وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

گرفتن وقت سفارت ایتالیا همواره معضلی برای مسافرانی بوده که در پی اخذ ویزای شینگن از ایتالیا بوده اند.سفارت ایتالیا در زمان های مختلف راهکار های متفاوتی را برای نوبت دهی در اختیار عموم قرار داده مانند گرفتن وقت به صورت تلفنی یا اینترنتی ولی همواره مسافران با تلفن اشغال یا سایت بسته و ظرفیت پر شده مواجه شده اند.علت این امر این میباشد که متقاضی وقت سفارت ایتالیا همانند وقت سفارت هلند یا وقت سفارت فرانسه بسیار زیاد بوده و ظرفیت وقت های سفارت محدود میباشد. مخصوصا چند ماه مانده به تعطیلات تابستانی یا نوروز که شمار متقاضی وقت چند برابر میشود.تصور کنید که پنج هزار متقاضی وقت وجود داشته باشد و فقط ۱۰۰ اسلوت خالی بنابراین طبیعیست که مسافران برای گرفتن وقت با مشکل مواجه خواهند شد.

برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا با ما تماس بگیرید.امکان گرفتن وقت فوری سفارت ایتالیا وقت عادی و یا وقت وی ای پی سفارت ایتالیا وجود دارد .
همچنین امکان گرفتن انواع وقت های سفارت ایتالیا ائم از :وقت توریستی ایتالیا-وقت سفارت ایتالیا برای دیدار اقوام -وقت دانشجویی سفارت ایتالیا همچنین وقت برای سایر ویزا ها وجود دارد .
اگر نیاز به مراجعه به شرکت سی کی جی اس (ckgs)و یا کنسولگری ایتالیا را دارید کارشناسان ما آماده اند تا در اسرع وقت وقت سفارت ایتالیا را برا شما گرفته و تاییدیه وقت سفارت را برای شما ارسال نمایند.

مراحل گرفتن وقت سفارت ایتالیا

۱- تماس با تیم تخصصی ویزا ۲۱ از طریق شماره ۰۲۱۲۲۵۱۱۷۹۹ .( در صورتی که خارج از ایران هستید میتوانید با شماره واتس اپ ۰۹۱۲۲۵۰۹۱۵۴ در تماس باشید)

۲-ارسال عکس پاسپورت مسافر یا مسافرین به شماره تلگرام یا واتس اپ  ۰۹۱۲۲۵۰۹۱۵۴.

۳-اطلاع دادن نوع سفر خود به کارشناسان ما (توریستی -بیزنسی-تحصیلی و …).

۴-گرفته شدن وقت شما تکمیل وجه و ارسال کانفرمیشن وقت برای شما.

 

 وقت سفارت ایتالیا به علت علاقه بسیار زیاد مردم ایران به این کشور و تعداد بسیار بالای تقاضا به سختی گرفته می شود و عموما روند گرفتن وقت سفارت ایتالیا جهت مصاحبه با مشکلاتی مواجه است.مخصوصا این روز ها که افراد برای بهتر کردن سابقه سفر خود برای اخذ ویزای کانادا از ایتالیا برای گرفتن ویزای شینگن اقدام میکنند. زمان های دادن وقت سفارت ایتالیا به صورت پراکنده و نامنظم بوده و هر مرتبه که سایت برای وقت دهی باز می شود به علت تعداد زیاد متقضیان تنها در عرض چند دقیقه تمام وقت ها پر خواهند شد. از این رو بسیاری از افراد یا آژانس های مسافرتی برای مسافران خود به کارشناسی مجرب در این زمینه برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا نیازمند هستند. ما در کنار شما هستیم تا این مشکلات را ساده نموده و بدون صرف زمان یا انرژی برای شما وقت سفارت ایتالیا را تعیین نماییم. تعیین وقت سفارت ایتالیا تخصص ماست. متقاضیان عزیز برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا تنها کافیست یک عکس از صفحه اول پاسپورت خود برای ما به شماره تلگرام یا واتس اپ ۰۹۱۲۲۵۰۹۱۵۴ ارسال کرده تا در کمترین زمان ممکن وقت سفارت ایتالیا جهت مصاحبه برایشان دریافت گردد.

مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت ایتالیا

به طور کلی برای سفر به ایتالیا به سه دسته از مدارک نیاز دارید که باید در روند دریافت ویزای ایتالیا به همراه داشته باشید. این ۳ دسته شامل مدارک لازم جهت اخذ وقت سفارت ایتالیا، مدارک لازم جهت ارائه در روز مصاحبه و مدارک لازم جهت سفر به ایتالیا پس از تایید درخواست ویزا می باشد. هر کدام از مدارک مورد نیاز از این ۳ دسته را در ذیل معرفی خواهیم کرد.

