وقت سفارت اتریش

اخذ وقت سفارت اتریش برای دریافت ویزای این کشور بسیار ضروری است. در گذشته افرادی که قصد سفر به کشور اتریش را داشتند باید به سفارت اتریش در کشور خود مراجعه می‌کردند و به صورت حضوری نسبت به دریافت وقت سفارت اقدام می‌کردند.

با توجه به بی‌نظمی‌هایی که با صف بستن متقاضیان برای اخذ وقت سفارت یا ارائه مدارک به سفارت اتریش رخ می‌داد، روش‌های دیگری برای اخذ وقت سفارت اتریش ارائه شده است. با استفاده از این روش‌ها دیگر نیازی نیست که ساعت‌ها و روزها زمان صرف کنید تا بتوانید از سفارت اتریش برای دریافت ویزای شینگن وقت بگیرید.

اگر درباره این روش‌ها اطلاعات کافی ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم با مشاورین توانمند و باتجربه تهران ویزا در ارتباط باشید و درباره چگونگی گرفتن وقت سفارت کشور اتریش و دریافت ویزای این کشور اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

اتریش

برای اخذ وقت سفارت اتریش چه مدارکی نیاز است؟

برای این که مشاورین تهران ویزا بتوانند در کمترین زمان ممکن نسبت به اخذ وقت سفارت اتریش برای شما و خانواده‌تان اقدام کنند، باید مدارکی که سفارت اتریش برای ارائه وقت به متقاضیان نیاز دارد را از قبل آماده کنید.

شما برای سفر به کشور اتریش باید پاسپورت با اعتبار بیشتر از ۳ ماه داشته باشید. در صورتی که پاسپورت یا گذرنامه ندارید باید قبل از این که وقت سفارت را دریافت کنید آن را آماده نمایید. همچنین در صورتی که اعتبار ویزای شما به پایان رسیده یا این که اعتبار آن از ۳ ماه کمتر است، باید قبل از سفر نسبت به تمدید ویزای خود و خانواده‌تان که با شما همسفر هستند اقدام کنید.

هنگام دریافت وقت سفارت اتریش شما باید نوع ویزای درخواستی خود را مشخص کنید و یک شماره تماس نیز در اختیار سفارت قرار دهید. تا کارمندان سفارت اتریش بتوانند از طریق این شماره زمان دقیق بررسی مدارک ویزای اتریش را به شما اطلاع دهند.

چه مدارکی را برای اخذ ویزای اتریش باید ارائه کنیم؟

اخذ وقت سفارت اتریش ممکن است  بین یک روز تا چند هفته  زمان ببرد. در این بازه زمانی شما باید مدارکی که سفارت برای صادر کردن ویزای اتریش درخواست کرده را آماده کنید. توجه داشته باشید که هرگونه نقصی در ارائه مدارک سبب می‌شود که کارمندان سفارت ویزای کشور اتریش را برای شما صادر نکنند.

در صورتی که درخواست ویزا به دلیل ناقص بودن مدارک یا نادرست بودن اطلاعات ارائه شده مورد قبول واقع نشود، باید نسبت به رفع ریجکتی ویزا اقدام کنید. در اقدام دوم برای اخذ ویزا باید مجدداً وقت سفارت اتریش را دریافت کنید و سپس منتظر بمانید تا در زمان تعیین شده مدارک را به سفارت این کشور تحویل دهید تا مورد ارزیابی قرار بگیرند.

 

مدارکی که برای دریافت ویزای اتریش به آن‌ها نیاز دارید عبارتند از:

 • مدارک شناسایی متقاضی و کپی آن‌ها
 • فرم تکمیل شده سفارت که باید به صورت دقیق و خوانا اطلاعات مورد نیاز را در آن درج نمایید. (توجه داشته باشید که اطلاعات ارائه شده در فرم باید صحت داشته باشند. این اطلاعات به دقت مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت).
 • دو قطعه عکس سه در چهار تمام رخ که اخیراً ثبت شده باشند.
 • گذرنامه‌ای که از زمان صدور ویزا برای سفر به اتریش بیش از ۳ ماه اعتبار داشته باشد.
 • گذرنامه متقاضی باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد و از زمان صدور گذرنامه بیشتر از ۱۰ سال سپری نشده باشد.
 • کپی ویزاهای شینگن قبلی در صورت لزوم
 • دارا بودن بیمه نامه مسافرتی با سقف پوشش بیشتر از ۳۰۰۰۰ یورو
 • ارائه گواهی نشان دهنده تمکن مالی
 • بلیط هواپیما و مدارک رزرو هتل برای توریست‌ها
 • پرداخت ۶۰ یورو برای بزرگ‌سالان و ۳۵ یورو برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال (هزینه صدور ویزا برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است).

