وقت سفارت ایتالیا

فهرست مطالب این مقاله

وقت سفارت ایتالیا

گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای افرادی که نیاز به اخذ ویزای شینگن از ایتالیا دارند چالش‌برانگیز است؛ زیرا سفارت ایتالیا راهکارهای متفاوتی مانند گرفتن وقت به صورت تلفنی یا اینترنتی را در بازه‌های زمانی مختلف برای افرادی که نیاز به سفر این کشور دارند ارائه می‌دهد.

یعنی با وجود ارائه برنامه‌های متنوع توسط سفارت ایتالیا، همچنان مسافران موقع دریافت وقت با مشکلاتی مانند اشغال بودن تلفن سفارت، بسته بودن سایت یا تکمیل ظرفیت وقت سفارت مواجه می‌شوند؛

زیرا افراد زیادی متقاضی دریافت وقت سفارت ایتالیا هستند و این موضوع در بازه‌های زمانی مانند چند ماه قبل از تعطیلات نوروز یا تابستان پررنگ تر می‌شود. زیرا، در این بازه‌های زمانی شمار متقاضیانی که قصد سفر به ایتالیا دارند چند برابر می‌شود و سفارت با حجم بزرگی از درخواست‌ها برای دریافت وقت و رسیدگی به پرونده ویزا مواجه خواهد شد.

تصور کنید که پنج هزار متقاضی دریافت وقت سفارت وجود داشته باشد و تنها ۱۰۰ اسلات خالی برای پذیرش در نظر گرفته شده باشد؛

بنابراین بدیهی است که مسافران برای گرفتن وقت با مشکل مواجه شوند. ویزا ۲۱ با داشتن کارگزاران مجرب و سال‌ها تجربه در زمینه اخذ وقت سفارت ایتالیا در کنار شما خواهد بود،

تا بدون هیچ دغدغه وقت سفارت را اخذ کرده و به موقع ایتالیا سفر کنید. در ادامه سعی کرده‌ایم تمامی اطلاعات مورد نیاز درباره دریافت وقت سفارت کشور ایتالیا را به صورت خلاصه در اختیارتان بگذاریم، تا درباره دریافت وقت از سفارت این کشور اروپایی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا ویزامتریک

از تاریخ ۱۶ جولای ۲۰۲۳ به بعد پروسه تعیین وقت سفارت ایتالیا به طور کامل تغییر کرده است. تا پیش از این تاریخ، متقاضیان برای رزرو قرار ملاقات باید از خدمات کارگزاری cox and kings در ولنجک پاساژ گالریا استفاده می‌کردند،

اما در حال حاضر، کارگزاری ویزامتریک به قرار ملاقات‌های سفارت ایتالیا رسیدگی خواهد کرد. پروسه تعیین و مراجعه به وقت سفارت تعیین شده از سوی ویزامتریک تا حدودی با کاکس اند کینگز متفاوت است، اما مراحل کلی درخواست تقریباً یکسان خواهد بود.

بنابراین اگر خواهان وقت سفارت کشور ایتالیا هستید، باید کلیه‌ی امور خود را از گرفتن وقت سفارت تا مراجعه حضوری جهت ثبت درخواست ویزا از طریق ویزامتریک دنبال کنید؛ زیرا کارگزاری‌های دیگر نظیر cox and kings هیچ‌گونه خدماتی در این زمینه به متقاضیان ارائه نمی‌دهند.

انواع وقت سفارت ایتالیا

هر فردی برای سفر به ایتالیا هدف خاصی دارد و با توجه به این هدف، لازم است که یکی از انواع وقت‌های سفارت ایتالیا را دریافت کند. به طور معمول اغلب افراد برای مواردی که در ادامه ارائه شده نسبت نیاز دریافت وقت سفارت کشور ایتالیا خواهند داشت.

 • وقت سفارت ایتالیا برای ویزای توریستی
 • وقت سفارت ایتالیا برای ویزای دیدار (فمیلی ویزیت)
 • وقت سفارت ایتالیا برای ویزای دانشجویی (تحصیلی)
 • وقت سفارت ایتالیا برای تأیید مدارک (لگالایز یا لگال کردن مدارک)
 • وقت سفارت ایتالیا برای ویزاهای ملی
 • وقت سفارت ایتالیا برای ویزای تجاری (بیزنس)

وقت سفارت ایتالیا توریستی

اگر برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری ایتالیا به این کشور سفر می‌کنید، نیاز به وقت سفارت ایتالیا توریستی برای اخذ ویزای ایتالیا خواهید داشت.