مدارک لازم جهت اخذ وقت سفارت ایتالیا

 • کپی صفحه اول پاسپورت یا گذرنامه
 • تاریخ دعوتنامه یا هتل (در صورت وجود)
 • شماره تماس متقاضی

مدارک لازم جهت ارائه در روز مصاحبه
پس از تعیین وقت سفارت ایتالیا یک سری مدارک در روز مصاحبه نیاز هستند که به همراه داشتن آن ها الزامیست. در زمان فراهم کردن این مدارک باید دقت بسیاری داشته باشید زیرا این مرحله بسیار مهم بوده و در صورت تکمیل نبودن مدارک احتمال رد تقاضای درخواست ویزا زیاد می باشد. فرم درخواست ویزا را می توان در همان روز مصاحبه دریافت، تکمیل و ارائه نمود. مدارک لازم برای ارائه در روز مصاحبه عبارتند از:

 1. شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن به همراه ترجمه رسمی آن
 2. فرم تکمیل شده درخواست ویزای ایتالیا
 3. فرم درخواست ویزا از سوی دعوت کننده و کپی از کارت اقامت وی(در صورت نداشتن دعوت نامه رزرو هتل)
 4. دعوتنامه تکمیل شده توسط یک شهروند ایتالیایی یا شهروند خارجی ساکن ایتالیا
 5. دو قطعه عکس رنگی ۳*۴ که باید واضح، روشن، جدید و کاملا مشابه ظاهر فعلی شما باشد
 6. گذرنامه با ۶ ماه اعتبار از تاریخ درخواست ویزا و کپی ۵ صفحه اول و صفحات دارای مهر ویزا
 7. اسناد دال بر وضعیت شغلی متقاضی که خود شامل گزینه هایی است که پس از این موارد بیان خواهد شد.
 8. پرینت ۳ ماهه آخر از حساب جاری بانکی متقاضی که از گردش مالی مناسبی برخوردار باشد.
 9. آدرس دقیق محل کار و منزل
 10.  بیمه مسافرتی
 11. ۶۰ یورو پول نقد
 12. سند مالکیت به نام فرد متقاضی یا همسر وی و ترجمه آن(در صورت داشتن)

نکته مهم درباره عکس: اگر در پاسپورت شما عکس همراهان نیز درج شده است می بایست به همراه مدارک خود دو قطعه عکس از همراهان نیز داشته باشید.

اسناد مورد نیاز دال بر وضعیت شغلی متقاضی

 • برای کارمندان دولت ترجمه آخرین حکم کارگزینی آن ها نیاز است.
 • برای کارمندان شرکت های خصوصی گواهی اشغال به کار لازم می باشد.
 • برای صاحبان شرکت های خصوصی آخرین روزنامه رسمی شرکت که تاریخ صدور آن باید کمتر از ۳ سال باشد، به همراه رزومه شرکت با ترجمه انگلیسی و همچنین ۲ نسخه کپی از اصل مدارک فارسی
 • برای افرادی با مشاغل آزاد نیز جواز کسب معتبر که از شهرداری محل سکونت صادر شده باشد به علاوه رسید آخرین پرداخت مالیاتی (یا کارت بازرگانی به علاوه رسید آخرین پرداخت مالیاتی)
 • برای دانشجویان و هیات علمی دانشگاه کارت عضویت در هیات علمی و یا کارت بین المللی دانشجو نیاز است.

نکته قابل توجه، برای خانم هایی که متاهل هستند به همراه داشتن اصل فیش حقوقی یا جواز کسب همسر وی به همراه ترجه آن الزامی است.

نکته دیگری که در مورد ترجمه مدارک وجود دارد این است که تمامی ترجمه ها می بایست به زبان انگلیسی یا ایتالیایی باشند.

مدارک لازم جهت سفر به ایتالیا در صورت تایید درخواست ویزا
پس از دریافت وقت سفارت ایتالیا و انجام مصاحبه و در صورتی که درخواست ویزای ایتالیای شما تایید گردید می بایست مدارکی را جهت سفر به ایتالیا آماده نموده و به همراه داشته باشید. این مدارک عبارتنداز:

 1. اصل بیمه مسافرتی با مدت اعتبار کافی برای تمام مدت اقامت متقاضی به علاوه کپی آن
 2. اصل بلیط یا رسید رزرو بلیط هواپیما برای رفت و برگشت به علاوه کپی آن
 3. کل مبلغ ویزا
 4. در صورت رزرو هتل اصل و کپی رسید رزرو آن در مقاصد مورد نظر در ایتالیا

