/وقت سفارت ایتالیا دانشجویی

وقت سفارت ایتالیا دانشجویی

وقت سفارت ایتالیا دانشجویی

وقت سفارت ایتالیا دانشجویی چگونه دریافت می شود؟ دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا چه مراحلی را باید سپری کنند؟

وقت سفارت ایتالیا دانشجویی شرایط لازم را برای متقاضیانی که تمایل دارند تحصیلات خود را در ایتالیا ادامه دهند فراهم می کند.

اخذ ویزای تحصیلی اصلی ترین مرحله برای مهاجرت تحصیلی ایتالیا به شمار می آید، به عبارتی دانشجویان و دانش آموزانی که تمایل دارند در دانشگاه ها و موسسات خارج از کشور به تحصیل بپردازند،

بعد از گذراندن مراحل ابتدایی مانند دریافت وقت سفارت دانشجویی ایتالیا، انتخاب دانشگاه، پذیرش و … باید مرحله پایانی یعنی دریافت ویزای تحصیلی را سپری کنند.

از طرفی در سال های اخیر به دلیل حجم بسیار بالای تقاضا برای تحصیل در ایتالیا، گرفتن وقت سفارت ایتالیا دانشجویی به صورت آنلاین فراهم شده است، دریافت ویزای تحصیلی مستلزم رزرو وقت سفارت ایتالیا دانشجویی و ارائه مدارک و پشت سر گذاشتن مراحلی می باشد که چنانچه متقاضیان بتوانند این مراحل را به خوبی پشت سر گذارند موفق به دریافت ویزای کشور ایتالیا خواهند شد.

سال گذشته شرکت سی کی جی اس در ولنجک ویزا های دانشجویی بلند مدت را پذیرش نمود ولی پذیرش ویزای دانشجویی برای ویزا های بلند مدت از جولای ۲۰۱۹ توسط شرکت سی کی جی اس متوقف شد و فقط باید کنسولگری سفارت ایتالیا در جردن مراجعه نمود .

لازم به ذکر است متقاضیان با دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا بعد از گذشت مدت کوتاهی می توانند در آن کشور اقامت بگیرند، در واقع یکی از مطمئن ترین و راحت ترین روش های دریافت اقامت در این کشور مهاجرت از طریق تحصیل است. ما در این مقاله قصد داریم تمامی اطلاعات لازم برای دریافت وقت سفارت دانشجویی ایتالیا و اخذ ویزا را شرح دهیم، پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

امکانات و کیفیت سطح علمی دانشگاه های اروپایی و خارجی موجب شده است که بسیاری از دانشجویان ایرانی برای تحصیل در این دانشگاه ها راغب شوند،

اگر شما نیز جز این دسته از افراد هستید حتما شرایط و چگونگی ورود به این دانشگاه ها ذهنتان را درگیر کرده است و دقیقا نمی دانید برای پذیرش در دانشگاه های خارجی چه اقداماتی را باید انجام دهید.

اگر توجه کرده باشید اولین موضوع مهم برای مهاجرت تحصیلی به این کشور ها ویزای تحصیلی می باشد، ویزای دانشجویی امکان اقامت را از جانب کشور مورد نظر برای دانشجو فراهم می کند،

در اصل با در اختیار داشتن این ویزا دانشجویان نیاز به ارائه هیچ مدرک دیگری ندارند. هر فردی می تواند از سن ۵ سالگی ویزای تحصیلی دریافت کرده و در کشور دیگری تحصیل کند.

پیش از دریافت ویزا و وقت سفارت باید ابتدا از دانشگاه مدنظر پذیرش تحصیلی دریافت نمود. در واقع شما باید دقیقا برای خود و افسری که در سفارت از شما مصاحبه می کند مشخص کنید که بعد از مهاجرت در کدام دانشگاه چه رشته ای را دنبال خواهید کرد.

