مهاجرت کانادا

مهاجرت کانادا (Canadian Immigration) و روش‌های آن این روزها بارها و بارها توسط کاربران مختلف جستجو می‌شود. کانادا (Canada) کشوری در آمریکای شمالی است که به واسطه همسایگی‌اش با اقیانوس منجمد شمالی به دلیل برف و باران و زمستان‌های و طولانی‌اش در جهان به شهرت رسیده است.

کانادا با ایالات متحده مرز مشترک زمینی دارد و پس از روسیه لقب بزرگ‌ترین کشور جهان را از آن خود کرده است.

یکی از مواردی که افراد زیادی از سر تا سر جهان را به کانادای همیشه برفی علاقه‌مند کرده، مهاجرپذیر بودن این کشور است. مهاجرت کانادا را می‌توانید به طرق مختلفی انجام دهید.

حکومت این کشور دموکراسی پارلمانی فدرال است و قوانین وضع شده توسط ملکه الیزابت دوم در آن اجرا می‌شود. این قوانین هیچ گونه ممنوعیتی برای افرادی که در دیگر قاره‌ها و در اقصی نقاط جهان ساکن هستند برای مهاجرت کانادا و سکونت در این کشور در نظر نگرفته است و اگر تنها یکی از شرایط قابل قبول را برای مهاجرت داشته باشید می‌توانید زندگی جدیدتان را در کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته و متمدن آغاز کنید.

مهاجرت کانادا

مهاجرت کانادا از طریق سرمایه گذاری در این کشور

تنها آمریکا و کشورهای اروپایی مانند فرانسه، هلند، ایتالیا و اسپانیا نیستند که در زمینه جذب مهاجر از طریق سرمایه گذاری در  کشور خود موفق عمل کرده‌اند. بلکه کانادا نیز در رده کشورهایی قرار دارد که توانسته با جذب افراد علاقه‌مند به مهاجرت کانادا از طریق سرمایه گذاری، مبلغ قابل توجهی را وارد کشور خودش کند.

این روش مهاجرت هم به سود مهاجرت کننده است و هم به نفع دولت کانادا. فرد مهاجر کشوری که روز به روز ارزش دارایی‌های آن در حال افزایش است و هر روز بیشتر از روز قبل پیشرفت می‌کند را برای سرمایه گذاری مطمئن جهت چندین برابر شدن سرمایه‌اش انتخاب کرده است.

دولت کانادا نیز با جذب این سرمایه‌ها توانسته پایه‌های اقتصادش را قوی‌تر کند و بستری مناسب برای پیشرفت نیروهای متخصص در این کشور فراهم نماید. همچنین با جذب سرمایه افرادی که علاقه‌مند به زندگی در کانادا هستند، دولت این کشور می‌تواند ارزش پولش را در بازارهای جهانی بیشتر کند.

مهاجرت کانادا از طریق سرمایه گذاری

مزایای مهاجرت کانادا از طریق سرمایه گذاری

افرادی که از طریق سرمایه گذاری نسبت به مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنند، این امکان برایشان فراهم شده است که همسر و فرزندانشان زیر ۱۸ سالی که دارند را نیز به این کشور ببرند و اقامت کانادا را برای اعضای خانواده خود هم دریافت کنند.

استفاده از راهنمایی وکلای زبده برای سرمایه گذاری در کانادا

برای مهاجرت کانادا از طریق سرمایه گذاری باید حتماً درباره میزان سرمایه و شهرهایی که برای سرمایه گذاری مناسب هستند اطلاعات خوبی داشته باشید. مشاورین تهران ویزا در کنار شما هستند تا بتوانید بدون این که در اخذ ویزای کانادا و دریافت وقت کانادا دچار مشکل شوید وارد این کشور شده و نسبت به ثبت شرکت یا خرید ملک و… اقدام نمایید.

