وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه

 

وقت سفارت فرانسهوقت سفارت فرانسه با ویزا ۲۱

مرکز خدمات تخصصی ویزا و وقت سفارت ویزا ۲۱ یکی از برترین مراکز در امور صدور ویزا بشمار می رود. متقاضیان جهت صدور انواع ویزای توریستی، کاری، تحصیلی، تجاری و غیره از کشورهای اتحادیه اروپا، کانادا و تعیین وقت سفارت فرانسه و سایر کشورهای اروپایی می توانند از خدمات تخصصی ویزا ۲۱ بهره مند شوند

. ویزا ۲۱ با داشتن تیم تخصصی در ارائه خدمات مشاوره برای رفتن به  سفارت و اخذ ویزای شینگن خدمات کاملی به متقاضیان عرضه می کند. با استفاده از خدمات ویزا ۲۱ در مدت زمان کوتاهی و بدون نگرانی از رد درخواست ویزا، می توانید برای تعیین وقت سفارت فرانسه و سایر کشورهای اتحادیه اروپا اقدام نمائید.

با توجه به اهمیت تکمیل مدارک مورد نیاز سفارت و روند طولانی درخواست دوباره صدور ویزا در صورت رد درخواست، اهمیت استفاده از خدمات تخصصی ویزا ۲۱ در تعیین وقت سفارت فرانسه مشخص می گردد. با پرداخت هزینه کم به عنوان کارمزد ویزا ۲۱، می توانید به برنامه ریزی برای سفر به کشور فرانسه و منطقه شینگن پرداخته و از سفر خود لذت ببرید. اخذ ویزای شینگن و تعیین وقت سفارت فرانسه را با تیم تخصصی ویزا ۲۱ تجربه کنید.

وقت سفارت فرانسه vfs

vfsglobal یک شرکت بین المللی کارگزار در زمینه اخذ ویزا میباشد.این شرکت در حال حاضر امور مربوط به ویزای فرانسه برای ویزاهای کوتاه مدت را انجام میدهد

گرفتن وقت سفارت فرانسه از طریق vfs  با توجه به ترافیک سفارت فرانسه برای درخواست ویزا های شینگن ممکن است برای شما زمانبر باشد.

ویزا ۲۱ مجری اخذ ویزای شینگن و وقت سفارت ها میباشد.

برای گرفتن وقت سفارت فرانسه vfs میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا در اسرع وفت نسبت به تعیین وقت سفارت فرانسه از vfs برای شما اقدام نموده و در کوتاه ترین زمان وقت سفارت فرانسه vfs را برای شما ارسال نمایند.

مراحل گرفتن وقت سفارت فرانسه Vfs 

۱-ارسال عکس پاس از طریق واتس اپ یا تلگرام برای ما به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۹۱۵۴

۲-مطلع نمودن کارشناسان ما از نوع و زمان سفر خود

۳-گرفته شدن وقت سفاررت فرانسه برای شما و ارسال کانفرم وقت

 

چگونه وقت سفارت فرانسه بگیریم؟

برای گرفتن وقت سفارت فرانسه لازم است درخواست خود را به سفارت این کشور ارائه دهید. گرفتن وقت سفارت فرانسه برای عموم مردم کاری زمانبر و مستلزم رعایت نکات میباشد که رعایت نکردن انها منجر به طولانی شدن پروسه وقت دهی یا عدم موفقیت در اخذ وقت سفارت فرانسه خواهد شد .

مطمئناً اگر در حال برنامه ریزی برای سفر به فرانسه هستید باید کارهای خود را به سرعت انجام دهید؛ بنابراین بهترین راهکار برای أخذ وقت سفارت فرانسه، استفاده از خدمات مؤسسه های معتبر مهاجرتی و صدور ویزا است. با خدمات تیم تخصصی تهران ویزا  می توانید در کوتاهترین زمان، مراحل دریافت ویزای فرانسه را به پایان برسانید.

 

ویزا ۲۱ ارائه دهنده خدمات تخصصی وقت سفارت فرانسه و ویزای شینگن

مرکز تخصصی ویزا و وقت سفارت فرانسه ویزا ۲۱ با ارزیابی نوع ویزای درخواستی متقاضی، شرایط وی و مدت زمان باقیمانده نسبت به تهیه و ارسال مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت فرانسه اقدام می نماید.

ترجمه رسمی مدارک، ثبت نام در سایت رسمی سفارت فرانسه و ارسال ایمیل برای تعیین وقت سفارت فرانسه در اسرع وقت و توسط تیم تخصصی ویزا ۲۱ صورت می پذیرد.

برای درخواست صدور ویزای فرانسه متقاضیان تنها کافی است که با شماره تلفن ویزا ۲۱ تماس گرفته و یا با شماره واتس آپ تماس حاصل نمایند. بعلاوه با اعلام نوع ویزای درخواستی، تاریخ سفر و ارسال عکس پاسپورت برای تیم تخصصی ویزا ۲۱ در مدت زمان کوتاهی وقت سفارت فرانسه اخذ و برای متقاضی ارسال می گردد.

در مرحله بعد نیز می توان از خدمات مشاوره و تخصصی ویزا ۲۱ جهت افزایش احتمال قبول درخواست و صدور ویزا برخوردار گردید. با خدمات تخصصی ویزا و وقت سفارت فرانسه ویزا ۲۱ سفر مطمئن و راحتی به اروپا را تجربه کنید.

 

مراحل گرفتن وقت سفارت فرانسه

۱-تماس با شماره تلفن ۰۲۱۲۲۵۱۱۷۹۹(عزیزان خارج از کشور تماس با شماره واتس اپ ۰۹۱۲۲۵۰۹۱۵۴)

۲-ارسال عکس پاسپورت

۳-مطلع کردن کارشناسان ما از تاریخ سفر و نوع ویزای درخواستی برای فرانسه

۴-گرفته شدن وقت شما توسط کارگزاران ما

۵-تکمیل وجه و ارسال کانفرم وقت برای شما

نکته :اگر تمام مدارک شما کامل باشد اما سناریوی شما برای رفتن به سفارت فرانسه دقیق و حساب شده نباشد احتمال ریجکتی شما بالا خواهد رفت.

