وقت سفارت اتریش با دعوت نامه

اگرچه اخذ ویزای اتریش دردسرهای خاص خود را دارد، اما اگر متقاضی دعوتنامه داشته باشد، پروسه اخذ ویزا تسهیل پیدا می‌کند. همانطور که می‌دانید متقاضیان ویزای اتریش می‌بایست با گرفتن وقت سفارت از شرکت vfs درخواست خود مبنی بر صدور ویزا را ثبت نمایند. با این وجود رزرو وقت سفارت اتریش با دعوت نامه کار متقاضی را تا حدود زیادی آسان می‌کند.

بر حسب تجربیات می‌توان ادعا کرد اخذ وقت سفارت اتریش با دعوتنامه در بازه زمانی کوتاه‌تری میسر است. از طرفی سفارت اتریش به درخواست ویزایی که با دعوتنامه ارائه می‌شود، سختگیری کمتری اعمال می‌کند. در واقع با داشتن دعوتنامه از اتریش شانس شما برای دریافت ویزای شینگن از طریق سفارت اتریش بیش از پیش خواهد بود.

وقت سفارت اتریش با دعوت نامه؛ شرایط، مزایا و نحوه رزرو آن

وقت سفارت اتریش با دعوت نامه به چه معناست؟

وقت سفارت اتریش با دعوتنامه یک قرار ملاقات با سفارت اتریش جهت ثبت درخواست ویزا است که به دلیل ارائه دعوتنامه از سوی متقاضی با سرعت بیشتر و سختگیری کمتر برگزار می‌شود. برای مثال اگر قصد سفر تفریحی به منطقه شینگن، دقیقا کشور اتریش، را داشته باشید، می‌بایست درخواست خود را در قالب ویزای توریستی اتریش به کارگزاری vfs ارائه دهید. در این صورت قرار ملاقات شما برای هفته‌ها یا شاید ماه‌ها بعد صادر می‌شود. از طرفی حساسیت زیادی روی شرایط متقاضی از سوی سفارت اعمال می‌شود. در این مواقع معمولا سفارت تمکن مالی بالایی از متقاضی می‌خواهد. این در حالی است که با ارائه دعوتنامه، ضمن اینکه قرار ملاقات برای بازه زمانی کوتاه‌تری صادر می‌شود، سختگیری سفارت نسبت به شرایط متقاضی کمتر است.

انواع دعوتنامه کشور اتریش

زمانی که از وقت سفارت اتریش با دعوت نامه صحبت می‌کنیم، منظور ما دعوتنامه‌هایی است که از سوی اعضای خانواده متقاضی، موسسه، اداره یا هر شخص حقیقی یا حقوقی در اتریش صادر شده که از متقاضی برای ورود به اتریش به دلیل خاص دعوت به عمل می‌آورد. از همین بابت می‌توان دعوتنامه‌های صادر شده برای متقاضیان ویزا را به دسته بندی‌های مختلف تقسیم نمود:

  • دعوتنامه خویشاوندی: متقاضیان ویزای توریستی که قصد بازدید از اقوام درجه یک خود در اتریش را دارند، می‌توانند با دریافت دعوتنامه به راحتی و در سریعترین زمان ممکن وقت سفارت گرفته و ویزای خود را با کمترین دغدغه دریافت کنند.
  • دعوتنامه کاری: اگر متقاضی مایل به کار در اتریش باشد، یا حتی اگر به دنبال سرمایه گذاری در یک موسسه باشد، یا شاید هم به دنبال شرکت در یک جلسه کاری با موسسات اتریش باشد، در هر صورت می‌تواند با دریافت دعوتنامه کاری پروسه رزرو وقت سفارت و اخذ ویزای شینگن را تسهیل ببخشد.
  • دعوتنامه نمایشگاهی: چنانچه قصد برپایی غرفه در نمایشگاهی در اتریش را دارید، یا فردی برای بازدید از نمایشگاه از شما دعوت به عمل آورده است، این فرصت وجود دارد تا با اخذ دعوتنامه نمایشگاهی با سرعت بیشتری ویزای خود را دریافت نمایید.
  • دعوتنامه تحصیلی: اگر متقاضی مایل به تحصیل در اتریش باشد، می‌تواند با ارسال مدارک تحصیلی خود به دانشگاه مدنظر، در صورت برخورداری از شرایط مطلوب، دعوتنامه تحصیلی دریافت کند. این دعوتنامه می‌تواند باعث تسهیل در گرفتن وقت سفارت و اخذ ویزای شینگن از طریق سفارت اتریش شود.
  • دعوتنامه پزشکی: چنانچه متقاضی دارای یک بیماری خاص باشد و باید هرچه سریعتر توسط بیمارستان یا مراکز درمانی کشور اتریش درمان شود، می‌تواند با دریافت دعوتنامه پزشکی هرچه سریعتر مجوز ورود به اتریش را دریافت کند.

انواع دعوتنامه کشور اتریش

شرایط قبول دعوتنامه توسط سفارت اتریش

اگر به دنبال وقت سفارت اتریش با دعوتنامه باید حتما یک دعوتنامه معتبر از یک شخص حقیقی یا حقوقی، بسته به نوع دعوتنامه داشته باشید. این شخص باید با ارائه مدارکی نظیر کارت شهروندی اتریش، گواهی اشتغال و درآمد، نامه قبول حمایت مالی از فرد و غیره صلاحیت خود مبنی بر دعوت از متقاضی را اثبات نماید. از طرفی در نامه دعوت می‌بایست اطلاعاتی نظیر نام، نام خانوادگی، هدف متقاضی از سفر، نسبت خانوادگی، مدت زمان اقامت در اتریش و غیره را درج کند. البته بسته به نوع دعوتنامه این اطلاعات می‌تواند متغیر باشد. برای مثال در دعوتنامه پزشکی یا کاری نیازی به درج نسبت خانوادگی وجود ندارد.