البته تمام این مراحل مستلزم این است که اول از همه بتوانید وقت سفارت ایتالیا را بگیرید و خود را برای مصاحبه آماده نمایید. گرفتن وقت سفارت ایتالیا به این سادگی نبوده و بسیاری از افراد بارها برای آن تلاش نموده اند، اما نگران نباشید ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم در کمترین زمان ممکن وقت سفارت ایتالیا را دریافت نمایید. اگر نمی دانید که گرفتن وقت سفارت ایتالیا چگونه است می توانید آن را با خیالی آسوده به ما بسپارید. ما در اسرع وقت جهت گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای شما اقدام خواهیم نمود. آسان ترین و بروزترین روش برای دریافت وقت سفارت ایتالیا هماهنگی با کارشناسان ما می باشد. تیم تخصصی ما با تجربه ای ۱۰ ساله و داشتن افرادی کاردان و مشرف به امور مربوط به سفارت به راحتی وقت سفارت ایتالیا را برای شما اخذ نموده و کانفرمیشن وقت گرفته شده را برایتان ارسال خواهند نمود تا بتوانید بدون استرس مدارک خود را آماده نموده و برای سفر خود برنامه ریزی نمایید.این مژده را به شما متقاضیان عزیز می دهیم که برای دریافت وقت سفارت ایتالیا دیگر نیاز به مراجعه حضوری نمی باشد و این امکان به شما داده می شود که از خدمات ما جهت سهولت و سرعت بخشیدن به فرآیند تعیین وقت سفارت ایتالیا بهرمند شوید.

در ادامه توضیحات بیشتری در زمینه وقت سفارت ایتالیا برای شما کاربران گرامی خواهیم داد

وقت سفارت ایتالیا یکی از مهم ترین دغدغه افرادی است که به منظور سفر به کشور ایتالیا به دنبال دریافت ویزا می باشند. دریافت وقت از سفارت ایتالیا پروسه زمان بری است که افراد به صورت آنلاین و از طریق سایت های گوناگون می توانند برای دریافت آن اقدام نمایند. از آن جایی که ایتالیا از جاذبه های گردشگری تاریخی، فرهنگی و طبیعت فوق العاده و چشم انداز های زیبا برخوردار است، نه تنها برای ایرانیان بلکه برای همه مردم جهان یک مکان رویایی برای زندگی و سفر به شمار می آید. علاوه بر این کشور ایتالیا برای افرادی که تصمیم به مهاجرت تحصیلی گرفته اند انتخاب مناسبی است، در این کشور دانشگاه های سطح بالایی در رشته های گوناگون مهندسی، هنر، باستان شناسی، معماری، تاریخ، علوم اجتماعی و… قرار دارد که شرایط تحصیل را برای دانشجویان فراهم کرده است، از همین رو کمتر کسی را می توان یافت که دوست نداشته باشد به ایتالیا سفر کند و همه ساله تعداد زیادی از مردم برای دریافت ویزای ایتالیا شانس خود را امتحان می کنند، اولین گام برای اخذ ویزا، دریافت وقت سفارت ایتالیا می باشد. ما در این مقاله قصد داریم تمامی اطلاعات لازم برای دریافت وقت سفارت ایتالیا در تهران را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

چگونگی دریافت وقت از سفارت ایتالیا

امروزه اخذ وقت سفارت ایتالیا بسیار سخت شده است، ، با دریافت وقت سفارت ایتالیا از طریق خدمات ما دیگر نیازی نیست افراد متقاضی حضوری به سفارت مراجعه کنند و ساعت ها وقت خود را در صف های طولانی هدر دهند. در واقع شما تنها با ارسال عکس پاسپورت خود میتوانید برای دریافت وقت سفارت اقدام نمایید. از آن جایی که حجم درخواست ها بسیار بالا است اغلب وقت ها به سرعت پر می شوند، بنابراین بهتر است متقاضیان خیلی سریع برای دریافت وقت سفارت ایتالیا اقدام نمایند تا این روند خیلی طولانی نشود. برای اخذ وقت از سفارت ایتالیا متقاضیان می بایست مدارکی چون کپی از اولین صفحه پاسپورت، در صورت وجود تاریخ دعوت نامه به ایتالیا، شماره تلفن برای پیگیری و هماهنگی و یک قطعه عکس ۳*۴ را ارائه دهند.

دریافت وقت فوری سفارت ایتالیا

در برخی مواقع تاریخ دعوت نامه افراد با تاریخ وقت سفارت همخوانی ندارد، به عنوان مثال تاریخ دعوت نامه شما دو هفته دیگر می باشد در حالی که به شما برای دو ماه آینده وقت سفارت ایتالیا داده شده است، در چنین شرایطی به دلیل این که به موقع به سفارت نرفته اید دعوت نامه شما باطل می شود، بنابراین در این شرایط و شرایط مشابه نیاز به وقت فوری سفارت ایتالیا خواهید داشت که به راحتی از طریق تماس با کارشناسان ما وقت وی ای پی سفارت ایتالیا برای شما گرفته خواهد شد .

