//وقت سفارت اتریش

وقت سفارت اتریش

اخذ وقت سفارت اتریش برای دریافت ویزای این کشور بسیار ضروری است. در گذشته افرادی که قصد سفر به کشور اتریش را داشتند باید به سفارت اتریش در کشور خود مراجعه می‌کردند و به صورت حضوری نسبت به دریافت وقت سفارت اقدام می‌کردند.

با توجه به بی‌نظمی‌هایی که با صف بستن متقاضیان برای اخذ وقت سفارت یا ارائه مدارک به سفارت اتریش رخ می‌داد، روش‌های دیگری برای اخذ وقت سفارت اتریش ارائه شده است. با استفاده از این روش‌ها دیگر نیازی نیست که ساعت‌ها و روزها زمان صرف کنید تا بتوانید از سفارت اتریش برای دریافت ویزای شینگن وقت بگیرید.

اگر درباره این روش‌ها اطلاعات کافی ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم با مشاورین توانمند و باتجربه تهران ویزا در ارتباط باشید و درباره چگونگی گرفتن وقت سفارت کشور اتریش و دریافت ویزای این کشور اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

اتریش

برای اخذ وقت سفارت اتریش چه مدارکی نیاز است؟

برای این که مشاورین تهران ویزا بتوانند در کمترین زمان ممکن نسبت به اخذ وقت سفارت اتریش برای شما و خانواده‌تان اقدام کنند، باید مدارکی که سفارت اتریش برای ارائه وقت به متقاضیان نیاز دارد را از قبل آماده کنید.

شما برای سفر به کشور اتریش باید پاسپورت با اعتبار بیشتر از ۳ ماه داشته باشید. در صورتی که پاسپورت یا گذرنامه ندارید باید قبل از این که وقت سفارت را دریافت کنید آن را آماده نمایید. همچنین در صورتی که اعتبار ویزای شما به پایان رسیده یا این که اعتبار آن از ۳ ماه کمتر است، باید قبل از سفر نسبت به تمدید ویزای خود و خانواده‌تان که با شما همسفر هستند اقدام کنید.

هنگام دریافت وقت سفارت اتریش شما باید نوع ویزای درخواستی خود را مشخص کنید و یک شماره تماس نیز در اختیار سفارت قرار دهید. تا کارمندان سفارت اتریش بتوانند از طریق این شماره زمان دقیق بررسی مدارک ویزای اتریش را به شما اطلاع دهند.

چه مدارکی را برای اخذ ویزای اتریش باید ارائه کنیم؟

اخذ وقت سفارت اتریش ممکن است  بین یک روز تا چند هفته  زمان ببرد. در این بازه زمانی شما باید مدارکی که سفارت برای صادر کردن ویزای اتریش درخواست کرده را آماده کنید. توجه داشته باشید که هرگونه نقصی در ارائه مدارک سبب می‌شود که کارمندان سفارت ویزای کشور اتریش را برای شما صادر نکنند.

در صورتی که درخواست ویزا به دلیل ناقص بودن مدارک یا نادرست بودن اطلاعات ارائه شده مورد قبول واقع نشود، باید نسبت به رفع ریجکتی ویزا اقدام کنید. در اقدام دوم برای اخذ ویزا باید مجدداً وقت سفارت اتریش را دریافت کنید و سپس منتظر بمانید تا در زمان تعیین شده مدارک را به سفارت این کشور تحویل دهید تا مورد ارزیابی قرار بگیرند.

وقت سفارت اتریش

مدارکی که برای دریافت ویزای اتریش به آن‌ها نیاز دارید عبارتند از:

 • مدارک شناسایی متقاضی و کپی آن‌ها
 • فرم تکمیل شده سفارت که باید به صورت دقیق و خوانا اطلاعات مورد نیاز را در آن درج نمایید. (توجه داشته باشید که اطلاعات ارائه شده در فرم باید صحت داشته باشند. این اطلاعات به دقت مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت).
 • دو قطعه عکس سه در چهار تمام رخ که اخیراً ثبت شده باشند.
 • گذرنامه‌ای که از زمان صدور ویزا برای سفر به اتریش بیش از ۳ ماه اعتبار داشته باشد.
 • گذرنامه متقاضی باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد و از زمان صدور گذرنامه بیشتر از ۱۰ سال سپری نشده باشد.
 • کپی ویزاهای شینگن قبلی در صورت لزوم
 • دارا بودن بیمه نامه مسافرتی با سقف پوشش بیشتر از ۳۰۰۰۰ یورو
 • ارائه گواهی نشان دهنده تمکن مالی
 • بلیط هواپیما و مدارک رزرو هتل برای توریست‌ها
 • پرداخت ۶۰ یورو برای بزرگ‌سالان و ۳۵ یورو برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال (هزینه صدور ویزا برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است).