مزایای داشتن دعوتنامه جهت اخذ ویزای اتریش

اخذ وقت سفارت اتریش با دعوت نامه مزایای خاص خودش را دارد. اولا شما با داشتن دعوتنامه، در اغلب اوقات می‌توانید با سرعت بیشتری وقت سفارت بگیرید. برای مثال دارندگان دعوتنامه پزشکی می‌توانند وقت سفارت فوری رزرو نمایند. این وقت برای ۲ الی ۳ روز آینده صادر می‌شود. دوما شواهد و قرائن نشان می‌دهد سفارت اتریش سختگیری کمتری برای متقاضیان ویزا که با دعوتنامه درخواست خود را ثبت می‌کنند، در نظر می‌گیرد. البته از این جمله نباید سوء برداشت شود. داشتن دعوتنامه به معنای پذیرش صد در صد درخواست متقاضی نیست! حتی اگر با دعوتنامه برای گرفتن ویزای اتریش اقدام کنید، باز هم تمکن مالی یا عدم سوء پیشینه شما بررسی می‌شود. منتهی در این مواقع سختگیری سفارت اتریش در صدور ویزا به مراتب کمتر از حالتی است که متقاضی دعوتنامه ندارد.

نحوه اخذ وقت سفارت اتریش با دعوتنامه

اگر مایل به اخذ وقت سفارت اتریش با دعوت نامه هستید، بسته به نوع دعوتنامه باید مراحل خاصی را سپری کنید. به عبارتی نحوه رزرو وقت سفارت با دعوتنامه پزشکی با رزرو وقت سفارت با دعوتنامه تحصیلی متفاوت است. از آنجا که توضیح رزرو وقت سفارت اتریش برای تمام دعوتنامه‌ها کمی پیچیده است و در این مقاله نمی‌گنجد، پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید. البته یک راهکار بهتر این است که پروسه اخذ وقت سفارت اتریش با دعوتنامه را به صورت کامل به کارشناسان ما واگذار نمایید. در این صورت وقت شما بدون دردسر توسط کارشناسان باتجربه و کاربلد ویزا ۲۱ رزرو خواهد شد.

نحوه اخذ وقت سفارت اتریش با دعوتنامه

گرفتن وقت سفارت اتریش با دعوت نامه را به ویزا ۲۱ بسپارید

رزرو وقت سفارت اتریش با دعوتنامه یک راه آسان و سریع جهت رسیدن به ویزای اتریش است، به شرطی که شما بدانید چگونه باید وقت سفارت خود را با دعوتنامه اخذ کنید. از آنجا که رزرو وقت سفارت به واسطه دعوتنامه پیچیدگی‌های خاص خود را دارد، برای مثال شما باید اثبات کنید دعوتنامه دارید و این دعوتنامه از کشور اتریش صادر شده است، بنابراین احتمالا در روند اخذ وقت به مشکل بخورید! توصیه ما این است که پروسه اخذ وقت سفارت اتریش را به همراه دعوتنامه به صورت کامل به تیم ویزا ۲۱ بسپارید. در این صورت خیال شما آسوده است، چرا که وقت سفارت شما توسط تیم حرفه‌ای ویزا ۲۱ در سریعترین زمان رزرو خواهد شد.

وقت سفارت اتریش چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان انتظار دریافت وقت سفارت اتریش با توجه به شرایط و وضعیت سفارت متفاوت خواهد بود. در صورتی که در زمان‌ های سیزن قصد دریافت وقت سفارت را برای ویزای توریستی اتریش داشته باشید، باید مدت زمان طولانی را در انتظار بمانید. این موضوع درباره دریافت ویزای تحصیلی موقع باز شدن ثبت نام دانشگاه‌ها نیز صادق است.

اما در صورتی که با هدف دیدار خویشاوندان یا کار عازم اتریش می‌شوید، شانس این را خواهید داشت که در بازه‌های زمانی که لو سیزن هستند برای دریافت ویزای این کشور اقدام کنید. 

به طور معمول وقت سفارت اتریش حدود ۲۰ روز طول می‌کشد. البته در صورتی که تعداد متقاضیانی که برای دریافت ویزا اقدام کرده‌اند زیاد باشد، ممکن است باز شدن وقت سفارت حتی بیشتر از یک ماه زمان نیاز داشته باشد.

با توجه به اینکه به محض باز شدن وقت سفارت تمام اسلات‌های خالی پر می‌شوند، پیشنهاد می‌کنیم از تیم متخصص ویزا ۲۱ برای دریافت وقت سفارت اتریش با دعوتنامه کمک بگیرید. تیم ویزا ۲۱ کمکتان می‌کند، تا در اسرع وقت از سفارت وقت گرفته، مدارکتان را تحویل داده و عازم سفر به اتریش شوید.

آیا این مقاله مفید بود ؟

چرا این مقاله برای شما مفید بود ؟

۱۴۰۳/۴/۱۹ ۱۱:۰۵:۱۳

يك ديدگاه

  1. لادن خرداد ۲۵, ۱۴۰۳ در ۹:۱۸ ب٫ظ - پاسخ دادن

    سلام. وقت بخیر
    من درخواست ثبت وقت سفارت اتریش از طریق دعوتنامه برای دیدار بستگان رو دارم. چطور میتونم ازتون مشاوره بگیرم؟

ثبت ديدگاه

Call Now Buttonتماس با ما