تقاضای تحصیل به وقت سفارت ایتالیا دانشجویی

ایتالیا به علت برخورداری از جاذبه های گردشگری و مناظر دیدنی، به یکی از کشورهای بسیار خوش آب و هوا و جذاب تبدیل شده است،

علاوه براین کشور ایتالیا به علت برخورداری از دانشگاه هایی با سطح علمی بالا همه ساله متقاضیان زیادی را برای تحصیل به خود جذب کرده است.

دانشجویان علاقمند به تحصیل در کشور ایتالیا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می بایست شخصا و به صورت حضوری درخواست ثبت نام خود را به کنسولگری ایتالیا واقع در تهران ارائه دهند،

فراموش نکنید سفارت ایتالیا انجام امور دانشجویی را تنها توسط خود فرد می پذیرد و هیچ فرد دیگری حتی با وکالت فرد متقاضی نمی تواند به این امور بپردازد. تکمیل پرونده دانشجویی و اخذ ویزای تحصیلی مستلزم ارائه مدارکی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مدارک مورد نیاز برای تکمیل پرونده تحصیلی

 • ارائه اصل و کپی مدرک دیپلم متقاضی و ریز نمرات کامل به همراه ترجمه ایتالیایی آن و مهر تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه
 • تاییدیه مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم
 • برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد ارائه اصل و کپی مدرک کارشناسی و ریز نمرات همراه با ترجمه ایتالیایی آن
 • برای متقاضیان مقطع دکترا ارائه اصل و کپی مدرک کارشناسی ارشد و ترجمه ایتالیایی آن همراه با تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه
 • اصل و کپی شناسنامه همراه با ترجمه ایتالیایی آن همراه با تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه
 • سه قطعه عکس با کیفیت ۳*۴ و پشت نویسی شده
 • ارائه تاییدیه پذیرش دانشگاه موردنظر
 • ارائه مدارک زبان انگلیسی
 • ارائه شرح مختصری از امتحانات مقطع کارشناسی
 • ارائه کپی از صفحه نخست گذرنامه متقاضی
 • ارائه کپی و اصل مدارک مربوط

برای تحصیل در دانشگاه های خارج چه مراحلی را باید سپری کرد؟

۱. زمانی که شما تصمیم می گیرید برای ادامه تحصیل به یک کشور دیگر مهاجرت کنید، بعد از انتخاب کشور مورد نظر می بایست اطلاعات کاملی از شرایط و روحیه مردم ساکن آن کشور بدست آورید،

در این قسمت به هزینه های مربوط به تحصیل نیز توجه داشته باشید، زیرا این هزینه برای بعضی از کشور ها بیشتر و برای برخی دیگر کمتر می باشد،

به عنوان مثال زمانی که شما تصمیم دارید در ایتالیا تحصیلات خود را ادامه دهید پیش از دریافت وقت سفارت ایتالیا دانشجویی می بایست هزینه های مربوط به آن کشور را جویا شوید.

۲. در گام بعدی باید در نظر داشته باشید که دانشگاه های کشور انتخابی با چه زبانی تدریس می کنند تا بتوانید براساس آن زبان خود را تقویت کنید. اغلب دانشگاه های کشور های خارجی از دانشجویان انتظار دارند تا در آزمون های بین المللی آیلتس و یا تافل شرکت نمایند و در این آزمون ها موفق به کسب نمره قبولی شوند.

۳. یکی دیگر از مراحل مربوط به ویزای تحصیلی کشورهای خارجی افزایش مهارت های علمی شما می باشد، برای بعضی از دانشگاه ها الزامی است که شما پیش از ورود به آن برخی از دانش های علمی را کسب نمایید.

۴. مرحله چهارم تحصیل در کشور های خارجی انتخاب دانشگاه و رشته است، سعی کنید لیست کاملی از رشته های مورد علاقه خود و دانشگاه هایی که دوست دارید در آن به تحصیل بپردازید را تهیه نمایید. چنانچه تصمیم دارید بعد از تحصیل برای کار به ایران بازگردید در نظر داشته باشید که مدرک دانشگاهی شما حتما مورد تایید ایران باشد. این مرحله اهمیت زیادی دارد به عنوان مثال اگر می خواهید به ایتالیا مهاجرت کنید بعد از اخذ وقت سفارت ایتالیا دانشجویی در روز مصاحبه با ارائه مدارک کامل از رشته و دانشگاهی که قصد تحصیل دارید شانس بیشتری برای اخذ ویزا خواهید داشت.