توجه داشته باشید که مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شده باشند تا سفارت اتریش آن‌ها را بررسی کند؛ بنابراین در صورتی که با این زبان آشنایی کافی ندارید از متخصصین شرکت ما برای تکمیل فرم سفارت به زبان آلمانی و ترجمه مدارک مورد نیاز کمک بگیرید.

اخذ وقت سفارت اتریش و انواع ویزای این کشور

مشاورین تهران ویزا به محض این که با آن‌ها برای اخذ وقت سفارت اتریش و دریافت ویزای این کشور تماس حاصل می‌کنید، از شما می‌خواهند که درباره نوع ویزایی که می‌خواهید دریافت کنید اطلاعات لازم را در اختیار آن‌ها قرار دهید. در اینجا به نمونه‌های ویزای این کشور اشاره کرده‌ایم. با توجه به هدفی که برای سفر به این کشور اروپایی دارید، باید نسبت به دریافت یکی از این ویزاها اقدام نمایید.

مراحل گرفتن وقت سفارت اتریش

 1. تماس با مشاوریت ویزا ۲۱  با شماره ۰۲۱۲۲۵۱۱۷۹۹
 2. ارسال عکس پاسپورت و دعوت نامه یا واچر هتل
 3. مطلع کردن ما  از نوع ویزای درخواستی و زمان پرواز
 4. گرفته شدن وقت شما تکمیل وجه
 5. ارسال کانفرمیشن وقت قابل پیگیری برا شما
 • هموطنان خارج از کشور میتوانند با شماره واتس اپ ۹۸۹۱۲۲۵۰۹۱۵۴+ تماس حاصل نمایند

ویزای توریستی اتریش

در صورتی که علاقه‌مند هستید تعطیلات خودتان را در یک کشور اروپایی زیبا سپری کنید یا این که به عنوان یک جهانگرد علاقه زیادی دارید که با اتریش، جاذبه‌های آن و آداب و رسوم مردم این منطقه بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می‌کنم نسبت به اخذ ویزای توریستی اتریش اقدام نمایید.

برای دریافت این ویزا باید مدارکی که سفارت اتریش برای توریست‌ها مشخص کرده را آماده کنید. از جمله این مدارک می‌توان به بلیط هواپیما، سندی که محل اقامت شما را مشخص می‌کند و… اشاره کرد.

این ویزا  تا ۹۰ روزه یا سه ماهه برای توریست‌ها صادر خواهد شد. با توجه به اهمیت اعتبار ویزا حتماً به تاریخ صدور آن توجه داشته باشید تا بتوانید قبل از به پایان رسیدن ویزا از محدوده شینگن خارج شوید.

 

ویزای فرودگاهی اتریش

در صورتی که برای سفرتان نیاز است ابتدا وارد یکی از فرودگاه‌های کشور اتریش شوید و سپس با پرواز دیگری به سمت مقصد مورد نظرتان حرکت کنید، باید این نوع ویزا را دریافت نمایید. قبل از اخذ وقت سفارت اتریش این موضوع را با وکلای تهران ویزا در میان بگذارید تا راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه کنند.

با دریافت این ویزا شما نمی‌توانید از فرودگاه اتریش خارج شده و وارد این کشور شوید. در صورتی که بین دو پروازی که دارید فاصله باشد، باید بازه زمانی مورد نظر را در فرودگاه یا حوالی آن سپری کنید.

ویزای کسب و کار اتریش

افرادی که وقت سفارت اتریش را دریافت می‌کنند ممکن است برای کسب و کار و تجارت عازم این کشور باشند. در صورتی که نیاز به ویزای کاری اتریش دارید، باید مدارکی که برای دریافت این ویزا نیاز است از جمله مدارک شغلی، نامه کارفرما و… را برای صدور ویزا به سفارت ارائه کنید.

