سایت سفارت فرانسه در تهران

 

سایت سفارت فرانسه در تهران

 

فرانسه یکی از کشورهای محبوب اروپایی است و افراد زیادی در طول سال برای سفر به فرانسه ویزای این کشور را دریافت می‌کنند. گاهی مواقع ممکن است افرادی که قصد سفر به فرانسه را دارند به دلیل دیدار خویشاوندان خودشان، تحصیل در فرانسه، کار در فرانسه یا حتی درمان خدمات پزشکی در فرانسه نیاز به ویزای این کشور داشته باشند.

در هر صورت، تمام کسانی که به هر دلیلی از هر نقطه‌ای غیر از محدوده شینگن عازم اروپا و فرانسه هستند، تنها در شرایطی می‌توانند وارد خاک این کشور شوند که ویزای فرانسه را گرفته باشند. ویزای کشور فرانسه در ایران توسط سفارت فرانسه در تهران برای متقاضیان صادر می‌شود.

آدرس سایت سفارت فرانسه در تهران

فرانسه در کشورهای مختلف جهان سفارت‌های خودش را تاسیس کرده و برای صدور روادید یا ویزا برای خارجی‌ها مراحل خاصی را در نظر گرفته است.

تمام اطلاعات پیرامون اخبار صدور ویزای فرانسه، شرایط صدور انواع ویزای فرانسه و… از طریق سایت سفارت فرانسه به زبان کشور مقصد در اختیار متقاضیان سفر به این کشور قرار می‌گیرد.

سایت سفارت فرانسه در تهران به آدرس https://ir.ambafrance.org در دسترس است. از طریق این سایت می‌توانید تمام داده‌هایی که برای خدمات کنسولی و… این کشور نیاز دارید را به دست بیاورید.

بخش‌های مختلف سایت سفارت فرانسه در تهران

برای اینکه بهتر بتوانید از داده‌ها و اطلاعات درج شده در سایت سفارت فرانسه در تهران استفاده کنید، بخش‌های مختلف این وب‌سایت را در ادامه مورد بررسی قرار داده‌ایم.

بخش خبرهای سایت

در قسمت خبرها می‌توانید به اخبار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی فرانسه و خبرهای سفارت‌خانه و اخبار کنسولی فرانسه در ایران دسترسی داشته باشید. در صورتی که اخبار جدیدی در زمینه فرآیند کاری سفارت یا صدور ویزاهای این کشور و بررسی مدارک و… وجود داشته باشد، سفارت فرانسه از طریق این بخش اطلاعات لازم را به زبان فارسی در اختیار متقاضیان سفر به این کشور قرار می‌دهد.

بخش سفارت‌خانه

در این بخش می‌توانید درباره سفیر فرانسه در ایران، اقامتگاه سفیر فرانسه در ایران، بخش‌های مختلف سفارت فرانسه، تماس با سفارت فرانسه و روزهای تعطیل کنسولگری فرانسه در ایران اطلاعات به دست بیاورید.

بخش حضور فرانسه در ایران

در این بخش می‌توانید درباره خدمات کنسولی سفارت فرانسه مانند روزهای تعطیل بخش کنسولی در سال ۲۰۲۴، ساعات و روزهای کار، مدرسه فرانسوی تهران و مرکز زبان فرانسه تهران اطلاعات کسب کنید.

بخش همکاری و فرهنگ

در این قسمت از سایت سفارت فرانسه در تهران می‌توانید درباره همکاری‌های فرهنگی، همکاری‌های زبان‌شناسی و آموزشی و همکاری‌های علمی و دانشگاهی اطلاعات به دست بیاورید.

از جمله این موارد می‌توان به همکاری فرهنگی جهت تقویت حضور فرانسه در ایران، همراهی کنشگران فرهنگی سرشناس فرانسوی در ایران (لوور، موزه کنفلوآنس، موزه هنر مدرن شهر پاریس، کاخ توکیو و غیره) و فراهم کردن اطلاعات و دادن مشاوره درباره‌ رویداد‌های فرهنگی‌ در ایران و فرانسه اشاره کرد.