۵. در این مرحله می بایست مدارک لازم را برای دانشگاه مربوطه آماده کنید، معمولا دانشگاه ها پیش از پذیرش دانشجویان مدارک آن ها را به خوبی بررسی می کنند. این مدارک معمولا شامل آخرین مدرک تحصیلی، رزومه تحصیلی، توصیه نامه اساتید، انگیزه نامه، ریز نمرات و… می باشد.

۶. حال می توانید به سایت دانشگاه مورد نظر خود بروید و فرم مربوط به پذیرش را تکمیل کنید، شما می توانید در این مرحله برای تمامی دانشگاه های مورد نظر خود فرم پر کنید.

۷. در مرحله پایانی باید مدارک تکمیل شده خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید و منتظر تاییدیه آن باشید، زمانی که دانشگاه برای شما نامه پذیرش ارسال می کند باید برای اخذ ویزا اقدام نمایید که اولین گام برای آن دریافت وقت سفارت می باشد.

همه کشورهایی که شهروندان آن جز کشورهای هم پیمان شنگن نیستند، برای ورود به آن منطقه نیاز به اخذ ویزای شینگن دارند، یکی از این کشور ها ایتالیا است. به عبارتی دانشجویان متقاضی برای سفر به ایتالیا، بعد از دریافت وقت سفارت دانشجویی ایتالیا باید تقاضای ویزای دانشجویی شینگن دهند. علاوه بر این چنانچه دانشجویان بخواهند بیش از ۹۰ روز در ایتالیا اقامت کنند باید از آن کشور برای اقامت یک ساله آموزشی اجازه بگیرند.

ویزای تحصیلی ایتالیا

متقاضیانی که دوست دارند برای مدت مشخصی در کشور ایتالیا اقامت کنند و در یکی از موسسات و دانشگاه های آن مشغول به تحصیل شوند باید برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام نمایند.

لازمه ویزای تحصیلی ایتالیا دریافت وقت سفارت دانشجویی می باشد. به عبارتی تمامی افرادی که دوست دارند در کشورهای خارجی به تحصیلات خود ادامه دهند باید حتما ویزای دانشجویی آن کشور را از قبل دریافت کرده باشند. ویزای تحصیلی ایتالیا نوعی اقامت غیر مهاجرتی و موقتی است که به راحت ترین صورت شرایط کار، تحصیل و زندگی متقاضیان را فراهم می کند. برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا معمولا بین ۲ تا ۶ ماه زمان لازم است، که برای تسریع در این زمان متقاضیان باید به سرعت به سایت های مربوط به سفارت مراجعه نمایند و برای دریافت وقت سفارت ایتالیا دانشجویی تقاضا دهند، زیرا بیشتر این زمان برای دریافت وقت سفارت اتلاف می شود.

وقت سفارت ایتالیا تحصیلی 

 

مراحل گرفتن وقت دانشجویی ایتالیا 

میتوانید به صورت آنلاین برای دریافت وقت سفارت ایتالیا به سایت ckgsir مراجعه نمایید .

گرفتن  وقت ها  به صورت آنلاین میباشند.

با توجه به حجم بالای  تقاضا و ظرفیت کم سفارت برای وقت ها ممکن است برای گرفتن وقت ها با مشکل مواجه شوید .

وقت سفارت ایتالیا دانشجویی برای پذیرش های ۲۰۲۲-۲۰۲۱

نزدیک به دو سال است که سفارت ایتالیا خدمات مربوط به صدور ویزای تحصیلی را به کارگزاری سی کی جی اس ckgs یا همان شرکت کاکس اند کینگز واگذار نموده است.

برای گرفتن ویزای دانشجویی مسافران باید با تعیین وقت قبلی به این شرکت واقع در ولنجک مراجعه نمایند.