معمولاً متقاضیان تعیین وقت سفارت فرانسه با اهداف مختلفی نظیر دریافت ویزای کار، ویزای تجارت و سرمایه گذاری، ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و … درخواست خود را به سفارت ارسال می کنند. هر کدام از ویزاهای فوق، مدارک و اسناد معینی را نیاز دارند. اگر شما هم متقاضی دریافت ویزای فرانسه هستید باید تمام مدارک لازم را از قبل آماده کنید.

 

اگر به دنبال اخذ ویزای شینگن هستید تمامی اطلاعات لازم را در مقاله روبهرو برایتان گردآوری کرده ایم —–اخذ ویزای شینگن 

نحوه گرفتن وقت سفارت فرانسه؛ مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت فرانسه

شاید دانشجو هستید و برای تحصیل به فرانسه سفر می کنید؛ ممکن است از سوی یکی از آشنایان و اقوام، دعوت نامه سفر به فرانسه دریافت کرده اید و برای دیدار آن ها می خواهید راهی این کشور شوید؛

شاید هم برای کار یا صرفاً برای گردش و تفریح به فرانسه سفر می کنید؛ در هر صورت باید تمام مدارک مورد نیاز را در روزی که سفارت برای شما تعیین کرده است به همراه داشته باشید.

تعیین وقت سفارت فرانسه و درخواست صدور ویزای فرانسه و شنگن از طریق کارگزاری سفارت فرانسه در ایران و بطور آنلاین انجام می پذیرد.

از آنجائیکه کلیه مراحل درخواست صدور ویزا، تهیه مدارک مورد نیاز و ارسال ایمیل باید به زبان انگلیسی صورت گیرد لذا کاری تخصصی و مهم در پیش روی متقاضیان وجود دارد.

حتی اگر جزو افرادی هستید که دارای دانش زبان انگلیسی کافی هستید، بدلیل عدم تجربه و نداشتن آشنایی با فرآیند ارسال درخواست توصیه می شود از طریق موسسات و آژانس های خدمات مسافرتی و صدور ویزا برای تعیین وقت سفارت فرانسه و ویزای شنگن اقدام نمائید.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت فرانسه به صورت زیر فهرست می شوند

 • فرم تکمیل شده أخذ ویزای فرانسه به همراه ترجمه آن (اگر ترجمه به زبان فرانسه هم در اختیار باشد، مورد قبول است)
 • عکس رنگی فرد متقاضی که پس زمینه روشن داشته باشد در ابعاد ۵/۳ در ۵/۴
 • اصل پاسپورت با مدت زمان اعتبار حداقل ۳ ماه پس از پایان مدت ویزای فرانسه (اگر ویزای شینگن هم موجود است باید آن را ارائه داد)
 • مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی آن
 • سند ازدواج برای افراد متأهل که قصد سفر به همراه هم را دارند؛ اگر فردی با تبعه فرانسه ازدواج کرده باشد باید سند و گواهی ازدواج خود را به سفارت ارائه دهد. اگر فرزندی هم متولد فرانسه باشد باید گواهی تولد و مدارک هویتی خود را ارائه دهد.
 • فرم دعوتنامه از سوی کارفرما برای متقاضیان ویزای کار و یا از سوی فرزندان و اقوام برای متقاضیان ویزای توریستی یا دیدار فرزندان در فرانسه
 • اسناد و مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی فرد متقاضی ویزای فرانسه؛ در این قسمت باید پرینت فیش بانکی، صورتحساب گردش ۳ ماه آخر حساب بانکی متقاضی، اسناد بانکی و ترجمه آن و یا گواهی حامی مالی فرد متقاضی ویزای فرانسه تهیه شود. برای تعیین وقت سفارت فرانسه باید تمام این مدارک به همراه مهر و امضای معتبر آماده شوند.
 • ارائه بیمه نامه پزشکی بین المللی
 • ارائه آدرس محل اقامت در فرانسه برای افرادی که دارای دعوتنامه هستند و یا اعلام آدرس هتل محل اقامت به همراه فرم رزرو هتل
 • فرم تکمیل شده ویزا برای هر یک از اعضای خانواده
 • گواهی نامه اشتغال به کار برای کارمندان و یا اسناد مالکیت کسب و کار مانند جواز کسب یا ثبت شرکت متعلق به کارفرمایان و مدیران
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان
 • ارائه فرم دعوتنامه از دانشگاه پذیرش کننده در فرانسه (این مورد برای متقاضیان تحصیل در فرانسه مورد نیاز است. با این مدارک، دانشجویان برای أخذ ویزای تحصیلی در فرانسه اقدام می کنند.)
 • تکمیل فرم تعهد نامه و ارائه چک بانکی به عنوان ضمانت

لازم به ذکر است که حضور فرد متقاضی دریافت ویزای فرانسه در مصاحبه وقت سفارت فرانسه، لازم و ضروری است و فرد دیگری مجاز نیست به جای او در این مصاحبه شرکت کند.

آدرس سفارت فرانسه

سفارت فرانسه در کشور ایران در تهران قرار دارد؛ برای ارائه فرم درخواست خود برای أخذ وقت سفارت باید به آدرس تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۶-۶۴ مراجعه کنید.

(برای ویزا های بلند مدت) برای درخواست ویزای نوع c باید به شرکت وی اف اس vfs واقع در میدان هروی مجتمع هروی سنتر مراجعه نمایید. سفارت به جز روزهای تعطیل، (جمعه و شنبه)در ساعات اداری ۷:۳۰ تا ۲۰:۰۰ باز می باشد. افرادی که تمایل دارند در وقت خود صرفه جویی کنند و یا برای مراجعه به سفارت با مشکلاتی مواجه هستند می توانند مراحل درخواست وقت سفارت فرانسه را به مجموعه تهران ویزا بسپارند. این گروه مهاجرتی، تضمین می کند در تمام مراحل دریافت ویزای سفر به فرانسه همراه شما خواهد بود.

