//فرم سفارت ایتالیا

فرم سفارت ایتالیا

فرم سفارت ایتالیا و تکمیل آن اولین گام برای انجام مراحل مهاجرت به ایتالیا می باشد. دانلود فرم سفارت ایتالیا در سایت های مربوط به اخذ ویزا قرار داده شده است که متقاضیان از این طریق می توانند فرم مربوطه را دانلود نمایند. همان طور که گفتیم نخستین گام برای دریافت ویزای شینگن و یا هر نوع ویزای اقامت، توریستی، کاری و… دانلود فرم سفارت ایتالیا از سایت های سفارت و تکمیل آن برای اخذ وقت سفارت ایتالیا می باشد. در نظر داشته باشید تکمیل درست و با دقت این فرم اهمیت خیلی زیادی در اخذ ویزای شما دارد، به گونه ای که در صورت پاسخ اشتباه به هر یک از سوالات ممکن درخواست ویزای ایتالیا برای شما پذیرفته نشود. فرم های سفارت خانه ها با یکدیگر متفاوت هستند به عنوان مثال پرسش هایی که در فرم درخواست سفارت ایتالیا پرسیده می شود با پرسش های فرم دیگر سفارت خانه ها یکسان نمی باشد، به عبارتی هر سفارت خانه فرم مخصوص به خود را دارد که می بایست در زمان تعیین شده به سفارتخانه تحویل داده شود. حال ما در این مقاله قصد داریم راهنمای تکمیل فرم سفارت ایتالیا و هر اطلاعاتی که برای مهاجرت به این کشور نیاز است را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

مراحل اخذ وقت سفارت ایتالیا
کشور ایتالیا به دلیل جذب بی شمار توریست از کشور های دیگر و جاذبه های بسیار زیبا و دیدنی آن به عنوان یکی از کشور های محبوب برای توریستان ایرانی به شمار می آید، به همین دلیل به علت حجم بسیار زیاد تعداد متقاضیان برای اخذ وقت سفارت توریستی ایتالیا و وقت سفارت تجاری مشکلات زیادی وجود دارد، از همین رو امروزه برای راحت تر شدن این امر سیستم نوبت دهی وقت سفارت ایتالیا به صورت آنلاین برای افراد فراهم شده است. متقاضیان برای درخواست وقت سفارت می بایست به آدرس اینترنتی مربوط به سفارت مراجعه نمایند و سپس با ایجاد یک حساب کاربری بر روی لینک دانلود فرم سفارت ایتالیا کلیک کرده و با دقت تمام به همه سوالات پاسخ دهند. بعد از انجام این مراحل درخواست وقت سفارت ایتالیا ثبت می شود و درخواست کننده ها باید منتظر زمان و تاریخ روز مصاحبه باشند. زمان باز بودن سیستم نوبت دهی وقت سفارت مشخص نیست و بلافاصله بعد از باز شدن سیستم نوبت دهی به دلیل حجم بالای تقاضا به سرعت نوبت ها پر می شود، به همین دلیل افرادی که برای اخذ وقت سفارت ایتالیا عجله دارند و یا دعوت نامه دارند بهتر است از طریق آژانس های مسافرتی و سایت های معتبر اقدام نمایند، زیرا در این آژانس ها و سایت ها کارشناسان خبره و با تجربه به دریافت وقت برای شما متقاضیان می پردازند.

ایتالیا یکی از محبوب ترین مقصد های گردشگری دنیا می باشد که در میان ایرانیان جایگاه بسیار خاصی دارد، این کشور در جنوب قاره اروپا قرار گرفته است و جزء زیباترین کشور های اروپایی محسوب می شود. ایتالیا علاوه بر این که در صنعت بسیار پیشتاز بوده است در حوزه معماری، فرهنگ و تاریخ نیز جایگاه بسیار ویژه ای دارد. اغلب افراد کشور ایتالیا را به عنوان میراث با ارزش در زمینه رشد توریست و جذب گردشگران از همه نقاط جهان می شناسند، این کشور جزء کشورهای حوزه شینگن است که مهاجرت به آن نیاز به اخذ ویزای سفارت ایتالیا دارد.