کشور ایتالیا جزء مقاصد پرطرفدار گردشگری برای ایرانیان است؛ بنابراین افراد زیادی تقاضای دریافت وقت توریستی ایتالیا را دارند و توصیه می‌شود از چند ماه زودتر از تاریخ سفر جهت گرفتن وقت سفارت ایتالیا توریستی اقدام کنید.

در صورتی که موفق به گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای سفر تفریحی‌تان به این کشور نشدید نگران نباشید، کارشناسان ما در کنارتان خواهند بود تا در اولین فرصت اولین وقت سفارت را برای شما رزرو کنند.

ایتالیای زیبا میزبان جاذبه‌های دیدنی متعددی است که هر فرد دوستدار تاریخ و طبیعی را ترغیب می‌کند برای دیدن آن‌ها عازم این کشور شوند.

از جمله دیدنی‌های تاریخی این کشور می‌توان به کولوسئوم اشاره کرد. این اثر تاریخی در واقع یک آمفی تئاتر بیضی شکل در رم است که قدمت ساخت آن به دوران روم باستان می‌رسد و برای مسابقات گلادیاتوری و نمایش‌های عمومی استفاده می‌شده.

برج کج پیزا، فواره یا آب‌نمای خاص تروی که طراحی باروک را به تصویر می‌کشد و پمپئی و منطقه زیبای توسکانی از دیگر جاذبه‌هایی هستند که در سفرتان به ایتالیا می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید.

حتماً به این موضوع توجه داشته باشید که پس از گرفتن وقت سفارت ایتالیا باید مدارکتان را برای سفر توریستی به سفارت تحویل دهید، تا ویزای ایتالیا برایتان صادر شود و بتوانید عازم این کشور زیبا و جذاب اروپایی شوید.

وقت سفارت ایتالیا توریستی

وقت سفارت ایتالیا دانشجویی (تحصیلی)

کشور ایتالیا سومین کشور پرطرفدار دنیا و اولین کشور اروپایی برای تحصیل دانشجویان است و دانشگاه‌های سطح بالا و تخصصی از جمله دانشگاه فلورانس (University of Florence)، دانشگاه تورین (University of Turin)، دانشگاه ساپینزا رم (Sapienza University of Rome) و دانشگاه پلی تکنیک میلان (Politecnico di Milano) در این کشور قرار دارند.

به همین دلیل، اغلب دانشجویان بین المللی تمایل دارند که وقت دانشجویی سفارت ایتالیا را دریافت کرده و جهت سپری کردن تحصیلاتشان عازم این کشور شوند.

تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا کم هزینه بوده و کیفیت بالایی دارد. همچنین، تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد که فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های ایتالیا از دانش بالایی برخوردار هستند. همین امر موجب افزایش تقاضای دانشجویان برای دریافت وقت سفارت ایتالیا شده است.

برای دریافت وقت دانشجویی سفارت ایتالیا می‌توانید با شماره‌ها موجود در سایت تماس بگیرید، تا مشاورین ما جهت دریافت وقت و تحصیل در ایتالیا راهنمایی‌های لازم را در اختیارتان قرار دهند.

وقت سفارت ایتالیا تجاری (بیزینسی)

وقت سفارت تجاری ایتالیا مختص تاجرانی است که از جانب نمایشگاه یا شرکتی که در ایتالیا قرار دارد دعوت نامه رسمی دارند.

همچنین با توجه به اینکه یکی از روش‌های مورد توجه برای مهاجرت به کشور ایتالیا، دریافت ویزای کار است، کسانی که قصد دارند در ایتالیا مشغول کار شوند نیز باید برای این ویزا درخواست دهند.

متقاضیان برای دریافت ویزای کار باید درخواست دعوت به کار از طرف کارفرما ایتالیایی را داشته باشند و فردی که مقیم ایتالیا است آن‌ها را استخدام کند.