 

راهنمای سفر به فرانسه

یکی از کشورهای غرب اروپا که گردشگری و صنعت آن در تمام جهان شهرت دارد، کشور فرانسه است. فرانسه در طول تاریخ همواره ثبات و پایداری خود را ثابت کرده است

که برترین نمونه تاریخی آن، ناپلئون بناپارت و انقلاب صنعتی بوده است. این کشور با آلمان، سوئیس، ایتالیا، اسپانیا و بلژیک هم مرز است. آنچه گردشگران جهان را به سمت این کشور زیبا و وصف ناپذیر جلب می کند،

برج ایفل است که همانند نگینی در شهر پاریس می درخشد. با أخذ ویزای فرانسه می توانید از تمام جاذبه های گردشگری این کشور لذت ببرید.

در کشور فرانسه می توانید شرایط مختلف آب و هوایی را تجربه کنید؛ از آب و هوای لذت بخش مدیترانه ای گرفته تا سرمای زمستانی، شهرهای فرانسه را در برگرفته است.

بارش باران و برف در فرانسه بسیار تماشایی است. اگر قصد دارید در بهترین فصل سال به این کشور سفر کنید، بهار را به شما پیشنهاد می دهیم؛ اما اگر به جشن های سال نو و شرکت در مراسم کریسمس، به ویژه در پاریس رویایی علاقه مند هستید، ماه های فوریه و ژانویه را برای سفر به پاریس انتخاب کنید.

دریافت ویزای توریستی فرانسه

فرانسه به دلیل وجود جاذبه‌های شگفت انگیزش یکی از کشورهایی است که همه ساله توریست‌های زیادی از کل کشورهای جهان به آن سفر می‌کنند. برای دریافت ویزای توریستی فرانسه باید نسبت به اخذ ویزای شینگن اقدام نمایید.

با این ویزا شما نه تنها می‌توانید آثار تاریخی و … را در فرانسه تماشا کنید، بلکه امکان سفر به سایر کشورهای اروپایی که عضو پیمان شینگن هستند را نیز خواهید داشت.

پس از دریافت وقت سفارت فرانسه برای دریافت ویزای توریستی باید مدارکی که برای سفر به این کشور نیاز است را آماده کنید. از جمله این مدارک می‌توان به پاسپورت با اعتبار بیشتر از ۶ ماه، گواهی نشان دهنده تمکن مالی، بلیط رفت و برگشت، نامه رزرو هتل و… اشاره کرد.

برای صدور ویزای توریستی برای افراد بالای ۱۲ سال باید ۶۰ یورو به سفارت پرداخت کنید. هزینه ویزای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو می‌باشد و هزینه صدور ویزا برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است.

نکته ای  که برای دریافت ویزای فرانسه باید به آن توجه داشته باشید این است که سفارت تنها پرونده‌هایی را بررسی می‌کند که مدارک آن‌ها کامل باشد؛

بنابراین اگر برای اولین بار است که می‌خواهید ویزای یک کشور عضو محدوده شینگن را دریافت کنید، حتماً با افرادی که درباره انواع ویزای شینگن و نحوه دریافت آن‌ها آشنایی کافی دارند مشورت نمایید.

در صورتی که درباره نحوه دریافت وقت سفارت فرانسه و ویزای فرانسه با اهداف مختلف آشنایی ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از مشاورین توانمند و با تجربه تهران ویزا کمک بگیرید.

تیم تخصصی ویزا ۲۱ آماده ارائه خدمات اخذ ویزای شینگن، دریافت ویزای فرانسه،تعیین وقت سفارت فرانسه و … می باشد. با اطمینان خاطر می توانید تمام امور دریافت ویزای خود را به این مجموعه بسپارید.

 

آشنایی کامل با وقت سفارت فرانسه

شما می توانید از طریق سازمان VFS GLOBAL که یک واسطه میان شما و سفارت محسوب می شود و کمیسیون دریافت می کند در ایران برای تعیین وقت سفارت فرانسه اقدام کنید. تقریبا دو روز پس از این که شما برای تعیین وقت اقدام کردید زمان دقیق برای شما مشخص می شود که حدود یک ماه پس از زمانی است که درخواست داده اید. شما برای دریافت ویزای کشور فرانسه نیاز به مصاحبه نخواهید داشت. تنها کاری که انجام می دهید تحویل مدارک و انگشت نگاری است.

وقت فرانسه

چگونه برای تعیین وقت سفارت فرانسه اقدام کنیم؟

همانطور که گفتیم برای تعیین وقت سفارت فرانسه به کارگزاری VFS GLOBAL مراجعه می کنید. در این سایت مراحل کار شما به این شکل است که کشور مبدا خود را ایران و مقصد را فرانسه قرار می دهید. و بعد از انجام این کار،  email address برای شما باز می شود. در این مرحله شما باید برای تعیین وقت ایمیل کاملا رسمی به سفارت بزنید و درخواستتان را چند بار بازخوانی کنید زیرا نسبتا ایمیل مهمی است. و در مرحله آخر ایمیل را ارسال کنید و همانطور که در قبل آوردیم وقت دقیق شما دو روز پس از این ایمیل مشخص می شود. نکته ای مهم که حتما باید به آن دقت کافی را داشته باشید این است که هر گونه اشتباهی در فرم درخواست ویزا باعث رد شدن آن میشود. پس در تکمیل فرم دقت کنید.

سفارت فرانسه در ایران کجاست؟

برای وقت سفارت فرانسه باید به تهران مراجعه کنید. آدرس دقیق سفارت: میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع هروی و در طبقه چهارم. در این مکان می توانید ویزای خود را دریافت کنید. اگر از شهرستان های دیگر به تهران می روید می توانید از طریق تاکسی به سفارت فرانسه مراجعه کنید و نیازی به آدرس نخواهید داشت. و شما باید برای تحویل مدارک و دیگر کارها به سفارت مراجعه کنید زیرا ویزای کشور فرانسه مصاحبه ندارد.