مراحل وقت مصاحبه سفارت ایتالیا

 1. تماس با کارشناسان ما از طریق شماره ۰۲۱۲۲۵۱۱۷۹۹
 2. ارسال عکس پاسپورت
 3. مطلع نمودن کارشناسان از تاریخ سفر خود
 4. گرفته شدن وقت شما تکمیل وجه و ارسال کانفرمیشن وقت برای شما

بعد از مشخص شدن تاریخ مصاحبه همراه داشتن یک سری مدارک برای متقاضیان الزامی می باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. فراموش نکنید این مرحله برای شما بسیار اهمیت دارد زیرا در مصاحبه وقت سفارت ایتالیا مشخص می شود که آیا شما شایستگی لازم برای دریافت ویزا را دارید یا نه. سعی کنید در مصاحبه صورت گرفته به تمامی سوالات با دقت پاسخ داده و در صورت لزوم مدارک و دلایل قابل قبولی ارائه دهید.

مدارک لازم برای مصاحبه سفارت ایتالیا

 • فرم درخواست وقت ویزای ایتالیا
 • ارائه فرم تقاضای ویزا از جانب دعوت کننده و ارائه کپی از کارت محل اقامت او
 • دو قطعه عکس واضح و با کیفیت ۳*۴
 • ارائه دعوت نامه توسط یکی از شهروندان ساکن ایتالیا
 • ارائه کپی از ۵ صفحه اول گذرنامه ای که تا ۶ ماه بعد از تاریخ تقاضای ویزا اعتبار دارد.
 • ارائه اسناد معتبر از وضعیت شغلی فرد متقاضی(آخرین ترجمه حکم کارگزینی کارمندان دولتی، آخرین نسخه از روزنامه رسمی شرکت های خصوصی همراه با دو سری از کپی رزومه شرکت به زبان انگلیسی، گواهی اشتغال به کار کارمندان خصوصی، ارائه جواز کسب معتبر از شهرداری محل سکونت برای مشاغل آزاد، کارت عضویت در هیئت علمیه و کارت دانشجویی برای اعضای این هیئت و دانشجویان)
 • رسید پرداخت همه مبلغ ویزا
 • کپی و اصل بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • ضمانت نامه و چک رمزدار بانکی به مبلغ هشتاد میلیون ریال به ازای هر نفر
 • مبلغ ۶۰ یورو پول نقد
 • ارائه کپی و اصل رزرو هتل در مکان های گوناگون ایتالیا
 • ارائه بیمه مسافرتی و کپی آن برای تمام مدت زمان اقامت متقاضی
 • پرینت سه ماه گذشته گردش مالی و حساب بانکی
 • آدرس دقیق منزل و محل کار متقاضی
 • کل هزینه ویزا
 • ارائه جواز کسب همسر برای متقاضیان خانمی که متاهل هستند.

وقت خانوادگی سفارت ایتالیا

دریافت وقت سفارت خانوادگی ایتالیا به دو صورت ۱)زن و شوهر ۲)زن و شوهر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد. اگر قصد دارید وقت سفارت خانوادگی ایتالیا دریافت کنید و فرزندان شما بالای ۱۸ سال هستند، باید برای آن ها وقت سفارت را به صورت توریستی اخذ نمایید، هزینه وقت سفارت خانواده ایتالیا براساس همه افراد خانواده دریافت می شود. منظور از وقت سفارت توریستی ایتالیا این است که مردان و زنان متقاضی بالای ۱۸ سال به منظور تفریح، گردش و دیدار با خویشاوندان به کشور ایتالیا سفر کنند. برای دریافت وقت توریستی سفارت ایتالیا افراد باید به صورت جداگانه تقاضا دهند، یعنی دو خواهر و یا برادر می بایست هر یک به صورت مستقل برای دریافت وقت سفارت اقدام نمایند.