البته این موضوع نیز شرایط خاصی دارد. یعنی کارفرمایان در اتحادیه اروپا و کشور ایتالیا برای استخدام افراد باید به مدت ۳ ماه در اینترنت و روزنامه آگهی دهند. اگر کارفرما متقاضی مد نظرش را در کشور ایتالیا پیدا نکرد،

باید مجدداً به مدت ۳ ماه در همه اتحادیه اروپا آگهی استخدام منتشر کند. چنانچه باز هم متقاضی یافت نشد، کارفرما می‌تواند برای فرد خارج ایتالیا یک دعوت نامه کاری ارسال کند.

نکته:

توجه به این نکته ضروری است که برای یک خانواده ۳ نفری باید به صورت جداگانه وقت سفارت تجاری ایتالیا اخذ کرد؛ یعنی هر فرد از خانواده باید جداگانه از سفارت این کشور وقت بگیرد.

وقت سفارت ایتالیا تجاری

وقت سفارت ایتالیا برای ویزای دیدار (فمیلی ویزیت)

دریافت وقت سفارت خانوادگی ایتالیا به دو صورت ۱) دریافت وقت سفارت برای زن و شوهر ۲) و دریافت وقت سفارت برای زن و شوهر و فرزندان امکان‌پذیر است. اگر فردی نسبتی غیر از این با متقاضی داشته باشد، باید وقت جداگانه‌ای از سفارت دریافت کند و مدارکش نیز جداگانه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

منظور از وقت سفارت فمیلی ویزیت ایتالیا، این است که افراد برای دیدار با خویشاوندانشان به کشور ایتالیا سفر کنند.

برای دریافت وقت دیدار سفارت ایتالیا، افراد یک خانواده باید به صورت جداگانه یا به صورت خانوادگی درخواست ویزا کنند. اگر از طریق سایت ویزا متریک برای دریافت وقت خانوادگی سفارت ایتالیا اقدام کنید، این فرصت را خواهید داشت که برای ۶ نفر به صورت همزمان وقت سفارت را رزرو کنید.

هزینه نوبت خانوادگی نیز به صورت یکجا محاسبه می‌شود و می‌توانید این مبلغ را به صورت یکباره به حساب اعلام شده توسط ویزا متریک واریز کنید.

توجه به این نکته ضروری است که مبلغ محاسبه‌شده، مجموع هزینه وقت سفارت به ازای هر نفر است و اگر فردی در روز ملاقات در سفارت حاضر نشود، هزینه‌ای به سایر اعضای خانواده استرداد نخواهد شد. بقیه اعضای خانواده باید مانند سایر متقاضیان می‌توانند مدارک خودشان را ارائه کرده و ویزای ایتالیا را برای سفر به این کشور دریافت کنند.

وقت سفارت ایتالیا برای تأیید مدارک

لگالایز مدارک، تأیید مدارک یا همان لگال مدارک، اصطلاحاً به قانونی کردن مدارک توسط سفارت گفته می‌شود. برای ارائه مدارک به هر ارگانی در ایتالیا، ابتدا نیاز است مدارک مورد نظر به تأیید سفارت ایتالیا در تهران برسند. به همین منظور، متقاضیان نیاز به وقت سفارت ایتالیا برای تأیید مدارکشان خواهند داشت. کارشناسان ویزا ۲۱ در کنار شما هستند، تا وقت تأیید مدارک را برایتان از طریق کنسولگری جردن یا از طریق ویزامتریک اخذ کنند.

وقت سفارت ایتالیا چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان انتظار برای وقت سفارت ایتالیا برای تمام افراد یکسان نیست و با توجه به شرایط متقاضیان و نوع سفر آن‌ها و همچنین شرایط سفارت، این بازه زمانی معمولاً بین دو هفته تا یک ماه در نظر گرفته می‌شود.

معمولاً وقت‌های توریستی بین یک هفته تا ۴۵ روز طول می‌کشد، وقت‌های تجاری بین یک تا ۳ هفته طول می‌کشد و وقت سفارت ایتالیا برای بازدید از خانواده بین یک تا ۴ هفته طول می‌کشد.