وقت سفارت فرانسه

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا چیست؟

وقتی که شما به سفارت می روید لازم است با توجه نوع ویزای درخواستی تان (کاری، تحصیلی و غیره) مدارکی را ارائه کنید. مدارکی که باید ارائه کنید خصوصی و عمومی هستند. که ما در اینجا قرار است مدارک عمومی را برای شما بازگو کنیم. از جمله مدارکی که شما پس از تعیین وقت سفارت فرانسه ارائه دهید عبارتند از: فرم درخواست ویزای فرانسه که توسط شخص باید نشان داده شود. اگر گذرنامه دارید یا قبلا پاسپورت داشتید آن ها را نیز همراه خود داشته باشید. در مرحله بعد رسید های پرداختی تان برای هزینه های ویزا. همراه داشتن اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی الزامی است. حتما قبل از مراجعه به سفارت این دو را ترجمه کنید تا در روز تایین شده به مشکل نخورید. اصل و کپی بیمه مسافرتی، گردش حساب و تمکن مالی، ارائه دعوت نامه در صورت وجود از دیگر مدارک مورد نیاز شما است. همچنین اگر متاهل هستید اصل و ترجمه سند ازدواج شما نیز در این جا لازم است. نامه اشتغال به کار نیز از مدارک مهم است.

انواع وقت سفارت فرانسه

اگر به دنبال اخذ وقت سفارت فرانسه هستید، باید بدانید کارگزاری VFS این خدمات را به ۲ صورت مختلف ارائه می‌دهد. شما می‌توانید برای رزرو وقت سفارت از طریق سامانه این موسسه به صورت معمولی و فوری اقدام کنید:

 • وقت سفارت معمولی: وقت سفارت‌های معمولی حداقل برای ۱ ماه بعد صادر می‌شوند. این قرارها معمولا برای مقاصد توریستی، تحصیلی و غیره است. به عبارتی اگر برای ورود به فرانسه عجله نداشته باشید، یا تاریخ مشخصی جهت سفر به این کشور اروپایی در نظر ندارید، می‌توانید از این نوع وقت استفاده کنید. هر چند در این روش مدت زمان انتظار برای مراجعه به سفارت کمی طول می‌کشد، اما هزینه کمتری برای دریافت نوبت پرداخت خواهید کرد.
 • وقت سفارت فوری: متقاضیانی که با اهداف مختلف قصد سفر به فرانسه در سریع‌ترین زمان ممکن را داشته باشند، بایستی از خدمات وقت سفارت فوری استفاده کنند. این نوبت برای مقاصدی چون فوریت‌های پزشکی و یا اهداف تجاری صادر می‌شود. دقت کنید که برای رزرو نوبت به صورت فوری حتما باید دعوتنامه داشته باشید، در غیر این صورت امکان ثبت چنین نوبتی میسر نخواهد بود. لازم به ذکر است تعیین وقت سفارت به صورت فوری هزینه بیشتری نسبت به وقت معمولی دارد.

گرفتن وقت سفارت از فرانسه

هزینه وقت سفارت فرانسه

متقاضیان تعیین وقت سفارت فرانسه می‌توانند با مراجعه به سایت VFS برای خود قرار ملاقات تعیین کنند. هزینه‌های تعیین نوبت، مراجعه به سفارت و سایر خدمات کنسولی مانند انگشت نگاری با توجه به نوع ویزا می‌تواند متغیر باشد. با این حال اگر در گرفتن نوبت به مشکل خورده‌اید و می‌خواهید با خیالی راحت ویزای خود را کسب کنید، می‌توانید به تیم ویزا ۲۱ اعتماد کرده و دریافت وقت خود را به ما بسپارید.

نکاتی که در روز ملاقات باید رعایت کنید

نکاتی که در زمان مراجعه به سفارت فرانسه باید بدانید

 • سفارت فرانسه تمامی مدارک را به زبان انگلیسی دریافت می‌کند. با توجه به اینکه مدارک مورد نیاز هر ویزا متفاوت است، در زمان مراجعه به سفارت حتما مدارک خود را مطابق با نیاز به انگلیسی ترجمه کرده باشید.
 • طبق رویه چند سال گذشته سفارت‌هایی همچون فرانسه با متقاضیان مصاحبه زیادی انجام نمی‌دهند. به این ترتیب هدف اصلی از مراجعه به سفارت ارائه مدارک مربوطه است.
 • پس از رزرو وقت سفارت فرانسه باید به دفتر وی اف اس مراجعه کنید و خدمات کنسولی مانند انگشت نگاری را در این دفتر طی کنید. این خدمات در سفارت انجام نخواهد شد. گفتنی است دفتر اصلی این کارگزاری در میدان هروی قرار دارد.
 • در زمان مراجعه به سفارت خونسردی خود را حفظ کرده و با ظاهری مرتب حاضر شوید. اضطراب یا ظاهری بد می‌تواند روی نظر افسر سفارت تاثیر بگذارد.
 • به هیچ عنوان در مدارک خود نقص نداشته باشید، چرا که می‌تواند باعث ریجکت شما شود. البته مدارک مدنظر هر ویزایی متفاوت است، بنابراین قبل از مراجعه از تکمیل بودن مدارک خود اطمینان حاصل کنید.
 • یکی از ممنوعات در روز ملاقات تاخیر است، به هیچ عنوان برای حضور در سفارت تاخیر نداشته باشید. سعی کنید حدالامکان زودتر از موعود در سفارت حاضر باشید.

  مدت زمان اخذ وقت از سفارت فرانسه

   

  در زمان دریافت وقت سفارت فرانسه باید به تاریخ سفر دقت زیادی داشته باشید. به خصوص اگر واجد شرایط دریافت وقت فوری نباشید، باید بدانید گاهی اوقات پروسه رزرو قرار ملاقات بسیار طولانی است و متقاضی باید مدت زمان زیادی منتظر بماند. به عنوان مثال این پروسه برای درخواست ویزای توریستی ۲ تا ۳ ماه زمان می‌برد. این در حالی است که تعیین وقت برای ویزاهای تحصیلی فرایند طولانی‌تری نیز خواهد داشت. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را داشته باشند، باید ۶ ماه قبل از پروسه برای دریافت نوبت اقدام کرده باشند.