مهاجرت کانادا از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور

دانشگاه‌های کانادا از رتبه‌ی خوبی در جهان برخوردار هستند و افراد زیادی وجود دارند که رویای تحصیل در کانادا را در سر دارند. برای تحصیل در کانادا باید ابتدا درباره دانشگاه‌های این کشور تحقیق کنید، اگر شرایط لازم را داشته باشید از این طریق می‌توانید مهاجرت کانادا را انجام دهید.

تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کانادا

امکان تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا برای افرادی که می‌خواهند از همان سال‌های اول دانشگاه در یکی از بهترین کشورهای جهان ادامه تحصیل دهند وجود دارد. برای تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا باید دوره ۱۲ ساله دبیرستان را با معدل خوب سپری کرده باشید و مدرک زبان انگلیسی TOEFL یا IELTS را برای ورود به دانشگاه دریافت کنید. برخی از دانشگاه‌های کانادا که رتبه بالاتری دارند تنها از بین دانشجویان با معدل بالا و نمره زبان IELTS بالای ۷ نسبت به انتخاب دانشجویان مورد نظرشان اقدام می‌کنند.

اما دانشگاه‌هایی نیز وجود دارند که در پذیرش دانشجو در مقطع لیسانس سخت گیری کمتری دارند و با داشتن معدل مناسب و نمره زبان IELTS 6 به بالا می‌توانید در این دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل شوید.

پذیرش در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد صرفاً با این شرایط امکان پذیر است که مقطع کارشناسی را در کانادا سپری کرده باشید یا این که نمره زبان و معدل مورد قبول مقطع ارشد را ارائه کنید تا مدارک شما مورد ارزیابی قرار بگیرید. در صورت این که دانشگاه با شرایط ادامه تحصیل شما موافقت کرد میتوانید نسبت به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا برای مقطع فوق لیسانس اقدام کنید.

مهاجرت کانادا از طریق تحصیل

کانادا

هر یک از این دو روش را که برای مهاجرت کانادا و اخذ اقامت کانادا انتخاب کرده باشید، باید گواهی نشان دهنده تمکن مالی را نیز هنگام ثبت نام ارائه کنید؛ زیرا مقطع لیسانس و فوق لیسانس دارای بورسیه تحصیلی نیستند و کلیه هزینه‌های تحصیل در این دو مقاطع بر عهده دانشجو می‌باشد.

تحصیل در مقطع دکتری در کانادا

تحصیل در مقطع تحصیلی دکتری در کانادا نسبت به دو مقطع دیگر از طرفداران بیشتری برخوردار می‌باشد. دولت کانادا برای افرادی که می‌خواهند در این مقطع ادامه تحصیل دهنده بورسیه‌های مشخصی در نظر گرفته است. با دریافت بورسیه دانشجو می‌توانید به صورت رایگان در دانشگاه تحصیل کند و دولت کانادا هزینه تحصیل و زندگی در کانادا را برای دانشجو تأمین می‌کند.

برای مهاجرت کانادا از این طریق باید رزومه قابل توجهی را ارائه کنید و سابقه پژوهشی مناسبی داشته باشید تا بتوانید از بین هزاران داوطلب که برای تحصیل در دانشگاه‌های سرشناس کانادا مانند دانشگاه آلبرتا، دانشگاه مونترال و دانشگاه بریتیش کلمبیا پذیرش بگیرید.

مهاجرت کانادا از طریق استخدام در شرکت‌های کانادایی

از جمله روش‌هایی که برای مهاجرت کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌توان به بررسی فرصت‌های شغلی در این کشور و استخدام در شرکت‌های کانادایی اشاره کرد. افرادی که در یک زمینه متخصص هستند این راه را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند و در محیط پیشرفته‌تر تخصصشان را افزایش می‌دهند.

برای استخدام در شرکت‌های کانادایی اولین مشکلی که پیش روی مهاجران وجود دارد این است که شرکت‌های کانادایی را برای جذب یک نیروی کار خارجی متقاعد کنند.

