//وقت سفارت ایتالیا دانشجویی

وقت سفارت ایتالیا دانشجویی

وقت سفارت ایتالیا دانشجویی چگونه دریافت می شود؟ دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا چه مراحلی را باید سپری کنند؟ وقت سفارت ایتالیا دانشجویی شرایط لازم را برای متقاضیانی که تمایل دارند تحصیلات خود را در ایتالیا ادامه دهند فراهم می کند. اخذ ویزای تحصیلی اصلی ترین مرحله برای مهاجرت تحصیلی ایتالیا به شمار می آید، به عبارتی دانشجویان و دانش آموزانی که تمایل دارند در دانشگاه ها و موسسات خارج از کشور به تحصیل بپردازند، بعد از گذراندن مراحل ابتدایی مانند دریافت وقت سفارت دانشجویی ایتالیا، انتخاب دانشگاه، پذیرش و … باید مرحله پایانی یعنی دریافت ویزای تحصیلی را سپری کنند. از طرفی در سال های اخیر به دلیل حجم بسیار بالای تقاضا برای تحصیل در ایتالیا، گرفتن وقت سفارت ایتالیا دانشجویی به صورت آنلاین فراهم شده است، دریافت ویزای تحصیلی مستلزم رزرو وقت سفارت ایتالیا دانشجویی و ارائه مدارک و پشت سر گذاشتن مراحلی می باشد که چنانچه متقاضیان بتوانند این مراحل را به خوبی پشت سر گذارند موفق به دریافت ویزای کشور ایتالیا خواهند شد. لازم به ذکر است متقاضیان با دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا بعد از گذشت مدت کوتاهی می توانند در آن کشور اقامت بگیرند، در واقع یکی از مطمئن ترین و راحت ترین روش های دریافت اقامت در این کشور مهاجرت از طریق تحصیل است. ما در این مقاله قصد داریم تمامی اطلاعات لازم برای دریافت وقت سفارت دانشجویی ایتالیا و اخذ ویزا را شرح دهیم، پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

امکانات و کیفیت سطح علمی دانشگاه های اروپایی و خارجی موجب شده است که بسیاری از دانشجویان ایرانی برای تحصیل در این دانشگاه ها راغب شوند، اگر شما نیز جز این دسته از افراد هستید حتما شرایط و چگونگی ورود به این دانشگاه ها ذهنتان را درگیر کرده است و دقیقا نمی دانید برای پذیرش در دانشگاه های خارجی چه اقداماتی را باید انجام دهید. اگر توجه کرده باشید اولین موضوع مهم برای مهاجرت تحصیلی به این کشور ها ویزای تحصیلی می باشد، ویزای دانشجویی امکان اقامت را از جانب کشور مورد نظر برای دانشجو فراهم می کند، در اصل با در اختیار داشتن این ویزا دانشجویان نیاز به ارائه هیچ مدرک دیگری ندارند. هر فردی می تواند از سن ۵ سالگی ویزای تحصیلی دریافت کرده و در کشور دیگری تحصیل کند. پیش از دریافت ویزا و وقت سفارت باید ابتدا از دانشگاه مدنظر پذیرش تحصیلی دریافت نمود. در واقع شما باید دقیقا برای خود و افسری که در سفارت از شما مصاحبه می کند مشخص کنید که بعد از مهاجرت در کدام دانشگاه چه رشته ای را دنبال خواهید کرد.

تقاضای تحصیل به وقت سفارت ایتالیا دانشجویی
ایتالیا به علت برخورداری از جاذبه های گردشگری و مناظر دیدنی، به یکی از کشورهای بسیار خوش آب و هوا و جذاب تبدیل شده است، علاوه براین کشور ایتالیا به علت برخورداری از دانشگاه هایی با سطح علمی بالا همه ساله متقاضیان زیادی را برای تحصیل به خود جذب کرده است. دانشجویان علاقمند به تحصیل در کشور ایتالیا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می بایست شخصا و به صورت حضوری درخواست ثبت نام خود را به کنسولگری ایتالیا واقع در تهران ارائه دهند، فراموش نکنید سفارت ایتالیا انجام امور دانشجویی را تنها توسط خود فرد می پذیرد و هیچ فرد دیگری حتی با وکالت فرد متقاضی نمی تواند به این امور بپردازد. تکمیل پرونده دانشجویی و اخذ ویزای تحصیلی مستلزم ارائه مدارکی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مدارک مورد نیاز برای تکمیل پرونده تحصیلی

 • ارائه اصل و کپی مدرک دیپلم متقاضی و ریز نمرات کامل به همراه ترجمه ایتالیایی آن و مهر تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه
 • تاییدیه مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم
 • برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد ارائه اصل و کپی مدرک کارشناسی و ریز نمرات همراه با ترجمه ایتالیایی آن
 • برای متقاضیان مقطع دکترا ارائه اصل و کپی مدرک کارشناسی ارشد و ترجمه ایتالیایی آن همراه با تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه
 • اصل و کپی شناسنامه همراه با ترجمه ایتالیایی آن همراه با تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه
 • سه قطعه عکس با کیفیت ۳*۴ و پشت نویسی شده
 • ارائه تاییدیه پذیرش دانشگاه موردنظر
 • ارائه مدارک زبان انگلیسی
 • ارائه شرح مختصری از امتحانات مقطع کارشناسی
 • ارائه کپی از صفحه نخست گذرنامه متقاضی
 • ارائه کپی و اصل مدارک مربوط

