اخذ ویزای شینگن

اخذ ویزای شینگن

مقدمه 

ویزای شینگن چیست ؟

محدوده شینگن در واقع محدوده ای متشکل از ۲۶ کشور اروپایی ست که با یک توافق همگانی به پیمانی به نام شینگن پیوسته اند، برای ورود به هر کدام از کشور های حوزه  شینگن تنها نیاز به اخذ ویزای شینگن از یکی از ۲۶ کشور پیمان شینگن میباشد.
به عنوان مثال اگر  ویزای ایتالیا را دریافت کنید شما به راحتی و با وسائل حمل و نقل عمومی می توانید به سایر کشورهای شینگن سفر کنید.

افرادی که قصد سفر به اروپا را دارند، بی‌شک بارها و بارها نام ویزای شینگن به گوششان خورده است و علاقه‌مند هستند درباره نحوه اخذ ویزای شینگن اطلاعاتی به دست بیاورند. پیمان شینگن در سال ۱۹۸۵ تصویب شده و به واسطه این پیمان درب کشورهای اروپایی به روی همسایه‌های آن‌ها باز شده است. هر فردی که بتواند ویزای شینگن را به دست بیاورد، در عرض چند روز می‌تواند سفری به دور قاره اروپا داشته باشد

 

نکات مهم برای اخذ ویزای شینگن :

 

سناریوی رفتن به سفارت بسیار مهم است

سناریوی رفتن به سفارت میتواند به صورت توریستی تجاری تحصیلی کاری پزشکی ترانزیت پیوست به اقوام و … باشد .
همانطور که میبینید راه کار های مختلفی برای اخذ ویزای شینگن وجود دارد اما نکته حائز اهمیت این است که بسته به شرایط کیس باید از راهکار و سناریو ی مناسب برای اخذ ویزا استفاده نمود
.بسیاری از افراد به خاطر نداشتن تجربه و بد تر از این متاسفانه بسیاری از همکاران به خاطر نداشتن اشراف کامل به شرایط اخذ ویزای شینگن مسافر را با یک سناریوی غیر مرتبط و غیر مناسب به سفارت میفرستد که این امر در نهایت منجر به ریجکتی مسافر خواهد شد مسافری که اگر از راهکار مناسبی برای اخذ ویزای شینگن ش استفاده میشد به راحتی ویزایش را اخذ نموده بود و سرنوشت متفاوتی را میداشت.
حدود ۶ سال پیش را به خاطر دارم که شرایط گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای اخذ ویزای شینگن توریستی برای بسیاری از اژانس ها سخت بود در مقابل ویزاهای بیزنسی نیازی به وقت قبلی نداشت همین امر باعث شده بود بسیاری از آژنس ها و دفاتر خدمات مسافرتی مسافران خود را به شکل بیزنسی به سفارت بفرستند فقط و فقط به این خاطر که مسافر میتوانست با داشتن دعوت نامه ی تجاری بدون نیاز به وقت قبلی به سفارت ورود کند.
مبالغ زیادی را بابت گرفتن دعوت نامه از مسافر اخذ میکردند از طرفی هم دغدغه ی گرفتن وقت از سفارت را نداشتند مسافر از همه جا بی خبر نیز دعوت نامه را در دستان خود میدید و تصور میکرد با داشتن این دعوت نامه مدارکش خیلی قرص و محکم شده غافل از اینکه مبلغ زیادی رو بابت دعوت نامه پرداخت کرده دعوت نامه ای که با آن شانس اخذ ویزای شینگن خود را به خطر انداخته بود.
اکثر آن مسافرانی که به این شیوه در آن بازه ی زمانی به سفارت رفتند ریجکت شدند.چرا که افیسر در آن زمان وقتی کیسی را میدید که کت شلوار پوشیده و با کیف سامسونت و دعوت نامه به دست در حال ورود است در ۹۹ درصد موارد سرنوشت ویزایش از همان قبل مصاحبه برایش مشخص بود.

 

 

چه سفارتی را برای اخذ ویزای شینگن انتخاب کنیم ؟

این سوال بسیاری از مسافران است چه آن دسته از مسافرانی که مقصد اصلی شان محدوده شینگن است چه کسانی که برای بهتر کردن سابقه سفر خود برای اخذ ویزای کانادا در پی اخذ ویزای شینگن هستند.

