//تمدید وقت سفارت ایتالیا

تمدید وقت سفارت ایتالیا

تمدید وقت سفارت ایتالیا از جمله موضوعاتی است که در اینترنت توسط افرادی که می خواهند به ایتالیا سفر کنند ولی وقت سفارت آن ها باطل شده است بسیار سرچ می شود. حال چگونه می توان وقت سفارت ایتالیا را تمدید کرد؟

سفارت ایتالیا همیشه بیشترین تعداد تقاضا را برای وقت مصاحبه دارد برای همین متقاضیان همواره در تلاش هستند تا زمان دریافت وقت سفارت ایتالیا را تا حد امکان کوتاه کنند. دریافت یکی از ویزاهای تجاری، توریستی و تحصیلی لازمه سفر و یا مهاجرت به کشور ایتالیا می باشد، افرادی که می خواهند ویزا دریافت کنند ابتدا باید برای مصاحبه در سفارت وقت بگیرند. در صورتی که این مصاحبه به خوبی انجام شود قاضی اعلام می کند که فرد متقاضی صلاحیت اخذ ویزا را دارد. به عبارتی وقت سفارت ایتالیا جهت انگشت نگاری، ارائه مدارک و مصاحبه حضوری انجام می گیرد. فرد متقاضی پس از دریافت وقت سفارت می بایست به محل کنسولگری رفته و مدارک مورد نیاز خود را جهت اخذ ویزا ارائه دهد. در نظر داشته باشید پاسخ شما برای درخواست تعیین وقت سفارت معمولا دو ماه زمان می برد، به همین دلیل بهتر است خیلی زودتر اقدام کنید. در این میان ممکن است بنابه دلایلی تاریخ وقت سفارت شما باطل شود و یا در آن تاریخ نتوانسته باشید به سفارت مراجعه کنید، در چنین شرایطی باید به دنبال راهی برای تمدید وقت سفارت ایتالیا گشته تا زمان زیادی را از دست ندهید. متقاضیانی که اطلاعات کاملی از این پروسه ندارند بهتر است از طریق سایت های معتبر و یا آژانس های گردشگری برای پیگیری روند کاری خود اقدام نمایند و یا از این طریق برای تمدید زمان وقت سفارت ایتالیا تقاضا دهند.

چگونگی دریافت وقت سفارت ایتالیا
متقاضیان دریافت وقت سفارت ایتالیا می توانند به سایت های مربوط به سفارت مراجعه کرده و به صورت آنلاین برای دریافت وقت تقاضا دهند. موضوع قابل توجهی که متقاضیان باید به آن توجه داشته باشند این است که فرم ارائه شده را باید با دقت تمام پر کنند، زیرا کوچک ترین اشتباه و خطایی در آن ممکن است باعث طولانی تر شدن درخواست وقت سفارت ایتالیا گردد، همچنین اگر اطلاعات غلط پر شود سفارت اجازه صدور ویزا را به متقاضی نمی دهد. بعد از انجام ثبت نام برای دریات وقت از سفارت سریعا یک شماره پیگیری به منظور تایید درخواست برای وقت سفارت ارسال می شود، در صورتی که احساس کردید اطلاعات را اشتباه و یا تناقض وارد کرده اید درخواست خود را لغو کنید و مجددا تقاضا دهید. معمولا ۲ الی ۶ هفته پیش از گرفتن وقت مصاحبه نیز تاییدیه دیگری به ایمیل شما ارسال می شود که در آن زمان و تاریخ دقیق مصاحبه اعلام می گردد. اگر متقاضی در زمان تعیین شده در ایمیل برای مصاحبه مراجعه نکند وقت سفارت ایتالیا باطل می شود و باید برای تمدید وقت سفارت ایتالیا مجددا تقاضای مصاحبه ارسال نمود. سیستم های جدید نوبت دهی سفارت دریافت وقت سفارت ایتالیا را بسیار راحت تر کرده اند به گونه ای که شما به راحتی از طریق اینترنت و سایت های سفارت می توانند ثبت نام کرده و بعد از تکمیل فرم مربوطه منتظر دریافت تاریخ و زمان نوبت خود باشید. سیستم نوبت دهی دریافت وقت سفارت ایتالیا آنلاین به سرعت درخواست شما را ثبت می کند و در کوتاه ترین زمان ممکن تاریخ مقرر را به متقاضیان اعلام می کند، برخی از افراد گمان می کنند اگر به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنند سریع تر می توانند وقت بگیرند در حالی که این گونه نیست، مراجعه حضوری تنها زمان و انرژی شما را هدر می دهد. افرادی هم که قصد دارند برای تمدید وقت سفارت ایتالیا تقاضا دهند باید از مراجعه حضوری خودداری کنند، گاهی در صورت شرایط ویژه مانند موارد ضروری پزشکی وقت سفارت ایتالیا در زمان کوتاه تری داده می شود.