برای اطلاع از اولین وقت خالی می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس حاصل کنید. کارگزاران ویزا ۲۱ امکان اخذ وقت سفارت ایتالیا به صورت فوری را برای شما عزیزان فراهم کرده‌اند، تا با هر هدفی که قصد سفر به این کشور را دارید بتوانید از سفارت ایتالیا وقت بگیرید.

وقت سفارت ایتالیا فوری

در شرایط خاصی ممکن است تاریخ دعوت نامه افراد با تاریخ وقت سفارت همخوانی نداشته باشد. به عنوان مثال، تاریخ دعوت نامه متقاضی دو هفته دیگر است، در صورتی که به او برای دو ماه آینده وقت سفارت ایتالیا داده شده، یا به دلیل دیگری، مسافر به وقت فوری سفارت ایتالیا نیاز دارد.

در چنین شرایطی، اگر متقاضی به موقع به سفارت نرود، با موضوع باطل شدن دعوت‌نامه‌اش مواجه می‌شود؛ بنابراین در این شرایط و شرایط مشابه متقاضی باید وقت فوری سفارت ایتالیا را بگیرد. برای دریافت وقت فوری سفارت می‌توانید با تیم متخصص ویزا ۲۱ در ارتباط باشید.

مراحل گرفتن وقت سفارت ایتالیا

برای اینکه وقت سفارت کشور ایتالیا را به موقع بگیرید و اختلالی در برنامه‌های سفرتان رخ ندهد، نیاز است که مراحل گرفتن وقت سفارت را بلد باشید. در ادامه مراحلی که تیم متخصص ما جهت انجام این کار در نظر گرفته را برایتان ارائه کرده‌ایم. تا با روند انجام کار ویزا ۲۱ جهت دریافت وقت سفارت کشور ایتالیا بیشتر آشنا شوید.

 1. تماس با کارشناسان ویزا ۲۱
 2. ارسال عکس پاسپورت و مشخص نمودن نوع و زمان حدودی سفر
 3. پذیرش کار
 4. انجام کار و ارسال کانفرم وقت برای شما

وقت سفارت ایتالیا کاکس

با توجه به اینکه شرکت کاکس در تهران بسته شد است و کارگزاری سفارت از کاکس به ویزامتریک منتقل شده، برای دریافت وقت سفارت ایتالیا لازم است که به آدرس ویزامتریک مراجعه کنید.

ایمیل سفارت ایتالیا

برای ارتباط با سفارت ایتالیا می‌توانید از طریق ایمیل زیر درخواستتان را ارسال کنید.

ایمیل سفارت ایتالیا:

visti.teheran@esteri.it

ایمیل کارگزاری سفارت ایتالیا

italyvisa.iran@ckgsir.com

آدرس سفارت ایتالیا

پس از دریافت وقت سفارت کشور ایتالیا، باید در بازه زمانی تعیین شده به آدرس سفارت مراجعه کرده و مدارکتان را جهت بررسی ارائه دهید. در حال حاضر سفارت ایتالیا در آدرس زیر واقع شده است.

تهران، خیابان جردن (نلسون ماندلا)، کوچه فرزان شرقی، پلاک ۸

کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران

کارگزاری سفارت ایتالیا یک شرکت هندی به نام سی کی جی اس ckgs یا شرکت کاکس اند کینگز cox and kings یا به صورت مخفف شرکت کاکس بود؛ اما این شرکت در تاریخ ۱۶ جولای ۲۰۲۳ بسته شد و کارهای سفارت ایتالیا هم اکنون در کارگزاری ویزامتریک انجام می‌شود.

آدرس کارگزاری سفارت ایتالیا:

ولنجک، پاساژ گالریا، طبقه چهارم اداری

آدرس شرکت ویزامتریک ایتالیا

در حال حاضر، کلیه‌ی امور مرتبط با وقت سفارت ایتالیا به کارگزاری ویزامتریک سپرده شده است؛ بنابراین در زمان سر رسیدن وقت سفارت، لازم است به دفتر ویزامتریک در تهران مراجعه کنید. لازم به ذکر است، شرکت ویزامتریک از ساعت ۸ تا ساعت ۱۶: ۳۰ اقدام به ثبت درخواست‌های صدور ویزا می‌کند.

