وقت سفارت یونان

یونان یکی از کشور های اروپایی توسعه یافته محسوب می شود که همواره مقصد بسیاری از گردشگران است و در بین کشور های دیگر اروپایی از جایگاهی خاص برخوردار است. دلیل این جایگاه ویژه دارا بودن اقتصاد و سیاست قوی است که باعث شده افراد زیادی به دلایل مختلف کاری، درسی و تفریحی قصد سفر به این کشور را داشته باشند اما قبل از سفر به یونان و دریافت ویزا، اخذ وقت سفارت یونان ضروری است.

یونان کشوری در جنوب شرقی اروپاست که در حقیقت شبیه جزیره ای به شکل بالن است و به مهد تمدن غرب و دموکراسی معروف است. بازی هایی چون المپیک و علومی مانند فلسفه و سیاست را با یونان می شناسند و به همین دلیل این کشور دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیاری است که نظر همگان را به خود جلب کرده است. اما برای سفر به یونان در کنار اهداف مختلف حتما باید ابتدا ویزای کشور یونان را دریافت نمایید.

چند سالی است که روش های حضوری دریافت وقت سفارت یونان یا وقت سفار دیگر کشور ها دیگر استفاده نمی شود و مرسوم نیست در نتیجه افرادی که قصد مراجعه حضوری به سفارت کشور هایی مانند ایتالیا، آلمان، یونان و یا هر کشوری را دارند مطابق کشور یونان قبل از مراجعه حتما باید نسبت به تعیین وقت سفارت یونان اقدام نمایند.

وقت سفارت یونان

راهنمای اخذ وقت سفارت یونان و دریافت ویزا

قطعا پس از دانستن این موضوع که اخذ ویزای یونان نیازمند تعیین وقت سفارت یونان است قطعا باعث ایجاد سوالات بسیار زیادی در ذهن شما شده است. این سوالات کاملا عادی بوده و قطعا راه حلی برای آن ها وجود خواهد داشت! در ابتدا لازم است بدانید که برای سفر به هر کشور بر طبق یک اصل بدیهی نیاز به اخذ ویزا دارید و یونان نیز از این حیث مستثنا نبوده و قبل از سفر به این کشور باید نسبت به اخذ ویزای یونان اقدام کنید.

اما اخذ ویزای هر کشور مانند یونان خود دارای شرایط و مراحلی است که پس از طی کردن آن ها می توانید نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید. برای اخذ ویزای یونان اولین گام تعیین وقت سفارت یونان تا بتوانید مدارک مورد نیاز خود را حین مصاحبه در کنار فرم درخواست ویزای یونان ارائه دهید تا در صورت تایید ویزای شما صادر شود.

تعیین وقت سفارت یونان دارای شرایط و قوانین خاصی است که اگر این شرایط و قوانین را رعایت نکنید و بدون هیچ اطلاعاتی بخواهید نسبت به اخذ وقت سفارت یونان اقدام کنید قطعا یا رد صلاحیت خواهید شد یا متاسفانه وقت مناسبی نصیب شما نخواهد شد و در نتیجه سفرتان لغو می گردد.

پس تهران ویزا به شما پیشنهاد می کند تا در جهت اخذ وقت سفارت یونان و در نتیجه دریافت ویزای یونان تا پایان این مطلب همراه ما بوده و در نتیجه با آگاهی کامل از خدمات تهران ویزا استفاده کنید تا بتوانید به راحتی ویزای یونان یا ویزای هر کشور دیگری را دریافت نمایید.

 

خدمات اخذ فوری وقت سفارت یونان و دریافت ویزا

یکی از مهمترین موضوعاتی که در زمینه اخذ وقت سفارت یونان یا اخذ ویزای یونان در موسسات مشابه تهران ویزا مطرح می شود این است که در کوتاه ترین زمان ممکن و به صورت فوری این روند انجام خواهد شد! ما در تهران ویزا قصد داریم اعلام کنیم که تمامی این عبارات تماما کذب و صرفا تبلیغات است زیرا خدماتی به عنوان وقت سفارت یونان فوری یا ویزای یونان فوری وجود ندارد.