برای دریافت ویزای کسب و کار در صورتی که قصد دارید در کشور مورد نظر در همایش یا سمیناری حاضر شوید، ویزای صادر شده برای شما مدت زمان مشخصی اعتبار خواهد داشت؛ اما در صورتی که هدف از دریافت ویزای کسب و کار سرمایه گذاری در کشور اتریش باشد، باید مدارکی که برای سرمایه گذاری در این کشور لازم است را به سفارت ارائه کنید تا بتوانید ویزای شینگن را با اعتبار مناسب دریافت نمایید.

 

 

ویزا برای دیدار از بستگان در کشور اتریش

در صورتی که بستگان و خانواده شما در کشور اتریش ساکن باشند، با دریافت دعوت نامه از آن‌ها می‌توانید نسبت به اخذ وقت سفارت اتریش و دریافت ویزای اتریش برای سفر به این کشور اروپایی اقدام کنید.

برای این که بتوانید ویزای ویزیتور یا بازدید از خویشاوندان را دریافت کنید، باید مشخصات خانه‌ای که بستگان شما در آن ساکن هستند را نیز در اختیار سفارت اتریش قرار دهید. در صورتی که اطلاعات ارائه شده درست باشد، ویزای دیدار با بستگان برای متقاضی صادر خواهد شد.

اخذ ویزای پزشکی اتریش

در صورتی که فردی بخواهد برای دریافت خدمات درمانی به کشور اتریش سفر کند، باید نسبت به دریافت این نوع ویزا اقدام نماید. برای اخذ این ویزا باید مدارک پزشکی و اطلاعات مربوط به بیمارستانی که بیمار می‌خواهد در آن تحت درمان قرار بگیرد را به سفارت ارائه کنید.

اخذ ویزای تحصیلی اتریش

بیشتر افرادی که نسبت به اخذ وقت سفارت اتریش اقدام می‌کنند، متقاضیانی هستند که می‌خواهند در دانشگاه‌های این کشور اروپایی مشغول به تحصیل شوند. برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش باید مدارکی که مربوط به دوره تحصیلی قبلی است را به همراه گواهی نشان دهنده تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل به سفارت اتریش تحویل دهید.

توجه داشته باشید که مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی دوره کارشناسی نیاز است با دوره ارشد و دکتری تفاوت دارد؛ بنابراین برای این که بتوانید ویزا تحصیلی را بدون مشکل دریافت کنید، حتماً از افرادی که در این زمینه تخصص و تجربه دارند کمک بگیرید.

 

چرا به اتریش سفر کنیم؟

قبل از این که نسبت به اخذ وقت سفارت اتریش و دریافت ویزای این کشور اقدام کنید، باید درباره اتریش و جاذبه‌های این منطقه اطلاعات مناسبی داشته باشید. اتریش کشوری در اروپای مرکزی است که پایتخت آن شهر وین می‌باشد. این کشور با آلمان، اسلواکی، مجارستان، ایتالیا، اسلوونی، سوئیس و لیختنشتاین همسایه است.

مساحت اتریش ۸۳.۸۷۸ است و بیشتر ساکنین آن به زبان آلمانی سخن میگویند؛ بنابراین در صورتی که عازم این کشور هستید بهتر است اندکی آشنایی با این زبان داشته باشید.

اتریش کشور ثروتمندی است و مردمانی که در آن ساکن هستند در شرایط رفاهی مناسبی به سر می‌برند.

اتریش جز کشورهای اروپای است که عضو پیمان شینگن می‌باشد. به همین دلیل با اخذ وقت سفارت اتریش و دریافت ویزای این کشور می‌توانید به راحتی به کل کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنید.

با توجه به این موضوع سالانه حدود ۳۸.۶ میلیون نفر از مردمانی که در کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای جهان ساکن هستند به عنوان توریست به اتریش سفر می‌کنند و از جاذبه‌های این کشور سرسبز و زیبا بازدید به عمل می‌آورند.