  مدت زمان اخذ وقت سفارت از فرانسه

  دلایل ریجکت شدن درخواست ویزا فرانسه

  حالا که برای دریافت ویزا به سفارت فرانسه مراجعه می‌کنید، ممکن است با درخواست شما موافقت نشود. رد درخواست یا به اصطلاح ریجکت شدن از سوی سفارت دلایل متعددی دارد. برخی از مهمترین دلایلی که منجر به ریجکت شدن بسیاری از متقاضیان ایرانی شده عبارتست از:

  • ارائه مدارک ناقص یا جعلی
  • عدم ارائه انگیزه و دلیل قابل قبول از سفر
  • وجود مشکل در پاسپورت (مثلا عدم اعتبار پاسپورت)
  • عدم داشتن برنامه سفر مناسب
  • عدم برخورداری از تمکن مالی مناسب
  • داشتن بیمه نامه مسافرتی نامعتبر
  • داشتن سوء پیشینه
  • بسیاری از دلایل دیگر

  نحوه رفع ریجکتی ویزای فرانسه

  همانطور که گفته شد، پس از تعیین وقت سفارت فرانسه، باید در تاریخ موعود به سفارت مراجعه کنید و مصاحبه خود را با افسر سفارت انجام دهید. پس از دریافت جواب اگر موفق به دریافت ویزا شده باشید، می‌توانید ادامه پروسه را شروع کنید. با این حال اگر به یک یا چند دلیل با درخواست شما موافقت نشده باشد، بهتر است برای رفع ریجکتی خود را آماده کنید. آگاهی از نحوه این کار بسیار حائز اهمیت است، چرا که می‌تواند تاثیر زیادی در موفقیت یا عدم موفقیت فرد داشته باشد. برای این کار کافی است یک نامه تجدید نظر برای هیئت ریجکت ویزا فرانسه ارسال کنید و منتظر نتیجه بمانید. صد البته پیش از نوشتن نامه نیاز به دانستن دلیل یا دلایل ریجکت شدن دارید.

  نحوه رفع ریجکتی ویزای فرانسه

  لغو وقت سفارت فرانسه

  پس از اخذ وقت از سفارت فرانسه ممکن است مشکلات مختلفی پیش روی شما قرار بگیرد تا برنامه سفر شما را دستخوش تغییر کند. به عنوان مثال ممکن است تاریخ سفر شما عوض شود یا حتی اینکه مدارک ارائه شده به سفارت ناقص بوده باشد. در این شرایط می‌توانید تا ۲ بار تاریخ وقت خود را تغییر دهید. لازم به ذکر است تغییر تاریخ وقت در این مواقع بدون هزینه انجام می‌شود. با این حال اگر دلیل کنسل کردن نوبت به دلایلی مانند اشتباهات متقاضی در ثبت اطلاعات مربوط باشد، امکان تغییر تاریخ وجود نخواهد داشت. در این شرایط بایستی مجددا وقت خود را با پرداخت هزینه رزرو کنید.

   

  نحوه پیگیری ویزای فرانسه

  پس از مراجعه به سفارت و مصاحبه، قطعا مهمترین دغدغه شما پیگیری از صدور ویزا خواهد بود. برای این کار نیازی به مراجعه حضوری ندارید و می‌توانید با ورود به سایت france-visas.gouv.fr به صورت لحظه‌ای پیگیر وضعیت ویزای درخواستی خود باشید. البته در کنار این سایت، پلتفرم vfs نیز جواب ویزای شما را به راحتی نمایش می‌دهد. بنابراین می‌توانید از این وبسایت نیز کمک بگیرید.

 

 

آیا من نیاز به وقت سفارت فرانسه دارم؟

حتما می‌دانید که ۲۷ کشور در حوزه‌ی شینگن قرار دارند، بنابراین شما می‌توانید ویزای شینگن خود را از طریق تمام این کشورها دریافت کنید. اما اینطور نیست که شما به دلخواه خودتان بتوانید به سفارت یکی از کشورهای شینگن مراجعه کرده و ویزا بگیرید. قوانین خاصی در این زمینه وجود دارد که تعیین می‌کند شما باید از کدام سفارت ویزا و به تبع آن وقت بگیرید. در ادامه این قوانین را بررسی می‌کنیم:

 • اگر تنها به یک کشور سفر می‌کنید: باید ویزای خود را از سفارت همان کشور دریافت نمایید.
 • اگر به دو یا چند کشور سفر می‌کنید و مدت زمان اقامت شما در هر کشور مشخص است: باید ویزای خود را از سفارت کشوری دریافت کنید که بیشترین میزان اقامت شما در آن سپری می‌شود.
 • اگر به دو یا چند کشور سفر می‌کنید و مدت زمان اقامت شما در هر کشور مشخص نیست: باید ویزای خود را از طریق کشوری دریافت نمایید که اولین مقصد شما در سفر محسوب می‌شود.

 

چنانچه طبق قوانین بالا متوجه شدید برای پیگیری ویزای شینگن باید از طریق سفارت فرانسه اقدام کنید، بدون شک نیاز به وقت سفارت فرانسه خواهید داشت. در غیر این صورت شما باید با سفارت یکی دیگر از کشورهای شینگن قرار بگذارید.

آیا من نیاز به وقت سفارت فرانسه دارم؟

هزینه صدور ویزای شینگن از طریق سفارت فرانسه

با توجه به توضیحات، در زمان قرار ملاقات باید به دفتر کارگزاری VFS در تهران مراجعه نمایید. در این شرایط هزینه‌هایی از بابت صدور ویزا و خدمات از شما گرفته خواهد شد. نکته اصلی این است که هزینه‌های مربوطه نقدا و به یورو از شما دریافت می‌شود. دقت کنید شرکت VFS به هیچوجه هزینه‌ی ویزا و خدمات را به روش‌های مختلف یا با واحدهای ریال، دلار و … از شما دریافت نخواهد کرد. بنابراین در زمان مراجعه به کارگزاری از همراه داشتن ارز یورو به مقدار کافی اطمینان حاصل کنید.

در حال حاضر هزینه صدور ویزا برای بزرگسالان ۸۰ یورو، افراد بین ۶ تا ۱۲ سال ۴۰ یورو و برای کودکان ۱ تا ۶ سال رایگان است. همچنین هزینه خدمات وی اف اس گلوبال ۴۰ یورو می‌باشد. البته اگر در زمان رزرو وقت سفارت از VFS سایر خدمات نظیر وقت VIP را هم انتخاب کرده باشید، هزینه‌های بیشتری از شما دریافت خواهد شد. ناگفته نماند در میان خدمات اضافی وی اف اس، ارسال گذرنامه با پیک الزامی است. هزینه ارسال گذرنامه برای تهرانی‌ها در هزینه خدمات لحاظ شده است، اما متقاضیانی که در شهرستان‌های دیگر زندگی می‌کنند، می‌بایست مبلغ ۵.۵ دلار دیگر بابت این خدمات ارائه دهند.

