وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

گرفتن وقت سفارت ایتالیا همواره معضلی برای مسافرانی بوده که در پی اخذ ویزای شینگن از ایتالیا بوده اند.سفارت ایتالیا در زمان های مختلف راهکار های متفاوتی را برای نوبت دهی در اختیار عموم قرار داده مانند گرفتن وقت به صورت تلفنی یا اینترنتی ولی همواره مسافران با تلفن اشغال یا سایت بسته و ظرفیت پر شده مواجه شده اند.علت این امر این میباشد که متقاضی وقت سفارت ایتالیا همانند وقت سفارت هلند یا وقت سفارت فرانسه بسیار زیاد بوده و ظرفیت وقت های سفارت محدود میباشد. مخصوصا چند ماه مانده به تعطیلات تابستانی یا نوروز که شمار متقاضی وقت چند برابر میشود.تصور کنید که پنج هزار متقاضی وقت وجود داشته باشد و فقط ۵۰ اسلوت خالی بنابراین طبیعیست که مسافران برای گرفتن وقت با مشکل مواجه خواهند شد.

بنابراین وقت سفارت ایتالیا به علت علاقه بسیار زیاد مردم ایران به این کشور و تعداد بسیار بالای تقاضا به سختی گرفته می شود و عموما روند گرفتن وقت سفارت ایتالیا جهت مصاحبه با مشکلاتی مواجه است.مخصوصا این روز ها که افراد برای بهتر کردن سابقه سفر خود برای اخذ ویزای کانادا از ایتالیا برای گرفتن ویزای شینگن اقدام میکنند. زمان های دادن وقت سفارت ایتالیا به صورت پراکنده و نامنظم بوده و هر مرتبه که سایت برای وقت دهی باز می شود به علت تعداد زیاد متقضیان تنها در عرض چند دقیقه تمام وقت ها پر خواهند شد. از این رو بسیاری از افراد یا آژانس های مسافرتی برای مسافران خود به کارشناسی مجرب در این زمینه برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا نیازمند هستند. ما در کنار شما هستیم تا این مشکلات را ساده نموده و بدون صرف زمان یا انرژی برای شما وقت سفارت ایتالیا را تعیین نماییم. تعیین وقت سفارت ایتالیا تخصص ماست. متقاضیان عزیز برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا تنها کافیست یک عکس از صفحه اول پاسپورت خود برای ما به شماره تلگرام یا واتس اپ ۰۹۱۲۲۵۰۹۱۵۴ ارسال کرده تا در کمترین زمان ممکن وقت سفارت ایتالیا جهت مصاحبه برایشان دریافت گردد.

مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت ایتالیا

به طور کلی برای سفر به ایتالیا به سه دسته از مدارک نیاز دارید که باید در روند دریافت ویزای ایتالیا به همراه داشته باشید. این ۳ دسته شامل مدارک لازم جهت اخذ وقت سفارت ایتالیا، مدارک لازم جهت ارائه در روز مصاحبه و مدارک لازم جهت سفر به ایتالیا پس از تایید درخواست ویزا می باشد. هر کدام از مدارک مورد نیاز از این ۳ دسته را در ذیل معرفی خواهیم کرد.

مدارک لازم جهت اخذ وقت سفارت ایتالیا

 • کپی صفحه اول پاسپورت یا گذرنامه
 • تاریخ دعوتنامه یا هتل (در صورت وجود)
 • شماره تماس متقاضی

مدارک لازم جهت ارائه در روز مصاحبه
پس از تعیین وقت سفارت ایتالیا یک سری مدارک در روز مصاحبه نیاز هستند که به همراه داشتن آن ها الزامیست. در زمان فراهم کردن این مدارک باید دقت بسیاری داشته باشید زیرا این مرحله بسیار مهم بوده و در صورت تکمیل نبودن مدارک احتمال رد تقاضای درخواست ویزا زیاد می باشد. فرم درخواست ویزا را می توان در همان روز مصاحبه دریافت، تکمیل و ارائه نمود. مدارک لازم برای ارائه در روز مصاحبه عبارتند از:

