/, ویزای کانادا/اخذ ویزای ۵ ساله کانادا

اخذ ویزای ۵ ساله کانادا

اخذ ویزای ۵ ساله کانادا آرزوی بسیاری از توریست‌ها و گردشگرانی است که در کشورهای مختلف این کره خاکی ساکن هستند. کانادا کشوری در آمریکای شمالی است که دارای ۱۰ استان و سه قلمرو گسترده میباشد و به عنوان دومین کشور پهناور جهان شناخته می‌شود.

کانادا با اقیانوس اطلس، اقیانوس آرام و اقیانوس منجمد شمالی همسایه است. این کشور مرز خاکی مشترکی با کشور آمریکا دارد که به عنوان طولانی‌ترین مرز خاکی جهان نیز شناخته می‌شود. قسمتی از این کشور که در مجاورت اقیانوس منجمد شمالی قرار دارد، به دلیل برودت و سرمای شدید خالی از سکنه است. مردم مهاجر و افراد بومی کانادا در بخش‌های دیگر این کشور ساکن هستند.

با این وجود برودت و سرما در اغلب فصل‌های سال در این کشور دیده می‌شود و افرادی که به کانادا سفر می‌کنند باید به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشند. بخش‌هایی از کانادا که به سمت قطب شمال نزدیک هستند آب و هوایی سرد و خشک دارند، اما هر چه به سمت جنوب کانادا که به کشور آمریکا نزدیک است حرکت کنید، آب و هوا بهتر می‌شود و حتی در برخی از روزهای سال دمای هوا ممکن است به بالای ۲۰ درجه سانتی‌گراد برسد.

با این تفاسیر مهاجرپذیر بودن کانادا، افرادی که می‌خواهند یک کشور چند ملیتی که دارای جاذبه‌های خاص و شگفت انگیز است را تماشا کنند، ویزای کانادا را نیاز خواهند داشت. در این مقاله درباره اخذ ویزای ۵ ساله کانادا برای ورود چندین و چند باره به این کشور مطالبی ارائه شده است. با همراه شده و درباره ویزای مالتیپل کانادا اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

تفاوت ویزای سینگل و ویزای مالتیپل کانادا

برای اخذ ویزای ۵ ساله کانادا ابتدا باید تفاوت ویزای سینگل که تنها برای ورود یک‌باره به کانادا صادر می‌شود و ویزای مالتیپل که اجازه ورود چند باره به این کشور را می‌دهد بدانید.

کدام ویزای کانادا را دریافت کنیم؟

یکی از سؤالاتی که کاربران هنگام تماس با مشاورین تهران ویزا آن را مطرح می‌کنند این است که کدام ویزا برای ما بهتر است؟ آیا نیاز است که ما هنگام ارائه مدارک برای تهیه ویزای کانادا درباره نوع ویزای درخواستی نیز درخواستی ارائه کنیم؟ در پاسخ به این سؤال باید بدانید که نیازی نیست نوع ویزا را هنگام ارائه مدارک به این شرکت مشخص کنید، مشاورین تهران ویزا پس از بررسی شرایط متقاضی به او اطلاع می‌دهند که کدام نوع ویزا را می‌تواند برای ورود به خاک کانادا دریافت کند.

اخذ ویزای ۵ ساله کانادا یا ویزای مالتیپل این کشور

افرادی که نسبت به اخذ ویزای ۵ ساله کانادا اقدام می‌کنند باید به این موضوع توجه داشته باشند که با دریافت این ویزا می‌توانند به مدت ۵ سال به راحتی به خاک کشور کانادا به عنوان توریست قدم بگذارند. تنها نکته‌ای که دارندگان این نوع ویزا باید به آن توجه داشته باشند، این است که افرادی که ویزای مالتی کانادا را دارند، باید هر ۶ ماه از این کشور خارج شوند و مجدداً به کشور کانادا مراجعه کنند.

از دیگر نکاتی که هنگام دریافت این ویزا باید به آن توجه داشته باشید این موضوع است که تا زمانی می‌توانید از طریق ویزای مالتیپل به کشور کانادا مراجعه کنید که این ویزا اعتبار داشته باشد؛ بنابراین هنگام دریافت ویزا به مدت زمانی که این ویزا اعتبار دارد توجه کنید تا برنامه هایتان به مشکل برنخورد و به راحتی بتوانید سفرتان را به کانادا به سرانجام برسانید.

