاوت خواهد بود.

در صورتی که متقاضی درخواست صدور ویزای کوتاه‌مدت را داشته باشد می‌تواند وقت سفارت فرانسه را در زمان کوتاه‌تری بگیرد و مدت زمانی که برای اخذ ویزای این کشور نیاز خواهید داشت بسیار کمتر خواهد بود؛ اما برای ویزاهای بلند مدت، لازم است که فرد مدت زمان بیشتری در صف انتظار باشد.

۲) آماده کردن و ارائه مدارک مورد نیاز

برای اینکه ویزای فرانسه را از طریق سفارت ایران در تهران بگیرید، لازم است مدارک مورد نیاز اعلام شده را آماده کرده و به سفارت تحویل دهید. از جمله این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار و حداقل ۲ برگه خالی
 • فرم درخواست ویزای شنگن
 • دو عکس رنگی ۳.۵*۴.۵ سانتی‌متر با پس‌زمینه سفید
 • مدارکی نشان دهنده هدف فرد از سفر به فرانسه
 • مدارک نشان دهنده تمکن مالی
 • مدارک شغلی یا مدارک تحصیلی در صورت نیاز
 • دعوت‌نامه کاری یا خویشاوندی (در صورت وجود)

 

۳) رزرو وقت سفارت فرانسه در تهران

از طریق VFS Global می‌توانید وقت سفارت فرانسه در تهران را رزرو کنید. در این مرحله باید اطلاعات خواسته شده را به دقت در فرم ارائه شده وارد کنید، تا زمان‌بندی دقیقی برای بررسی مدارکتان تعیین شود.

۴) حضور در سفارت در روز و ساعت تعیین شده

پس از دریافت وقت سفارت، باید در ساعت و روز تعیین شده در محل سفارت حضور پیدا کنید و مدارک درخواستی را تحویل دهید. در صورتی که مدارک ارائه شده کامل باشد و مصاحبه با افسر ویزا را به بهترین انجام دهید می‌توانید ویزای فرانسه برای افغان‌ها را در مدت زمان کوتاهی دریافت کرده و خودتان را برای سفر به این کشور آماده کنید.

قیمت ویزا فرانسه برای افغان‌ها

قیمت ویزای فرانسه برای افغان‌ها در ایران برای هر فردی متفاوت است. با توجه به شرایط متقاضی و اقامت و کوتاه‌مدت یا بلندمدت او در فرانسه، شرایط مالی و اجتماعی متقاضی و غیره، مبلغی که لازم است هر کدام از متقاضیان برای دریافت ویزای فرانسه بپردازند متفاوت خواهد بود. جهت برآورد دقیق این مبلغ لازم است که از متخصصان این حوزه مانند تیم ویزا ۲۱ کمک بگیرید.

آدرس سفارت فرانسه در تهران برای افغان‌ها

شهروندان افغانستان می‌توانند از طریق سفارت تهران برای دریافت وقت سفارت فرانسه و ویزای این کشور اقدام کنند. برای این کار، لازم است که این افراد از کارگزاری سفارت فرانسه وقت بگیرند. سپس رأس بازه زمانی تعیین شده، مدارکشان را به سفارت این کشور در تهران تحویل دهند. آدرس سفارت فرانسه در تهران برای افغان‌ها عبارت است از:

 • آدرس سفارت فرانسه در تهران: تهران، خیابان نوفل‌لوشاتو، پلاک ۶۶-۶۴
 • آدرس بخش سیاسی: خيابان نوفل‌لوشاتو، پلاك ٦٤
 • آدرس بخش کنسولی: خيابان نوفل‌لوشاتو، پلاك ۶۶
 • آدرس بخش فرهنگی: خيابان نوفل‌لوشاتو، پلاك ۶۵

سخن پایانی

دریافت ویزای فرانسه و سفر به این کشور اروپایی یکی از آرزوهای افغان‌هایی است که مدت‌هاست خانه و کاشانه خودشان را برای رسیدن به زندگی بهتر رها کرده‌اند. برای اخذ وقت ویزای فرانسه و دریافت ویزای این کشور از طریق ایران می‌توانید با تیم متخصص ویزا ۲۱ در ارتباط باشید.

سؤالات متداول+ جواب

۱) آیا امکان ارائه درخواست پناهندگی در سفارت فرانسه برای افغان‌های ساکن ایران وجود دارد؟

جهت کسب اطلاعات درباره شرایط ویزای بشردوستانه فرانسه برای افغان‌ها در ایران، لازم است که از طریق شماره یا ایمیل درج شده در سایت رسمی سفارت فرانسه در تهران با وی اف اس در ارتباط باشید.

۲) سایت سفارت فرانسه برای افغان‌ها کدام است؟

سایت سفارت فرانسه برای گرفتن ویزا یا وقت سفارت فرانسه همان کارگزاری وی اف اس در ایران است.

آیا این مقاله مفید بود ؟

چرا این مقاله برای شما مفید بود ؟

۱۴۰۳/۴/۲۷ ۱۰:۱۴:۲۰

ثبت ديدگاه

Call Now Buttonتماس با ما