همچنین متقاضیان می‌توانند از ساعت ۸ تا ۱۷ برای دریافت پاسپورت خود به آدرس این شرکت مراجعه کنند.

آدرس دفتر ویزامتریک عبارت است از:

تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، نبش خیابان بیست و یکم، ساختمان شیراز، شماره ۱۳۷، طبقه ۱

زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا

سفارت ایتالیا زمان مشخصی را برای باز شدن وقت‌ها اعلام نمی‌کند. حتی سابقه باز شدن وقت‌های سفارت ایتالیا در هنگام صبح، ظهر، عصر و نیمه شب نیز وجود داشته است. همچنین در روزهای تعطیل نیز احتمال باز شدن وقت‌های سفارت این کشور وجود دارد.

با توجه به تقاضای زیاد برای وقت‌های سفارت ایتالیا، در چند دقیقه ممکن است تمامی اسلات های خالی پر شوند؛ بنابراین توصیه می‌شود که از یک تیم متخصص مانند تیم ویزا ۲۱ برای دریافت وقت سفارت کمک بگیرید، تا بتوانید به موقع وقت سفارت ایتالیا را در بازه زمانی مد نظرتان بگیرید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای ایتالیا

پس از تعیین وقت سفارت ایتالیا، برای روز مصاحبه لازم است یک سری مدارک همراهتان داشته باشید. توجه به این نکته ضروری است که این مدارک را باید با دقت بالایی آماده کنید؛ زیرا در صورت تکمیل نبودن مدارک احتمال رد تقاضای درخواست ویزا زیاد است. فرم درخواست ویزا را می‌توانید در همان روز مصاحبه دریافت، تکمیل و ارائه کنید.

لیست مدارک لازم برای ارائه در روز مصاحبه عبارت‌اند از:

 1. شناسنامه به همراه ترجمه رسمی تمامی صفحات
 2. فرم تکمیل شده درخواست ویزای ایتالیا
 3. فرم دعوت نامه از سوی دعوت کننده و کپی از کارت اقامت وی (در صورت نداشتن دعوت نامه رزرو هتل)
 4. دو قطعه عکس رنگی ۳*۴ که باید واضح، روشن، جدید و کاملاً مشابه ظاهر فعلی متقاضی باشد
 5. گذرنامه با ۶ ماه اعتبار از تاریخ درخواست ویزا و کپی ۵ صفحه اول و صفحات دارای مهر ویزا
 6. اسناد نشان دهنده بر وضعیت شغلی متقاضی (این بند شامل گزینه‌هایی است که پس از این موارد بیان خواهد شد)
 7. پرینت ۳ ماهه آخر از حساب جاری بانکی متقاضی که از گردش مالی مناسبی برخوردار باشد.
 8. بیمه مسافرتی
 9. بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو برای هر نفر (با توجه به نوع وقت و عادی یا وی آی پی بودن آن)
 10. سند مالکیت به نام فرد متقاضی یا همسر وی و ترجمه آن (در صورت داشتن)
 11. رزرو بلیط

 مدارک اخذ ویزای ایتالیا

مدارک شغلی مورد نیاز جهت ارائه سفارت ایتالیا

مدارک شغلی که لازم است به سفارت ایتالیا برای صدور ویزای این کشور تحویل دهید عبارت‌اند از:

 • ترجمه آخرین حکم کارگزینی برای کارمندان دولت
 • گواهی اشتغال به کار برای کارمندان شرکت‌های خصوصی
 • آخرین روزنامه رسمی شرکت که تاریخ صدور آن باید کمتر از ۳ سال باشد، به همراه رزومه شرکت با ترجمه انگلیسی و همچنین ۲ نسخه کپی از اصل مدارک فارسی، برای صاحبان شرکت‌های خصوصی
 • جواز کسب معتبر که از شهرداری محل سکونت صادر شده باشد، به علاوه رسید آخرین پرداخت مالیاتی (یا کارت بازرگانی به علاوه رسید آخرین پرداخت مالیاتی) برای افراد دارای مشاغل آزاد
 • کارت عضویت در هیات علمی و یا کارت بین المللی دانشجو برای دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه

نکته مهم:

تمامی ترجمه‌ها می‌باید به زبان انگلیسی یا ایتالیایی باشند، در غیر این صورت بررسی نخواهند شد.