نحوه اخذ وقت سفارت اتریش

برای دریافت وقت سفارت کشور اتریش باید از طریق کارگزاری رسمی این سفارت اقدامات لازم را انجام دهید. در واقع متقاضیان دریافت ویزای اتریش، برای تعیین وقت سفارت باید به کارگزاری VFSGlobal مراجعه نموده و به صورت اینترنتی وقت خود را مشخص کنند. اگر می‌خواهید وقت خود را از این کارگزاری دریافت کنید، باید ابتدا ایمیلی در قالب مشخص به این کارگزاری ارسال نمایید. این ایمیل باید حاوی نام و نام خانوادگی، شماره تلفن، شماره پاسپورت و تاریخ سفر بوده و به همراه اسکن پاسپورت و سایر مدارک لازم ارسال شود. معمولا جواب وقت سفارت تا ۲ روز کاری به دست متقاضیان خواهد رسید.

البته معمولا بازه زمانی بین دریافت وقت و زمان مراجعه به سفارت بیش از چند هفته یا حتی چند ماه زمان می‌برد. همچنین جواب ویزای شما حدود دو هفته طول خواهد کشید. بنابراین بهتر است که وقت خود را از یک یا دو ماه قبل از سفر تعیین کرده باشید.

وقت سفارت فوری اتریش

بسیاری از متقاضیان وقت سفارت اتریش تمایل دارند بدانند که چگونه باید وقت سفارت فوری این کشور را دریافت کنند. با توجه به این که سفارت اتریش تنها به گروه خاصی از متقاضیان وقت سفارت فوری ارائه می‌دهد، بنابراین باید از شرایط ویژه‌ای جهت دریافت این وقت برخوردار باشید. در واقع سفارت این کشور اروپایی تنها به افرادی که مدارک پزشکی داشته باشند، اجازه تعیین وقت سفارت فوری را می‌دهد. دقت کنید که در زمان تعیین وقت فوری از طریق کارگزاری، حتما باید مدارک پزشکی خود را به ایمیل مربوطه ارسال کنید. در غیر این صورت با درخواست شما موافقت نخواهد شد. همچنین مراجعه به سفارت اتریش با وقت سفارت فوری، تاثیری در مدت زمان پاسخ‌دهی به درخواست شما نخواهد داشت. این یعنی این که حتی اگر با وقت سفارت فوری به سفارت اتریش مراجعه کنید، حدود دو هفته باید منتظر پاسخ آن بمانید.

اخذ وقت سفارت اتریش

هزینه وقت سفارت اتریش

هزینه دریافت وقت از سفارت اتریش یکی دیگر از چالش‌هایی است که متقاضیان اخذ ویزای این کشور عضو شنگن با آن مواجه می‌شوند. حتما می‌دانید که چه برای سفرهای توریستی بخواهید وارد اتریش شوید،  چه هدف شما از سفر به این کشور به مقاصد کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری ختم شود، باید حتما قبل از هر کاری به سفارت آن در ایران مراجعه نمایید. با این حال برای مراجعه به سفارت اتریش باید از قبل وقت سفارت خود را از طریق کارگزاری رسمی این سفارت یعنی VFSGlobal ثبت کرده باشید. اما شاید بخواهید بدانید که هزینه درخواست وقت از این سفارت چقدر است؟

چنانچه خودتان بتوانید از سایت رسمی این کارگزاری وقت خود را اخذ کنید، می‌توانید بدون پرداخت هزینه وقت سفارت را دریافت کنید. البته برای انجام امور کنسولی در زمان مراجعه مبلغ ۲۴ یورو از شما دریافت خواهد شد. سایر هزینه‌های این سفارت نیز با توجه به نوع ویزای درخواستی متفاوت خواهد بود. با این حال هزینه تعیین وقت از طریق سایت رایگان است. اما از آنجایی که روند اخذ نوبت کمی سخت است، شاید بخواهید روند دریافت وقت خود را به یک موسسه معتبر مانند ویزا ۲۱ بسپارید. در این صورت مبلغی بابت ارائه خدمات از شما دریافت خواهد شد.