وقت تجاری سفارت ایتالیا

وقت سفارت تجاری ایتالیا مختص تاجرانی است که از جانب نمایشگاه و یا شرکتی که در ایتالیا قرار دارد دعوت نامه رسمی دارند و یا زن و شوهر و فرزندان بالای ۱۸ سال که قصد مهاجرت به کشور ایتالیا را دارند، به عنوان مثال برای یک خانواده ۳ نفری باید به صورت جداگانه وقت سفارت تجاری ایتالیا اخذ نمود. هزینه وقت سفارت تجاری ایتالیا نیز مانند وقت خانوادگی به ازای همه افراد دریافت می گردد. یکی از روش های مورد توجه برای مهاجرت به کشور ایتالیا، دریافت ویزای کار می باشد، خیلی از متقاضیان از طریق ویزای کار وارد کشور ایتالیا می شوند و در آن جا زندگی راحتی برای خود فراهم می کنند، متقاضیان برای دریافت ویزای کار باید شخصی را در ایتالیا داشته باشند که به عنوان کارفرما او را استخدام کند، البته این امر نیز شرایط خاصی را می طلبد. کارفرمایان در اتحادیه اروپا و کشور ایتالیا برای استخدام افراد باید به مدت ۳ماه در اینترنت و روزنامه آگهی دهند و اگر متقاضی خود را در کشور ایتالیا پیدا نکرد باید مجددا به مدت ۳ ماه در همه اتحادیه اروپا اگهی استخدام منتشر کند و چنانچه باز هم متقاضی یافت نشد می تواند برای شما یک دعوت نامه کاری ارسال کند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری از سفارت ایتالیا
 • دو قطعه عکس پرسنلی بدون روتوش
 • دعوت نامه روی سربرگ شرکت واقع در ایتالیا که باید دقیقا از روی مدل ضمیمه گردد.
 • فرم رایگان قطع A3 و قطع A4
 • گذرنامه با حداقل سه ماه اعتبار
 • هزینه صدور ویزا به مبلغ ۶۰ یورو به ازای هر نفر

وقت دانشجویی سفارت ایتالیا

همانطور که گفتیم با وجود دانشگاه های سطح بالا و تخصصی، کشور ایتالیا سومین کشور مناسب در دنیا و اولین کشور اروپایی برای تحصیل دانشجویان می باشد. از همین رو اغلب دانشجویان تمایل دارند با دریافت وقت دانشجویی سفارت ایتالیا تحصیلات خود را در این کشور سپری کنند. ایتالیا شامل دانشگاه های بزرگ و ممتازی چون دانشگاه ساپیینزا، تورین، بولونیا و پلی تکنیک میلان با رتبه های جهانی بسیار عالی در جهان می باشد. تحصیل در دانشگاه های ایتالیا برخلاف هزینه کمی که دارد بسیار با کیفیت می باشد و براساس تحقیقات صورت گرفته فارغ التحصیلان دانشگاه های ایتالیا از دانش بالایی برخوردار هستند، همین امر موجب تقاضای خیلی از دانشجویان برای دریافت وقت سفارت ایتالیا شده است.برای دریافت وقت دانشجویی سفارت ایتالیا میتوانید با شماره ها موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

امروزه ارائه تعیین زمان ملاقات در سفارت ایتالیا دچار تحولات بسیار زیادی شده است، به این صورت که پرتال نوبت دهی در یک ساعت از قبل تعیین شده ای باز می شود و به متقاضیان امکان ثبت درخواست وقت سفارت ایتالیا را می دهد. متاسفانه با وجود حجم بسیار زیادی از تعداد درخواست کنندگان نوبت، این پرتال تنها برای مدت ۳۰ثانیه در نظر گرفته شده است و اگر داوطلبان موفق به دریافت نوبت سفارت ایتالیا نشوند باید مجددا برای باز شدن سیستم نوبت دهی سفارت ایتالیا منتظر بمانند، از همین رو همان طور که اشاره کردیم بهتر است این مسئولیت را با سفارش تعیین وقت سفارت ایتالیا به افراد کاردان و متخصص بسپارید، این افراد اغلب برای هزینه وقت سفارت ایتالیا مبالغ معقولی را در نظر می گیرند و با تجربه و مهارتی که دارند اخذ نوبت مصاحبه از سفارت را برای مسافران آسان و بی دردسر می کنند. سفارت کشور ایتالیا تنها در شرایطی می تواند برای حوزه ی شینگن روادید کوتاه مدت صادر کند که مقصد اصلی تنها کشور ایتالیا باشد، فراموش نکنید دیگر کشور های هم پیمان شینگن می توانند از ورود بدون ویزای مسافران به محدوده ی خود جلوگیری کنند.