توجه داشته باشید که مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شده باشند تا سفارت اتریش آن‌ها را بررسی کند؛ بنابراین در صورتی که با این زبان آشنایی کافی ندارید از متخصصین شرکت ما برای تکمیل فرم سفارت به زبان آلمانی و ترجمه مدارک مورد نیاز کمک بگیرید.

اخذ وقت سفارت اتریش و انواع ویزای این کشور

مشاورین تهران ویزا به محض این که با آن‌ها برای اخذ وقت سفارت اتریش و دریافت ویزای این کشور تماس حاصل می‌کنید، از شما می‌خواهند که درباره نوع ویزایی که می‌خواهید دریافت کنید اطلاعات لازم را در اختیار آن‌ها قرار دهید. در اینجا به نمونه‌های ویزای این کشور اشاره کرده‌ایم. با توجه به هدفی که برای سفر به این کشور اروپایی دارید، باید نسبت به دریافت یکی از این ویزاها اقدام نمایید.

مراحل گرفتن وقت سفارت اتریش

 1. تماس با مشاوریت ویزا ۲۱  با شماره ۰۲۱۲۲۵۱۱۷۹۹
 2. ارسال عکس پاسپورت و دعوت نامه یا واچر هتل
 3. مطلع کردن ما  از نوع ویزای درخواستی و زمان پرواز
 4. گرفته شدن وقت شما تکمیل وجه
 5. ارسال کانفرمیشن وقت قابل پیگیری برا شما
 • هموطنان خارج از کشور میتوانند با شماره واتس اپ ۹۸۹۱۲۲۵۰۹۱۵۴+ تماس حاصل نمایند

ویزای توریستی اتریش

در صورتی که علاقه‌مند هستید تعطیلات خودتان را در یک کشور اروپایی زیبا سپری کنید یا این که به عنوان یک جهانگرد علاقه زیادی دارید که با اتریش، جاذبه‌های آن و آداب و رسوم مردم این منطقه بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می‌کنم نسبت به اخذ ویزای توریستی اتریش اقدام نمایید.

برای دریافت این ویزا باید مدارکی که سفارت اتریش برای توریست‌ها مشخص کرده را آماده کنید. از جمله این مدارک می‌توان به بلیط هواپیما، سندی که محل اقامت شما را مشخص می‌کند و… اشاره کرد.

این ویزا  تا ۹۰ روزه یا سه ماهه برای توریست‌ها صادر خواهد شد. با توجه به اهمیت اعتبار ویزا حتماً به تاریخ صدور آن توجه داشته باشید تا بتوانید قبل از به پایان رسیدن ویزا از محدوده شینگن خارج شوید.

ویزای توریستی اتریش

ویزای فرودگاهی اتریش

در صورتی که برای سفرتان نیاز است ابتدا وارد یکی از فرودگاه‌های کشور اتریش شوید و سپس با پرواز دیگری به سمت مقصد مورد نظرتان حرکت کنید، باید این نوع ویزا را دریافت نمایید. قبل از اخذ وقت سفارت اتریش این موضوع را با وکلای تهران ویزا در میان بگذارید تا راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه کنند.

با دریافت این ویزا شما نمی‌توانید از فرودگاه اتریش خارج شده و وارد این کشور شوید. در صورتی که بین دو پروازی که دارید فاصله باشد، باید بازه زمانی مورد نظر را در فرودگاه یا حوالی آن سپری کنید.

ویزای کسب و کار اتریش

افرادی که وقت سفارت اتریش را دریافت می‌کنند ممکن است برای کسب و کار و تجارت عازم این کشور باشند. در صورتی که نیاز به ویزای کاری اتریش دارید، باید مدارکی که برای دریافت این ویزا نیاز است از جمله مدارک شغلی، نامه کارفرما و… را برای صدور ویزا به سفارت ارائه کنید.