هزینه صدور ویزای شینگن از طریق سفارت فرانسه

 

افرادی که از انگشت نگاری و گرفتن تصویر بیومتریک معاف هستند

اگر برای درخواست ویزا وقت سفارت فرانسه گرفته باشید، می‌بایست حتما برای انگشت نگاری و گرفتن تصویر بیومتریک به دفتر کارگزاری VFS مراجعه نمایید. منتهی یک استثنا هم در این قضیه وجود دارد. چنانچه در طول ۵ سال گذشته پروسه انگشت نگاری و گرفتن تصویر بیومتریک را از طریق سفارت فرانسه سپری کرده باشید، شما از تکرار مجدد این مراحل معاف خواهید بود. در این صورت می‌توانید نماینده‌ی خود را با اعطای وکالتنامه به دفتر کارگزاری ارسال کنید تا درخواست شما را ثبت کند. شایان ذکر است در این صورت همچنان نیاز به وقت سفارت خواهید داشت.

 

 

وقت سفارت فرانسه فوری 

برای گرفتن ویزای فوری فرانسه نیاز به وقت سفارت فرانسه فوری خواهید داشت

با توجه به تقاضای زیاد برای وقت ها سفارت فرانسه در ایران معمولا وقت ها سفارت فرانسه در  های سیزن بین یک تا دو ماه فاصله داند

و مسافرانی که برای سفر خود عجله داند برای گرفتن وقت به موقع سفارت فرانسه دچار مشکل میشوند

ویزا ۲۱ با داشتن کارگزارن مجرب امکان گرفتن وقت سفارت فرانسه فوری را برای شما عزیزان فراهم کرده است

بدین منظور میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا اولین وقت فوری سفارت فرانسه را برای شما رزرو نماییم

 

ایمیل سفارت فرانسه در ایران 

برای ایمیل زدن به سفارت فرانسه از طریق لینک زیذ قسمت تماس با ما میتوانید درخواست خود را ارسال نمایید

https://ir.ambafrance.org/%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AF

ایمیل VFS فرانسه

info.franceiran@vfshelpline.com

وقت سفارت فرانسه چقدر طول میکشه

مدت زمان انتظار برای وقت سفارت فرانسه بسته به زمان اقدام و نوع ویزای درخواستی متغیر است

اما در زیر زمان حدودی وقت سفارت فرانسه را برای شما عزیزان میگذاریم :

 

 • برای ویزاهای توریستی و تجاری : حدود سه هقته تا دو ماه
 • برای ویزاهای دانشجویی:بین یک تا دو ماه
 • برای ویزاهای الحاق: بین یک تا دو ماه
 • برای تایید مدارک : بین یک تا دو هفته

این زمان های در های سیزن ممکن است کمی طولانی تر شوند

اگر در های سیزن قصد سفر دارید بهتر است از چند ماه زودتر نسبت به دریافت وقت سفارت فرانسه اقدام نمایید

وی اف اس گلوبال فرانسه

تا به اینجا اطلاعات مختصر و مفیدی درباره کارگزاری سفارت فرانسه یعنی vfs global ارائه کردیم. اما همچنان سوالات و ابهامات زیادی درباره وی اف اس گلوبال فرانسه بی پاسخ باقی مانده است. از همین بابت در این قسمت قصد داریم به رایج‌ترین سوالاتی که متقاضیان ویزای فرانسه از کارشناسان تیم ویزا ۲۱ مطرح کرده‌اند، بپردازیم:

وظیفه اصلی vfs global به عنوان کارگزاری سفارت فرانسه چیست؟

 • وی اف اس گلوبال به عنوان کارگزاری سفارت فرانسه وظیفه دارد برای متقاضیان ویزا قرار ملاقات صادر کند و در زمان تعیین شده درخواست متقاضیان را دریافت و به سفارت ارائه دهد.

برای ثبت درخواست ویزای فرانسه باید چه کار کنم؟

 • باید با مراجعه به سایت وی اف اس گلوبال فرانسه برای خود وقت سفارت بگیرید. سپس مدارک لازم را جمع آوری کرده و در زمان ملاقات به کارمندان وی اف اس ارائه دهید.

آدرس وی اف اس گلوبال فرانسه در تهران کجاست؟

 • در حال حاضر دفتر اصلی vfs فرانسه در طبقه چهارم پاساژ هروی سنتر قرار دارد. این پاساژ در خیابان موسوی، اطراف میدان هروی تهران است.

آیا کارگزاری vfs در صدور یا عدم صدور ویزای فرانسه تاثیرگذار است؟

 • خیر، شرکت وی اف اس گلوبال هیچ نقشی در صدور یا عدم صدور ویزا ندارد.

آیا در دفتر وی اف اس گلوبال مصاحبه برگزار می‌شود؟

 • خیر، از آنجا که در زمان وقت سفارت فرانسه، شما با کارمندان vfs سر و کار دارید، نه افسران سفارت، بنابراین مصاحبه معنایی ندارد.