دریافت وقت سفارت ایتالیا ارزان در ایران همواره موانع و مشکلات زیادی را به همراه داشته است و در این میان حضور سودجویان که اقدام به خرید و فروش وقت مصاحبه می کنند بر این مشکلات دامن زده است. ایجاد سایت هایی به منظور ارائه نوبت مصاحبه سفارت برای روادید های تحصیلی، تجاری و توریستی کمی کار مسافران را راحت تر کرده است، متقاضیان بعد از دریافت وقت سفارت آنلاین ایتالیا همراه با مدارک کامل و لازم جهت انجام انگشت نگاری و مراحل بعدی به سفارتخانه مراجعه می کنند. مسافران بعد از تکمیل فرم وقت سفارت ایتالیا و دریافت نوبت، باید تمامی مدارک خود را به صورت کاغذی آماده کرده و به متصدی مربوطه تحویل دهند، از همین رو از ارسال هرگونه درخواست ایمیلی و الکترونیکی به بخش کنسولی ایتالیا باید جدا خودداری نمایید زیرا به هیچ عنوان مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

افرادی که تابع کشور های اروپایی یا همسران شهروندان این کشور هستند و صاحب فرزندان زیر ۲۱ سال می باشند، برای ملحق شدن به هم مستلزم پرداخت هزینه صدور ویزا نمی باشند. علاوه براین والدین همسر شهروندان کشور ایتالیا اگر تحت تکلف فرزند خود باشند از پرداخت هزینه روادید معاف می گردند.

آشنایی با کشور ایتالیا
پیش از مهاجرت به ایتالیا ابتدا باید بدانید این کشور در جنوب قاره اروپا قرار گرفته است و دارای شبه جزیره های زیبا و دیدنی ایتالیا و مدیترانه با نام های ساردینی و سیسیل می باشد، ایتالیا مهد فرهنگ و هنر تمامی کشور های اروپایی می باشد و در عضویت سازمان ملل متحد اروپا در آمده است. تاریخ غنی و حیرت انگیز این کشور به دلیل وجود بناهای تاریخی فراوان و موزه های دیدنی است که همه ساله توجه مسافران زیادی را به خود جلب کرده است. پایتخت ایتالیا شهر رم بوده و از آب و هوای مدیترانه ای برخوردار می باشد، این شرایط مناسب و معتدل آب و هوایی یکی از مهم ترین دلایل مهاجران می باشد. شهروندان ایتالیایی افراد بسیار خونگرم و مهربانی می باشند که از لحاظ فرهنگی وجه اشتراک های زیادی با ایرانیان دارند، از همین رو محل مناسبی برای زندگی ایرانیان نیز محسوب می شوند.

سفر به کشور ایتالیا فواید بسیار زیادی دارد، مسافران می توانند اماکن زیبایی را کشف کنند و با افراد مختلفی آشنا شوند. اما با وجود همه این فواید مسئله ای همواره ذهن آن ها را درگیر می کند، مسافران همواره به این موضوع می اندیشند که اگر با حوادثی غیر قابل پیش بینی رو به رو شوند چگونه در یک کشور غریب از نظر مالی نیاز خود را تامین خواهند کرد؟ خوشبختانه بیمه مسافرتی این نگرانی را برطرف کرده است، گرفتن بیمه مسافرتی بعد از اقدام برای اخذ وقت سفارت ایتالیا بهترین ابزار برای کاهش نگرانی های ناشی از حوادث و حفظ سلامت مسافران می باشد. به همین دلیل است که اگر با کارشناسان وقت سفارت کشور ایتالیا مشورت کنید به شما پیشنهاد می کنند حتما برای صدور بیمه مسافرتی اقدام نمایید تا در هنگام سفر بتوانید از آن استفاده کنید، این بیمه ها شما را کاملا تحت پوشش و حفاظت قرار می دهند.

بیمه مسافرتی برای دریافت ویزای ایتالیا
همان طور که اشاره کردیم یکی از مدارک برای اخذ وقت از سفارت ایتالیا بیمه مسافرتی می باشد، همه ساله میلیون ها نفر از مردم به کشور های خارجی سفر می کنند که اغلب آن ها از مزایای بیمه مسافرتی به خوبی آگاه هستند، اما جا دارد برای درک بهتر این موضوع نکاتی را برای شما یادآور شویم:

 • در مواردی ممکن است شما کیف مخصوص به دارو های لازم و ضروری خود را گم کرده باشید و مجبور باشید سریعا به پزشک مراجعه نمایید.
 • ممکن است کیف و مدارک شناسایی شما دزدیده شود و فورا به پول و مدارک جدید نیاز داشته باشید.
 • به دلیل تغییرات رژیم غذایی و وضعیت آب و هوایی ممکن است دچار مسمومیت، گرمازدگی و بیماری های گوناگون شوید و سریعا به مراقبت های پزشکی احتیاج داشته باشید.

