اخذ ویزای شینگن

اخذ ویزای شینگن

مقدمه 

ویزای شینگن چیست ؟

شینگن در واقع محدوده ای متشکل از ۲۶ کشور اروپایی ست که با یک توافق همگانی به پیمانی به نام شینگن پیوسته اند، برای ورود به هر کدام از کشور های حوزه  شینگن تنها نیاز به اخذ ویزای شینگن از یکی از ۲۶ کشور پیمان شینگن میباشد.
به عنوان مثال اگر  ویزای ایتالیا را دریافت کنید شما به راحتی و با وسائل حمل و نقل عمومی می توانید به سایر کشورهای شینگن سفر کنید.

 

نکات مهم برای اخذ ویزای شینگن :

 

سناریوی رفتن به سفارت بسیار مهم است

سناریوی رفتن به سفارت میتواند به صورت توریستی تجاری تحصیلی کاری پزشکی ترانزیت پیوست به اقوام و … باشد .
همانطور که میبینید راه کار های مختلفی برای اخذ ویزای شینگن وجود دارد اما نکته حائز اهمیت این است که بسته به شرایط کیس باید از راهکار و سناریو ی مناسب برای اخذ ویزا استفاده نمود
.بسیاری از افراد به خاطر نداشتن تجربه و بد تر از این متاسفانه بسیاری از همکاران به خاطر نداشتن اشراف کامل به شرایط اخذ ویزای شینگن مسافر را با یک سناریوی غیر مرتبط و غیر مناسب به سفارت میفرستد که این امر در نهایت منجر به ریجکتی مسافر خواهد شد مسافری که اگر از راهکار مناسبی برای اخذ ویزای شینگن ش استفاده میشد به راحتی ویزایش را اخذ نموده بود و سرنوشت متفاوتی را میداشت.
حدود ۶ سال پیش را به خاطر دارم که شرایط گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای اخذ ویزای شینگن توریستی برای بسیاری از اژانس ها سخت بود در مقابل ویزاهای بیزنسی نیازی به وقت قبلی نداشت همین امر باعث شده بود بسیاری از آژنس ها و دفاتر خدمات مسافرتی مسافران خود را به شکل بیزنسی به سفارت بفرستند فقط و فقط به این خاطر که مسافر میتوانست با داشتن دعوت نامه ی تجاری بدون نیاز به وقت قبلی به سفارت ورود کند.
مبالغ زیادی را بابت گرفتن دعوت نامه از مسافر اخذ میکردند از طرفی هم دغدغه ی گرفتن وقت از سفارت را نداشتند مسافر از همه جا بی خبر نیز دعوت نامه را در دستان خود میدید و تصور میکرد با داشتن این دعوت نامه مدارکش خیلی قرص و محکم شده غافل از اینکه مبلغ زیادی رو بابت دعوت نامه پرداخت کرده دعوت نامه ای که با آن شانس اخذ ویزای شینگن خود را به خطر انداخته بود.
اکثر آن مسافرانی که به این شیوه در آن بازه ی زمانی به سفارت رفتند ریجکت شدند.چرا که افیسر در آن زمان وقتی کیسی را میدید که کت شلوار پوشیده و با کیف سامسونت و دعوت نامه به دست در حال ورود است در ۹۹ درصد موارد سرنوشت ویزایش از همان قبل مصاحبه برایش مشخص بود.

 

چه سفارتی را برای اخذ ویزای شینگن انتخاب کنیم ؟

این سوال بسیاری از مسافران است چه آن دسته از مسافرانی که مقصد اصلی شان محدوده شینگن است چه کسانی که برای بهتر کردن سابقه سفر خود برای اخذ ویزای کانادا در پی اخذ ویزای شینگن هستند.

درصد ویزادهی سفارت ها در بازه های زمانی مختلف بسیار متفاوت است .این درصد ویزا دهی میتواند بسته به شرایط سیاسی و اقتصادی آن کشور بسته به دستوراتی که کنسول از بالا دریافت میکند و بسته به های سیزن و یا لو سیزن بودن فصل باشد.

زمانی را به خاطر دارم که سفارت هلند برای اخذ ویزای شینگن جزو سخت گیر ترین سفارت ها بود و اکثر در خواست های ویزا حتی در قوی ترین کیس ها هم منجر به ریجکتی میشد.
در چند ماه گذسته شرایط این سفارت به مراتب بهتر از قبل بوده و مسافرینی را داشته ایم که به راحتی برایشان ویزا های مولتنی یکساله از سفارت هلند اخذ نموده ایم .زمانی افراد معدودی را جلوی سفارت هلند میدیدید ولی در حال حاضر تقاضا برای گرفتن وقت سفارت هلند افزایش یافته است.
سفارتی که تا چندی پیش جزو سخت گیر ترین سفارت ها بود .به تازگی نیز با توجه به مراجعه زیاد مسافران فیلتر های بیشتری برای اخذ ویزا در این سفارت گذاشته شده است .

و یا سفارت اتریش برای اخذ ویزای شینگن همواره جزو سفارت های سخت گیر بوده مگر در کیس هایی که واقعا کیس اخذ ویزای شینگن از سفارت اتریش بوده اند.
۶ ماه پیش همین سفارت شروع به ریجکت کردن ۹۹ درصد مسافران خود نمود به تمامی مسافران نامه ای میداد مبنی بر اینکه باید برای ما منبع پول ود را مشخص کنید و یا رسید صرافی برای ما بیاورید در زمانی که صرافی های کشور کاملا تعطیل بودن مسافران را اصطلاحا دنبال نخود سیاه میفرستادند و در نهایت نامه ای مبنی بر اینکه دلایل شما برای رفتن به این سفر برای ما قانع کننده نبود به دست مسافر میدادند و در ان بازه ی زمانی که دور نمیست ۹۹ درصد مسافران ریجکت شدند.
شما هم شاید جزو آن مسافرین بی اطلاع بودید چرا که اگر اطلاع داشتید هرگز در آن بازه ی زمانی درخواست اخذ ویزای شینگن خود را به سفارت اتریش نمیدادید.

