اخذ ویزای شینگن توریستی

اخذ ویزای شینگن توریستی

ویزای شینگن به معنی دریافت مجوز ورود به کشورهای حوزه شینگن است. اخذ ویزای شینگن توریستی برای مسافرانی که قصد سفر به کشورهای اروپایی را دارند موجب می گردد که اجازه بازدید و سفر به دیگر کشورهای منطقه شینگن را پیدا کنند. بنابراین مسافران و افراد زیادی به دنبال اخذ ویزای شینگن هستند. طبق مقررات موجود اگر فردی دارای ویزای شینگن باشد می تواند در مدت زمان اعتبار ویزای خود علاوه بر مقصد اصلی در دیگر کشورهای منطقه شینگن نیز تردد نماید. اخذ ویزای شینگن توریستی دارای این مزیت است که گردشگران می توانند توسط ویزای شینگن به چندین کشور اروپایی سفر کرده و به سهولت در منطقه شینگن تردد نمایند. با توجه به مزیت های ویزای شینگن، صدور آن دارای مراحل خاصی بوده که در صورت عدم رعایت برخی نکات و ارائه مدارک ناقص به سفارت، منجر به ریجکت شدن می شود. برای جلوگیری از این موضوع بهترین راه آگاهی از مدارک و مراحل اخذ ویزای شینگن توریستی و ارتباط با کارشناسان موسسات فعال در این زمینه است. در ادامه به معرفی مراحل اخذ ویزای شینگن توریستی می پردازیم.

برای کسب ا اطلاعات بیشتر در مورد  نحوه گرفتن ویزای توریستی پیشنهاد میکنیم مقاله روبه رو را که با رنگ صورتی مشخص شده است مطالعه بفرمایید —->>> اخذ ویزای شینگن 

برای کسب اطلاعات دقیق در مورد نحوه اخذ ویزا بدون ضمانت بازگشت مقاله رو به رو را مطالعه نمایید —->>> اخذ ویزای شینگن بدون ضمانت بازگشت

چگونه برای اخذ ویزای شینگن توریستی اقدام کنیم

انواع مختلفی ویزا با توجه به هدف از سفر افراد وجود دارد. ویزای توریستی، تحصیلی، کاری، تجارت و غیره هر کدام با توجه به درخواست و هدف از سفر افراد به کشورهای دیگر مورد بررسی قرار می گیرد. اخذ ویزای شینگن توریستی یکی از ساده ترین نوع ویزاهای شینگن است که به منظور گردشگری و بازدید از کشورهای منطقه شینگن صادر می شود. انواع ویزاهای نوع A، B، C و یا D بسته به محدودیت های تردد و مدت زمان اعتبار ویزا برای متقاضیان صادر می گردد. برای اخذ ویزای شینگن توریستی بهترین راه مراجعه به موسسات مسافرتی اخذ ویزا است. این موسسات دارای اطلاعات بروز بوده و مدارک مورد نیاز و چگونگی اقدام برای اخذ ویزا را بطور دقیق می دانند. اینکه برای اخذ ویزای شینگن بصورت توریستی به کدام سفارت مراجعه نمود و چه نوع مدارکی به همراه درخواست صدور ویزا می بایست تهیه و ارائه گردد از دیگر موارد مهمی است که در قبولی و یا ریجکت شدن درخواست ویزا تاثیر مستقیم دارد. برای اخذ ویزای توریستی معمولا مدارک مربوط به محل اقامت مانند واچر هتل، بلیط رفت و برگشت، پاسپورت با اعتبار زمانی حداقل ۶ ماه، عکس و مدارک مربوط به توانایی تامین مالی در مدت اقامت در کشور مقصد مورد نیاز است. نکته قابل توجه این است که اخذ ویزای شینگن توریستی اگر چه ساده ترین نوع ویزای صادره است ولیکن برخی افراد در اخذ همین ویزا نیز ناموفق بوده اند. از طرفی مهر ریجکت در پاسپورت افراد به عنوان یک سابقه بد برای وی تلقی شده و در مراحل بعدی سفارت خانه های دیگر با حساسیت بیشتری درخواست ویزای فرد را بررسی می کنند که ممکن است مشکلاتی به وجود آورد. در ادامه به معرفی یکی از تخصصی ترین تیم های اخذ ویزای شینگن توریستی می پردازیم.