 1. شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن به همراه ترجمه رسمی آن
 2. فرم تکمیل شده درخواست ویزای ایتالیا
 3. فرم درخواست ویزا از سوی دعوت کننده و کپی از کارت اقامت وی(در صورت نداشتن دعوت نامه رزرو هتل)
 4. دعوتنامه تکمیل شده توسط یک شهروند ایتالیایی یا شهروند خارجی ساکن ایتالیا
 5. دو قطعه عکس رنگی ۳*۴ که باید واضح، روشن، جدید و کاملا مشابه ظاهر فعلی شما باشد
 6. گذرنامه با ۶ ماه اعتبار از تاریخ درخواست ویزا و کپی ۵ صفحه اول و صفحات دارای مهر ویزا
 7. اسناد دال بر وضعیت شغلی متقاضی که خود شامل گزینه هایی است که پس از این موارد بیان خواهد شد.
 8. پرینت ۳ ماهه آخر از حساب جاری بانکی متقاضی که از گردش مالی مناسبی برخوردار باشد.
 9. آدرس دقیق محل کار و منزل
 10.  بیمه مسافرتی
 11. ۶۰ یورو پول نقد
 12. سند مالکیت به نام فرد متقاضی یا همسر وی و ترجمه آن(در صورت داشتن)

نکته مهم درباره عکس: اگر در پاسپورت شما عکس همراهان نیز درج شده است می بایست به همراه مدارک خود دو قطعه عکس از همراهان نیز داشته باشید.

اسناد مورد نیاز دال بر وضعیت شغلی متقاضی

 • برای کارمندان دولت ترجمه آخرین حکم کارگزینی آن ها نیاز است.
 • برای کارمندان شرکت های خصوصی گواهی اشغال به کار لازم می باشد.
 • برای صاحبان شرکت های خصوصی آخرین روزنامه رسمی شرکت که تاریخ صدور آن باید کمتر از ۳ سال باشد، به همراه رزومه شرکت با ترجمه انگلیسی و همچنین ۲ نسخه کپی از اصل مدارک فارسی
 • برای افرادی با مشاغل آزاد نیز جواز کسب معتبر که از شهرداری محل سکونت صادر شده باشد به علاوه رسید آخرین پرداخت مالیاتی (یا کارت بازرگانی به علاوه رسید آخرین پرداخت مالیاتی)
 • برای دانشجویان و هیات علمی دانشگاه کارت عضویت در هیات علمی و یا کارت بین المللی دانشجو نیاز است.

نکته قابل توجه، برای خانم هایی که متاهل هستند به همراه داشتن اصل فیش حقوقی یا جواز کسب همسر وی به همراه ترجه آن الزامی است.

نکته دیگری که در مورد ترجمه مدارک وجود دارد این است که تمامی ترجمه ها می بایست به زبان انگلیسی یا ایتالیایی باشند.

مدارک لازم جهت سفر به ایتالیا در صورت تایید درخواست ویزا
پس از دریافت وقت سفارت ایتالیا و انجام مصاحبه و در صورتی که درخواست ویزای ایتالیای شما تایید گردید می بایست مدارکی را جهت سفر به ایتالیا آماده نموده و به همراه داشته باشید. این مدارک عبارتنداز:

 1. اصل بیمه مسافرتی با مدت اعتبار کافی برای تمام مدت اقامت متقاضی به علاوه کپی آن
 2. اصل بلیط یا رسید رزرو بلیط هواپیما برای رفت و برگشت به علاوه کپی آن
 3. کل مبلغ ویزا
 4. در صورت رزرو هتل اصل و کپی رسید رزرو آن در مقاصد مورد نظر در ایتالیا