دومین مشکل پیش روی مهاجرین پس از متقاعد کردن شرکت برای استخدام نیرو مشخص می‌شود. در این زمان باید شرکت مورد نظر دولت کانادا را متقاعد کند که شرکت نیاز به نیروی متخصص خارجی دارد؛ زیرا اولویت شرکت‌های کانادایی طبق قوانین این کشور جذب نیروهای متخصص داخلی است.

برای این که بتوانید فرصت‌های شغلی کانادا را در زمینه تخصصی که دارید بررسی کنید و بدون مشکل از دو مرحله ذکر شده عبور کرده و در شرکت مد نظرتان استخدام شوید، نیاز به افرادی خواهید داشت که در زمینه استخدام در کانادا تخصص دارند.

مشاورین تهران ویزا از همان مراحل شروع درخواست ویزای کاری کانادا تا استخدام در شرکت‌های کانادایی در کنار شما هستند تا بدون مشکل بتوانید در این کشور استخدام شده و مهاجرت کانادا را از این طریق به سرانجام برسانید.

مهاجرت کانادا از طریق استخدام

شرایط استخدام در شرکت‌های کانادایی

افرادی که به دنبال استخدام در شرکت‌های کانادایی هستند و می‌خواهند مهاجرت کانادا را از این طریق انجام دهند، حتماً به این موضوع واقف هستند که شرکت‌های معتبری که در این کشور واقع شدهاند، شرایط خاصی برای استخدام نیرو در نظر دارند. در اینجا برخی از مهم‌ترین مواردی که شرکت‌های کانادایی هنگام استخدام افراد به آن توجه نشان می‌دهند ارائه شده است.

 • میزان سن متقاضی
 • تحصیلات متقاضی
 • سابقه کار متقاضی (در کانادا یا کشورهای دیگر از نوع سطح O (مدیریتی)، سطح A (تخصصی) یا سطح B (فنی و حرفه‌ای)
 • نمره زبان متقاضی (اغلب شرکت‌های کانادایی افرادی را استخدام می‌کنند که نمره زبان IELTS آن‌ها بالای ۷ باشد)
 • رزومه و درخواستی که فرد برای استخدام به شرکت ارائه کرده است.

هر یک از این موارد بخش مهمی از فرآیند استخدام در شرکت‌های کانادایی را تشکیل می‌دهند. شرایط سنی یکی از مهم‌ترین مواردی است که شرکت‌ها برای استخدام در کانادا به آن توجه نشان می‌دهند. اگر شرایط سنی شما بیشتر از ۳۵ سال است باید سابقه کار مناسب و رزومه عالی داشته باشید تا تأثیر سن سبب عدم استخدام شما نشود.

مجموع امتیازاتی که جهت استخدام در کانادا برای شهروندان این کشور و مهاجران در نظر گرفته شده ۱۰۰ امتیاز می‌باشد. شما باید از این ۱۰۰ امتیاز حداقل ۶۷ امتیاز را کسب کنید تا شرایط استخدام را در یک شرکت معتبر کانادایی داشته باشید.

شرایط استخدام در شرکت‌های کانادایی

انواع کار در کانادا

مهاجرت کانادا در بسیاری از مواقع به دلیل فرصت‌های بیشمار کاری که در این منطقه وجود دارد اتفاق می‌افتد. در اینجا به انواع شغل‌هایی که مهاجرین کانادا می‌توانند برای دریافت آن‌ها اقدام کنند اشاره شده است.

کار دانشجویی در کانادا

اگر در کانادا دانشجو هستید می‌توانید از شرایطی که دولت این کشور برای کار دانشجویی در نظر گرفته استفاده کنید. دانشجویان در کانادا به مدت ۲۰ ساعت در هفته می‌توانند در محیط بیرون مشغول به کار شوند. افرادی که دانشجو هستند می‌توانند از این درآمد برای تأمین بخشی از هزینه‌های جانبی زندگی‌شان استفاده کنند.