برای دریافت ویزای کسب و کار در صورتی که قصد دارید در کشور مورد نظر در همایش یا سمیناری حاضر شوید، ویزای صادر شده برای شما مدت زمان مشخصی اعتبار خواهد داشت؛ اما در صورتی که هدف از دریافت ویزای کسب و کار سرمایه گذاری در کشور اتریش باشد، باید مدارکی که برای سرمایه گذاری در این کشور لازم است را به سفارت ارائه کنید تا بتوانید ویزای شینگن را با اعتبار مناسب دریافت نمایید.

ویزای کار اتریش

 

ویزا برای دیدار از بستگان در کشور اتریش

در صورتی که بستگان و خانواده شما در کشور اتریش ساکن باشند، با دریافت دعوت نامه از آن‌ها می‌توانید نسبت به اخذ وقت سفارت اتریش و دریافت ویزای اتریش برای سفر به این کشور اروپایی اقدام کنید.

برای این که بتوانید ویزای ویزیتور یا بازدید از خویشاوندان را دریافت کنید، باید مشخصات خانه‌ای که بستگان شما در آن ساکن هستند را نیز در اختیار سفارت اتریش قرار دهید. در صورتی که اطلاعات ارائه شده درست باشد، ویزای دیدار با بستگان برای متقاضی صادر خواهد شد.

اخذ ویزای پزشکی اتریش

در صورتی که فردی بخواهد برای دریافت خدمات درمانی به کشور اتریش سفر کند، باید نسبت به دریافت این نوع ویزا اقدام نماید. برای اخذ این ویزا باید مدارک پزشکی و اطلاعات مربوط به بیمارستانی که بیمار می‌خواهد در آن تحت درمان قرار بگیرد را به سفارت ارائه کنید.

اخذ ویزای تحصیلی اتریش

بیشتر افرادی که نسبت به اخذ وقت سفارت اتریش اقدام می‌کنند، متقاضیانی هستند که می‌خواهند در دانشگاه‌های این کشور اروپایی مشغول به تحصیل شوند. برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش باید مدارکی که مربوط به دوره تحصیلی قبلی است را به همراه گواهی نشان دهنده تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل به سفارت اتریش تحویل دهید.

توجه داشته باشید که مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی دوره کارشناسی نیاز است با دوره ارشد و دکتری تفاوت دارد؛ بنابراین برای این که بتوانید ویزا تحصیلی را بدون مشکل دریافت کنید، حتماً از افرادی که در این زمینه تخصص و تجربه دارند کمک بگیرید.

تحصیل در اتریش

چرا به اتریش سفر کنیم؟

قبل از این که نسبت به اخذ وقت سفارت اتریش و دریافت ویزای این کشور اقدام کنید، باید درباره اتریش و جاذبه‌های این منطقه اطلاعات مناسبی داشته باشید. اتریش کشوری در اروپای مرکزی است که پایتخت آن شهر وین می‌باشد. این کشور با آلمان، اسلواکی، مجارستان، ایتالیا، اسلوونی، سوئیس و لیختنشتاین همسایه است.

مساحت اتریش ۸۳.۸۷۸ است و بیشتر ساکنین آن به زبان آلمانی سخن میگویند؛ بنابراین در صورتی که عازم این کشور هستید بهتر است اندکی آشنایی با این زبان داشته باشید.

اتریش کشور ثروتمندی است و مردمانی که در آن ساکن هستند در شرایط رفاهی مناسبی به سر می‌برند.

اتریش جز کشورهای اروپای است که عضو پیمان شینگن می‌باشد. به همین دلیل با اخذ وقت سفارت اتریش و دریافت ویزای این کشور می‌توانید به راحتی به کل کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنید.

با توجه به این موضوع سالانه حدود ۳۸.۶ میلیون نفر از مردمانی که در کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای جهان ساکن هستند به عنوان توریست به اتریش سفر می‌کنند و از جاذبه‌های این کشور سرسبز و زیبا بازدید به عمل می‌آورند.

توسط |۱۳۹۸/۱/۲۸ ۱۲:۳۹:۰۱فروردین ۲۸ام, ۱۳۹۸|وقت سفارت|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه

تماس با ما