بخش رفتن به فرانسه

در این بخش می‌توانید داده‌ها و اطلاعاتی درباره بازدید از فرانسه مانند اطلاعات کاربردی، مکان‌های دیدنی در فرانسه، گردشگری در فرانسه، ورود به فرانسه با حیوان اهلی، نحوه تهیه روادید برای فرانسه و تحصیل در فرانسه اطلاعات کسب کنید.

بخش اقتصاد

در این بخش اطلاعاتی درباره اهداف حضور فرانسه در ایران و دیپلماسی اقتصادی این کشور ارائه شده است.

آدرس سفارت فرانسه در تهران

پس از بررسی سایت سفارت فرانسه و کسب اطلاعات جامع درباره نحوه سفر به این کشور و شرایط دریافت ویزای فرانسه، لازم است که وقت سفارت فرانسه را بگیرید.

سپس در موعد مقرر باید مدارک لازم برای اخذ ویزای فرانسه را به سفارت تحویل داده و جهت انجام امور انگشت‌نگاری در سفارت فرانسه در تهران حاضر شوید. جهت بررسی مدارک حتماً باید متقاضیان هزینه اخذ ویزای فرانسه را به صورت نقدی به سفارت بپردازند.

شماره تلفن سفارت فرانسه

برای دریافت اطلاعات جهت امور فرهنگی و… می‌توانید با شماره تلفن‌های سفارت فرانسه تماس بگیرید. توجه به این نکته ضروری است که برای دریافت وقت سفارت فقط باید از طریق سایت اقدام کنید و امکان اخذ وقت سفارت فرانسه با تماس تلفنی وجود ندارد.

بخش کنسولی سفارت فرانسه

تلفن: ۶۴۰۹۴۰۰۰ ۰۲۱

فکس: ۹۳/۹۲ ۴۰ ۰۹ ۶۴ ۰۲۱

بخش همکار‌های فرهنگی سفارت فرانسه

تلفن: ۰۰ ۴۰ ۰۹ ۶۴ ۰۲۱

فکس: ۹۵ ۴۰ ۰۹ ۶۴

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اخذ ویزای فرانسه  و وقت سفارت فرانسه مقاله روبه رو را مطالعه نمایید —>>>> وقت سفارت فرانسه 

سخن پایانی

سایت سفارت فرانسه در تهران به منظور ارائه اطلاعات لازم جهت انجام خدمات کنسولی مانند امور صدور ویزا و اخبار و اطلاعات لازم درباره شرایط سیاسی – اقتصادی فرانسه و همکاری با این کشور جهت امور فرهنگی و… راه‌اندازی شده است. برای اینکه درباره شرایط سفر یا مهاجرت به فرانسه اطلاعات به دست بیاورید می‌توانید از این وب‌سایت استفاده کنید.

اگر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای کشور فرانسه دارید، کارشناسان متخصص ویزا ۲۱ جهت دریافت وقت فوری سفارت فرانسه و صدور انواع ویزای این کشور در اسرع وقت همراهتان هستند.

سؤالات متداول+ جواب

۱) آیا سفارت فرانسه در تهران برای افغان‌ها ویزا صادر می‌کند؟

افراد دارای پاسپورت معتبر و سن بالای ۱۸ سال می‌توانند برای دریافت ویزای فرانسه در تهران به سفارت این کشور مراجعه کنند.

۲) سفیر فرانسه در ایران کیست؟

آقای نیکولا رُش در حال حاضر سفیر فرانسه در ایران است.

 

آیا این مقاله مفید بود ؟

چرا این مقاله برای شما مفید بود ؟

۱۴۰۲/۱۲/۸ ۱۳:۰۲:۱۷

ثبت ديدگاه

Call Now Buttonتماس با ما