کار پاره‌وقت در کانادا

برخی از افراد نمی‌توانند کل ساعت روزشان را در محیط بیرون از خانه سپری کنند. به همین دلیل در بین شغل‌های ارائه شده در کانادا پس از مهاجرت کانادا کار پاره‌وقت را انتخاب می‌کنند. کار پاره‌وقت به شغلی گفته می‌شود که فرد با گرفتن آن میتواند کمتر از ۳۰ ساعت در هفته در محیط بیرون فعالیت داشته باشد. درآمد شغل پاره‌وقت با توجه به نوع شغل، تخصص فرد و… متغیر خواهد بود.

شغل تمام وقت در کانادا

با وجود این که می‌توان برای تأمین مخارج زندگی در کانادا روی کار دانشجویی در کانادا و دریافت شغل پاره‌وقت در کانادا حساب باز کرد. اما افرادی که از طریق ویزای کاری کانادا مهاجرت کانادا را انجام میدهند، به دنبال استخدام در شرکت‌های بزرگ و مشهور این کشور به عنوان یک کارمند تمام وقت هستند.

استخدام به صورت تمام وقت در یک شرکت کانادایی به منزله این است که شما باید بیش از ۳۰ ساعت در هفته برای شرکت مورد نظر کار کنید.

تأسیس شرکت در کانادا

در بین انواع روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کاری گزینه‌ای به چشم می‌خورد که فرد می‌تواند خودش به عنوان کارفرما در این کشور مشغول به کار شود. تأسیس شرکت در کانادا که به عنوان روشی برای سرمایه گذاری در کانادا نیز محسوب می‌شود، این امکان را برای افراد علاقه‌مند به کار در کانادا فراهم کرده که خودشان وارد بازار تجارت و کار این کشور شوند و از نیروی متخصصی که در کانادا وجود دارد جهت پیش بردن اهدافشان استفاده کنند.

تأسیس شرکت در کانادا

مهاجرت کانادا از طریق ازدواج با شهروند کانادایی

ازدواج با شهروند کانادایی یکی از ساده‌ترین راه‌هایی است که امکان اخذ اقامت این کشور را برای مهاجرین فراهم می‌کند با توجه به این که در گذشته افراد زیادی برای این که در زمینه مهاجرت کانادا موفق شوند و بتوانند اقامت این کشور را به دست بیاورند، تن به ازدواج‌های صوری می‌دادند. به همین دلیل دولت کانادا قوانین محکمی را برای اقامت افرادی که با یک شهروند کانادایی ازدواج می‌کنند وضع کرده است.

شرایط ازدواج یک شهروند کانادایی با مهاجرین

فردی که خواهان ازدواج با یک شهروند غیر کانادایی است به عنوان اسپانسر شناخته می‌شود. در روش اسپانسر شدن همسر، فردی که با یک مهاجر ازدواج می‌کند باید شرایط زیر را داشته باشد.

 • شخص اسپانسر باید شهروندی و اقامت دائم کانادا را داشته باشد.
 • شهروند کانادا باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند تا بتواند با یک مهاجر ازدواج کند.
 • شخصی که به عنوان اسپانسر با فرد غیر کانادایی ازدواج می‌کند در صورت نداشتن تمکن مالی همسرش تا سه سال وظیفه تأمین هزینه‌های زندگی مانند هزینه خورد و خوراک و… را بر عهده دارد. (حتی اگر پس از ازدواج زوج و زوجه از هم جدا شوند یا پس از ازدواج مهاجر از کمک‌های مالی دولت کانادا استفاده کند، باز هم اسپانسر باید هزینه‌های زندگی او را تا سه سال باید تأمین کند).
 • فردی که برای ازدواج یا یک مهاجر کانادا اسپانسر می‌شود نباید سابقه جرم و جنایت داشته باشد. در صورت سابقه دار بودن یا باید ۵ سال از مدت محکومیت وی گذشته باشد یا این که از جرائم مورد نظر تبرئه شده باشد.
 • شخص اسپانسر تا ۵ سال پس از ازدواجش نمی‌تواند اسپانسر مهاجر غیر کانادایی دیگری برای ازدواج شود.