وقت سفارت ایتالیا vfs

شرکت vfs واقع در میدان هروی کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران نیست. در واقع، کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران شرکت ویزامتریک واقع در خیابان وزرا بوده و vfs کارگزاری سفارت کشورهای فرانسه، هلند، اتریش و چند کشور دیگر در ایران است.

مدت زمان بررسی مدارک توسط سفارت ایتالیا

به طور معمول، از بازه زمانی که به سفارت مراجعه می‌کنید، تا وقتی سفارت به درخواستتان پاسخ بدهد حدود دو هفته زمان نیاز خواهد داشت.

تفاوت وقت عادی و وی آی پی (پرایم) سفارت ایتالیا

سالن وقت عادی سفارت ایتالیا با وقت وی آی پی متفاوت است. در شرکت ویزا متریک ۳ کانتر برای وقت‌های وی آی پی در نظر گرفته شده. کارمندان ویزامتریک مدارک مسافرانی که وقت وی آی پی ویزای متریک دارند را به دقت بررسی کرده و در صورتی که مشکلی در مدارک باشد، راهنمایی‌های لازم را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند. البته هزینه وقت وی آی پی سفارت نسبت به هزینه دریافت وقت عادی بیشتر است.

هزینه دریافتی سفارت چقدر است؟

نوع وقت 
هزینه سفارت 
عادی 
۱۱۹.۴ یورو 
وی آی پی 
۱۹۹.۴ یورو 
بین ۶ تا ۱۲ سال
۷۴.۴ یورو 
کودکان زیر ۶ سال 
۲۹.۴ یورو 

نکته:

هزینه‌های ذکر شده در واقع مبالغ بررسی مدارک توسط سفارت هستند و در روز مراجعه به سفارت باید به صورت نقدی و با اسکناس یورو بپردازید. ویزامتریک نیز از متقاضیان یورو قبول می‌کند. البته می‌توانید هزینه‌ها را به ریال نیز پرداخت کنید؛ با توجه به اینکه ویزامتریک نرخ برابری یورو را پایین‌تر از نرخ بازار در نظر می‌گیرد، توصیه می‌شود که متقاضیان تا حد ممکن هزینه‌هایشان را به ریال پرداخت کنند.

هزینه وقت سفارت ایتالیا

چگونگی دریافت وقت از سفارت ایتالیا

این روزها اخذ وقت سفارت ایتالیا به دلیل ازدحام متقاضیان برای سفر به این کشور بسیار دشوار شده و حتماً لازم است که افراد متخصص در این زمینه برای دریافت وقت سفارت کشور ایتالیا کمک بگیرید.

تیم ویزا ۲۱ با وجود سابقه و تخصصی که در زمینه دریافت وقت سفارت شینگن دارد، تنها با ارسال عکس پاسپورت متقاضیان برای آن‌ها وقت سفارت ایتالیا را در اسرع وقت می‌گیرد؛ بنابراین هر نوع هدفی از سفر به ایتالیا داشته باشید، لازم است که صفحه اول پاسپورتتان را برای تیم ویزا ۲۱ ارسال کنید، تا در کمترین زمان، وقت سفارت توریستی تجاری یا تحصیلی و… را بگیرید.

با دریافت وقت سفارت ایتالیا از طریق خدمات ویزا ۲۱، دیگر نیازی نیست متقاضیان به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنند و ساعت‌ها وقت خود را در صف‌های طولانی هدر دهند.

وقت سفارت ایتالیا CKGS

CKGS یا کاکس یه شرکت کارگزاری سنگاپوری بود که در خیابان ولنجک تهران در پاساژ گالریا واقع شده بود. این شرکت در واقع کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران بود و از تابستان ۱۴۰۲ سفارت ایتالیا در تهران کارگزاری خود را تغییر داد و شرکت CKGS جمع شد؛

بنابراین برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا ckgs از این به بعد باید از طریق کارگزاری ویزامتریک اقدام کنید، تا به درخواست‌هایتان پیرامون این موضوع رسیدگی شود.