علاوه بر موارد گفته شده ممکن است شما با بسیاری از اتفاقات غیرقابل پیش بینی رو به رو شوید که مجبورید برای حل آن مبالغ بالایی را بپردازید. اگر شما بیمه مسافرتی نداشته باشید باید تمامی این هزینه ها را شخصا پرداخت نمایید. از همین رو یکی از مدارک برای صدور وقت سفارت ایتالیا بیمه مسافرتی است که متقاضیان باید پیش از درخواست وقت مصاحبه از سفارت ایتالیا برای دریافت آن اقدام نمایند.

مزایای صدور بیمه مسافرتی پیش از صدور ویزای ایتالیا

 1. پرداخت خسارت ناشی از تاخیر تحویل چمدان ها
 2. در صورت لزوم پرداخت هزینه دفاع حقوقی از مسافر
 3. پرداخت هزینه صدور المثنی و جابه جایی در صورت مفقودشدن یا سرقت مدارک
 4. پرداخت هزینه تاخیر وسایل نقلیه
 5. جبران خسارات ناشی از مفقود یا به سرقت رفتن چمدان ها
 6. ارائه اطلاعات لازم درمانی در مواقع اضطراری
 7. پرداخت تمامی هزینه های درمانی و پزشکی در کشور مقصد
 8. فراهم کردن امکان بازگشت سریع مسافر در صورت فوت یکی از اعضای خانواده
 9. برگرداندن جسد متوفی به کشور خودش
 10. برگرداندن مسافر در صورت وقوع حوادث
 11. بازگرداندن کودکان بی سرپرست و پرداخت هزینه های مربوط به آن

بهترین راه دریافت وقت سفارت ایتالیا از نظر ویزا ۲۱

بهترین پیشنهاد ما در زمینه دریافت وقت سفارت ایتالیا این است که خود شما برای این کار اقدام نکنید، زیرا امکان دارد مستلزم زمان و هزینه های جانبی زیادی شوید، پیشنهاد ما واگذار کردن این کار به افراد متخصص و دارای تخصص می باشد. ویزا ۲۱ با دارا بودن افراد مجرب و با تجربه در این امر می تواند شما را از پرداخت هزینه های اضافی به افراد بدون تخصص و همچنین صرف زمان زیاد برای آن بی نیاز کند. برای اطلاع از شیوه کار ما لطفا از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

وقت سفارت ایتالیا انواع بسیار دارد که در ادامه توضیحات کوتاهی در مورد آنها می دهیم

وقت سفارت ایتالیا به صورت خانوادگی یا در واقع همان ویزای خانوادگی
عموما این نوع ویزا برای زن و شوهر و همچنین زن و شوهر دارای فرزندان زیر ۱۸ سال مقدور می باشد و اگر این خانواده فرزندان بالا ۱۸ سال داشته باشند برای آن باید به صورت توریستی اقدام کنند.
باید توجه نمایید هزینه تعیین وقت خانواده سفارت ایتالیا بر اساس تعداد افراد خانواده دریافت می گردد.

نوع دیگر از وقت سفارت ایتالیا به صورت توریستی می باشد
بهتر است بدانید وقت سفارت توریستی تنها برای افراد بالا ۱۸ سال قابل دریافت می باشد و هزینه آن برای هر شخص جداگانه محاسبه می شود.

وقت سفارت ایتالیا به صورت تجاری
این نوع وقت سفارت عمدتا برای افرادی که از طرف شرکتی یا سازمانی در کشور ایتالیا دعوت نامه رسمی دارند قابل دریافت می باشد.
اکنون که انواع ویزا را برای شما توضیح دادیم نکته بعدی مدت زمان صدور آن می باشد. باید در این زمینه بدانید معمولا این زمان دو الی سه هفته می باشد که در برخی مواقع ممکن است این زمان مقداری کمتر و یا بیشتر شود.

بعد از توضیحات بالا اکنون بهتر است در مورد مدت زمان اعتبار ویزای بعد از دریافت بدانیم، مدت زمان اعتبار ویزای شینگن ماکزیمم ۹۰ روز در یک بازده زمانی شش ماهه می باشد. البته بهتر است بدانید تاریخ اعتبار برای افرادی که اولین بار ویزا دریافت می کنند عمدتا ۱۵ روز است و تنها در صورتی که دلیل موجهی برای اقامت طولانی‎تر ارائه شود می توان آن را افزایش داد.

۱۳۹۸/۱۲/۲۳ ۱۷:۵۹:۵۶

۱۶ Comments

 1. محمود رنجبر شهریور ۸, ۱۳۹۸ در ۱۰:۰۹ ق٫ظ - پاسخ دادن

  سلام : چنانچه متقاضی سفر به ایتالبا ناگزیر به مصرف داروهای خاصی باشد تکلیف چیست چه اقداماتی باید انجام دهد .