اما اگر چنین موضوعی صحت ندارد چرا تهران ویزا نسبت به اخذ فوری وقت سفارت یونان اقدام خواهد کرد؟ در پاسخ به این شبهه باید گفت اخذ وقت یک سفارتخانه و کنسولگری و همچنین ویزا نیازمند مدارکی خاص است. اگر شما تمامی این مدارک را به نحو احسن و بدون کوچکترین نقصی در اختیار داشته باشید و سپس درخواست خود را با دقت تکمیل کنید می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن خدمات مورد نظر را دریافت کنید.

در نتیجه به سادگی می توان گفت که این خدمات در تهران ویزا به این معنی است که شما می توانید با اطمینان این روند را به ما بسپارید و مطمئن باشید که تمامی مدارک و درخواست ها به نحو احسن انجام خواهد شد و به همین دلیل فرآیند اخذ وقت سفارت یونان و همچنین دریافت ویزای یونان در زمان کوتاه تری انجام خواهد شد.

نکات مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت یونان

قبل از اقدام به اخذ وقت سفارت یونان ذکر برخی از نکات حائز اهمیت است. به عنوان مثال بد نیست که بدانید سفارت یونان در ایران به صورت مقاطع زمانی متفاوت نسبت به تعیین وقت اقدام خواهد کرد در نتیجه در تمام طول سال شما نمی توانید نسبت به اخذ وقت سفارت یونان اقدام نمایید.

 

با توجه به این نکته که سفارت و کنسولگری یونان تنها در دوره های خاصی از سال نسبت به تعیین وقت اقدام خواهد کرد در نتیجه اهمیت درخواست درست و صحیح بسیار بالا خواهد رفت زیرا در صورت کوچک ترین اشتباهی ممکن است مجبور شوید تا دوره بعدی تعیین وقت سفارت یونان صبر کنید و این موضوع تمامی برنامه ریزی های شما را تحت تاثیر قرار دهد.

در صورتی که پس از اخذ وقت سفارت یونان در زمان مشخص شده همراه با تمامی مدارک مورد نیاز در سفارت حضور نداشته باشید هیچ هزینه ای به شما عودت داده نخواهد شد و برای دریافت ویزا مجددا باید تمامی مراحل را از ابتدا طی کرده و هزینه های پرداخت شده را مجددا پرداخت نمایید.

دقت کنید که تا زمان دریافت ایمیل تایید از سوی سفارت یونان درخواست شما تکمیل نشده است لذا صبر کنید تا پس از دریافت ایمیل تایید از زمان در نظر گرفته برای مراجعه به سفارت با خبر شوید.

 

مدارک مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت یونان و اخذ ویزا

همان طور که گفته شد یکی از مهم ترین نکاتی که در زمینه تعیین وقت سفارت یونان و اخذ ویزا وجود دارد مرتبط با مدارک ارائه شده است زیرا در صورت ناقص بودن مدارک و یا وجود اشکالی در آن ها قطعا باید تا دوره ی بعدی صبر کرده و تمامی این مراحل خسته کننده را مجددا طی نمایید.

در نتیجه برای اینکه بتوانید خیلی ساده و آسان نسبت به دریافت ویزای یونان اقدام کرده و مراحل را به راحتی طی کنید حتما از متخصصین تهران ویزا کمک بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن بتوانید سفر به یونان را تجربه کنید.

برای تعیین وقت سفارت یونان شما به مدارکی مانند کپی و اصل پاسپورت، یک عکس رنگی با پس زمینه سفید و متعلق به حداکثر ۶ ماه گذشته، فرم ویزای شینگن و غیره نیاز دارید که پیشنهاد می شود برای اینکه بتوانید از روند درست دریافت ویزای یونان و سفر به این کشور زیبا و خوش آب و هوا استفاده کنید هم اکنون با کارشناسان تهران ویزا تماس حاصل فرمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به درخواست شما رسیدگی شود.