 

وقت وی آی پی سفارت فرانسه 

وقت وی آی پی VIP سفارت فرانسه چیست و چه تاثیری در روند صدور ویزا دارد ؟

با داشتن وقت وی آی پی سفارت فرانسه به سالن وی آی پی در شرکت وی اف اس گلوبال مراجعه خواهید نمود

در سالن وی آ ی پی پذیرایی خواهید شد و پرسنل وی اف اس مدارک شما را مرتب خواهند نمود

داشتن وقت وی آی پی سفارت فرانسه تاثیری در صدور یا عدم صدور ویزا نخواهد داشت

همچنین داشتن وقت وی ای پی تاثیری در زودتر آماده شدن جواب ویزای شما نخواهد داشت

مزایای داشتن وقت وی آی پی فرانسه 

 • پذیرایی با نوشیدنی گرم یا سرد
 • دسترسی به کانتر اختصاصی
 • گرفتن پرینت مدارک
 • عکس پرسنلی رایگان
 • ارسال اس ام اس رایگان زمان آماده شدن جواب
 • راهنما هنگام تحویل مدارک
 • امکان تحویل نقصی مدارک تا ساعت ۴ بعد از ظهر

با تشکر  ویزا ۲۱

آیا این مقاله مفید بود ؟

چرا این مقاله برای شما مفید بود ؟

۱۴۰۳/۱/۳۱ ۹:۵۲:۲۶

۳۴ Comments

 1. سحر فروردین ۲, ۱۴۰۳ در ۱۱:۰۳ ب٫ظ - پاسخ دادن

  سلام وقت بخير،ما ٢ بهمن مدارك ارايه داديم كه تاريخ بليطمان ٢٩ اسفند بود.يك هفته از تاريخ بليط گذشته و هنوز جوابي دريافت نكرده ايم،يعني ريجكت شده ايم؟

  • کارشناس ویزا ۲۱ فروردین ۶, ۱۴۰۳ در ۱۲:۴۹ ب٫ظ - پاسخ دادن

   ممکنه ویزا باشه ممکنه ریجکت ربطی به زمان پاسخ دهی نداره

 2. نجمه اسفند ۱۵, ۱۴۰۲ در ۰:۲۳ ق٫ظ - پاسخ دادن

  تاریخ ۲۳ بهمن مدارک رو به vfs تحویل دادم، تاریخ رزرو بلیط ۲۹ اسفند هست امکانش هست تا اون موقع جواب بیاد؟ الان سه هفته گذشته و جواب نیومده

  • کارشناس ویزا ۲۱ اسفند ۱۵, ۱۴۰۲ در ۱۰:۰۷ ب٫ظ - پاسخ دادن

   تاریخ بلیط باید حداقل سه هفته بعد رفتن به سفارت باشه احتمالا به خاطر این موضوع ریجکتتون میکنن

 3. صدیقی بهمن ۲۵, ۱۴۰۲ در ۴:۲۴ ب٫ظ - پاسخ دادن

  سلام خانمم وفت ملاقات داشت از طریق سایت vfs وقت گرفتیم بعد اونجا رفتن دفتر هروی برای شان گفته که برای افغانها فقط روز دوشنبه هست و وقت ملاقات ما حیف شده یعنی؟ ایا این نورمال هست؟

  • کارشناس ویزا ۲۱ بهمن ۲۶, ۱۴۰۲ در ۸:۵۲ ب٫ظ - پاسخ دادن

   بله

 4. مهربان آذر ۸, ۱۴۰۲ در ۰:۱۵ ق٫ظ - پاسخ دادن

  سلام من وقت ملاقات گرفتم برای اینکه مدارکامو تحویل بدم الان نمیدونم واقعا برام وقت گرفته یا کلاه گذاشته رو سرطوری چک کنم لطفا جواب بتین

  • کارشناس ویزا ۲۱ آذر ۱۱, ۱۴۰۲ در ۸:۲۴ ق٫ظ - پاسخ دادن

   وقت بخیر از خود شرکت وی اف اس باید تشریف ببرید چک کنید هروی سنتر

 5. مجله مهاجرت فروردین ۱۰, ۱۴۰۲ در ۹:۲۲ ب٫ظ - پاسخ دادن

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد vfs سفارت اتریش میشه راهنمایی بفرمایید؟

 6. Atefe اسفند ۲۶, ۱۴۰۱ در ۳:۰۸ ب٫ظ - پاسخ دادن

  سلام من ۷ اسفند مدارکم تحویل دادم هنوز جواب نگرفتم می خواستم از تعطیلات نوروز برای سفر توریستی استفاده کنم
  پاسپورتم هم گیره باید چجوری از وضعیت مطلع بشم

  • کارشناس ویزا ۲۱ اسفند ۲۹, ۱۴۰۱ در ۹:۲۱ ق٫ظ - پاسخ دادن

   با ریفرنسی که بهتون دادن از طریق سایت

 7. ناهید اسفند ۲۴, ۱۴۰۱ در ۲:۰۰ ب٫ظ - پاسخ دادن

  سلام .برای کسی که ۱۲ feb یا ۲۳ بهمن ورود به سفارت فرانسه، داشته، و هنوز ، تا الان که ۲۳ اسفند ماه، جواب ویزا شنگن نیومده، چقدر جدیدا طول می کشه چند روز کاری ؟ جواب بیاد ؟ ممنون می شم جواب من رو بدید لطفا ،درضمن بنده و همسرم اقامت یکساله داریم ،برای دخترم که ۱۲ ساله اش هست درخواست دادیم .

  • کارشناس ویزا ۲۱ اسفند ۲۹, ۱۴۰۱ در ۹:۲۲ ق٫ظ - پاسخ دادن

   تا قبل تاریخ پرواز جواب میاد

 8. آرزو بهمن ۲۵, ۱۴۰۱ در ۱۰:۰۲ ق٫ظ - پاسخ دادن

  سلام ميشه لطفا راهنمائي بفرمائيد از روزي كه مدارك به VFS تحويل ميشه تا روزي كه جواب بياد و پاسپورت به دستمون برسه، چقدر زمان مي بره؟

  • کارشناس ویزا ۲۱ بهمن ۲۵, ۱۴۰۱ در ۱۰:۴۳ ب٫ظ - پاسخ دادن

   حدود سه هقته

 9. سهیلا بهمن ۹, ۱۴۰۱ در ۱:۴۵ ب٫ظ - پاسخ دادن

  سلام خسته نباشین ببخشین من وقت ملاقات سفارت فرانسه را گرفتم اما روز و ساعت اش را تعین نکرده همی برج ژانویه است تا حال مشخص نشده باید چی کنم ؟