وقت سفارت ایتالیا تضمینی

تقاضای زیاد برای وقت‌های ایتالیا موجب شده که گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای مسافرانی بوده که قصد سفر به ایتالیا را دارند بسیار مشکل باشد. ویزا ۲۱ با داشتن بیش از ۱۰ سال تجربه در زمینه گرفتن ویزا و وقت سفارت ایتالیا و با داشتن کارگزاران مجرب می‌تواند گرفتن وقت سفارت ایتالیا را برای شما تضمین کند؛ بنابراین گرفتن وقت سفارت ایتالیا تضمینی جزو خدمات ویزا ۲۱ است.

جهت هماهنگی برای این موضوع می‌توانید با تلفن‌های موجود در وب سایت تماس حاصل کنید.

وقت سفارت ایتالیا تضمینی

سریع‌ترین وقت سفارت ایتالیا

یکی از دغدغه‌های اصلی متقاضیان وقت سفارت ایتالیا اطلاع از مدت زمان تعیین قرار ملاقات است.

بسیاری از متقاضیان از تیم متخصص ویزا ۲۱ سؤال می‌کنند که سریع‌ترین قرار ملاقات سفارت ایتالیا برای چه زمانی است؟ باید وقت سفارت را با توجه به هدفتان از سفر به ایتالیا دریافت کنید.

به عنوان مثال اگر متقاضی ویزای تحصیلی هستید، نمی‌توانید برای گرفتن وقت سفارت فوری اقدام کنید، چون این وقت برای بازه زمانی کوتاه‌تری صادر می‌شو‌د. توجه به این نکته نیز ضروری خواهد بود که مدتی است صدور وقت سفارت فوری ایتالیا متوقف شده.

با نزدیکی به تعطیلات عید یا حرکت به سمت شروع ددلاین تحصیلی دانشگاه‌های ایتالیا، متقاضیان ویزا شاهد کندترین روند صدور وقت سفارت هستند.

در این مواقع، بارها این موضوع پیش آمده که متقاضی ماه‌ها برای صدور وقت سفارت کشور ایتالیا تلاش کرده، تا بتواند یک قرار ملاقات برای خودش رزرو کند. در نقطه مقابل، گاهی مواقع به دلیل کاهش درخواست متقاضیان ویزای ایتالیا، بازه زمانی صدور وقت سفارت از چند ماه به چند روز کاهش پیدا می‌کند.

در این مواقع شاهد رزرو سریع‌ترین وقت سفارت ایتالیا هستیم. برای اینکه بتوانید وقت سفارت را در کمترین زمان بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم که با تیم‌های متخصص در این زمینه مشورت کنید.

وقت وی آی پی VIP سفارت ایتالیا مزایا

با داشتن وقت وی آی پی سفارت ایتالیا می‌توانید به سالن VIP ویزامتریک مراجعه کنید. در سالن وی آی پی پذیرایی خواهید شد و محیطی آرام‌تر برای رسیدگی به درخواست متقاضیان فراهم شده است. توجه به این نکته ضروری است، داشتن وقت وی آی پی سفارت ایتالیا تاثیری در صدور یا عدم صدور ویزای متقاضیان نخواهد داشت. همچنین، گرفتن وقت وی آی پی سفارت ایتالیا نیز تاثیری در زودتر آمدن جواب ویزای متقاضیان ندارد.

هزینه وقت وی آی پی سفارت ایتالیا

دارندگان وقت وی ای پی سفارت ایتالیا باید ۸۰ یورو بیشتر از هزینه‌های نرمال سفارت برای بررسی مدارکشان پرداخت کنند.

مزایای وقت وی آی پی سفارت ایتالیا

برخی از افراد تفاوت‌های بین وقت سفارت عادی و وی ای پی سفارت ایتالیا را نمی‌دانند. برای شناخت بهتر این تفاوت‌ها، برخی از مزیت‌هایی که دریافت وقت سفارت وی ای پی دارد را ارائه کرده‌ایم.

