اخذ ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا

أخذ ویزای کانادا برای افرادی که متقاضی ورود به این کشور هستند یک اقدام ضروری به شمار می رود. ویزای کانادا به شکل های مختلف برای متقاضیان صادر می شود و هر کدام دارای شرایط و ضوابط خاص خود هستند. ویزای کانادا برای تمام افرادی که قصد مهاجرت و اقامت در این کشور را دارد یک سند مهم است. ویزای کانادا نه تنها برای سکونت موقت یا دائم بلکه برای مواردی نظیر کار، سرمایه گذاری، تحصیل و گردش در کشور کانادا نیز صادر می شود. آنچه در این مورد اهمیت دارد این است که درخواست أخذ ویزای کانادا باید به صورت انفرادی و توسط خود فرد متقاضی ثبت شود.

طبق قانون جدید که از تاریخ ۳۱ جولای ۲۰۱۸ قابل اجرا شده است، مراحل أخذ ویزای کانادا باید با ثبت اثر انگشت و تصویر پرسنلی شخص متقاضی صادر شود. تمام افرادی که برای ویزای کار، ویزای توریستی کانادا، ویزای تحصیلی و … اقدام می کنند ملزم به رعایت این قانون جدید هستند. عکس پرسنلی نه تنها برای دریافت ویزای ۵ ساله کانادا لازم است بلکه اگر قصد داشته باشید به کشورهای اروپایی، قاره آفریقا یا آسیای شرقی نیز سفر کنید باید همین قوانین اصلی را رعایت نمایید.

کانادا

اگر برای اولین بار است که قصد أخذ ویزای کانادا را دارید شاید با هزاران پرسش در ذهن خود درگیر هستید. سوالاتی مانند مدارک لازم برای أخذ ویزای کانادا چیست؟ انواع ویزای کانادا کدام اند؟ ویزای کانادا برای چه مدت صادر می شود؟ برای دریافت ویزای ۵ ساله کانادا به چه مدارکی نیاز است؟ آیا برای ورود به کشور  اخذ ویزای شینگن ضروری است؟ و …

مراحل و مدارک مورد نیاز برای أخذ ویزای کانادا بسیار پیچیده است و اگر فردی برای اولین بار برای این کار اقدام کند بدون اینکه اطلاعات کافی در این مورد داشته باشد، بدون شک باید زمان و انرژی بیشتری اختصاص داده و در نهایت احتمال ریجکت شدن درخواست او وجود دارد. قبل از آنکه به تشریح و بررسی انواع ویزای کانادا بپردازیم لازم است در مورد ویزای شینگن و ضرورت آن برای أخذ ویزای کانادا صحبت کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.

ویزای شینگن چیست و آیا وجود آن برای أخذ ویزای کانادا لازم است یا خیر؟

ویزای شینگن

ویزای شینگن که از سوی اتحادیه اروپا صادر شده است یک مدرک معتبر و با ارزش برای سفر به کشورهای عضو این اتحادیه می باشد. فردی که ویزای شینگن را در اختیار داشته باشد می تواند بدون محدودیت مرزی و در مدت اعتبار ویزای خود به کشورهای اروپایی تحت این قانون سفر کند. اولین مرحله برای اخذ ویزای شینگن گرفتن وقت سفارت میباشد که گرفتن وقت سفارت بسیاری از سفارت ها  مانند وقت سفارت ایتالیا ،وقت سفارت هلند ،وقت سفارت آلمان ،وقت سفارت فرانسه با توجه به تقاضای زیاد با مشکلاتی همراه بوده و هست.

از نظر قانونی، ویزای شینگن هیچ ارتباطی به ویزای ۵ ساله کانادا ندارد اما از نظر اعتبار و تسریع در أخذ ویزای کانادا می تواند احتمال موفقیت در دریافت تأیید از سوی افسر پرونده را تا حد زیادی افزایش دهد. اگر فردی که برای دریافت ویزای ۵ ساله کانادا اقدام می کند، ویزای شینگن و سابقه سفر به کشورهای اروپایی را داشته باشد، یک امتیاز برای او محسوب می شود و احتمال ریجکت شدن درخواست او بسیار پایین است.