انواع ویزای ایتالیا
ویزاهای ایتالیا به صورت کوتاه مدت و بلند مدت ارائه می شوند که به ویزا های کوتاه مدت روادید متحدالشکل کوتاه مدت می گویند و برای اقامت حدودا ۹۰ روزه در مدت ۱۸۰ روز در نظر گرفته می شود، این ویزا تنها در شرایطی صادر می شود که مقصد اصلی متقاضیان ایتالیا باشد، ویزای شینگن نیز جزء ویزاهای کوتاه مدت به شمار می آید. ویزای شینگن را تمامی کشور هایی که عضو پیمان نیستند باید دریافت نمایند، به عنوان مثال افرادی که می خواهند به کشور ایتالیا سفر کنند می بایست علاوه بر دریافت ویزای سفارت ایتالیا ویزای شنگن نیز دریافت نمایند. کشور هایی که در پیمان شنگن عضو هستند می توانند از ورود تمامی مسافران و مهاجرانی که بدون ویزا شنگن می خواهند به مرز های کشور وارد شوند جلوگیری نمایند. ویزای شینگن همان ویزای توریستی می باشد که به منظور بازدید و گردش از جاذبه های دیدنی و تاریخی ایتالیا برای مدت حداکثر ۳ ماه صادر می شود. از دیگر ویزاهای رایج ایتالیا ویزای تجاری می باشد که برای افرادی صادر می شود که می خواهند برای انجام کار یا ماموریتی به مدت چند روز وارد کشور ایتالیا شوند. از دیگر ویزا های ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ویزای فرهنگی و ورزشی
  • ویزای ترانزیت فرودگاهی
  • ویزای مقام های رسمی
  • ویزای کودکانی کمتر از سن قانونی
  • ویزای پزشکی
  • ویزای همسر شهروندان ایتالیایی
  • ویزای تحقیقاتی و تحصیلی

چک لیست مدارک وقت سفارت ایتالیا
اولین مرحله برای اخذ ویزای ایتالیا تهیه و تنظیم چک لیست و فرم درخواست سفارت ایتالیا می باشد، اگر شما نیز قصد دارید ویزای ایتالیا دریافت نمایید، باید ابتدا فرم سفارت ایتالیا را دانلود و تکمیل نمایید، دومین مرحله تنظیم چک لیست مدارک است که البته این چک لیست براساس ویزای درخواستی شما متفاوت خواهد بود. شما برای اخذ هر نوع ویزایی چه ویزای کشور ایتالیا و یا هر کشور دیگری باید ابتدا مدارک لازم را بر روی کاغذ تهیه نمایید تا زمانی که برای مصاحبه به سفارت می روید تمام مدارک را به صورت کامل ارائه دهید. همان طور که می دانید پروسه دریافت وقت سفارت به این راحتی نیست بنابراین سعی کنید مدارک شما هیچ نقص و کاستی نداشته باشد تا مجبور به دریافت مجددا فرم وقت سفارت ایتالیا نشوید، همچنین مدارکی که به صورت الکترونیکی و یا از طریق ایمیل ضمیمه می شوند هیچ تاثیری نخواهد داشت، زیرا ایمیل هایی که دارای فایل ضمیمه می باشند خیلی سریع بعد از دریافت توسط سفارت ایتالیا حذف می گردد و به هیچ کدام از آن ها پاسخ داده نمی شود.

نکات قابل توجه برای اخذ ویزای ایتالیا

  1. متقاضیان حتما پیش از مراجعه به سفارت ایتالیا باید فرم سفارت ایتالیا را تهیه و تکمیل کنند و مدارک مورد نیز را در چک لیست در موعد مصاحبه به همراه داشته باشند، فراموش نکنید درخواست هایی که با مدارک ناقص و غیرشفاف ارائه می شود ریجکت می گردد. همه افراد متقاضی به جزء کودکان زیر ۱۲ سال حتما در روز مصاحبه باید اثرانگشت ارائه دهند.
  2. در صورتی که مقصد اصلی متقاضی فقط کشور ایتالیا باشد، سفارت ایتالیا ویزای شینگن را صادر نماید.
توسط |۱۳۹۸/۲/۲۹ ۷:۵۸:۳۴اردیبهشت ۲۹ام, ۱۳۹۸|مقالات|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه

تماس با ما