 • کانتر اختصاصی
 • استفاده از پرینت و فکس رایگان
 • پذیرایی با نوشیدنی گرم و سرد
 • عکس بیومتریک رایگان
 • پیامک آماده شدن جواب
 • راهنمایی شدن متقاضیان توسط پرسنل ویزامتریک جهت مرتب کردن مدارک
 • فعال بودن کارمندان باتجربه‌تر ویزامتریک در بخش وی آی پی

روزهای تعطیل سفارت ایتالیا در تهران

سفارت ایتالیا در برخی از روزهای خاص سال تعطیل است و در این بازه‌های زمانی نمی‌توانید برای اخذ وقت سفارت یا بررسی مدارکتان اقدام کنید. در ادامه لیست روزهای تعطیل کنسولگری ایتالیا را ارائه کرده‌ایم، تا بهتر بتوانید برای اخذ وقت سفارت ایتالیا یا مراجعه حضوری به کنسولگری این کشور برنامه‌ریزی کنید.

 • ۶ ژانویه: روز تولد دوباره (Epiphany)
 • ۲۵ آوریل: روز آزادی (Liberation Day)
 • ۲۵ آوریل: روز آزادی (Liberation Day)
 • ۱ می: روز کارگر (Labor Day)
 • ۲ ژوئن: روز جمهوری (Republic Day)
 • ۲۴ ژوئن: روز سنت جان (St. John’S Day)
 • ۲۹ ژوئن: روز سنت پیتر و سنت پل (St. Peter & St. Paul Day)
 • ۱۱ جولای: روز سنت روزالیا (St. Rosalia Day)
 • ۱۵ آگوست: روز علم و تفکر (Assumption Day)
 • ۱۹ سپتامبر: روز سنت ژانواریوس (St. Januarius Day)
 • ۴ اکتبر: روز سنت پترونیوس (St. Petronius Day)
 • ۱ نوامبر: روز مقدسین (All Saints` Day)
 • ۴ نوامبر: روز وحدت ملی (National Unity Day)
 • ۶ دسامبر: روز سنت نیکولا (St. Nicholas Day)
 • ۸ دسامبر: روز لقاح پاک (Immaculate Conception)
 • ۲۵ دسامبر: روز کریسمس (Christmas Day)
 • ۲۶ دسامبر: روز سنت استفان (St. Stephen’s Day)

سؤالات متداول

دریافت وقت سفارت ایتالیا چقدر طول می‌کشد؟

بسته به شرایط سفارت، اولین وقت آزاد می‌تواند بین یک روز تا سه ماه بعد باشد.

وقت سفارت ایتالیا کی باز میشه؟

سفارت ایتالیا معمولاً زمانی را برای بازگشایی وقت‌ها اعلام نمی‌کند؛ بنابراین در یه عرض چند دقیقه ممکن است کل وقت‌های باز شده پر شوند.

چگونه وقت سفارت ایتالیا بگیریم؟

جهت دریافت وقت باید درخواست خودتان را به کارگزاری سفارت ایتالیا بدهید. برای تسهیل گرفتن وقت می‌توانید از خدمات شرکت‌های معتبر استفاده کنید.

برای تأیید مدارک نیاز به وقت دارم؟

بله باید با تعیین وقت قبلی به سفارت مراجعه کنید. برای تسهیل گرفتن وقت و ارائه درخواست خودتان به کارگزاری سفارت ایتالیا می‌توانید از خدمات شرکت‌های معتبر فعال در این زمینه مانند ویزا ۲۱ استفاده کنید.

آیا این مقاله مفید بود ؟

چرا این مقاله برای شما مفید بود ؟

۱۴۰۳/۳/۲۷ ۱۱:۴۵:۵۲

۳۸۲ Comments

 1. Shaywn خرداد ۱۹, ۱۴۰۳ در ۸:۳۹ ب٫ظ - پاسخ دادن

  سلام.من داشنجو سال۳ ترکیه هستم و میخوام برای کاراموزی(internship)به ایتالیا برم و ایمیل تاییدی رو از بیمارستان دریافت کردم.درضمن یکی از دوستان من هم ایتالیا درس میخونه.
  میخواستم بپرسم که کدوم مدل وقت برای سفارت بگیرم و امکانش هست دوستم برام دعوت نامه بفرسته و مدرک خاصی احتیاج هست؟ممنون میشم کمک کنید

ثبت ديدگاه

Call Now Buttonتماس با ما