اخذ ویزای شینگن توریستی با ویزا ۲۱

موسسه ویزا ۲۱ ارائه دهنده خدمات تخصصی اخذ ویزا و وقت سفارت برای منطقه شینگن و کانادا بشمار می رود. با خدمات اخذ ویزای شینگن توریستی تیم ویزا ۲۱ با آسودگی خیال می توانید برای سفر خود برنامه ریزی داشته باشید. تهیه مدارک مورد نیاز برای سفارت و اقدام مناسب برای اخذ ویزای توریستی با حداکثر درصد قبولی در ویزا ۲۱ تضمین می گردد. حداکثر مدت زمان ویزای توریستی منطقه شینگن ۳ ماه بوده که در موارد خاص تا مدت ۶ ماه دیگر قابل تمدید است. معمولا گردشگران و متقاضیان اخذ ویزای شینگن چندین کشور را برای سفر و بازدید انتخاب می نمایند. اینکه به سفارت کدام کشور برای اخذ ویزای شینگن توریستی درخواست داده تا با ریجکت شدن مواجه نشویم و یا در هنگام تردد در منطقه شینگن مشکلی متوجه ما نشود، از دیگر مواردی است که کارشناسان ویزا ۲۱ به خوبی آنرا مورد توجه قرار می دهند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن توریستی

یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزای توریستی شینگن جمع آوری مدارک است. هر متقاضی می‌بایست در زمان مراجعه به سفارت مدارکی به افسر ارائه دهد تا درخواست ویزای وی مورد پردازش قرار بگیرد. نحوه آماده‌سازی مدارک و ارائه آن به کنسولگری اهمیت زیادی در موفقیت پرونده خواهد داشت. برای ویزاهای توریستی شینگن می‌بایست مدارک زیر را تهیه کنید:

 • فرم درخواست صدور ویزا
 • عکس
 • اصل و کپی گذرنامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدارک اثبات تمکن مالی
 • بیمه مسافرتی
 • پرینت گردش حساب
 • نامه سوابق کاری
 • گواهی اشتغال به کار
 • ارائه برنامه سفر
 • انگشت نگاری و تصویر بیومتریک (در زمان مراجعه به سفارت یا کارگزاری)

 

جالب است بدانید گواهی اشتغال به کار یا نامه سوابق کاری برای اهداف خاصی از متقاضی دریافت می‌شود. در واقع شما برای صدور ویزا می‌بایست افسر را مجاب کنید که قصد بازگشت به کشور خود را دارید. لازمه این اتفاق برخورداری از شرایط مناسب در داخل کشور است. با ارائه این مدارک به سفارت نشان می‌دهید شرایط شما در داخل کشور مناسب است و قصد پناهندگی یا ماندن در ناحیه شینگن ندارید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن توریستی

 

ریجکت شدن درخواست ویزای توریستی شینگن

یکی از ناراحت‌کننده‌ترین اتفاقات در زمان اخذ ویزای شینگن توریستی ریجکت شدن از طرف سفارت است. برای بسیاری از متقاضیان رد شدن درخواست ویزای توریستی بسیار عذاب‌آور است. اما این اتفاق تا حدود زیادی قابل پیشگیری می‌باشد. چرا که اغلب ریجکتی‌های سفارت به دلایل زیر اتفاق می‌افتد:

 • داشتن سوء سابقه
 • ارائه مدارک جعلی یا ناقص به سفارت
 • گذرنامه نامعتبر
 • نداشتن هدف مناسب برای سفر
 • عدم برخورداری از تمکن مالی
 • نداشتن بیمه مسافرتی
 • عدم اطمینان افسر از بازگشت به کشور

 