شرایط اخذ ویزای اتریش

پس از تعیین وقت سفارت اتریش باید به دنبال تکمیل مدارک باشید تا در روز ملاقات فرایند راحتی را برای دریافت ویزا طی کنید. با این حال بسیاری از افراد معتقدند اخذ ویزای این کشور کار بسیار سختی است. با توجه به این که اتریش جزو کشورهای مرفه اروپایی محسوب می‌شود، شرایط صدور ویزا برای ایرانیان به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. برخورداری از شرایط زیر می‌تواند گام بلندی برای رسیدن به ویزای این کشور آلمانی زبان باشد:

 • تاریخچه سفر مناسب: چنانچه تجربه سفر به کشورهای مختلفی را داشته باشید، توریست بودن شما اثبات خواهد شد. همچنین این موضوع می‌تواند تضمینی برای بازگشت شما به کشور مبدا باشد.
 • گردش حساب: یکی از شرایط مهم داشتن گردش حساب بالا است. به این منظور گردش حساب بانکی متقاضی در ۳ ماه گذشته بررسی خواهد شد تا از قدرت مالی وی اطمینان حاصل شود.
 • تمکن مالی: تمکن مالی برای هر فرد بسیار حائز اهمیت است. میزان تمکن مالی برای هر مسافر حداقل ۲۰۰ میلیون برآورد می‌شود.
 • گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه: برای اثبات بازگشت متقاضی به کشور ارائه گواهی اشتغال به کار می‌تواند مدرک مناسبی باشد.
 • دعوت نامه: در دست داشتن دعوت نامه شانس شما برای دریافت ویزای اتریش را افزایش می‌دهد. البته در دعوتنامه باید مدت اقامت ذکر شده باشد.

آدرس سفارت اتریش در تهران

متقاضیان پس از رزرو وقت سفارت اتریش باید در تاریخ تعیین شده در دفتر سفارت حاضر شده و مدارک خواسته شده را به افسر تحویل دهند. دفتر اصلی این سفارت در حوالی خیابان نیاوران واقع شده است. آدرس دقیق سفارت اتریش در تهران برای مراجعه حضوری به شرح زیر است:

 • تهران – خیابان نیاوران – خیابان باهنر – خیابان مقدسی – خیابان زمانی – کوچه میرولی پ ۶ – سفارت اتریش

لازم به ذکر است این سفارت بسیاری از خدمات کنسولی خود از جمله انگشت نگاری را به کارگزاری VFS واگذار کرده است. بنابراین قبل از مراجعه به سفارت برای انجام این خدمات باید به دفتر وی اف اس در حوالی میدان هروی مراجعه نمایید. آدرس دقیق این شرکت را نیز مشاهده می‌کنید:

 • تهران – میدان هروی – خیابان موسوی – مجتمع هروی – طبقه ۴ – دفتر کارگزاری VFS

نکاتی مهم در موعد وقت سفارت اتریش

 

 • با توجه به این که سفارت اتریش تنها مدارک را به زبان آلمانی بررسی می‌کند، قبل از مراجعه باید مدارک خود را ترجمه رسمی آلمانی کرده باشید.
 • اطلاعات خود را درباره مدارک مورد نیاز تکمیل کنید تا در زمان مراجعه به سفارت نقصی نداشته باشند. دقت کنید که مدارک مورد نیاز برای هر ویزایی متفاوت است.
 • به هیچ عنوان تاخیر نکنید. این موضوع بسیار حائز اهمیت است. در تاریخ وقت سفارت اتریش سعی کنید تا حتی زودتر از زمان مقرر به دفتر مراجعه کنید تا تاخیر نداشته باشید.
 • از سوالات اضافی مانند آیا من واجد شرایط ویزا هستم بپرهیزید. همچنین میان صحبت‌های افسر سفارت نپرید، اجازه دهید مکالمات افسر تمام شود، سپس شروع به سخن گفتن کنید.
 • در زمان ملاقات آراسته باشید، ظاهر مناسبی داشته باشید و سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید.

نامرتب بودن و حتی مضطرب به نظر رسیدن می‌تواند شانس شما را کاهش دهد.مدت زمان انتظار برای وقت سفارت اتریشمدت زمان اخذ وقت از سفارت اتریش یکی از چالش‌هایی است که متقاضیان ورود به این کشور اروپایی با آن مواجه هستند.

بسیاری از سفارت‌ها مانند آلمان، قرار ملاقات‌ها را در بازه‌های زمانی طولانی رزرو می‌کنند. به همین دلیل بسیاری از افراد نگران دیر شدن زمان وقت سفارت خود هستند.