البته تمام این مراحل مستلزم این است که اول از همه بتوانید وقت سفارت ایتالیا را بگیرید و خود را برای مصاحبه آماده نمایید. گرفتن وقت سفارت ایتالیا به این سادگی نبوده و بسیاری از افراد بارها برای آن تلاش نموده اند، اما نگران نباشید ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم در کمترین زمان ممکن وقت سفارت ایتالیا را دریافت نمایید. اگر نمی دانید که گرفتن وقت سفارت ایتالیا چگونه است می توانید آن را با خیالی آسوده به ما بسپارید. ما در اسرع وقت جهت گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای شما اقدام خواهیم نمود. آسان ترین و بروزترین روش برای دریافت وقت سفارت ایتالیا هماهنگی با کارشناسان ما می باشد. تیم تخصصی ما با تجربه ای ۱۰ ساله و داشتن افرادی کاردان و مشرف به امور مربوط به سفارت به راحتی وقت سفارت ایتالیا را برای شما اخذ نموده و کانفرمیشن وقت گرفته شده را برایتان ارسال خواهند نمود تا بتوانید بدون استرس مدارک خود را آماده نموده و برای سفر خود برنامه ریزی نمایید.این مژده را به شما متقاضیان عزیز می دهیم که برای دریافت وقت سفارت ایتالیا دیگر نیاز به مراجعه حضوری نمی باشد و این امکان به شما داده می شود که از خدمات ما جهت سهولت و سرعت بخشیدن به فرآیند تعیین وقت سفارت ایتالیا بهرمند شوید.

مراحل گرفتن وقت سفارت ایتالیا :

۱- تماس با تیم تخصصی تهران ویزا از طریق شماره ۰۲۱۲۲۵۱۱۷۹۹ .( در صورتی که خارج از ایران هستید میتوانید با شماره واتس اپ ۰۹۱۲۲۵۰۹۱۵۴ در تماس باشید)

۲-ارسال عکس پاسپورت مسافر یا مسافرین به شماره تلگرام یا واتس اپ  ۰۹۱۲۲۵۰۹۱۵۴.

۳-اطلاع دادن نوع سفر خود به کارشناسان ما (توریستی -بیزنسی-تحصیلی و …).

۴-گرفته شدن وقت شما تکمیل وجه و ارسال کانفرمیشن وقت برای شما.

در ادامه توضیحات بیشتری در زمینه وقت سفارت ایتالیا برای شما کاربران گرامی خواهیم داد

وقت سفارت ایتالیا یکی از مهم ترین دغدغه افرادی است که به منظور سفر به کشور ایتالیا به دنبال دریافت ویزا می باشند. دریافت وقت از سفارت ایتالیا پروسه زمان بری است که افراد به صورت آنلاین و از طریق سایت های گوناگون می توانند برای دریافت آن اقدام نمایند. از آن جایی که ایتالیا از جاذبه های گردشگری تاریخی، فرهنگی و طبیعت فوق العاده و چشم انداز های زیبا برخوردار است، نه تنها برای ایرانیان بلکه برای همه مردم جهان یک مکان رویایی برای زندگی و سفر به شمار می آید. علاوه بر این کشور ایتالیا برای افرادی که تصمیم به مهاجرت تحصیلی گرفته اند انتخاب مناسبی است، در این کشور دانشگاه های سطح بالایی در رشته های گوناگون مهندسی، هنر، باستان شناسی، معماری، تاریخ، علوم اجتماعی و… قرار دارد که شرایط تحصیل را برای دانشجویان فراهم کرده است، از همین رو کمتر کسی را می توان یافت که دوست نداشته باشد به ایتالیا سفر کند و همه ساله تعداد زیادی از مردم برای دریافت ویزای ایتالیا شانس خود را امتحان می کنند، اولین گام برای اخذ ویزا، دریافت وقت سفارت ایتالیا می باشد. ما در این مقاله قصد داریم تمامی اطلاعات لازم برای دریافت وقت سفارت ایتالیا در تهران را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

چگونگی دریافت وقت از سفارت ایتالیا

امروزه اخذ وقت سفارت ایتالیا بسیار سخت شده است، ، با دریافت وقت سفارت ایتالیا از طریق خدمات ما دیگر نیازی نیست افراد متقاضی حضوری به سفارت مراجعه کنند و ساعت ها وقت خود را در صف های طولانی هدر دهند. در واقع شما تنها با ارسال عکس پاسپورت خود میتوانید برای دریافت وقت سفارت اقدام نمایید. از آن جایی که حجم درخواست ها بسیار بالا است اغلب وقت ها به سرعت پر می شوند، بنابراین بهتر است متقاضیان خیلی سریع برای دریافت وقت سفارت ایتالیا اقدام نمایند تا این روند خیلی طولانی نشود. برای اخذ وقت از سفارت ایتالیا متقاضیان می بایست مدارکی چون کپی از اولین صفحه پاسپورت، در صورت وجود تاریخ دعوت نامه به ایتالیا، شماره تلفن برای پیگیری و هماهنگی و یک قطعه عکس ۳*۴ را ارائه دهند.