کارشناسان تهران ویزا گام به گام با شما همراه خواهند بود تا از بروز مشکلات احتمالی در پرونده شما جلوگیری کرده
و شرایط را برای اخذ ویزای شینگن شما هموار سازند تا بتوانید بدون صرف زمان و هزینه اضافی ویزای شینگن خود را اخذ نمایید.

 

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن نوع A یا ویزای فرودگاهی :
با داشتن این ویزا مسافر فقط اجازه ی ورود به یکی از فرودگاه های محدودهی شینگن را دارد با داشتن این ویزا مسافر اجازه خروج از فرودگاه را نداشته و از آنجا میتواند پرواز خود را تغییر دهد.

ویزای شینگن نوع B یا ویزای ترانزیت:
این نوع ویزا به مسافر فقط اجازه ی عبور از محدوده ی شینگن را حداکثر ظرف مدت پنج روز میدهد.

ویزای شینگن نوع C یا ویزای کوتاه مدت:
این نوع ویزا ها بسته به درخواستی که به سفارت داده میشود و بسته به موافقت آفیسر و کنسول میتواند مجوز اقامت بین یک تا نود روز را به مسافر بدهد.ویزا های نوع c میتوانند سینگل یا مولتی باشند که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

ویزای شینگن نوع D یا ویزای بلند مدت :
در صورت داشتن ویزای نوع d مسافر اجازهی اقامت بیشتر از ۹۰ روز را در محدودهی شینگن خواهد داشت .
سوال : ویزا های نوع d دقیقا چند روزه هستند ؟
جواب : بسته به درخواستی دارد که به سفارت داده شده همچنین موافقت کنسولگری دارد

 

ویزای یک بار ورود دوبار ورود و مولتیپل:

همانطور که از اسم این نوع ویزا ها مشخص است با داشتن ویزای یک بار ورود یک بار اجازه ی ورود به حوزه شینگن با داشتن ویزای دو بار ورود دو بار اجازه ورود به محدوده ی شینگن را دارید.(حتی اگر از اعتبار ویزای شما باقی مانده باشد ) و ویزا های مولتیپل همان ویزا های چند بار ورود هستند که با داشتن این نوع ویزا میتوانید تا پایان اعتبار ویزایتان به دفعات به حوزه ی شینگن ورود داشته باشید.

سوال : ویزای مولتی به چه کسی تعلق میگیرد و آیا همه میتوانند درخواست ویزای مولتیپل به سفارت بدهند؟
جواب : همه میتوانند درخواست ویزای مولتی پل نمایند ولی سفارت تعهدی برای دادن ویزای مولتیپل به مسافران ندارد.
در واقع اخذ ویزای شینگن مولتی بسته به شرایط مسافر و شرایط سفارت در بازه ی زمانی اقدام شده دارد که کارشناسان ما در این زمینه شما را یاری خواهند نمود تا بتوانید بهترین نوع ویزا را درخواست داده به شکلی که شانس شما برا اخذ ویزا پایین نیاید.

 

سوال : کدام نوع ویزای شینگن برای من مناسب تر است؟

جواب :درخواست نوع و مدت زمان ویزای شینگن بسته به شرایط مسافر،سفارت تعیین شده برای اقدام ،شرایط فصلی آن سفارت و بازه ی زمانی انتخاب شده برای اخذ ویزای شینگن خواهد داشت.

 

شرایط اخذ ویزای شینگن

امروزه  با توجه به شرایط به وجود آمده برای برخی کشور ها نظیر افغانستان عراق و سوریه که درگیر جنگ بوده و هستند بد شدن شرایط اقتصادی در بسیاری از کشور های جهان سومی سیل متقاضیان پناهندگی به سمت اروپا مخصوصا کشور المان که قلب اقتصاد اروپا میباشد بیشتر شده.
با توجه به این شرایط به وجود آمده همچنین وجود برخی خرابکاری های انجام شده در این کشورها توسط افراد پناهجو قوانین شرایط در نظر گرفته شده برای صدور ویزای شینگن تغییر کرده و سفارت ها فیلتر های بیشتری بر سر راه مسافران محدوده ی شینگن قرار داده اند.
تیم تخصصی تهران ویزا با برخورداری از تجربه ای بالا و با داشتن کارگزاران مجرب در اکثر سفارت های حوزه ی شینگن با شما همراه خواهند بود تا از ریجکت شدن پرونده شما جلوگیری نموده تا بتوانید راحت تر و با صرف هزینه کمتر ویزای شینگن خود را اخذ نمایید.

 

هزینه ی اخذ ویزای شینگن
هزینه ی اخذ ویزای شینگن بسته به شرایط مسافر توسط تیم کارشناسی ما برآورد خواهد شد.
مسائلی مانند سن وضعیت تاهل وضعیت مدارک و کیفیت مدارک داشتن شینگن قبلی یا داشتن ویزای دیگر کشور های معتبر این مسائل بر روی هزینه ی اخذ ویزای شینگن اثر گذار خواهند بود.
اگر مدارک ضعیفی دارید یا قبلا موفق به اخذ ویزای شینگن نشده اید یا حتی سابقه ی ریجکتی داشته اید نگران اخذ ویزای خود نباشید ما در ضعیف ترین کیس ها هم موفق به اخذ ویزای شینگن شده ایم.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

۱۳۹۷/۱۲/۲۳ ۱۵:۲۴:۱۳

ثبت ديدگاه

تماس با ما