برای تحصیل در دانشگاه های خارج چه مراحلی را باید سپری کرد؟

۱. زمانی که شما تصمیم می گیرید برای ادامه تحصیل به یک کشور دیگر مهاجرت کنید، بعد از انتخاب کشور مورد نظر می بایست اطلاعات کاملی از شرایط و روحیه مردم ساکن آن کشور بدست آورید، در این قسمت به هزینه های مربوط به تحصیل نیز توجه داشته باشید، زیرا این هزینه برای بعضی از کشور ها بیشتر و برای برخی دیگر کمتر می باشد، به عنوان مثال زمانی که شما تصمیم دارید در ایتالیا تحصیلات خود را ادامه دهید پیش از دریافت وقت سفارت ایتالیا دانشجویی می بایست هزینه های مربوط به آن کشور را جویا شوید.

۲. در گام بعدی باید در نظر داشته باشید که دانشگاه های کشور انتخابی با چه زبانی تدریس می کنند تا بتوانید براساس آن زبان خود را تقویت کنید. اغلب دانشگاه های کشور های خارجی از دانشجویان انتظار دارند تا در آزمون های بین المللی آیلتس و یا تافل شرکت نمایند و در این آزمون ها موفق به کسب نمره قبولی شوند.

۳. یکی دیگر از مراحل مربوط به ویزای تحصیلی کشورهای خارجی افزایش مهارت های علمی شما می باشد، برای بعضی از دانشگاه ها الزامی است که شما پیش از ورود به آن برخی از دانش های علمی را کسب نمایید.

۴. مرحله چهارم تحصیل در کشور های خارجی انتخاب دانشگاه و رشته است، سعی کنید لیست کاملی از رشته های مورد علاقه خود و دانشگاه هایی که دوست دارید در آن به تحصیل بپردازید را تهیه نمایید. چنانچه تصمیم دارید بعد از تحصیل برای کار به ایران بازگردید در نظر داشته باشید که مدرک دانشگاهی شما حتما مورد تایید ایران باشد. این مرحله اهمیت زیادی دارد به عنوان مثال اگر می خواهید به ایتالیا مهاجرت کنید بعد از اخذ وقت سفارت ایتالیا دانشجویی در روز مصاحبه با ارائه مدارک کامل از رشته و دانشگاهی که قصد تحصیل دارید شانس بیشتری برای اخذ ویزا خواهید داشت.

۵. در این مرحله می بایست مدارک لازم را برای دانشگاه مربوطه آماده کنید، معمولا دانشگاه ها پیش از پذیرش دانشجویان مدارک آن ها را به خوبی بررسی می کنند. این مدارک معمولا شامل آخرین مدرک تحصیلی، رزومه تحصیلی، توصیه نامه اساتید، انگیزه نامه، ریز نمرات و… می باشد.

۶. حال می توانید به سایت دانشگاه مورد نظر خود بروید و فرم مربوط به پذیرش را تکمیل کنید، شما می توانید در این مرحله برای تمامی دانشگاه های مورد نظر خود فرم پر کنید.

۷. در مرحله پایانی باید مدارک تکمیل شده خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید و منتظر تاییدیه آن باشید، زمانی که دانشگاه برای شما نامه پذیرش ارسال می کند باید برای اخذ ویزا اقدام نمایید که اولین گام برای آن دریافت وقت سفارت می باشد.

همه کشورهایی که شهروندان آن جز کشورهای هم پیمان شنگن نیستند، برای ورود به آن منطقه نیاز به اخذ ویزای شینگن دارند، یکی از این کشور ها ایتالیا است. به عبارتی دانشجویان متقاضی برای سفر به ایتالیا، بعد از دریافت وقت سفارت دانشجویی ایتالیا باید تقاضای ویزای دانشجویی شینگن دهند. علاوه بر این چنانچه دانشجویان بخواهند بیش از ۹۰ روز در ایتالیا اقامت کنند باید از آن کشور برای اقامت یک ساله آموزشی اجازه بگیرند.

ویزای تحصیلی ایتالیا
متقاضیانی که دوست دارند برای مدت مشخصی در کشور ایتالیا اقامت کنند و در یکی از موسسات و دانشگاه های آن مشغول به تحصیل شوند باید برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام نمایند. لازمه ویزای تحصیلی ایتالیا دریافت وقت سفارت دانشجویی می باشد. به عبارتی تمامی افرادی که دوست دارند در کشورهای خارجی به تحصیلات خود ادامه دهند باید حتما ویزای دانشجویی آن کشور را از قبل دریافت کرده باشند. ویزای تحصیلی ایتالیا نوعی اقامت غیر مهاجرتی و موقتی است که به راحت ترین صورت شرایط کار، تحصیل و زندگی متقاضیان را فراهم می کند. برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا معمولا بین ۲ تا ۶ ماه زمان لازم است، که برای تسریع در این زمان متقاضیان باید به سرعت به سایت های مربوط به سفارت مراجعه نمایند و برای دریافت وقت سفارت ایتالیا دانشجویی تقاضا دهند، زیرا بیشتر این زمان برای دریافت وقت سفارت اتلاف می شود.

توسط |۱۳۹۸/۲/۲۰ ۴:۴۷:۰۱اردیبهشت ۲۰ام, ۱۳۹۸|مقالات|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه

تماس با ما