همانطور که احتمالا متوجه شده‌اید، دلایل ریجکت شدن افراد بسیار ساده است. در اکثر مواقع می‌توان جلوی این اتفاق را گرفت. برای مثال با داشتن بیمه مسافرتی و گذرنامه معتبر و همچنین دلیل قانع کننده برای سفر می‌توان تا حد زیادی شانس خود را برای دریافت ویزا بالا برد. لازم به ذکر است تمکن مالی مناسب و عدم داشتن سوء سابقه ۲ شرط بسیار مهم برای سفارت‌های اروپایی محسوب می‌شوند. پس به این ۲ مورد توجه کنید. از سوی دیگر ارائه برخی از مدارک جهت تسهیل صدور ویزا بسیار تاثیرگذار است. برای مثال ارائه سند ملکی می‌تواند به منزله شرایط مساعد شما در کشور باشد و افسر را مجاب به صدور ویزا کند.

ریجکت شدن درخواست ویزای توریستی شینگن

 

آیا رفع ریجکتی ویزای توریستی شینگن امکان پذیر است؟

اگرچه ریجکت شدن در پروسه اخذ ویزای شینگن توریستی ناراحتی زیادی به همراه دارد، اما خوشبختانه می‌توان برای رفع ریجکتی نیز اقدام کرد. در صورت رد درخواست ویزای توریستی توسط سفارت کشورهای شینگن می‌توانید با ارسال نامه اعتراض خود را به این مورد بیان کنید. چنانچه بتوانید دلیل ریجکت شدن را متوجه شوید، می‌توانید توضیحات خود را برای سفارت در طول نامه نوشته و پس از امضا آن را به سفارت تحویل دهید. در بسیاری از موارد مشاهده شده که سفارت با نامه اعتراض متقاضیان موافقت کرده است.

 • برای کاهش ریسک ریجکت شدن و یا رفع ریجکتی ویزای توریستی می‌توانید با کارشناسان ویزا ۲۱ در ارتباط باشید.

 

 

۱۴۰۲/۸/۲ ۱۹:۳۷:۵۵

۷۵ Comments

 1. سحر فروردین ۲, ۱۴۰۳ در ۱۱:۱۰ ب٫ظ - پاسخ دادن

  سلام وقت بخير،ما ٢ بهمن مدارك ارايه داديم كه تاريخ بليطمان ٢٩ اسفند بود.يك هفته از تاريخ بليط گذشته و هنوز جوابي دريافت نكرده ايم،يعني ريجكت شده ايم؟

  • کارشناس ویزا ۲۱ فروردین ۱۳, ۱۴۰۳ در ۱۰:۱۶ ق٫ظ - پاسخ دادن

   پاسخ شما در کانال داده شد

 2. هومن اسفند ۱۸, ۱۴۰۲ در ۱:۱۰ ق٫ظ - پاسخ دادن

  باسلام.من پنج ویزای شینگن از ایتالیا داشتم که دوتای اخر ان توسط دعوتنامه همسر برادرم گرفتم(اخریش ویزای یکساله بود).دو هفته قبل از جهانی شدن کرونا درخواست تمدید ویزامو دادم ولی ریجکتم کردن. بعد از سه سال از کرونا مجدد درخواست دادم ولی مجدد ریجکت کردن.اینبار اعتراض کردم و وکیل ایتالیاییم در دادگاه تار لاتزیو سفارت رو به غرامت هزار دلار محکوم کرد.و ریجکتی ام را باطل و یکماه بسفارت وقت بررسی مجدد کیسم را دادن.البته وکیلم گفت اگر بخوان مجدد ریجکت کنن باید بهم مجدد برگه ای رو بدن و دلایل رو ذکر کنن و‌ده روز وقت ارایه مدارک قانع کننده دارم.که خیلی نادر هست،ولی در موارد نرمال باید مستقیم ویزا بدن.بنظرتون ویزامو میدن یا وقت مصاحبه جدید برام میذارن؟ایا شما همچین کیسی تابحال داشتید؟

  • کارشناس ویزا ۲۱ اسفند ۱۸, ۱۴۰۲ در ۹:۳۸ ق٫ظ - پاسخ دادن

   همچین کیسی به پیگیری شما نداشتیم ولی به نظرم ویزاتون رو میدن از طریق مکاتبه با سفارت پیگیر باشید .