ویزای کانادا

ویزای سینگل کانادا

افرادی که ویزای سینگل کانادا را دریافت می‌کنند تنها اجازه ورود به خاک این کشور را برای یکبار خواهند داشت. این افراد برای سفر مجدد به کانادا باید مجدداً به سفارت مراجعه کرده و نسبت به درخواست ویزای توریستی کانادا اقدام کنند.

این نوع ویزا برای افرادی مناسب است که می‌خواهند یکبار به کانادا سفر کنند. از جمله این افراد می‌توان به کسانی اشاره کرد که برای شرکت در یک رویداد خاص به کانادا سفر می‌کنند. افرادی که به قصد دیدار اقدم و دوستان خود به کانادا سفر می‌کنند نیز از جمله کسانی هستند که نسبت به دریافت ویزای سینگل کانادا به جای اخذ ویزای ۵ ساله کانادا اقدام می‌کنند.

تنها شرایطی که این امکان را برای دارندگان ویزای سینگل کانادا فراهم می‌کند که بدون اخذ ویزای جدید وارد خاک این کشور شوند، این است که به صورت مستقیم به ایالات متحده سفر کنند. افرادی که وارد سنت پیر (St. Pierre) یا میلکون (Miquelon) شوند، بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد کانادا می‌توانند وارد این کشور شوند.

الزاماتی که برای اخذ ویزای ۵ ساله کانادا باید برآورده کنید.

هر کشور برای ارائه ویزا به توریست‌ها و گردشگران قوانین مخصوص به خودش را دارد. دولت کانادا نیز برای این که ورود و خروج افراد خارجی به این کشور دارای نظم باشد، قوانین خاصی را برای ارائه ویزای سینگل و مالتیپل کانادا در نظر گرفته است. در اینجا برخی از الزاماتی که برای اخذ ویزای ۵ ساله کانادا ضروری هستند ارائه شده است.

  • باید قبل از این که نسبت به اخذ ویزای کانادا اقدام کنید، برنامه مشخصی برای سفر به این کشور داشته باشید. سفر بدون برنامه این ذهنیت را برای کارمندان سفارت به وجود می‌آورد که شما از طریق می‌خواهید به عنوان پناهنده وارد این کشور شوید و سفرتان بدون بازگشت خواهد بود.
  • گواهی سلامت متقاضی برای اخذ ویزای ۵ ساله کانادا
  • دارا بودن پاسپورت معتبر (برای این که بتوانید ویزای کانادا را بدون دردسر دریافت کنید. در قدم اول باید پاسپورت با اعتبار بیشتر از ۶ ماه داشته باشید. اگر مدت زمان اعتبار پاسپورت شما کمتر از این بازه زمانی است، باید ابتدا نسبت به تمدید پاسپورتی که دارید اقدام نمایید.)
  • گواهی شناسایی متقاضی مانند کارت ملی، شناسنامه، کارت پایان خدمت و… به همراه ترجمه آن‌ها
  • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
  • باید بتوانید افسر سفارت را قانع کنید که وابستگی خانوادگی، اموال و دارایی و… در کشور دارید که شما را وادار می‌کند به کشورتان باز گردید.
  • باید افسر سفارت را در این مورد نیز قانع کنید که قبل از به پایان رسیدن اعتبار ویزای خود از خاک کشور کانادا خارج خواهید شد.

ویزای 5 ساله کانادا

مراحل اخذ ویزای ۵ ساله کانادا

برای اخذ ویزای ۵ ساله کانادا می‌توانید از افرادی که در این زمینه سال‌ها تجربه و تخصص دارند کمک بگیرید. مشاورین تهران ویزا سال‌ها است که در زمینه اخذ انواع ویزای کانادا فعالیت می‌کنند، بنابراین در صورتی که از مشاورین این مرکز برای اخذ ویزا کمک بگیرید، نگرانی از بابت این که نتوانید ویزای مالتیپل کانادا را به دست بیاورید یا درخواست شما برای دریافت ویزا ریجکت شود نخواهید داشت.

اولین گام از مراحل اخذ ویزای ۵ ساله کانادا

در اولین مرحله از اخذ ویزای ۵ ساله کانادا باید فرم سفارت را تکمیل کنید. برخی از افراد تصور می‌کنند که تکمیل کردن فرم سفارت راحت است و بدون دانش کافی در رابطه با نحوه تکمیل کردن این فرم نسبت به پر کردن فرم سفارت و ارائه آن به سفارت کانادا اقدام می‌کنند.