نحوه اخذ وقت سفارت یونان

دریافت وقت از سفارت یونان از طریق سایت VFSGlobal صورت می‌گیرد. برای اخذ وقت سفارت کشور یونان باید حتما وارد سایت کارگزاری این سفارت شده و مراحل ثبت نام در آن را طی کنید. در انتها می‌توانید درخواست خود را برای کسب وقت سفارت این کشور ثبت کنید. البته پروسه تعیین وقت به این صورت است که سایت تاریخ‌های مشخصی را به شما پیشنهاد می‌دهد. شما می‌توانید یکی از تاریخ‌های مقرر را انتخاب کرده و درخواست خود را ارسال کنید. با این حال این کار به منزله‌ی ثبت نهایی درخواست نیست، بلکه باید منتظر ارسال پیام تایید از سوی سفارت یونان بمانید. در صورتی که پیامی برای شما ارسال نشود، باید پروسه قبل را دوباره از اول طی کنید.

فراموش نکنید که در روز مراجعه به سفارت یونان، باید تمامی مدارک شما به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند. همچنین یونان از جمله کشورهایی است که مدارک ایرانیان را تنها با مهر و تاییدیه وزارت امور خارجه و دادگستری قبول خواهد کرد. بنابراین سعی کنید در روز مقرر مدارک‌تان آماده باشد.

وقت سفارت فوری یونان

اخذ وقت سفارت یونان نیز مانند سایر کشورهای اروپایی به دو صورت فوری و عادی انجام می‌شود. چنانچه بخواهید وقت فوری ملاقات دریافت کنید، این امکان تنها با پرداخت هزینه‌ی بیشتر نسبت به وقت عادی امکان پذیر است. البته سفارت یونان بر خلاف سایر کشورها وقت‌های فوری را تنها برای ویزاهای پزشکی یا بشردوستانه صادر نمی‌کند، پس اگر برای ورود به خاک این کشور اروپایی عجله دارید، می‌توانید با پرداخت هزینه‌های بیشتر در مدت زمان کمتری قرار ملاقات بگذارید و هر چه سریع‌تر ویزای خود را دریافت کنید. البته قبل از این که وقت خود را دریافت کنید، دقت کنید که حتما مدارک شما کامل باشد، چرا که اگر در روز ملاقات مدارک ناقصی ارائه دهید، درخواست شما رد خواهد شد.

وقت سفارت یونان

هزینه دریافت وقت از سفارت یونان

حتما می‌دانید که اولین گام برای رسیدن به ویزای هر کشوری از جمله یونان، دریافت وقت از سفارت کشور مدنظر است. چنانچه بخواهید از یکی از روش‌های تحصیلی، کاری یا سرمایه گذاری و غیره وارد خاک این مقصد اروپایی شوید، اولین کاری که باید انجام دهید، مراجعه به سفارت آن در تهران است. چنانچه بخواهید بدون دریافت وقت قبلی به سفارت یونان در تهران مراجعه کنید، از ورود شما ممانعت خواهد شد. بنابراین بهترین و تنهاترین راه گرفتن وقت سفارت قبل از مراجعه است. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که هزینه وقت سفارت یونان چقدر است؟

با توجه به این که پروسه اخذ وقت برای این سفارت به صورت کاملا آنلاین برگزار می‌شود، در صورتی که موفق شوید خودتان برای خودتان نوبت بگیرید، می‌توانید بدون پرداخت هزینه درخواست خود را ثبت کنید. با این حال بسیاری از متقاضیان دریافت ویزای یونان در روند ثبت درخواست خود برای قرار ملاقات، دچار مشکل می‌شوند. اگر می‌خواهید این پروسه را با کمترین ریسک و در سریع‌ترین زمان انجام دهید، می‌‌توانید از خدمات ویزا ۲۱ استفاده کنید. تیم ویزا ۲۱ با سابقه‌ای طولانی در امر مهاجرت، وقت سفارت را برای شما به صورت تضمینی اخذ خواهد کرد.