مهاجرت کانادا از طریق ازدواج با شهروند کانادایی

شرایط فرد اسپانسر شده برای ازدواج با یک کانادایی

برای اخذ اقامت کانادا و مهاجرت کانادا از طریق ازدواج فرد غیر کانادایی باید شرایط زیر را دارا باشد.

 • اسپانسر شونده باید حداقل ۱۶ سال سن داشته باشد.
 • اسپانسر شونده باید هنگام ازدواج تعهد کند که شرایط دولت کانادا برای تأمین هزینه‌های زندگی آشنا است و می‌داند که تنها تا سه سال اسپانسر وظیفه تأمین هزینه‌های زندگی وی را بر عهده دارد.
 • طول مدت زمان زندگی اسپانسر شونده با شهروند کانادایی باید حداقل ۲ سال باشد تا وی بتواند اقامت کانادا را اخذ کند.
 • اسپانسر شونده باید پرونده مهاجرت از طریق ازدواج را به طور دقیق و کامل تکمیل کرده باشد و مواردی که برای واقعی بودن ازدواج لازم است را ارائه کند.

گزینه‌هایی که مهاجرت کانادا از طریق ازدواج را دچار مشکل می‌کند.

 • اختلاف سنی بیش از حد زوجین
 • عدم مسلط بودن آن‌ها به یک زبان مشترک برای برقراری ارتباط
 • متفاوت بودن دین زوج و زوجه

مهاجرت کانادا از طریق رابطه خویشاوندی

برای این که بتوانید قدم به خاک کانادا بگذارید و به این کشور مهاجرت کنید این امکان برایتان وجود دارد که از طریق رابطه خویشاوندی اقدام نمایید. اگر پدر، مادر، فرزندان یا پدر بزرگ و مادر بزرگ شهروندی کانادا را داشته باشند، این امکان برای وابستگان آن‌ها (پدر، مادر، فرزندان یا پدر بزرگ و مادر بزرگ) وجود دارد که نسبت به اخذ ویزای کانادا برای مهاجرت کانادا اقدام کنند.

وکلای تهران ویزا برای این که بتوانید به راحتی و بدون دردسر از طریق رابطه خویشاوندی به کانادا مهاجرت کنید و اقامت این کشور را به دست بیاورید در کنار شما خواهند بود.

مهاجرت کانادا از طریق پناهندگی

افرادی که از طریق پناهندگی برای اخذ اقامت کانادا اقدام می‌کنند باید یا جانشان در خطر باشد یا این که در کشورشان جنگی رخ داده باشد و آن‌ها مجبور به مهاجرت شده باشند.

مهاجرت کانادا از طریق پناهندگی یکی از بدترین روش‌ها برای افراد عادی است؛ زیرا افرادی که از این روش استفاده می‌کنند باید سال‌ها در کمپ‌های پناهندگی بمانند و در نهایت در صورتی که نتوانند دلیل قانع کننده‌ای برای اخذ اقامت کانادا از طریق پناهندگی ارائه کنند امکان دیپورت شدن به کشور مبدأ وجود خواهد داشت.

مزایای مهاجرت کانادا

مهاجرت به یک کشور پیشرفته مانند کانادا مزایایی زیادی در پی دارد. در اینجا به برخی از این مزایا برای افرادی که در اول راه مهاجرت کانادا هستند اشاره شده است.