  • کارشناس ویزا ۲۱ بهمن ۱۰, ۱۴۰۱ در ۱:۵۲ ب٫ظ - پاسخ دادن

   روز و ساعتش هم خورده شما دقت نکردین احتمالا

 10. رز بهمن ۲۱, ۱۴۰۰ در ۹:۴۰ ق٫ظ - پاسخ دادن

  باسلام
  مادرم اکنون فرانسه هستن و ویزاشون ۴ساله هست و درسال دوتا ۳ماه هست… و برای ۳ماه رفتن اما الان تقریبا بخاطر کرونا ۴ماهه اونجا هستن..خوب شدن دوباره مریض شدن،سوالاتمون رو گفتن از سفارت در ایران بپرسین،ایا الان بلیط بگیره میتونه بیاد و جریمه میشه،؟کجا باید اطلاع رسانی بشه این قضیه؟چه مدارکی دال بر بیمار بودن باید نشون بده؟میتونه بیشتر بمونه و برای دفعات بعدی کمتر بمونه

  • کارشناس ویزا ۲۱ بهمن ۲۳, ۱۴۰۰ در ۱:۵۹ ب٫ظ - پاسخ دادن

   اور استی که بشن باید دفعه بعدی مستنداتش رو به سفارت ارایه بدید که دلیل بیشتر موندنشون چی بوده

 11. masi دی ۱۰, ۱۴۰۰ در ۱۱:۱۵ ق٫ظ - پاسخ دادن

  باسلام من و دوستم دانشجوهستیم و قصدداریم ویزاتوریستی به کشورفرانسه بگیریم اما تمکن مالی و ضمانت بازگشت نداریم چکاربایدبکنیم؟

  • کارشناس ویزا ۲۱ دی ۱۸, ۱۴۰۰ در ۲:۵۳ ب٫ظ - پاسخ دادن

   با کارشناسا تماس بگیرید ما ضمانت بازگشت نمیگیریم

 12. فاطمه مهدیپور دی ۵, ۱۴۰۰ در ۱۱:۲۹ ق٫ظ - پاسخ دادن

  سلام وقت بخیر، امکانش هست با من تماس بگیرید؟ من تماس میگیرم میره رو پیغام گیر

  • کارشناس ویزا ۲۱ دی ۱۸, ۱۴۰۰ در ۳:۰۲ ب٫ظ - پاسخ دادن

   سسوالتون رو همینجا مطرح کنید

 13. حسن دی ۴, ۱۴۰۰ در ۱۲:۰۳ ب٫ظ - پاسخ دادن

  وقت به خیر، دو دوز سینوفارم و یک دوز استرازنکا زده ام، میتونم ویزای توریستی فرانسه بگیرم؟

  • کارشناس ویزا ۲۱ دی ۱۸, ۱۴۰۰ در ۳:۰۴ ب٫ظ - پاسخ دادن

   خیر

 14. مهری هراوی آذر ۲۴, ۱۴۰۰ در ۱۰:۵۳ ب٫ظ - پاسخ دادن

  درود بر شما من و همسرم هفتاد سال سن داریم می خواهیم به دیدن دخترمان که ملیت فرانسه را دارد وپانزده سال انجا زندگی میکنه ما می خواهیم برویم فرانسه کمک می خواهیم من وهمسرم واکسن سینو فارم زدیم متاسفانه ولی دوز سوم را استروزینگا خواهیم زد در صورت امکان ما را راهنمایی فرمایید بیمه sos داریم خانه هم داریم ما بازنشسته هستیم من قبلا سال۸۹ فرانسه رفتم وهمسرم تمام فامیلش المان هستند وبار ها رفته بازم متشکرم

  • کارشناس ویزا ۲۱ آذر ۲۷, ۱۴۰۰ در ۲:۴۵ ب٫ظ - پاسخ دادن

   میگن ۲ دز استرا باید با سفارت مکاتبه کنید احتمال داره قبول کنن

 15. آناهیتا شهریور ۱۹, ۱۴۰۰ در ۴:۲۰ ب٫ظ - پاسخ دادن

  شما در صفحه اول فرمودین اخذ ویزا بدون تمکن مالی و ضمانت

  • کارشناس ویزا ۲۱ شهریور ۱۹, ۱۴۰۰ در ۹:۵۹ ب٫ظ - پاسخ دادن

   بله ضمانت بازگشت از سفر برای اخذ ویزا ما نمیگیرم

 16. Shams Habibi تیر ۱۴, ۱۴۰۰ در ۶:۰۵ ق٫ظ - پاسخ دادن

  Bonjour
  Je m’appelle shams Habibi je vends de la France j’ai besoin rendez-vous pour la arvoir le certificat de capacité à mariage s’il vous plaît je n’ai pas beaucoup de temps
  Cordialement

 17. علی آذر ۱۸, ۱۳۹۹ در ۹:۵۶ ق٫ظ - پاسخ دادن

  سلام تمکن مالی ویزای توریستی فرانسه چن میشه ب یورو

  • کارشناس ویزا ۲۱ آذر ۱۸, ۱۳۹۹ در ۱:۲۰ ب٫ظ - پاسخ دادن

   تمکن مالی باید توجیه کننده مدارک شغلی شما باشه یکی با ۲۰۰ کیلیون ویزا میشه یکی ممگنه با ۱ میلیارد ریجکت شه

 18. فرجي مرداد ۲۴, ۱۳۹۹ در ۱:۲۴ ب٫ظ - پاسخ دادن

  عرض سلام
  سوالي دارم در مورد پسر ١٥سالم
  شنيدم قانوني هست كه مثلا پسر ١٥ساله ي من ميتونه اقامت تحصيلي فرانسه رو بگيره بشرطي كه داييش قيمش بشه و تمام امتيازات رو داره و پسرم ميتونه از طريق داييش كه قيمو ميتشو قبول ميكنه ميتونه از تمام مزاياي يك شهروند فرانسوي مثلا تحصيل رايگان در دبيرستان برخوردارباشه
  آيا اين قانون وجود داره ؟
  ممنون ميشم راهنماييم بفرماييد

  • کارشناس ویزا ۲۱ مرداد ۲۴, ۱۳۹۹ در ۳:۲۰ ب٫ظ - پاسخ دادن

   وقت بخیر به این سادگی که شما میفرمایید نیست . باید با یک وکیل در فرانسه صحبت کنید . این کار ها مربوط به اونطرف هست.

ثبت ديدگاه

Call Now Buttonتماس با ما