مراحل اخذ وقت سفارت ایتالیا
مرحله اول: فرد متقاضی باید به سایت های مربوطه مراجعه کند و فرم مورد نظر را همراه با نام و نام خانوادگی، شماره تماس، محل سکونت و … به صورت دقیق و کامل پر کند.
مرحله دوم: زمان خاصی را جهت حضور در کنسول گری ایتالیا مشخص کند به صورتی که در زمان تعیین شده ارسال و تکمیل فرم امکان پذیر باشد. دریافت وقت سفارت ایتالیا برای همه افراد بالای ۱۲ سال الزامی می باشد.
مرحله سوم: متقاضی موظف است هزینه های مربوط به تعیین وقت سفارت و دریافت ویزا را در روز مصاحبه و یا پیش از آن بپردازد.
مرحله چهارم: متقاضی می بایست تمامی مدارک لازم را به صورت کامل تهیه کند و در روز مصاحبه آن را به افسر مربوطه تحویل دهد.
مرحله پنجم: در صورت رد شدن تاریخ مصاحبه و باطل شدن وقت سفارت متقاضی مجبور است برای تمدید وقت سفارت ایتالیا مجددا تقاضا دهد.

هنگام مصاحبه در سفارت چه مدارکی باید ارائه شود؟

  • ارائه عکس رنگی و واضح سه در چهار
  • اصل و کپی از دو صفحه اول کارت ملی
  • تحویل فرم ویزای ایتالیا از جانب فرد دعوت کننده
  • برخورداری از ۶ ماه اعتبار برای گذرنامه
  • ارائه دعوت نامه از جانب فردی در ایتالیا
  • اصل و کپی شناسنامه و ترجمه رسمی از آن

نکات قابل توجه به هنگام دریافت وقت سفارت ایتالیا
پس از تایید وقت سفارت و تایید آن در روز مصاحبه از متقاضی مدارک لازم دریافت می شود و انگشت نگاری صورت می گیرد، در نظر داشته باشید در تمامی این مراحل برای مهاجرت به ایتالیا مهم ترین مرحله، مصاحبه است، در این مصاحبه ممکن است شما برای اخذ ویزا پذیرفته شوید و یا ممکن است درخواست شما توسط افسر رد شود. بنابراین اگر تصمیم دارید به ایتالیا سفر کنید سعی کنید هنگام مصاحبه استرس نداشته و به تمامی سوالات واضح و صادقانه پاسخ دهید. حتی اگر افسر در مصاحبه یک سوال را دو بار از شما پرسید نباید عصبانی شوید بلکه در کمال آرامش پاسخ خود را مجددا تکرار کنید، دلیل سفرتان را برای افسر به صورت کامل شرح دهید و حتی کارهایی که می خواهید در ایتالیا انجام دهید را دونه دونه بیان کنید. رعایت این نکات به شما کمک می کند تا برای دریافت ویزا شانس بیشتری داشته باشید، اگر وقت سفارت شما باطل شده باشد برای تمدید وقت سفارت ایتالیا عجله کنید که پروسه کاری شما طولانی تر نشود.

توسط |۱۳۹۸/۲/۱۳ ۵:۰۵:۳۹اردیبهشت ۱۳ام, ۱۳۹۸|مقالات|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه

تماس با ما