آیا برای اخذ ویزای شینگن باید وقت سفارت یونان بگیرم؟

ویزای شینگن از طریق ۲۷ کشور اروپایی صادر می‌شود. شما باید با گرفتن وقت سفارت از کشور مطلوب ویزای خود را دریافت کنید. اما این قوانین شینگن هستند که سفارت مناسب را برای دریافت ویزا مشخص می‌کنند. شما در صورتی باید از طریق سفارت یونان ویزای خود را بگیرید که؛

  • تنها به کشور یونان سفر کنید
  • در صورت سفر به کشورهای مختلف شینگن، مدت زمان اقامت شما در یونان از مابقی کشورها بیشتر باشد
  • اگر مدت زمان اقامت شما در کشورهای مختلف مشخص نیست، یونان اولین مقصد شما محسوب شود

تحت شرایط فوق می‌بایست با گرفتن وقت از سفارت یونان ویزای خود را از طریق کارگزاری VFS دریافت کنید، در غیر این صورت باید ویزای خود را از سفارت دیگری پیگیری نمایید.

دریافت ویزای شینگن از طریق سفارت یونان

در وقت سفارت یونان چه می‌گذرد؟

همانطور که گفته شد، برای ثبت درخواست ویزای شینگن باید از قبل وقت سفارت یونان بگیرید. از آنجا که خدمات کنسولی سفارت یونان را شرکت VFS انجام می‌دهد، شما باید در زمان قرار ملاقات به جای مراجعه به سفارت به دفتر وی اف اس مراجعه نمایید. سوالی که برای بسیاری از افراد مطرح می‌شود این است که: در زمان مراجعه به وقت سفارت یا به طور مشخص در زمان ورود به دفتر وی اف اس چه اتفاقاتی در انتظار من است؟ در ادامه با هدف آمادگی هرچه بیشتر شما به این موضوع می‌پردازیم:

  • قبل از هر چیز باید بدانید در روز ملاقات از شما تصویر بیومتریک و اثر انگشت گرفته خواهد شد. بنابراین می‌بایست شخصا در روز ملاقات به دفتر کارگزاری مراجعه کنید.
  • اول اینکه سعی کنید سر موقع، ولو چند دقیقه زودتر، در شرکت وی اف اس در تهران حاضر شوید.
  • تمام مدارک مورد نیاز اعم از پاسپورت، فرم درخواست ویزا، مدارک مورد نیاز ویزا، رسید اخذ وقت سفارت و … را به همراه داشته باشید.
  • در زمان تحویل مدارک به کارمندان وی اف اس، از شما اثر انگشت و تصویر بیومتریک گرفته خواهد شد.
  • پس از تحویل دادن مدارک یک رسید حاوی کد پیگیری به متقاضی ارائه می‌گردد. شما با این رسید به راحتی می‌توانید درخواست ویزای خود را پیگیری نمایید.
  • لازم به ذکر است هزینه‌های ویزا، هزینه خدمات VFS و همچنین خدمات اضافی در این زمان از شما گرفته خواهد شد.

در وقت سفارت یونان چه می‌گذرد؟

خدمات Premium در زمان مراجعه به دفتر VFS چیست؟

یکی از خدماتی که در زمان مراجعه به کارگزاری VFS جلب توجه می‌کند، خدمات Premium است. بسیاری از افراد نمی‌دانند این خدمات چیست و گمان می‌کنند استفاده از آن می‌تواند باعث افزایش شانس صدور ویزای شینگن شود. این باور اشتباه است. در قرار ملاقات‌های Premium یک پیشخوان برای انجام کارهای متقاضی به صورت اختصاصی در نظر گرفته می‌شود. به این ترتیب امور شما سریعتر انجام خواهد شد. همچنین در روز ملاقات از شما پذیرایی مختصری خواهد شد. کمک اختصاصی کارمندان برای تکمیل پرونده و گرفتن فتوکپی/پرینت از دیگر خدماتی است که با رزرو خدمات Premium نصیب شما خواهد شد. با این حال استفاده از این سرویس نه‌تنها باعث پردازش سریع‌تر ویزا نخواهد شد، بلکه در صدور یا عدم صدور ویزا تاثیری نخواهد داشت. در حال حاضر شرکت وی اف اس برای ارائه خدمات پرمیوم مبلغ ۵۰ یورو از متقاضیان دریافت می‌نماید.

 

 

 

۱۴۰۲/۸/۸ ۱۴:۱۰:۱۲

ثبت ديدگاه

Call Now Buttonتماس با ما