درصد ویزادهی سفارت ها در بازه های زمانی مختلف بسیار متفاوت است .این درصد ویزا دهی میتواند بسته به شرایط سیاسی و اقتصادی آن کشور بسته به دستوراتی که کنسول از بالا دریافت میکند و بسته به های سیزن و یا لو سیزن بودن فصل باشد.

زمانی را به خاطر دارم که سفارت هلند برای اخذ ویزای شینگن جزو سخت گیر ترین سفارت ها بود و اکثر در خواست های ویزا حتی در قوی ترین کیس ها هم منجر به ریجکتی میشد.
در چند ماه گذسته شرایط این سفارت به مراتب بهتر از قبل بوده و مسافرینی را داشته ایم که به راحتی برایشان ویزا های مولتنی یکساله از سفارت هلند اخذ نموده ایم .زمانی افراد معدودی را جلوی سفارت هلند میدیدید ولی در حال حاضر تقاضا برای گرفتن وقت سفارت هلند افزایش یافته است.
سفارتی که تا چندی پیش جزو سخت گیر ترین سفارت ها بود .به تازگی نیز با توجه به مراجعه زیاد مسافران فیلتر های بیشتری برای اخذ ویزا در این سفارت گذاشته شده است .

و یا سفارت اتریش برای اخذ ویزای شینگن همواره جزو سفارت های سخت گیر بوده مگر در کیس هایی که واقعا کیس اخذ ویزای شینگن از سفارت اتریش بوده اند.
۶ ماه پیش همین سفارت شروع به ریجکت کردن ۹۹ درصد مسافران خود نمود به تمامی مسافران نامه ای میداد مبنی بر اینکه باید برای ما منبع پول ود را مشخص کنید و یا رسید صرافی برای ما بیاورید در زمانی که صرافی های کشور کاملا تعطیل بودن مسافران را اصطلاحا دنبال نخود سیاه میفرستادند و در نهایت نامه ای مبنی بر اینکه دلایل شما برای رفتن به این سفر برای ما قانع کننده نبود به دست مسافر میدادند و در ان بازه ی زمانی که دور نمیست ۹۹ درصد مسافران ریجکت شدند.
شما هم شاید جزو آن مسافرین بی اطلاع بودید چرا که اگر اطلاع داشتید هرگز در آن بازه ی زمانی درخواست اخذ ویزای شینگن خود را به سفارت اتریش نمیدادید.

کارشناسان تهران ویزا گام به گام با شما همراه خواهند بود تا از بروز مشکلات احتمالی در پرونده شما جلوگیری کرده
و شرایط را برای اخذ ویزای شینگن شما هموار سازند تا بتوانید بدون صرف زمان و هزینه اضافی ویزای شینگن خود را اخذ نمایید.

 

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن نوع A یا ویزای فرودگاهی :
با داشتن این ویزا مسافر فقط اجازه ی ورود به یکی از فرودگاه های محدودهی شینگن را دارد با داشتن این ویزا مسافر اجازه خروج از فرودگاه را نداشته و از آنجا میتواند پرواز خود را تغییر دهد.

ویزای شینگن نوع B یا ویزای ترانزیت:
این نوع ویزا به مسافر فقط اجازه ی عبور از محدوده ی شینگن را حداکثر ظرف مدت پنج روز میدهد.

ویزای شینگن نوع C یا ویزای کوتاه مدت:
این نوع ویزا ها بسته به درخواستی که به سفارت داده میشود و بسته به موافقت آفیسر و کنسول میتواند مجوز اقامت بین یک تا نود روز را به مسافر بدهد.ویزا های نوع c میتوانند سینگل یا مولتی باشند که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

ویزای شینگن نوع D یا ویزای بلند مدت :
در صورت داشتن ویزای نوع d مسافر اجازهی اقامت بیشتر از ۹۰ روز را در محدودهی شینگن خواهد داشت .
سوال : ویزا های نوع d دقیقا چند روزه هستند ؟
جواب : بسته به درخواستی دارد که به سفارت داده شده همچنین موافقت کنسولگری دارد

 

ویزای یک بار ورود دوبار ورود و مولتیپل:

همانطور که از اسم این نوع ویزا ها مشخص است با داشتن ویزای یک بار ورود یک بار اجازه ی ورود به حوزه شینگن با داشتن ویزای دو بار ورود دو بار اجازه ورود به محدوده ی شینگن را دارید.(حتی اگر از اعتبار ویزای شما باقی مانده باشد ) و ویزا های مولتیپل همان ویزا های چند بار ورود هستند که با داشتن این نوع ویزا میتوانید تا پایان اعتبار ویزایتان به دفعات به حوزه ی شینگن ورود داشته باشید.