با توجه به حجم تقاضای بسیار بالا برای درخواست وقت سفارت ایتالیا دانشجویی طبیعیست که بسیاری از دانشجوها برای گرفتن وقت سفارت خود به مشکل برخورد کنند .

هر ساله بین سه تا چهار هزار دانشجو ایران را به مقصد ایتالیا برای تحصیل ترک میکنند.

برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا دانشجویی میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید. تا در اسرع وقت و بدون استرس کار شما انجام شود .

نحوه ثبت درخواست وقت سفارت ایتالیا دانشجویی

طبق دستورالعمل های  که سفارت ایتالیا اعلام کرده است برای ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های ایتالیا باید به سایت www.universitaly.it  مراجعه کرده و درخواست را ثبت نمایید. در این سایت اطلاعات زیادی وجود دارد که می توانید با مراجعه به آن پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. همچنین می‌توانید درباره وقت سفارت ایتالیا دانشجویی اطلاعاتی به دست بیاورید. پس از این که در این سایت درخواست پذیرش خود را ثبت کردید باید ویزای تحصیلی خود را به سایت دیگری که در ادامه خواهیم گفت ارسال کرده و در نهایت برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا دانشجویی اقدام کنید. برای درخواست ویزای تحصیلی هم باید مدارکی‌ داشته باشید.
·      دو قطعه عکس با پشت زمینه سفید و اندازه ۴۰ * ۳۵
·      تکمیل فرم درخواست ویزا D
·      رزرو بلیط پرواز
·      بیمه مسافرتی
·      تاییدیه پذیرش از سایت گفته شده
·      اصل پاسپورت و فتوکپی
·      اصل و ترجمه دیپلم و شناسنامه به همراه تاییدیه دادگستری و امور خارجه
·      پاسپورت که از تاریخ درخواست بازگشت ۹۰ روز‌ اعتبار داشته باشد.
·      نامه پذیرش
·      تمکن ماهی و گردش حساب به مدت سه ماه به زبان انگلیسی

سایت ثبت وقت سفارت ایتالیا دانشجویی

اکنون باید به سایت www.ckgsir.com  مراجعه کنید و وقت سفارت ایتالیا دانشجویی را دریافت کنید. دقت کنید که پس از وارد شدن به این سایت باید به قسمت schedule appointment   بروید. صفحه ای باز می شود که باید در آن ثبت نام کنید. زمانی که وارد کردن اطلاعات به اتمام رسید می‌توانید برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا دانشجویی وارد اقدام شوید. در این سایت ساعت ها و تاریخ هایی وجود دارد که می‌توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. فقط برای انجام این کار باید به چند نکته توجه کنید.
·      دقت کنید که حتما نام و نام خانوادگی و شماره پاسپورت تام را به درستی وارد کرده باشید زیرا اگر هر کدام این موارد موردی داشته باشد مدارک از شما گرفته نخواهد شد.
· دقت کنید که وقت را به درستی انتخاب کنید. در واقع باید نوع وقت با نوع دوران اعلام شده یکی باشد. یعنی‌ برای دوره لیسانس حتما وقت لیسانس انتخاب شود.

 

با توجه به حجم بالای تقاضا برای وقت های سفارت ایتالیا دانشجویی طبیعیست که به ثانیه ای تمامی وقت ها پر خواهند شد .

برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا دانشجویی میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا بدون استرس اولین اسلوت خالی برای شما رزرو گردد .

یونیورس ایتالیا چیست ؟

بونیورس ایتالیا univesitaly در واقع وبسایت پیش ثبت نام در دانشگاه های ایتالیاست.

هر ساله دانشجویان زیادی ایران را به مقصد ایتالیا ترک میکنند

بسیاری از این دانشجو ها برای گرفتن پذیرش از داشگاه های ایتالیا همزمان از چندین دانشگاه اپلای مینمایند و بعضا در تعدادی از این دانشگاه ها همزمان پذیرشرا اخذ مینمایند .