 • کانادا یکی از امن‌ترین و آرام‌ترین کشورهای جهان است. این کشور قوانین محکمی برای مقابله با انواع جرم و جنایت دارد. همچنین با توجه به موقعیت جغرافیایی که کانادا دارد، مانند کشورهای اروپایی یا خاورمیانه از سمت همسایگانش تهدید نمی‌شود و احتمال این که کانادا درگیر جنگ شود نزدیک صفر است.
 • کانادا یکی از مطرح‌ترین کشورها در زمینه پیشرفت‌های اقتصادی است. افرادی که اقامت این کشور را دریافت می‌کنند با برنامه ریزی مناسب می‌توانند شرایط ایده آلی را برای زندگی خانواده خود فراهم کنند.
 • راه اندازی کسب و کار جدید در کانادا بسیار راحت‌تر از کشورهای اروپایی و امریکا است. به همین دلیل افرادی که می‌خواهند شرکت خود را در یک کشور پیشرفته در سریع‌ترین زمان راه اندازی کنند، مهاجرت کانادا را مد نظر قرار می‌دهند.
 • دانشگاه‌های کانادا در رده بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند. با اخذ اقامت این کشور می‌توانید از امکاناتی که برای تحصیل در نظر گرفته شده استفاده کنید و فرزندانتان را در آینده به بهترین دانشگاه‌ها بفرستید.
 • دریافت اقامت کانادا قوانین ساده‌تری نسبت به کشورهای اتحادیه اروپا دارد. به همین دلیل افرادی که نمی‌خواهند، فرآیند مهاجرتشان سال‌ها به طول بینجامد، این کشور را مد نظر قرار می‌دهند.
 • فرصت‌های شغلی در کانادا بسیار زیاد است و افرادی که به کانادا مهاجرت می‌کنند برای پیدا کردن شغل دغدغه چندانی نخواهند داشت.
 • کانادا کشوری مهاجرپذیر و چند ملیتی است. با وجود این شرایط، مهاجرین کانادا هنگام زندگی در این کشور کمتر حس غربت می‌کنند و مشکلات نژاد پرستی که در کشورهای اروپایی به کرات دیده می‌شود در کانادا وجود ندارد.

معایب مهاجرت کانادا

افرادی که مهاجرت کانادا را در برنامه‌های زندگی خود دارند بی‌شک به این موضوع واقف هستند که مهاجرت کانادا در کنار مزایایی که دارد، دارای معایبی نیز می‌باشد. در اینجا برخی از مواردی که به عنوان معایب زندگی در کانادا شناخته می‌شود معرفی شده است تا با دید بازتری بتوانید قدم در این مسیر بگذارید.

 • یکی از مشکلاتی که پس از مهاجرت کانادا باید خودتان را با آن سازگار کنید، سرمای سخت و جانسوز این کشور در زمستان است. مناطق شمالی کانادا نسبت به دیگر نواحی این کشور دارای آب و هوای سردتری هستند. اگر با سوز و سرمای شدید کنار نمی‌آیید، به شما پیشنهاد می‌کنیم کشور دیگری را برای مهاجرت انتخاب کنید.
 • هزینه‌های زندگی در کانادا به نسبت بالا است و دولت نیز مالیات‌هایی را برای برخی از مشاغل در نظر گرفته. این موضوع نیز به عنوان یکی از معایب زندگی در کانادا شناخته می‌شود. هر چند بالا بودن هزینه‌های زندگی و پرداخت مالیات برای کشورهای رده بالای جهان یک قانون ثابت است.
 • مسیر مهاجرت کانادا برای برخی از افراد نسبتاً دشوار است و کسانی که قدم در این راه می‌گذارند باید صبر زیادی داشته باشند. این موضوع را می‌توانید با مشورت مشاورین متبحر تهران ویزا برطرف کنید و بدون دغدغه به این کشور مهاجرت نمایید.

توسط |۱۳۹۸/۱/۲۰ ۹:۱۹:۵۴اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۷|خدمات ویزا, ویزای کانادا|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه

تماس با ما