  • admin شهریور ۱۹, ۱۳۹۸ در ۱۲:۳۹ ب٫ظ - پاسخ دادن

   نیاز به نسخهه پزشک به همراه ترجمه با مهر دادگستری و‌وزارت خارجه دارد

 2. صالحی آبان ۲۴, ۱۳۹۸ در ۶:۵۶ ق٫ظ - پاسخ دادن

  سلام
  فقط وقت سفارت هم انجام می دهید؟

  • admin آبان ۲۴, ۱۳۹۸ در ۹:۲۴ ق٫ظ - پاسخ دادن

   وقت بخیر کاربر گرامی تمامی خدمات مربوط به ویزا در ویزا ۲۱ انجام میشه

 3. امیر دی ۸, ۱۳۹۸ در ۱۱:۰۴ ب٫ظ - پاسخ دادن

  کارفرمایان در اتحادیه اروپا و کشور ایتالیا برای استخدام افراد باید به مدت ۳ماه در اینترنت و روزنامه آگهی دهند و اگر متقاضی خود را در کشور ایتالیا پیدا نکرد باید مجددا به مدت ۳ ماه در همه اتحادیه اروپا اگهی استخدام منتشر کند و چنانچه باز هم متقاضی یافت نشد می تواند برای شما یک دعوت نامه کاری ارسال کند.درسته این قانون از ۱ فوریه برداشته میشه؟

 4. ارشیا بهمن ۲, ۱۳۹۸ در ۶:۰۹ ق٫ظ - پاسخ دادن

  سلام. ببخشید اگه هفته اول اردیبهشت وقت مصاحبه و ویزا برگزار بشه.چند وقت بعدش جواب ویزا میاد؟

  • admin بهمن ۲, ۱۳۹۸ در ۱۰:۵۸ ق٫ظ - پاسخ دادن

   وقت بخیر سفارت پرونده ها رو بر اساس تاریخ پرواز دسته بندی میکنه فرضا اگر تاریخ پرواز شما دقیقا دو هقته بعد از رفتن به سفارت باشه به شما قبل دو هفته ج میدن اگر فرضا یک ماه بعد باشه جوابدهخی ممکنه تا سه هفته هم زمان ببره .

 5. کامران بهمن ۱۰, ۱۳۹۸ در ۸:۳۰ ق٫ظ - پاسخ دادن

  با سلام با توجه به اینکه من بازنشسته تامین اجتماعی هستم مدارک مورد نیاز دال بر وضعیت شغلی من جهت ارایه به سفارت ایتالیا چی هست وسوال دوم قر اره با دعوتنامه دوستان سفری به ایتالیا داشته باشم بلیط برگشت رو میتونم از یک کشور دیگه عضو شینگن بگیرم با تشکر

  • admin بهمن ۱۲, ۱۳۹۸ در ۷:۲۰ ب٫ظ - پاسخ دادن

   باید حکم بازنشستگیتون رو اینترنتی پرینت بگیرید و ببرید تامین اجتماعی مهر کنه .برای بلیط هم بهتره رزرو ارایه بدید که رفت و برگشتش از ایتالیا باشه

 6. لیلی بهمن ۲۵, ۱۳۹۸ در ۹:۳۹ ب٫ظ - پاسخ دادن

  اگر اسم یکی از اعضا ی خانواده را در فرمها برای گرفتن وقت اشتباه نوشته باشیم چطور میشه اصلاحش کرد؟ممنونم از راهنماییتون

  • admin بهمن ۲۶, ۱۳۹۸ در ۱۲:۲۳ ب٫ظ - پاسخ دادن

   اگر با اسم اشتباه وقت سفارت ایتالیا گرفته بشه از حضور مسافر موقع ورود جلوگیری میشه

 7. کمیل اسفند ۵, ۱۳۹۸ در ۴:۵۳ ق٫ظ - پاسخ دادن

  من دانشجو گرافیک هستم و برای تحصیل ادامه درس می خواهم در آتلیه بییم تلفن قنوت را بگید

  • admin اسفند ۱۰, ۱۳۹۸ در ۷:۱۲ ق٫ظ - پاسخ دادن

   وقت بخیر کاربر گرامی متوجه منظورتان نشدم

 8. مهدی اسفند ۱۶, ۱۳۹۸ در ۹:۰۷ ق٫ظ - پاسخ دادن

  سلام ببخشید من شماره تماس رو اشتباه دادم بهشون .چهارم مارچ وقت سفارتم بوده الان باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

  • admin اسفند ۱۶, ۱۳۹۸ در ۷:۲۸ ب٫ظ - پاسخ دادن

   وقت بخیر کاربر گرامی سی کی جی اس باز هست ولی کنسولگری جردن تا اطلاع ثانوی مدارک قبول نمیکنن

ثبت ديدگاه

تماس با ما