سوال : ویزای مولتی به چه کسی تعلق میگیرد و آیا همه میتوانند درخواست ویزای مولتیپل به سفارت بدهند؟
جواب : همه میتوانند درخواست ویزای مولتی پل نمایند ولی سفارت تعهدی برای دادن ویزای مولتیپل به مسافران ندارد.
در واقع اخذ ویزای شینگن مولتی بسته به شرایط مسافر و شرایط سفارت در بازه ی زمانی اقدام شده دارد که کارشناسان ما در این زمینه شما را یاری خواهند نمود تا بتوانید بهترین نوع ویزا را درخواست داده به شکلی که شانس شما برا اخذ ویزا پایین نیاید.

سفرتان را برنامه ریزی کنید.

تفاوتی ندارد که شما می‌خواهید به آن‌سوی آب‌ها سفر کنید و نیاز به اخذ ویزای کانادا دارید یا این که می‌خواهید سفری به کشورهای آسیای شرقی داشته باشید، در هر صورت باید برای سفرتان برنامه ریزی داشته باشید.

مسافرانی که می‌خواهند نسبت به اخذ ویزای شینگن برای سفر به اروپا اقدام کنند، باید به این موضوع توجه داشته باشند که مدت زمان اعتبار ویزا مشخص است و از زمان صدور ویزا تا یک بازه زمانی خاص می‌توانند در این محدوده حضور داشته باشند؛ بنابراین قبل از اخذ ویزا باید درباره وضعیت آب و هوا، رزرو بلیط و رزرو هتل اطلاعاتی به دست بیاورید تا بتوانید طبق برنامه و به خوبی سفرتان را انجام داده و به پایان برسانید.

اگر درباره مراحل و نحوه اخذ ویزای شینگن مطالعه کرده باشید، حتماً به خوبی با این موضوع آشنا هستید که حداکثر بازه زمانی که می‌توانید در کشورهای عضو این حوزه اقامت داشته باشید ۹۰ روز یا سه ماه است. (برای ویزا های نوع c)این بازه زمانی تحت شرایط خاصی می‌تواند تا ۶ ماه نیز تمدید شود. قبل از اخذ ویزا درباره این موضوع اطمینان حاصل کنید که سفر شما بیشتر از این بازه زمانی نخواهد شد.

 

مستندات اخذ ویزای شینگن را بررسی کنید.

فراموش نکنید که بدون داشتن ویزای معتبر به هیچ عنوان نمی‌توانید وارد حوزه شینگن شوید؛ بنابراین هنگام برنامه ریزی سفر ابتدا وضعیت پاسپورت خود را بررسی کنید، سپس نسبت به اخذ زمان از سفارت و دریافت ویزای شینگن اقدام نمایید.

برای اخذ ویزای شینگن باید پاسپورت شما بیشتر از سه ماه اعتبار داشته باشد. اگر میخواهید سفرتان دچار وقفه نشود، حتماً پاسپورتتان را زودتر از اخذ وقت سفارت و اقدام برای اخذ ویزا تمدید کنید.

تصویر۲

درباره انواع ویزای شینگن دانش کسب کنید.

شما می‌توانید به عنوان یک مسافر معمولی نسبت به اخذ ویزای شینگن و سفر به کشورهای این حوزه اقدام کنید. توجه داشته باشید که مسافران و توریست‌هایی که با این ویزا قدم به خاک شینگن می‌گذارند، آزادانه می‌توانند به کشورهای مختلف اروپایی سفر کنند و از زیبایی‌ها و آثار تاریخی این منطقه بازدید به عمل بیاورند.

این امکان وجود دارد که افرادی که ویزای شینگن را برای تجارت و… دریافت کرده‌اند، اجازه ورود به برخی از کشورهای این حوزه را نداشته باشند.

برای این که در این رابطه اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، به شما پیشنهاد می‌کنیم با مشاورین متخصص تهران ویزا مشورت کنید و از بین انواع ویزای شینگن بهترین گزینه را برای ورود به خاک اروپا دریافت نمایید.

سوال : کدام نوع ویزای شینگن برای من مناسب تر است؟

جواب :درخواست نوع و مدت زمان ویزای شینگن بسته به شرایط مسافر،سفارت تعیین شده برای اقدام ،شرایط فصلی آن سفارت و بازه ی زمانی انتخاب شده برای اخذ ویزای شینگن خواهد داشت.