اگر شما هم متقاضی أخذ ویزای کانادا هستید و ویزای شینگن در اختیار ندارید و یا از آخرین قوانین دریافت ویزای ۵ ساله کانادا بی اطلاع هستید پیشنهاد می کنیم از خدمات مشاوره ویزای کانادا که در مجموعه مهاجرتی تهران ویزا ارائه می شود استفاده کنید. بدون یک مشاوره قوی و ویزای شینگن، درخواست شما برای دریافت هر گونه ویزا برای کانادا مانند ویزای توریستی کانادا یا ویزای تضمینی کانادا با احتمال ریجکت شدن رو به رو است.

انواع ویزای کانادا کدام موارد هستند؟

 • ویزای توریستی کانادا
 • ویزای کانادا تضمینی
 • ویزای ۵ ساله کانادا
 • ویزای تحصیلی کانادا
 • ویزای کار و سرمایه گذاری کانادا
 • ویزای فرصت مطالعاتی کانادا
 • سوپر ویزای کانادا

مراحل درخواست برای أخذ ویزای کانادا چیست؟

اگر به هر دلیلی تصمیم گرفته اید به کشور کانادا سفر کنید باید مجوز ورود به این کشور را داشته باشید. برای این کار باید تمام مراحل أخذ ویزای کانادا را از ابتدا به طور کامل اجرا کنید. دقت کنید که تا زمان دریافت ویزای ۵ ساله کانادا زمان زیادی باید منتظر باشید، بنابراین بهتر است با صبر و حوصله این مراحل را طی کنید. اگرچه در این مراحل، استفاده از خدمات مشاوره ویزای کانادا که در مؤسسه مهاجرتی ….. به متقاضیان ارائه می شود می تواند روند کار را سرعت بخشد. به طور خلاصه در این قسمت به نکات مهم و مراحل أخذ ویزای کانادا اشاره می کنیم.

مراحل درخواست برای أخذ ویزای

هدف خود را از أخذ ویزای کانادا معین کنید

اولین مرحله برای أخذ ویزای کانادا این است که هدف خود را از ورود به این کشور مشخص کنید. درصد زیادی از متقاضیان ورود به کشور کانادا قصد بازدید از کانادا و گردش در شهرهای مختلف آن را دارند. برخی از افراد نیز به قصد کار و سرمایه گذاری به این کشور سفر می کنند. درصد معدودی هم برای ملاقات با افراد خانواده، اقوام یا فرزندان خود برای أخذ ویزای کانادا اقدام می نمایند. به هر حال، هدف شما در موفقیت درخواست ویزای ورود به کانادا اهمیت زیادی دارد. سوپر ویزای کانادا برای والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ها صادر می شود و تا حدود ۲ سال اعتبار دارد؛ با این ویزا می توانید به کانادا سفر کنید حتی اگر قصد گردش در این کشور را نداشته باشید.

درخواست خود را برای أخذ ویزای کانادا تنظیم کنید

ابتدا باید بررسی کنید که آیا به صورت یک فرد حقیقی، تمام شرایط لازم و کافی را برای أخذ ویزای کانادا دارید یا خیر. این کار احتمال ریجکت شدن درخواست شما را کمتر می کند. زمانی که مطمئن شدید واجد شرایط هستید باید فرم های مربوطه را تکمیل کنید. این کار را می توانید هم به صورت آنلاین یا غیر حضوری از طریق وب سایت مهاجرتی انجام دهید و هم می توانید از طریق مراجعه حضوری به مؤسسه های معتبر در زمینه خدمات ویزا نظیر ……. اقدام نمایید.

در فرم درخواست أخذ ویزای کانادا باید به سوالاتی پیرامون محل زندگی در کانادا، مدت زمان سفر، مدت اقامت، تأهل یا تجرد، نسبت خویشاوندی با مقیم کانادا، صورتحساب بانکی و … پاسخ بدهید. پر کردن این فرم باید با دقت انجام شود. این کار به تجربه نیاز دارد بنابراین اگر سابقه این اقدام را ندارید حتماً از یک مشاوره متخصص کمک بگیرید.

