//وقت تایید مدارک سفارت ایتالیا

وقت تایید مدارک سفارت ایتالیا

وقت تایید مدارک سفارت ایتالیا زمانی است که اغلب متقاضیان اخذ ویزای ایتالیا انتظار آن را می کشند. مدارک سفارت ایتالیا برای تایید باید توسط ناظران و مترجمان بررسی شود، این مدارک می بایست به زبان ایتالیایی ترجمه شده باشد و توسط امور خارجه و دادگستری تایید شود، در صورت چنین امری این مدارک به تایید کنسولگری ایتالیا نیز خواهد رسید.

وقت تایید مدارک سفارت ایتالیا در حال حاضر به صورت حضوری داده میشوده بین دوشنبه تا پنجشنبه جلو کنسولگری. ولی ایا واقعا با مراجعه حضوری با آن ازدحام جمعیت جلو سفارت امکان گرفتن وقت تایید مدارک وجود دارد ؟

برای رسیدن به جواب این سوال پیشنهاد میکنیم مقاله وقت سفارت ایتالیا که با رنگ صورتی مشخص شده  را مطالعه کنید —>>> وقت سفارت ایتالیا

در حالت کلی شما پیش از هر اقدامی برای سفر به یک کشور باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آن کشور را تهیه نمایید، از همین رو دریافت ویزای ایتالیا نیز نیاز به ارائه مدارک خاصی دارد. مدارک مورد نیاز سفارت ایتالیا به سه دسته تقسیم می شود که شامل مدارک مورد نیاز اخذ وقت سفارت ایتالیا، مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه و مدارک مورد نیاز برای سفر به کشور ایتالیا پس از تایید تقاضا می باشد. صحت و کامل بودن مدارک ارائه شده مشخص کننده وقت تایید مدارک سفارت ایتالیا می باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وقت سفارت ایتالیا

 • فتوکپی از صفحه نخست پاسپورت یا گذرنامه
 • تاریخ دقیق هتل و یا دعوت نامه
 • شماره تماس در دسترس متقاضی

بعد از مشخص شدن وقت سفارت ایتالیا و ارائه مدارک لازم امکان رد شدن تقاضای شما برای دریافت ویزا دولت یا ویزای شینگن وجود دارد. این ریجکت شدن درخواست شما می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد که یکی از آن ها عدم اعتبار مدارکی است که به سفارت تحویل می دهید. همچنین اگر ثابت نشود که هدف اصلی شما سفر به ایتالیا است قطعا درخواست شما رد خواهد شد. در نظر داشته باشید مدارک مالی که به سفارت ارائه می شود حتما باید مورد تایید بانک باشد و در صورتی که مبلغ موجود در حساب شما کافی نباشد صدور ویزا برای شما پذیرفته نخواهد شد، از دیگر دلایلی که موجب رد شدن نخواست ویزای ایتالیا می شود عدم اعتبار بیمه مسافرتی است، یکی از ملزومات سفر به ایتالیا بیمه مسافرتی معتبر و مدت دار است.

مدارک مورد نیاز برای روز مصاحبه
مهم ترین مراحل اخذ ویزای ایتالیا تهیه مدارک لازم در روز مصاحبه می باشد، مدارکی که شما در روز مصاحبه سفارت ارائه می دهید برای شما بسیار اهمیت دارد زیرا چگونگی این مدارک مشخص می کند که ویزای ایتالیا به شما تعلق می گیرد. در صورتی که مدارک شما در روز مصاحبه کامل نباشد تقاضای ویزای ایتالیا پذیرفته نمی شود و همین امر موجب طولانی تر شدن وقت سفارت ایتالیا می شود. مدارکی که در روز مصاحبه باید آماده نمایید شامل موارد زیر می باشد:

 1. اصل شناسنامه به همراه فتوکپی از همه صفحات آن
 2.  فرم کامل شده تقاضای ویزای ایتالیا
 3. دو عدد عکس رنگی واضح و با کیفیت متقاضی
 4. فرم تکمیل و کامل شده ویزای فرد دعوت کننده و ارائه فتوکپی کارت اقامت او
 5. ارائه گذرنامه ای که تا ۶ ماه اعتبار دارد و کپی از صفحات آن
 6. مدارک لازم براساس وضعیت شغلی متقاضی
 7. ارائه ترجمه حکم کارگزینی برای کارمندان دولتی
 8. ارائه گواهی اشتغال برای کارمندان خصوصی
 9. ارائه روزنامه رسمی شرکت مربوطه برای صاحبان شرکت های خصوصی
 10. ارائه جواز کسب از شهرداری محل سکونت و رسید کارت بازرگانی یا رسید مالیاتی
 11. ارائه کارت بین المللی برای دانشجویان متقاضی
 12. ارائه کارت هیئت علمی برای اعضای هیئت علمیه
 13. ترجمه و فیش حقوقی و یا جواز کسب همسر برای خانم های متاهل
 14. فتوکپی از بیمه مسافرتی
 15. ترجمه مدرک تحصیلی به زبان ایتالیایی و دو کپی از آن
 16. پس از چند ماه آخر حساب بانکی
 17.  مبلغ ۶۰یورو پول نقد
 18. آدرس دقیق محل کار و محل سکونت

مدارک مورد نیاز سفر به کشور ایتالیا پس از تایید ویزا

 • همه مبلغ ویزا
 • ارائه اصل و کپی بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • ارائه برگه رزرو هتل در ایتالیا

متقاضیانی که به دنبال ویزای ایتالیا می باشند باید حتما بیمه مسافرتی فردی یا جمعی داشته باشند، این بیمه مزیت بسیار زیادی برای مسافران دارد از جمله این مزایا پوشش هزینه های احتمالی برای درمان، هزینه های احتمالی برگشت به میهن، هزینه های بیمارستانی و … می باشد. شرکت بیمه می بایست در کشور ایتالیا نماینده معتبری داشته باشد. برای سفر به ایتالیا ویزا های گوناگونی از جمله توریستی، تجاری و تحصیلی لازم است که هر یک از آن ها نیاز به مدارک خاصی دارند و وقت تایید مدارک سفارت ایتالیا برای هر کدام از آن ها متفاوت می باشد.

مدارک مالی ویزای توریستی ایتالیا

 • ارائه اصل مدارک مالی برای ثابت نمودن توانایی مالی متقاضی برای تامین مخارج زندگی خود در ایتالیا
 • همراه داشتن کارت بین المللی اعتباری و گردش حساب و موجودی کارت
 • داشتن ضمانت نامه بانکی فرد دعوت کننده از ایتالیا
 • در صورت موجود ارائه سند ملکی متقاضی برای کنسولگری ایتالیا

متقاضیان بعد از تکمیل تمامی مدارک مورد نیاز که در این مقاله به همه آن ها اشاره کردیم، باید به یکی از سایت ها و یا آژانس های هواپیمایی مراجعه و فرم مربوط به وقت سفارت ایتالیا را تکمیل نمایند. بعد از دریافت نوبت افراد متقاضی باید به همراه مدارک کامل ویزا برای انجام مصاحبه به سفارت مراجعه نمایند و سپس وقت تایید مدارک سفارت ایتالیا از طریق ایمیل به آن ها اعلام می شود. همچنین دانشجویان متقاضی می بایست مدارکشان را به سفارت تحویل داده و برای چند ماه رسید آن را دریافت نمایند و منتظر اخذ ویزا باشند.

توسط |۱۳۹۸/۷/۲۱ ۱۷:۴۲:۵۷خرداد ۵ام, ۱۳۹۸|مقالات|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه