وقت سفارت هلند vfs

 

سفارت کشور هلند برای پردازش سریع‌تر درخواست متقاضیان بخش کنسولگری خود را برون‌سپاری کرده است. از این پس متقاضیان ویزای هلند می‌بایست برای اخذ ویزای این کشور به کارگزاری VFS مراجعه نمایند. به این ترتیب تعیین وقت سفارت هلند VFS تنها راهی است که می‌تواند شما را به ویزای این کشور اروپایی برساند. البته تنها هلند اقدام به برون سپاری خدمات خود نکرده است، در حال حاضر خدمات بسیاری از کشورها نظیر آلمان به موسسه ویزامتریک یا فرانسه به موسسه وی اف اس واگذار شده است. در واقع برون سپاری امور ویزا به یک شرکت واسط امری رایج و متداول بوده که سفارت کشور هلند نیز تصمیم به انجام آن گرفته است.

وقت سفارت هلند VFS | VFS چیست و چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

VFS Global چیست؟

سرویس تسهیل ویزای جهانی (Visa Facilitation Services Global) یا به اختصار وی اف اس (VFS) یک شرکت واسطه در زمینه تسهیل امور ویزا در جهان می‌باشد. این شرکت امور متقاضیان نظیر ثبت، تشخیص و ایجاد مدارک را برعهده دارد. جالب است بدانید شرکت VFS Global در ۱۲۹ کشور دنیا حضور داشته و به سفارت‌های متعددی در سرتاسر دنیا خدمت رسانی می‌کند. لازم به ذکر است وی اف اس در تصمیم گیری نهایی ویزا بی تاثیر است. به عبارتی ساده‌تر این موسسه تنها خدمات ویزا را پردازش می‌کند، اما تصمیم گیری صدور یا عدم صدور ویزا بر عهده سفارت خواهد بود.

سفارت هلند یکی از کشورهایی است که خدمات کنسولگری خود را به این سرویس جهانی واگذار کرده است. بنابراین جهت اخذ وقت سفارت هلند VFS تنها گزینه پیش روی شما می‌باشد. این قضیه منجر به کاهش حجم کاری سفارت و رسیدگی بهتر به درخواست‌ها شده است. اگرچه هنوز هم مدت زمان زیادی برای اخذ ویزای هلند طی می‌شود، اما باید پذیرفت وی اف اس کار متقاضیان را تا حد زیادی آسان کرده است.

VFS Global چیست؟

سفارت هلند دیگر وقت صادر نمی‌کند

از این پس وقت سفارت هلند از کارگزاری VFS میسر می‌باشد. بنابراین اگر به دنبال اخذ ویزا، انگشت نگاری، تایید مدارک و یا هر خدمات دیگری هستید، باید از مراجعه به سفارت هلند پرهیز کنید. سفارت این کشور در تهران دیگر هیچ خدماتی به متقاضیان ارائه نمی‌دهد. در هیچ‌یک از مراحل صدور ویزا نیازی به مراجعه به سفارت اصلی این کشور ندارید. به جای سفارت اصلی شما با دفتر کارگزاری وی اف اس روبرو هستید. این موسسه تمام امور شما را پردازش می‌کند و درخواست‌های شما را ثبت و پیگیری می‌نماید.

برا ی اطلاع از نحوه اخذ ویزای هلند و نحوه اخذ وقت سفارت هلند مقاله وقت سفارت هلند را مطالعه نمایید .

وقت سفارت هلند VFS

حتما می‌دانید که برای انجام اموری نظیر صدور ویزا باید به سفارت هلند مراجعه کنید. اما همانطور که اشاره کردیم، سفارت این کشور امور خود را به شرکت وی اف اس واگذار کرده است. بنابراین شاید این سوال برای شما مطرح شود که چگونه باید وقت سفارت بگیریم؟ جالب است بدانید وی اف اس برای آسایش متقاضیان اقدام به راه اندازی پلتفرم آنلاین کرده است. هر متقاضی می‌تواند با وارد شدن به آدرس اینترنتی رسمی این شرکت برای خود وقت سفارت دریافت کند. کافی است وارد سامانه شوید، یک پروفایل کاربری برای خود ایجاد کنید و با توجه به زمان‌های موجود یک تاریخ برای ملاقات رزرو نمایید. اگرچه پروسه تعیین وقت سفارت هلند از این موسسه کار راحتی به نظر می‌رسد، اما این کار نیاز به فوت و فن‌های خاص خود دارد. اگر به نحوه اخذ وقت سفارت آگاهی ندارید، بهتر است از تیم ویزا ۲۱ مشورت بگیرید.

مراحل رزرو قرار ملاقات هلند در وی اف اس

پروسه دریافت وقت از VFS بسیار ساده است. با این حال این کار تا حدودی نیاز به دانش و تجربه قبلی دارد. اگر پیش از این نسبت به تعیین وقت اقدام نکرده باشید، ممکن است با مشکل مواجه شوید یا اینکه در طول مسیر اخذ ویزا اشتباه کنید. در ادامه مراحل رزرو وقت ملاقات هلند را با هم بررسی می‌کنیم:

  1. وارد سایت وی اف اس کشور هلند شوید.
  2. در ادامه یک پروفایل کاربری برای خود ایجاد نمایید.
  3. در گام بعدی باید متناسب با نیاز خود اقدام به تعیین وقت کنید.
  4. اکنون صفحه‌ای برای شما باز خواهد شد. در این صفحات باید اطلاعات خود را به صورت دقیق وارد کنید.
  5. در انتها پس از پرداخت هزینه وقت سفارت رسید برای شما صادر خواهد شد.

مراحل رزرو قرار ملاقات هلند در وی اف اس

خدمات کارگزاری وی اف اس چیست؟

وقت سفارت هلند VFS تنها یکی از چندین خدماتی است که این کارگزاری جهانی ارائه می‌دهد. پس از تعیین وقت شما نیاز به خدماتی نظیر انگشت نگاری یا گرفتن عکس بیومتریک خواهید داشت. این شرکت واسطه خدمات فوق را نیز با دریافت هزینه برای متقاضیان انجام می‌دهد. همچنین VFS وظیفه دریافت مدارک متقاضی و ارائه آن به سفارت را نیز بر عهده دارد. در روز ملاقات باید در دفتر این کارگزاری حاضر شد و مدارک ویزا از جمله برگه درخواست ویزا، مدارک هویتی و سایر اسناد را به دفتر ارائه کرد.

هر چند سرویس تسهیل ویزای جهانی بسیاری از امور متقاضیان را پیگیری و انجام می‌دهد، اما این شرکت هیچ نقشی در قبول یا رد درخواست‌ها ندارد. در واقع وی اف اس تنها نقش یک شرکت واسطه میان متقاضی و سفارت را ایفا می‌کند. این شرکت مدارک متقاضی را دریافت کرده و آن را به سفارت تحویل می‌دهد. سپس دوباره موظف به عودت مدارک به متقاضی می‌باشد. توجه کنید پذیرش یا عدم پذیرش درخواست شما هیچ ارتباطی با VFS ندارد.

پس از اخذ وقت سفارت از شرکت وی اف اس چه کار کنیم؟

پس از تعیین وقت سفارت هلند از کارگزاری VFS باید به سایر امور خود رسیدگی کنید تا در روز ملاقات مشکلی نداشته باشید. در این شرایط موارد مختلفی وجود دارد که باید به آن توجه کنید. یکی از مهمترین موارد جمع آوری مدارک است. با توجه به نوع درخواست ویزا باید مدارک خود را آماده و ترجمه کنید. ارائه مدارک ناقص یا فارسی به موسسه وی اف اس شانس شما را برای دریافت ویزا به صفر می‌رساند. بنابراین پس از تعیین وقت حتما مدارک خود را آماده کنید.

یکی دیگر از نکاتی که باید توجه داشته باشید، خرید ارز است. اخذ ویزای هلند مستلزم پرداخت هزینه است. این هزینه به نوع ویزای درخواستی متقاضی بستگی دارد، به عنوان مثال هزینه صدور ویزای تحصیلی با ویزای تجاری متفاوت است. بنابراین پس از تعیین قرار ملاقات حتما نسبت به خرید ارز برای پرداخت هزینه در روز ملاقات اقدام کنید. متذکر شویم حتما در زمان مراجعه به سفارت رسید رزرو وقت را به همراه داشته باشید تا مشکلی برای‌تان پیش نیاید.

 

مراجعه به دفتر وی اف اس پس از اخذ وقت سفارت

لغو وقت سفارت هلند VFS

در حال حاضر بخش کنسولگری سفارت هلند در تهران VFS است. برای تعیین وقت از این موسسه باید ۷۰۰ هزار تومان بپردازید. این هزینه در زمان مراجعه به دفتر به شما عودت داده خواهد شد. اما اگر بخواهید پس از تعیین وقت آن را کنسل کنید، امکان آن وجود نخواهد داشت. چنانچه با زمان تعیین شده مشکل داشته باشید، امکان تغییر زمان تا ۲ بار مجاز است. با این حال امکان لغو وقت سفارت و بازگشت هزینه همچنان برای متقاضیان وجود ندارد. دقت کنید تغییر وقت سفارت تنها تا ۲ روز قبل از تاریخ تعیین شده برای ملاقات امکان پذیر است.

اخذ وقت سفارت هلند VFS را به ویزا ۲۱ بسپارید

اگرچه پروسه تعیین وقت سفارت هلند از شرکت وی اف اس ساده به نظر می‌رسد، اما تجربه نشان داده بسیاری از متقاضیان در این مسیر به مشکل خورده یا نتوانستند وقت خود را رزرو کنند. اگر به دنبال تعیین وقت سفارت هستید، می‌توانید با خیالی آسوده به موسسه ویزا ۲۱ اطمینان کنید. ما با تجربیات فراوان در زمینه اخذ وقت سفارت از کشورهای مختلف از جمله هلند می‌توانیم بهترین زمان و شرایط را برای تعیین وقت متقاضی تشخیص داده و کار شما را تسهیل ببخشیم.

 

۱۴۰۲/۸/۲ ۲۰:۱۴:۴۰

ثبت ديدگاه

Call Now Buttonتماس با ما