سفارت کشور مناسبی را برای اخذ ویزای شینگن انتخاب کنید.

درست است که با اخذ ویزای شینگن می‌توانید به کشورهای عضو این پیمان سفر کنید، اما برای اخذ ویزا بهتر است سفارت کشوری را انتخاب کنید که زمان بیشتری در آن اقامت خواهید داشت. به عنوان مثال اگر قصد دارید ۱۰ روز در کشور آلمان سکونت داشته باشید و ۵ روز به فرانسه بروید، بهتر است برای اخذ ویزا به سفارت آلمان مراجعه کنید.

شرایط اخذ ویزای شینگن

امروزه  با توجه به شرایط به وجود آمده برای برخی کشور ها نظیر افغانستان عراق و سوریه که درگیر جنگ بوده و هستند بد شدن شرایط اقتصادی در بسیاری از کشور های جهان سومی سیل متقاضیان پناهندگی به سمت اروپا مخصوصا کشور المان که قلب اقتصاد اروپا میباشد بیشتر شده.
با توجه به این شرایط به وجود آمده همچنین وجود برخی خرابکاری های انجام شده در این کشورها توسط افراد پناهجو قوانین شرایط در نظر گرفته شده برای صدور ویزای شینگن تغییر کرده و سفارت ها فیلتر های بیشتری بر سر راه مسافران محدوده ی شینگن قرار داده اند.
تیم تخصصی تهران ویزا با برخورداری از تجربه ای بالا و با داشتن کارگزاران مجرب در اکثر سفارت های حوزه ی شینگن با شما همراه خواهند بود تا از ریجکت شدن پرونده شما جلوگیری نموده تا بتوانید راحت تر و با صرف هزینه کمتر ویزای شینگن خود را اخذ نمایید.

به سفارت شینگن در کشورتان مراجعه کنید.

برای این که افراد ساکن در کشورهای مختلف به راحتی بتوانند به اروپا سفر کنند، کشورهای عضو پیمان شینگن در کشورهای مختلف سفارت‌هایی را دایر کرده‌اند که امور مربوط به سفر یا مهاجرت به این حوزه را انجام می‌دهند. برای این که بتوانید نسبت به اخذ ویزای شینگن اقدام کنید، باید فرم تکمیل شده سفارت و مدارک مورد نیاز را به سفارت کشورهای عضو پیمان شینگن تحویل دهید.

توجه داشته باشید که هزینه‌های صدور ویزا مطابق واحد پولی اروپا دریافت می‌شود و نمی‌توانید به واحد پولی کشورتان این مبلغ را پرداخت کنید؛ بنابراین قبل از این که به سفارت بروید، به سایت سفارت مراجعه کرده و از مبلغی که برای صدور انواع ویزا برای اشخاص مختلف در نظر گرفته شده اطلاع پیدا کنید.

بررسی کنید که کل مدت سفرتان را در حوزه شینگن هستید یا خیر؟

با توجه به این که مسافران برای حضور در این حوزه محدودیت زمانی دارند، مسافرانی که می‌خواهند بیش از ۶ ماه در این منطقه اقامت داشته باشند باید لیست کشورهای حوزه پیمان شینگن را پیدا کنند.

این افراد می‌توانند به مدت تعیین شده در کشورهای این حوزه سکونت داشته باشند، سپس با خرید بلیط کشورهای همسایه شینگن مدت کوتاهی در این منطقه اقامت کنند و مجدداً برای ورود به کشورهای عضو پیمان شینگن اقدام نمایند.

پر کردن فرم درخواست ویزای شینگن

پس از این که فرم اخذ ویزای شینگن را از سفارت کشور مربوطه دریافت کردید، باید نسبت به پر کردن فرم با اطلاعات درخواستی اقدام نمایید. در این فرم باید اطلاعات کامل بیوگرافی خودتان مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، کشور محل تولد و تابعیت فعلی خودتان را درج کنید.

از دیگر اطلاعاتی که باید درون این فرم وارد کنید می‌توان به اطلاعات مربوط به گذرنامه مانند نوع گذرنامه، شناسه گذرنامه و مدت اعتبار آن اشاره کرد.

در قدم بعدی باید اطلاعات سفر مانند مدت زمانی که قرار است در کشور مورد نظر اقامت داشته باشید، نوع ویزای دریافتی و دلیلی که می‌خواهید این نوع ویزا را دریافت کنید را در فرم ویزا درج نمایید.