صد البته تایم دقیق نوبت‌های صادر شده به عوامل مختلفی وابسته است.

به عنوان مثال نوع ویزای درخواستی در تعیین زمان برای مراجعه تاثیر گذار است،

به طوری که زمان انتظار برای متقاضی ویزای توریستی با متقاضی ویزای دانشجویی متفاوت خواهد بود.

با این حال مهاجرینی که به دنبال اخذ وقت می‌باشند، به طور میانگین به ۲ ماه زمان نیاز دارند. (شاید ۱۵ روز شاید چند ماه)اخذ وقت از سفارت اتریش برای افراد زیر ۱۲ سالسفارت اکثر کشورها برای اعطای ویزا به کودکان زیر ۱۲ سال متقاضیان را ملزم به دریافت وقت می‌کند.

این در حالی است که در قوانین آن‌ها حضور فیزیکی کودکان اجباری نبوده و درخواست آن‌ها می‌تواند توسط فرد دیگری پیگیری شود.

این در حالی است که قرار ملاقات‌های سفارت اتریش برای کودکان کمتر از ۱۲ سال کمی متفاوت است. سفارت اتریش برای بررسی پرونده این افراد متقاضیان را ملزم به دریافت وقت از سایت کارگزاری کرده است. اما برای این سفارت حضور این کودکان در زمان درخواست اجباری می‌باشد

. در نتیجه چه برای یک فرد بالغ و چه یک فرزند کم سن سال نیاز حضوری در دفتر الزامی است.ویزای اتریش برای افراد کمتر از ۱۲ سال

 • مدت زمان انتظار برای وقت سفارت اتریشمدت زمان اخذ وقت از سفارت اتریش یکی از چالش‌هایی است که متقاضیان ورود به این کشور اروپایی با آن مواجه هستند. بسیاری از سفارت‌ها مانند آلمان، قرار ملاقات‌ها را در بازه‌های زمانی طولانی رزرو می‌کنند. به همین دلیل بسیاری از افراد نگران دیر شدن زمان وقت سفارت خود هستند. صد البته تایم دقیق نوبت‌های صادر شده به عوامل مختلفی وابسته است. به عنوان مثال نوع ویزای درخواستی در تعیین زمان برای مراجعه تاثیر گذار است، به طوری که زمان انتظار برای متقاضی ویزای توریستی با متقاضی ویزای دانشجویی متفاوت خواهد بود. با این حال مهاجرینی که به دنبال اخذ وقت می‌باشند، به طور میانگین به ۲ ماه زمان نیاز دارند. (شاید ۱۵ روز شاید چند ماه)

   

  اخذ وقت از سفارت اتریش برای افراد زیر ۱۲ سال

  سفارت اکثر کشورها برای اعطای ویزا به کودکان زیر ۱۲ سال متقاضیان را ملزم به دریافت وقت می‌کند. این در حالی است که در قوانین آن‌ها حضور فیزیکی کودکان اجباری نبوده و درخواست آن‌ها می‌تواند توسط فرد دیگری پیگیری شود. این در حالی است که قرار ملاقات‌های سفارت اتریش برای کودکان کمتر از ۱۲ سال کمی متفاوت است. سفارت اتریش برای بررسی پرونده این افراد متقاضیان را ملزم به دریافت وقت از سایت کارگزاری کرده است. اما برای این سفارت حضور این کودکان در زمان درخواست اجباری می‌باشد. در نتیجه چه برای یک فرد بالغ و چه یک فرزند کم سن سال نیاز حضوری در دفتر الزامی است.

  ویزای اتریش برای افراد کمتر از ۱۲ سال

  کنسل کردن قرار ملاقات اتریش

  پیش از درخواست وقت سفارت اتریش باید به مواردی که کارگزاری VFS به آن هشدار داده توجه کنید. اولین مساله عدم توانایی در لغو قرار ملاقات‌های رزرو شده است. به این ترتیب اگر نوبت گرفته باشید، نمی‌توانید آن را لغو کنید و هزینه آن را بازگردانید. با این وجود امکان تغییر زمان دیدار وجود دارد. به عبارتی سفارت اتریش این فرصت را فراهم کرده تا متقاضیان بتوانند بدون پرداخت هزینه تاریخ ملاقات را ویرایش کنند. اگر به هر دلیلی تاریخ در نظر گرفته شده برای شما مشکل ساز است، کافی است وارد سایت VFS شده و تاریخ جدیدی برای خود انتخاب کنید.

