//وقت یک ساعته سفارت ایتالیا

وقت یک ساعته سفارت ایتالیا

وقت یک ساعته سفارت ایتالیا چگونه دریافت می شود؟ با وجود مشکلاتی که برای اخذ وقت سفارت ایتالیا وجود دارد بسیاری از سایت های مربوط به سفارت و آژانس های مسافرتی این امر را برای متقاضیان آسان کرده اند و برای سرعت بخشیدن به این امر امکان وقت یک ساعته سفارت ایتالیا را مهیا می کنند. گرفتن وقت سفارت ایتالیا به شیوه ی به خصوص خود سفارت صورت می گیرد، به این شکل که در یک زمان خاص پرتال دریافت وقت سفارت ایتالیا باز می شود و امکان دریافت نوبت برای متقاضیان فراهم می گردد اما نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که این پرتال با پر شدن وقت های مصاحبه بسته می شود و تا زمانی امکان باز شدن آن وجود ندارد. از همین رو دریافت وقت سفارت ایتالیا برای افراد عادی بسیار دشوار می باشد و مستلزم اطلاعات لازم و کافی است از همین رو ما در این مقاله تصمیم داریم اطلاعات لازمی را جهت دریافت وقت یک ساعته سفارت ایتالیا در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

فرآیند دریافت وقت سفارت ایتالیا
پروسه اخذ وقت سفارت ایتالیا آنلاین انجام می گیرد و متقاضیان برای این منظور می بایست به سایت سفارت ایتالیا مراجعه نموده و با درج اطلاعات لازم برای رزرو وقت ثبت نام نمایند، متقاضیان در این قسمت می توانند تقاضای خود را برای وقت یک ساعته سفارت ایتالیا اعلام نمایند. مهم ترین مسئله ای که در این بخش باید به آن توجه داشته باشید این است، فرم مربوطه که در سایت در اختیار شما قرار می گیرد باید کامل، دقیق و بدون هیچ اشتباه و خطایی باشد، در صورت هرگونه خطا در تکمیل این فرم به شما وقت مصاحبه داده نمی شود. سفارت ایتالیا به منظور جلوگیری از هر گونه سو استفاده سختگیری هایی را اعلام می کند و برای این امر هیچ استثنایی را برای متقاضیان در نظر نمی گیرد. از آن جایی که سیستم نوبت دهی سفارت ایتالیا کاملا تصادفی می باشد، برای پیشگیری از خطا های احتمالی و تسریع در کار بهتر است این امر را به متخصصان ماهر و با تجربه واگذار نمایید. در بسیاری از موارد افراد برای مصاحبه تنها به یک زمان یک ساعته نیاز دارند که برای این امر هنگام ثبت نام نوبت باید حتما اخذ وقت یک ساعته سفارت ایتالیا را ذکر نمایند. پس از تکمیل فرم مربوطه و ارائه مدارک مورد نیاز بین بازه زمانی یک الی دو ماه، تاریخ و زمان دقیق مصاحبه به شما اعلام می شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وقت یک ساعته سفارت ایتالیا

 • تصویر واضح و با کیفیت از صفحه اول پاسپورت
 • شماره تماس در دسترس برای پیگیری و هماهنگی
 • تاریخ دقیق هتل و یا دعوتنامه
 • عکس ۴*۳ واضح متقاضی

مراجعه به سفارت ایتالیا جهت مصاحبه و ارائه مدارک
متقاضیان دریافت ویزای ایتالیا بعد از مشخص شدن وقت سفارت، می بایست در موعد تعیین شده برای انجام مصاحبه و تحویل مدارک مورد نیاز ویزای ایتالیا به سفارتخانه مراجعه نمایند، شما باید به خاطر داشته باشید مصاحبه شما در سفارت بسیار مهم بوده و سرنوشت شما را رقم می زند، زیرا افسر براساس مصاحبه ای که صورت می گیرد و مدارکی که ارائه می گردد تعیین می کند که متقاضی لایق دریافت ویزای ایتالیا می باشد یا خیر. بنابراین شما می توانید با توجه به برخی از نکات شانس خود را برای اخذ ویزای ایتالیا بسیار افزایش دهید، اکنون ما در این نوشته این نکات را برای شما یادآور می شویم:

 • به سوالات افسر بسیار توجه کنید و به همه ی آن ها با صبر و حوصله پاسخ دهید، جواب سوالات باید دقیق و درست باشد و به حاشیه کشیده نشود، چنانچه افسر پرسشی را دو مرتبه از شما پرسید جواب آن را مجددا با آرامش تکرار نمایید.
 • شما باید مدارکی را برای افسر کنسولگری ارائه دهید که توانایی شما را برای پرداخت هزینه های مربوط به سفر ثابت کند، همچنین بهتر است هدف خود را از سفر و محل اقامت خود را به روشنی بیان نمایید.
 • در صورتی که وقت یک ساعته سفارت ایتالیا دریافت نموده اید حتما مدارک و توضیحات خود را از قبل آماده کنید، زیرا در این نوع وقت مصاحبه زمان کمی برای متقاضی در نظر گرفته شده است و او در این زمان یک ساعته باید بتواند تمامی مدارک و ادله ی خود را کامل ارائه دهد.
 • برای پیشگیری از هرگونه اشتباه و خطایی قبل از مراجعه به سفارت حتما با افراد ماهر در این زمینه مشورت کنید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

انواع وقت سفارت ایتالیا

 1. وقت سفارت ایتالیا توریستی
 2. وقت سفارت ایتالیا خانوادگی
 3. وقت سفارت ایتالیا دانشجویی
 4. وقت سفارت ایتالیا تجاری
 5. وقت سفارت ایتالیا فوری
 6. وقت سفارت ایتالیا عادی
 7. وقت سفارت ایتالیا یک ساعته

چرا ایتالیا توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است؟
از آن جایی که ایتالیا از قدمت چندین ساله، فرهنگ غنی و تاریخی برخوردار است و همواره مناظر طبیعی و بی نظیر آن توجه گردشگران بی شماری را به خود جلب کرده است، همه ساله متقاضیان زیادی برای اخذ ویزا و دریافت وقت یک ساعته سفارت ایتالیا اقدام می نمایند. ایتالیا با وسعتی حدود ۳۴۰ کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۶۲ میلیون نفر به عنوان یکی از پرجمعیت ترین کشور های واقع در قاره اروپا شناخته می شود. این کشور مرز مشترکی با کشور های فرانسه، اسلوونی، اتریش، سان مارینو، واتیکان و سوئیس ایجاد کرده است. آب و هوای مدیترانه ای شرایط زندگی را برای ساکنین این کشور بسیار مطلوب کرده است از همین رو بسیاری از مردم ایران نیز برای زندگی در ایتالیا راغب هستند و در پی دریافت ویزای این کشور می باشند.

توسط |۱۳۹۸/۳/۲۲ ۶:۰۹:۴۳خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۸|مقالات|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه

تماس با ما