دریافت وقت فوری سفارت ایتالیا

در برخی مواقع تاریخ دعوت نامه افراد با تاریخ وقت سفارت همخوانی ندارد، به عنوان مثال تاریخ دعوت نامه شما دو هفته دیگر می باشد در حالی که به شما برای دو ماه آینده وقت سفارت ایتالیا داده شده است، در چنین شرایطی به دلیل این که به موقع به سفارت نرفته اید دعوت نامه شما باطل می شود، بنابراین در این شرایط و شرایط مشابه نیاز به وقت فوری سفارت ایتالیا خواهید داشت که به راحتی از طریق تماس با کارشناسان ما وقت وی ای پی سفارت ایتالیا برای شما گرفته خواهد شد .

مراحل وقت مصاحبه سفارت ایتالیا

 1. تماس با کارشناسان ما از طریق شماره ۰۲۱۲۲۵۱۱۷۹۹
 2. ارسال عکس پاسپورت
 3. مطلع نمودن کارشناسان از تاریخ سفر خود
 4. گرفته شدن وقت شما تکمیل وجه و ارسال کانفرمیشن وقت برای شما

بعد از مشخص شدن تاریخ مصاحبه همراه داشتن یک سری مدارک برای متقاضیان الزامی می باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. فراموش نکنید این مرحله برای شما بسیار اهمیت دارد زیرا در مصاحبه وقت سفارت ایتالیا مشخص می شود که آیا شما شایستگی لازم برای دریافت ویزا را دارید یا نه. سعی کنید در مصاحبه صورت گرفته به تمامی سوالات با دقت پاسخ داده و در صورت لزوم مدارک و دلایل قابل قبولی ارائه دهید.

مدارک لازم برای مصاحبه سفارت ایتالیا

 • فرم درخواست وقت ویزای ایتالیا
 • ارائه فرم تقاضای ویزا از جانب دعوت کننده و ارائه کپی از کارت محل اقامت او
 • دو قطعه عکس واضح و با کیفیت ۳*۴
 • ارائه دعوت نامه توسط یکی از شهروندان ساکن ایتالیا
 • ارائه کپی از ۵ صفحه اول گذرنامه ای که تا ۶ ماه بعد از تاریخ تقاضای ویزا اعتبار دارد.
 • ارائه اسناد معتبر از وضعیت شغلی فرد متقاضی(آخرین ترجمه حکم کارگزینی کارمندان دولتی، آخرین نسخه از روزنامه رسمی شرکت های خصوصی همراه با دو سری از کپی رزومه شرکت به زبان انگلیسی، گواهی اشتغال به کار کارمندان خصوصی، ارائه جواز کسب معتبر از شهرداری محل سکونت برای مشاغل آزاد، کارت عضویت در هیئت علمیه و کارت دانشجویی برای اعضای این هیئت و دانشجویان)
 • رسید پرداخت همه مبلغ ویزا
 • کپی و اصل بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • ضمانت نامه و چک رمزدار بانکی به مبلغ هشتاد میلیون ریال به ازای هر نفر
 • مبلغ ۶۰ یورو پول نقد
 • ارائه کپی و اصل رزرو هتل در مکان های گوناگون ایتالیا
 • ارائه بیمه مسافرتی و کپی آن برای تمام مدت زمان اقامت متقاضی
 • پرینت سه ماه گذشته گردش مالی و حساب بانکی
 • آدرس دقیق منزل و محل کار متقاضی
 • کل هزینه ویزا
 • ارائه جواز کسب همسر برای متقاضیان خانمی که متاهل هستند.