مدارک و فرم های مورد نیاز برای أخذ ویزای کانادا را تهیه کنید

هر آنچه برای أخذ ویزای کانادا نیاز دارید را باید از قبل آماده کنید. این کار باعث می شود در مدت کوتاهتری بتوانید ویزای خود را دریافت کنید. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ۵ ساله کانادا و سایر انواع ویزا را در ادامه همین مطلب معرفی می کنیم.

هزینه های مربوط به أخذ ویزای کانادا را پرداخت کنید

هزینه های دریافت انواع ویزای کانادا معمولاً به دلار محاسبه می شوند. تأکید می کنیم برای پرداخت هزینه ها از طریق مؤسسات حقوقی معتبر اقدام کنید. اگر به صورت اینترنتی، فرم درخواست ویزا را کامل کرده اید می توانید هزینه های مربوطه را نیز به صورت آنلاین پرداخت کنید. در این مرحله حتماً شرایط و قوانین پرداخت را از سوی وب سایت ارائه دهنده خدمات مطالعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای أخذ ویزای کانادا شامل چه مواردی است؟

مدارک مورد نیاز برای أخذ ویزای کاناد

پس از تعیین هدف ورود به کشور کانادا بهتر است از طریق شرکت های ارائه دهنده خدمات مهاجرتی، فهرستی از مدارک مورد نیاز برای أخذ ویزای کانادا تهیه کنید. بسیاری از این مدارک برای دریافت ویزای تضمینی کانادا، ویزای توریستی کانادا، سوپر ویزای کانادا و … مشترک هستند. مهم ترین اسناد و مدارکی که باید برای أخذ ویزای کانادا آماده کنید به این صورت فهرست می شوند:

 • اصل پاسپورت
 • شناسنامه فرد متقاضی به همراه ترجمه انگلیسی آن
 • ترجمه سند ازدواج برای افراد متأهل
 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست أخذ ویزای کانادا
 • تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی برای افرادی که قصد دارند به صورت گروهی به کانادا سفر کنند
 • اسناد ملک یا سهام بهادار به همراه ترجمه آن
 • گواهی اشتغال به کار برای کارمندان یا سند ثبت شرکت برای کارفرمایان به همراه ترجمه آن
 • ارائه ۴ گردش آخر مربوط به حساب بانکی به منظور اعتبارسنجی مالی فرد متقاضی أخذ ویزای کانادا
 • فرم دعوتنامه برای افرادی که از سوی یکی از آشنایان و بستگان به کانادا دعوت شده اند
 • ارائه سند معتبر مبنی بر محل اقامت در کانادا برای افرادی که دعوت نامه ندارند. محل اقامت می تواند هتل یا اجاره آپارتمان باشد.
 • دو قطعه عکس با ابعاد اعلام شده

اهمیت مشاوره ویزای کانادا برای جلوگیری از ریجکت شدن درخواست متقاضی

مشاوره ویزای کانادا

اقدام غیر حرفه ای و نسجیده برای أخذ ویزای کانادا احتمال ریجکت شدن درخواست را افزایش می دهد. حتی اگر فردی واجد شرایط دریافت ویزای ۵ ساله کانادا باشد و تمام مدارک و فرم های او هم آماده و بدون نقص باشد باز هم دلایلی وجود دارند که می توانند منجر به ریجکت ویزای کانادا شوند. در هر مرحله از بررسی فرم های ارسالی از سوی متقاضی اگر افسر مهاجرت تشخیص دهد که کوچکترین تردیدی در درخواست وجود دارد، آن را در می کند.

برای حل مشکل فوق و اینکه احتمال ریجکت شدن درخواست متقاضی به حداقل برسد، پیشنهاد می کنیم این کار را از مراحل اولیه مشاوره ویزای کانادا تا انتهای کار توسط خدمات مؤسسه های معتبر مهاجرتی پیگیری کنید. شرکت تهران ویزا افتخار دارد با سال ها تجربه در این زمینه بهترین خدمات را به متقاضیان ورود به کانادا ارائه دهد. به این ترتیب می توانید ویزای کانادای خود را در کمترین زمان دریافت کنید.

 

توسط |۱۳۹۸/۱/۲۰ ۹:۲۰:۲۴بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۷|خدمات ویزا, ویزای کانادا|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه

تماس با ما