توجه داشته باشید که کارمندان سفارت به دقت این فرم را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و کوچک‌ترین کوتاهی در تکمیل فرم سفارت ممکن است منجر به ریجکت شدن درخواست شما برای دریافت ویزای کانادا شود.

اگر با نحوه تکمیل کردن فرم سفارت کانادا آشنایی کافی ندارید، کافی است از مشاورین تهران ویزا درخواست کنید تا این فرم را برای شما تکمیل کنند.

دومین گام از مراحل اخذ ویزای ۵ ساله کانادا

برخی از کاربران تصور می‌کنند که تنها افرادی هستند که قصد سفر به کانادا را دارند. به همین دلیل گرفتن ویزای کانادا را به روزهای آخر موکول می‌کنند. این افراد هنگام مراجعه به سایت سفارت متوجه می‌شوند که هفته ها و حتی ماهها باید برای این که بتوانند ویزای ۵ ساله کانادا را به دست بیاورند منتظر بمانند.

اگر نمی‌خواهید در صف انتظار دریافت ویزای ۵ ساله کانادا باقی بمانید، به شما پیشنهاد می‌کنیم چند هفته یا چند ماه جلوتر از زمان سفرتان نسبت به تکمیل مدارک ارائه شده توسط سفارت کانادا اقدام کنید. مدارک شما به همراه ترجمه آنها باید به صورت اسکن شده آماده باشند تا مشاورین تهران ویزا بتوانند ویزای کانادا را برایتان دریافت کنند.

ویزای 5 ساله مولتی کانادا

سومین گام از مراحل اخذ ویزای ۵ ساله کانادا

به عنوان سومین گام از مراحل دریافت ویزای کانادا باید به این موضوع توجه داشته باشید که کلیه مراحل اخذ ویزای ۵ ساله کانادا از جمله دریافت فرم سفارت تا زمان صدور ویزا به صورت آنلاین انجام می‌شود. با توجه به این موضوع نیازی نیست که پشت درب سفارت مانند گذشته در صف بمانید تا نوبت شما برای دریافت وقت سفارت یا بررسی مدارک فرا برسد.

برای پیگیری مراحل درخواست ویزا هم می‌توانید از کارشناسان تهران ویزا کمک بگیرید. ممکن است اطلاعات خاصی در سایت سفارت درج شده باشد و شما بدون توجه به مشکلی که در راه دریافت ویزای کانادا برای شما پیش آمده، ماه‌ها در صف انتظار باقی بمانید.

چهارمین گام از مراحل اخذ ویزای ۵ ساله کانادا

در آخرین مرحله از اخذ ویزای کانادا زمانی که تمام اطلاعات و مدارک توسط سفارت کانادا بررسی و صحت اطلاعات ارائه شده توسط مسافر اثبات شد، باید به سفارت کانادا مراجعه کنید و مبلغی که برای صدور ویزا در نظر گرفته شده است را پرداخت نمایید. همچنین در این مرحله انگشت نگاری متقاضی انجام می‌شود.

نکات مهم جهت اخذ ویزای ۵ ساله کانادا

  • هنگام اخذ ویزای ۵ ساله کانادا به هیچ عنوان نباید مدارک جعلی به سفارت این کشور تحویل دهید و سعی کنید با فریب دادن کارمندان سفارت ویزای این کشور را به دست بیاورید؛ زیرا کارمندان سفارت کانادا بسیار دقیق هستند و در صورتی که در صحت اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی شک داشته باشند، نسبت به ریجکت کردن ویزا اقدام می‌کنند و بعد از ریجکت شدن ویزا، شاید به سختی بتوانید ویزای کانادا را مجدداً به دست بیاورید.
  • حتماً مدارک را تکمیل شده به سفارت تحویل دهید، زیرا مدارک ناقص مورد بررسی قرار نمی‌گیرند و برای دریافت ویزای کانادا مجدداً باید مراحل اخذ ویزای ۵ ساله کانادا را از ابتدا طی کنید.

 

توسط |۱۳۹۸/۱/۲۰ ۹:۲۰:۱۰فروردین ۱۷ام, ۱۳۹۸|خدمات ویزا, ویزای کانادا|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه

جهت تماس از طریق واتس اپ روی ایکون سبز رنگ واتس اپ در پایین گوشه سمت راست سایت کلیک کنید