در این فرم باید اطلاعاتی درباره مکانی که قصد دارید در آن اقامت داشته باشید مانند مشخصات هتل یا خانه اقوامی که در کشور مقصد دارید را درج نمایید.

درون فرم مربوط به دریافت ویزای شینگن باید اطلاعات مربوط به اعضای خانواده که با شما همسفر هستند را نیز درج کنید.

یکی از مشکلاتی که بر سر راه افرادی که می‌خواهند نسبت به اخذ ویزای شینگن اقدام کنند وجود دارد، چگونگی پر کردن فرم سفارت برای اخذ این نوع ویزا می‌باشد. با توجه به این که سفارت اهمیت زیادی به این فرم و اطلاعات درج شده در آن می‌دهد. در صورتی که اطلاعات ناقصی درون فرم ارائه کرده باشید ممکن است با مشکل ریجکت ویزای شینگن مواجه شوید.

ما به شما پیشنهاد می‌کنم از افراد متخصص برای تکمیل فرم سفارت کمک بگیرید تا بتوانید ویزای شینگن را بی‌دردسر و به راحتی به دست بیاورید. مشاورین توانمند تهران ویزا در کلیه مراحل دریافت ویزای شینگن در کنار شما خواهند بود و به شما راهنمایی‌های لازم را برای پر کردن فرم درخواست ویزا ارائه می‌کنند.

مدارک لازم برای ورود به محدوده شینگن را تهیه کنید.

پس از تکمیل فرم برای اخذ ویزای شینگن، نوبت به این می‌رسد که باید مدارک لازم را برای ورود به این منطقه تهیه کنید. شما برای اقامت در این منطقه به یک گذرنامه معتبر عکس دار، مدارک مربوط به محل اقامت، بیمه مسافرتی و… نیاز خواهید داشت.

در صورتی که برای دریافت خدمات درمانی وارد حوزه شینگن می‌شوید، باید مدارک پزشکی و اطلاعات مربوط به بیمارستانی که می‌خواهید به آن مراجعه کنید را داشته باشید.

در صورتی که سفر شما کاری است و برای این موضوع وارد حوزه شینگن می‌شوید، باید مدارکی از شرکت میزبان که می‌خواهید از آن بازدید کنید و مدارکی برای نشان دادن محل اقامت و… را ارائه کنید. در صورتی که هزینه سفر و تأمین محل اقامت و…را شرکت مزبور بر عهده گرفته است، مدارک آن را باید به سفارت تحویل دهید.

در صورتی که سفرتان تفریحی است مدارکی مانند هتل محل اقامت، بلیط رفت و برگشت و… را نیاز خواهید داشت.

برای اقامت در منزل دوستان و آشنایان خود نیز باید مدارکی که به عنوان دعوت‌نامه شناخته می‌شود را تهیه کنید. این مدارک نشان می‌دهد که شما در طول مدت زمان اقامت در حوزه شینگن در چه مکانی اقامت خواهید داشت و چه کسی هزینه‌های مربوط به سکونت شما در این خطه را در طول این مدت بر عهده گرفته است.

هر کشور برای ارائه فرم مخصوص مربوط به سکونت توریست‌ها قوانین بخصوصی دارد. به عنوان مثال در صورتی که خویشاوندان شما در کشور هلند ساکن باشند، باید این فرم را به تأیید شهرداری هلند در شهر محل سکونتشان برسانند.

هزینه ی اخذ ویزای شینگن
هزینه ی اخذ ویزای شینگن بسته به شرایط مسافر توسط تیم کارشناسی ما برآورد خواهد شد.
مسائلی مانند سن وضعیت تاهل وضعیت مدارک و کیفیت مدارک داشتن شینگن قبلی یا داشتن ویزای دیگر کشور های معتبر این مسائل بر روی هزینه ی اخذ ویزای شینگن اثر گذار خواهند بود.
اگر مدارک ضعیفی دارید یا قبلا موفق به اخذ ویزای شینگن نشده اید یا حتی سابقه ی ریجکتی داشته اید نگران اخذ ویزای خود نباشید ما در ضعیف ترین کیس ها هم موفق به اخذ ویزای شینگن شده ایم.

 

۱۳۹۸/۱/۲۰ ۹:۱۷:۴۲

ثبت ديدگاه

تماس با ما