  لازم به ذکر است ویرایش تاریخ تنها ۲ بار و تا ۲ روز قبل از نوبت قابل انجام است. در غیر این صورت و عدم حضور در سفارت، باید یک نوبت جدید رزرو کنید. برای تعیین نوبت جدید باید هزینه آن را به طور تمام و کمال پرداخت کرده باشید. متذکر می‌شویم قرار ملاقات‌هایی که به اشتباه تعیین شده باشند، نیز قابل لغو نبوده و باید دوباره ثبت شوند. این موارد شامل اشتباهات نگارشی یا اشتباه در انتخاب نوع ویزای درخواستی می‌باشد.

  لغو قرار ملاقات اتریش

  پیگیری صدور ویزا

  پس از رسیدن وقت سفارت اتریش و مراجعه به آدرس مربوطه، بدون شک مهمترین دغدغه افراد پیگیری درخواست است. جالب است بدانید از ۳ روش متفاوت می‌توان جواب ویزای درخواستی را پیگیری کرد:

  • ایمیل: در زمان صدور جوابیه یک ایمیل برای متقاضی ارسال خواهد شد.
  • پیامک: چنانچه این سرویس را در زمان مراجعه به سفارت (کارگزاری) فعال کرده باشید، می‌توانید از طریق پیامک نیز نتیجه درخواست را مشاهده کنید.
  • آنلاین: برای پیگیری آنلاین کار ساده‌ای در پیش دارید. به سایت VFS مراجعه کنید و به بخش “پیگیری درخواست” سر بزنید.

میتوانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ها وارد نمایید

با تشکر تیم تخصصی ویزا۲۱

۱۴۰۲/۸/۱۷ ۱۳:۵۵:۳۸

۷ Comments

 1. زهرا نجفی فروردین ۲۳, ۱۴۰۲ در ۱۰:۵۵ ق٫ظ - پاسخ دادن

  سلام وقت بخیر ، همسر من در ایران زندگی میکنه برای آوردنش به اینجا باید چطوری شروع کنم؟ چه مدارک و فرمی نیازه و چطوری میتونم نوبت بگیرم؟

  • کارشناس ویزا ۲۱ فروردین ۲۵, ۱۴۰۲ در ۱۰:۳۱ ق٫ظ - پاسخ دادن

   تماس بگیرید با تلفن های افیس

 2. اشرفی بهمن ۹, ۱۴۰۱ در ۹:۳۸ ب٫ظ - پاسخ دادن

  من همسرم اتریش هستش و خودم ایران
  از تبعه ی افغانستان هستیم
  پاسپورتمو حدود ۹ ماه پیش به دفاتر کفالت دادم برای تمدید و دفتر پاسپورتمو گم کردن و حاضر نیستن هیچ کاری بکنن
  تنها کارشون این بود که برام یه پاسپورت دست نویس گرفتن برام
  سوالم اینکه سفارت اتریش پاسپورت دست نویس قبول میکنن یا نه؟

  • کارشناس ویزا ۲۱ بهمن ۱۰, ۱۴۰۱ در ۱:۵۱ ب٫ظ - پاسخ دادن

   بعید میدونم قبول کنن

 3. مجله مهاجرت بهمن ۸, ۱۴۰۱ در ۱۱:۰۲ ب٫ظ - پاسخ دادن

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

 4. علی مهر ۲۰, ۱۴۰۰ در ۴:۰۱ ب٫ظ - پاسخ دادن

  سلام، وقتتون بخیر
  تاریخ ۲۰ مهر نوبت احراز هویت سفارت اتریش داشتیم، البته ساعتش مشخص نبود. از طریق vfs پیگیری کردیم، گفتن تاریخ دیگری را اطلاع میدهیم.

  میخواستم بدونم چرا اینطوری میکنند؟

  • کارشناس ویزا ۲۱ مهر ۲۱, ۱۴۰۰ در ۱۰:۴۲ ق٫ظ - پاسخ دادن

   بله درسته صحبتشون

ثبت ديدگاه

Call Now Buttonتماس با ما