 3. مهری اسفند ۷, ۱۴۰۲ در ۳:۱۹ ب٫ظ - پاسخ دادن

  سلام روز بخیر من سوالی داشتم برادرم تابستون ویزای المان داشتن ویک هفته به پرواز پاسپورت رو گم کردن وبا دوندگی زیاد تونستن مجددا هم پاسپورت وهم ویزا بگیرن ولی باز به علت بیماری مادرم نتونستن برن المان من سوالم این هست ایا برادرم می تونه از این ویزا استفاده کنه وبره المان یا باید مجددا اقدام کنه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ویزا ۲۱ اسفند ۷, ۱۴۰۲ در ۹:۳۴ ب٫ظ - پاسخ دادن

   اگر تاریخ ویزا نگذشته باشه میتونن

 4. Nadera دی ۳۰, ۱۴۰۲ در ۹:۵۴ ق٫ظ - پاسخ دادن

  سلام وقت بخیر همسرم در آلمان زندگی میکنه و مدت ۱۴ ماه میشه برای من وقت مصاحبه از تهران گرفته حالا منتظر ایمیل دوم برای مصاحبه هستم یعنی چقدر دگه طول میکشه من اهل افغانستان هستم و از سایت یکساله برام وقت گرفته لطفاً رهنمایی کنید، ممنون میشم .

  • کارشناس ویزا ۲۱ بهمن ۱, ۱۴۰۲ در ۹:۴۴ ق٫ظ - پاسخ دادن

   صبر کنید ممکنه تا ۱.۵ سال طول بکشه

 5. نورین دی ۱, ۱۴۰۲ در ۶:۲۴ ق٫ظ - پاسخ دادن

  سلام من میخواهم در سفارت آلمان در تاجیکستان در بخش الحاق فامیلی وقت ملاقات بگیرم اگر لطف نموده بگویین که مدت زمان که وقت ملاقات می‌دهند و پروسس کار ها می شود هردو چقدر است و کدام اسناد و مدارک لازم است

  • کارشناس ویزا ۲۱ دی ۲, ۱۴۰۲ در ۱۱:۰۵ ق٫ظ - پاسخ دادن

   حدود یکسال

 6. حسن پوررضا آذر ۲۸, ۱۴۰۲ در ۲:۰۷ ب٫ظ - پاسخ دادن

  سلام من وهمسرم بنام زهرا حق شناس درتاریخ ۱۰ آبان ویزای ایتالیا را دریافت وهمزمان فرم عودت وجه شامل شماره شبا ‌شماره ملی را پر کردیم ولی تا کنون پول بحساب ریخته نشده لطفا راهنمایی فرمایید باید دوباره فرم استرداد وجه را پر کنیم اگه پاسخ مثبته بعد از اون فرم را به چه طریقی ارسال کنیم شماره PNR من حسن پوررضاISNXD64LHPUوشماره همسرمISNZQR1T3D4 میباشد

  • کارشناس ویزا ۲۱ آذر ۲۹, ۱۴۰۲ در ۱۰:۳۴ ق٫ظ - پاسخ دادن

   باید ایمیل کنید فرم را برای ویزامتریک

 7. مریم آبان ۱۰, ۱۴۰۲ در ۱۱:۱۴ ب٫ظ - پاسخ دادن

  درود برشما،بنده وقت سفارت ایتالیا دارم می خواهم درخواست ویزای یکساله بدهم شرایط ان را دارم.سوالم این است دعوتنامه وبیمه مسافرتی چند ماه باید داشته باشد. ونوع ویزا را مولتیپل انتخاب کنم؟ با تشکر

ثبت ديدگاه

Call Now Buttonتماس با ما