/مدت زمان اخذ ویزای شینگن

مدت زمان اخذ ویزای شینگن

مدت زمان اخذ ویزای شینگن

زمان اخذ ویزای شینگن به عوامل متعددی بستگی دارد. اطلاع از مدت زمان اخذ ویزای شینگن منجر به زمانبندی دقیق متقاضی برای درخواست ویزا می شود و از عواملی مانند از دست دادن زمان حرکت سفر و عدم نیاز به تعویض بلیط و برنامه سفر جلوگیری می کند.

بطور کلی زمان اخذ ویزای شینگن به زمان حرکت متقاضی، زمان درخواست ویزای شینگن، تعداد درخواست های ویزای ارسال شده به سفارت و سرعت اجرای فرآیند توسط سفارتخانه و یا کارگزاری دارد

. در برخی اوقات از سال بدلیل حجم بالای درخواستها، تعیین وقت سفارت و زمان بررسی مدارک افزایش یافته، در نتیجه مدت زمان اخذ ویزای شینگن طولانی می شود.

صدور ویزای شینگن در سفارتخانه های پر تردد مانند آلمان، فرانسه، اسپانیا، و ایتالیا بیشتر از سایر کشورهای کم درخواست مانند لتونی، استونی و یا لیتوانی است. اگر چه برخی متقاضیان برای افزایش احتمال صدور ویزای شینگن خود به این سفارتخانه ها مراجعه می نمایند. بدین ترتیب مدت زمان اخذ ویزای شینگن از کشوری به کشور دیگر متفاوت و بسته به شرایط زمانی درخواست دارد.

از زمان رفتن به سفارت بین برای ویزاهای توریستی بین دو تا سه هفته و برای ویزا های دانشجویی بین یک تا سه ماه زمان برای بررسی مدارک نیاز است .

برای اطلاع در مورد شرایط اخذ ویزای شینگن پیشنهاد میکنیم مقاله رو به رو را که با رنگ صورتی مشخص شده مطالعه نمایید —->> راهنمای  اخذ ویزای شینگن

مدت زمان اخذ ویزای شینگن

مدت زمان اخذ ویزای شینگن چقدر است

بطور معمول از زمانی که متقاضی مدارک خود را تحویل کارگزاری یا سفارت خانه داده و مراحل انگشت نگاری و اسکن را انجام دهد تا زمان بررسی و صدور ویزا حدود ۲ تا ۴ هفته زمان می برد. این زمان به موارد مختلفی نیز بستگی دارد. معمولا سفارتخانه ها برای متقاضیانی که مدارک آنها کامل بوده و زمان کمی تا سفر آنها باقی مانده است اولویت در نظر می گیرد. از اینرو دیده شده است که در برخی مواقع مدت زمان اخذ ویزای شینگن یک هفته بوده است. نکته مهم دیگر در اخذ ویزای شینگن وقت سفارت است. با توجه به اینکه درخواست صدور ویزای کلیه کشورهای شینگن بطور آنلاین و از طریق وب سایت صورت می گیرد، تعیین وقت سفارت ممکن است از ۱ روز تا چند ماه بطول انجامد. متقاضیان اخذ ویزای شینگن از ۱۵ روز مانده به زمان حرکت می توانند برای اخذ ویزا و تحویل مدارک اقدام نمایند. حداکثر مدت زمان درخواست صدور ویزا ۳ ماه است. با توجه به این موارد متقاضیان باید زمان بندی و برنامه ریزی لازم برای اقدام در زمان مناسب را بعمل آورند. مدت زمان اقامت در منطقه شینگن بر حسب نوع ویزا متفاوت است. ویزای توریستی شینگن حداکثر ۹۰ روزه بوده و دارای ۶ ماه اعتبار است. البته برای افرادی که برای اولین بار اقدام به ورود به منطقه شینگن بصورت توریستی می نمایند مهلت زمانی اقامت ۱۵ روزه صادر می شود. مدت زمان اخذ ویزای شینگن برای تمام انواع ویزا تقریبا یکسان است.

مدت زمان اخذ ویزای شینگن

 

مدت اعتبار و روزهای اقامت ویزای شینگن

نکته مهم دیگری که در خصوص مدت زمان اخذ ویزای شینگن باید مورد توجه قرار داد این است که متقاضیان زمان بندی لازم را در ارسال درخواست خود به سفارت در نظر بگیرند. در برخی مواقع بدلیل تاخیر در ارسال درخواست متقاضیان ناچار به تغییر برنامه حرکت و سفر خود می شوند که هزینه و وقت زیادی را از افراد خواهد گرفت. بر روی ویزای صادر شده دو تاریخ مشاهده می شود. یکی مدت اعتبار ویزا و دیگری مدت زمان اقامت در منطقه شینگن است که مفهوم این دو با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال برای افرادی که برای اولین بار درخواست صدور ویزای شینگن توریستی می نمایند، ویزای ۱۵ روزه با اعتبار یک ماهه صادر می شود. به عبارتی متقاضی در مدت زمان یک ماهه اعتبار ویزا مجور حضور در منطقه شینگن به مدت ۱۵ روز را دارد. مدت زمان اخذ ویزای شینگن برای کشورهای راحت و کم تقاضای محدوده شینگن کمتر بوده لذا می توان از طریق این کشورها درخواست اخذ ویزای شینگن نمود. برای متقاضیان ویزای شینگن توریستی که سابقه سفر به محدوده شینگن دارند، معمولا ویزای ۹۰ روزه با مدت اعتبار ۶ ماهه صادر می شود. هزینه اخذ ویزای شینگن برای افراد بزرگسال بالای ۱۲ سال مبلغ ۶۰ یورو، کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو و زیر ۶ سال رایگان است. برای کاهش مدت زمان اخذ ویزای شینگن و تسریع در امور اخذ ویزای خود به ویزا ۲۱ مراجعه کنید.

 

 

توسط |۱۳۹۹/۳/۱ ۲:۳۶:۴۴آذر ۲۲ام, ۱۳۹۸|ویزای شینگن|۳ دیدگاه

۳ Comments

 1. مجله مهاجرت اسفند ۳, ۱۴۰۱ در ۳:۱۲ ب٫ظ - پاسخ دادن

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

 2. Arghavan دی ۱۳, ۱۴۰۱ در ۷:۵۸ ب٫ظ - پاسخ دادن

  سلام وقت بخير ، ببخشد به تاريخ ٣٠ نوامبر۲۰۲۲ مدارك را تحويل دفتر وي اف اس داديم من و همسرم بخاطر اخذويزاي شنگن فرانسه و انگشت نگاري هم انجام شد همان زمان امروز تاريخ ٣ جنوري ٢٠٢٣ است تاحالي جواب دريافت نشده بايد چكار كنيم ما؟ ممنون

  • کارشناس ویزا ۲۱ دی ۱۶, ۱۴۰۱ در ۳:۳۴ ب٫ظ - پاسخ دادن

   زمان پاسخ بستگی به نوع ویزا داره با خود وی اف اس تماس بگیرید

ثبت ديدگاه

Call Now Buttonتماس با ما