اما برای مشخص شدن این مسئله که دانشجو قصد تحصل در کدام دانشگاه را دارد وبسایت یونیورس ایتالی کمک کننده است .

چرا که دانشجو پس از گرفتن پذیرش خود میبایست در این وبسایت ثبت نام نماید و رشته و دانشگاه مورد نظر خود را از دانشگاه هایی که پذیرش اخذ نموده مشخص نماید .

 

برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا دانشجویی میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید .

 

 

 

با تشکر تیم تخصصی ویزا ۲۱

 

 

 

۱۴۰۱/۵/۱۲ ۱۲:۴۵:۰۴

۱۰ Comments

 1. امید آذر ۲۱, ۱۴۰۰ در ۸:۰۹ ق٫ظ - پاسخ دادن

  برای مصاحبه چه سوالایی میپرسن؟

  • کارشناس ویزا ۲۱ آذر ۲۱, ۱۴۰۰ در ۵:۰۱ ب٫ظ - پاسخ دادن

   امسال مصاحبه نداره

 2. Mina آذر ۷, ۱۴۰۰ در ۳:۳۸ ب٫ظ - پاسخ دادن

  سلام اگه ۸ ترمه تموم کنیم کارشناسی رو به ددلاین سفارت برای پاییز سال بعدش نمیرسیم؟

  • کارشناس ویزا ۲۱ آذر ۱۰, ۱۴۰۰ در ۹:۰۹ ب٫ظ - پاسخ دادن

   سوالتون دقسق نیست

 3. زهرا آقایی شهریور ۳۱, ۱۴۰۰ در ۱:۵۶ ب٫ظ - پاسخ دادن

  درود برشما خسته نباشین
  از زمان تحویل مدارک تا دریافت ویزا چه مدت زمان میبره
  ممنوناز پاسخگویی

  • کارشناس ویزا ۲۱ مهر ۳, ۱۴۰۰ در ۷:۳۸ ب٫ظ - پاسخ دادن

   ۱ ماه

 4. همایون شهریور ۸, ۱۴۰۰ در ۰:۴۳ ق٫ظ - پاسخ دادن

  من مدارک کامل دارم. از لحظه‌ای که به شما درخواست بدهیم چقدر طول میکشد تا برایمان وقت بگیرد و هزینه چقدر است؟

  • کارشناس ویزا ۲۱ شهریور ۸, ۱۴۰۰ در ۱۱:۴۴ ق٫ظ - پاسخ دادن

   وقت بخیر هم امکان گرفتن وقت فوری سفارت ایتالیا دانشجویی هست هم امکان گرفتن وقت عادی باید با کارشناسا تماس بگیرید

 5. عاطفه مرداد ۶, ۱۴۰۰ در ۴:۰۰ ب٫ظ - پاسخ دادن

  با سلام ممنون از اینکه تو این شرایط مارو همراهی میکنید من حدودا یکساله ازدواج کردم همسرم شهروند المانی هستند به دلیل شرایط فعلی کرونا من هنوز موفق نشدم مدرک زبانمو بگیرم چون اصلا ازمونا بزگزار نمیشه تمام مدارکمون رو توسط ویزا متریک به سفارت فرستادیم وتایید شده من الان یکماهه باردارم ایا جزو شرایط اضطراری محسوب میشه ومن میتونم فرزندمو در المان به دنیا بیارم بازم ممنون از شما

  • کارشناس ویزا ۲۱ مرداد ۶, ۱۴۰۰ در ۸:۳۱ ب٫ظ - پاسخ دادن

   وقت بخیر البته این صفحه مربوط به وقت سفارت ایتالیا دانشجوییی هستش ما در رابطه باکار شما میبایست به بخش کنسولی سفارت در تهران ایمیل ارسال کنید و درخواستن وقت فوری کنید . ممکنه مساعدت کنن ممکنه نکنن در هر صورت باید منتظر جواب ایمیل باشید سفارت بسیار شلوغه

ثبت ديدگاه

Call Now Buttonتماس با ما