وقت خانوادگی سفارت ایتالیا

دریافت وقت سفارت خانوادگی ایتالیا به دو صورت ۱)زن و شوهر ۲)زن و شوهر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد. اگر قصد دارید وقت سفارت خانوادگی ایتالیا دریافت کنید و فرزندان شما بالای ۱۸ سال هستند، باید برای آن ها وقت سفارت را به صورت توریستی اخذ نمایید، هزینه وقت سفارت خانواده ایتالیا براساس همه افراد خانواده دریافت می شود. منظور از وقت سفارت توریستی ایتالیا این است که مردان و زنان متقاضی بالای ۱۸ سال به منظور تفریح، گردش و دیدار با خویشاوندان به کشور ایتالیا سفر کنند. برای دریافت وقت توریستی سفارت ایتالیا افراد باید به صورت جداگانه تقاضا دهند، یعنی دو خواهر و یا برادر می بایست هر یک به صورت مستقل برای دریافت وقت سفارت اقدام نمایند.

وقت تجاری سفارت ایتالیا

وقت سفارت تجاری ایتالیا مختص تاجرانی است که از جانب نمایشگاه و یا شرکتی که در ایتالیا قرار دارد دعوت نامه رسمی دارند و یا زن و شوهر و فرزندان بالای ۱۸ سال که قصد مهاجرت به کشور ایتالیا را دارند، به عنوان مثال برای یک خانواده ۳ نفری باید به صورت جداگانه وقت سفارت تجاری ایتالیا اخذ نمود. هزینه وقت سفارت تجاری ایتالیا نیز مانند وقت خانوادگی به ازای همه افراد دریافت می گردد. یکی از روش های مورد توجه برای مهاجرت به کشور ایتالیا، دریافت ویزای کار می باشد، خیلی از متقاضیان از طریق ویزای کار وارد کشور ایتالیا می شوند و در آن جا زندگی راحتی برای خود فراهم می کنند، متقاضیان برای دریافت ویزای کار باید شخصی را در ایتالیا داشته باشند که به عنوان کارفرما او را استخدام کند، البته این امر نیز شرایط خاصی را می طلبد. کارفرمایان در اتحادیه اروپا و کشور ایتالیا برای استخدام افراد باید به مدت ۳ماه در اینترنت و روزنامه آگهی دهند و اگر متقاضی خود را در کشور ایتالیا پیدا نکرد باید مجددا به مدت ۳ ماه در همه اتحادیه اروپا اگهی استخدام منتشر کند و چنانچه باز هم متقاضی یافت نشد می تواند برای شما یک دعوت نامه کاری ارسال کند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری از سفارت ایتالیا
 • دو قطعه عکس پرسنلی بدون روتوش
 • دعوت نامه روی سربرگ شرکت واقع در ایتالیا که باید دقیقا از روی مدل ضمیمه گردد.
 • فرم رایگان قطع A3 و قطع A4
 • گذرنامه با حداقل سه ماه اعتبار
 • هزینه صدور ویزا به مبلغ ۶۰ یورو به ازای هر نفر

وقت دانشجویی سفارت ایتالیا

همانطور که گفتیم با وجود دانشگاه های سطح بالا و تخصصی، کشور ایتالیا سومین کشور مناسب در دنیا و اولین کشور اروپایی برای تحصیل دانشجویان می باشد. از همین رو اغلب دانشجویان تمایل دارند با دریافت وقت دانشجویی سفارت ایتالیا تحصیلات خود را در این کشور سپری کنند. ایتالیا شامل دانشگاه های بزرگ و ممتازی چون دانشگاه ساپیینزا، تورین، بولونیا و پلی تکنیک میلان با رتبه های جهانی بسیار عالی در جهان می باشد. تحصیل در دانشگاه های ایتالیا برخلاف هزینه کمی که دارد بسیار با کیفیت می باشد و براساس تحقیقات صورت گرفته فارغ التحصیلان دانشگاه های ایتالیا از دانش بالایی برخوردار هستند، همین امر موجب تقاضای خیلی از دانشجویان برای دریافت وقت سفارت ایتالیا شده است.برای دریافت وقت دانشجویی سفارت ایتالیا میتوانید با شماره ها موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

۱۳۹۸/۲/۸ ۱۲:۳۴:۱۳

ثبت ديدگاه

تماس با ما