//مدت زمان صدور ویزای دانشجویی ایتالیا

مدت زمان صدور ویزای دانشجویی ایتالیا

مدت زمان صدور ویزای دانشجویی ایتالیا چقدر است؟ چگونه می توان ویزای تحصیلی ایتالیا دریافت نمود؟ انواع ویزای تحصیلی ایتالیا کدام اند؟ اخذ ویزای دانشجویی و مدت زمان صدور آن از موارد مهمی است که متقاضیان تحصیل در کشور ایتالیا همواره در جستجوی آن می باشند.

سفارت ایتالیا امسال تا تاریخ ۲۵ جولای متقاضیان ویزای دانشجویی را پذیرش نمود از ۲۵ جولای به بعد بسیاری از دانشجو ها با این که پذیرش از دانشگاه مربوطه را گرفته بودند ولی متاسفانه  با درب بسته سفارت مواجه شدند .

اما پروسه ویزای دانشجویی چقدر طول میکشد برای رسیدن به جواب این سوال مقاله زیر را که با رنگ صورتی مشخص شده است مطالعه بفرمایید .

راهنمای وقت سفارت ایتالیا دانشجویی

 

مابقی متن توسط نگارنده غیر متخصص نوشته شده و ویزا۲۱ صحت اطلاعات مابقی مقاله را تایید نمیکند .

 

کشور ایتالیا به دلیل برخورداری از دانشگاه ها و مراکز علمی سطح بالا شرایط بسیار مناسبی را برای تحصیل دانشجویان فراهم کرده است به گونه ای که اغلب افراد در سرتاسر جهان برای ادامه تحصیل تمایل دارند به این کشور سفر کنند، علاوه براین دلایل دیگری برای اشتیاق دانشجویان وجود دارد که مهم ترین آن هزینه بسیار مناسب و کم تحصیل در این کشور می باشد. ما در این مقاله به تمامی شرایط لازم برای اخذ ویزای دانشجویی، مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی و مدت زمان صدور ویزای دانشجویی ایتالیا خواهیم پرداخت، بنابراین در صورتی که شما نیز به تحصیل در ایتالیا می اندیشید پیشنهاد می کنم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

مزیت تحصیل در کشور ایتالیا
دانشگاه هایی که در کشور ایتالیا قرار گرفته اند جزء با اعتبار ترین و بهترین دانشگاه های کشور های جهان به شمار می آیند که دانشجویان در این کشور علاوه براین که از آموزش های سطح بالایی برخوردار می شوند، موقعیت بسیار خوبی نیز برای تماشای جاذبه های دیدنی، معماری های بی نظیر و خوردن غذاهای لذیذ و معروف خواهند داشت. از آن جایی که کشور ایتالیا در اتحادیه اروپا عضو می باشد، در مواردی همچون پوشش های بیمه ای، بهداشت و خدمات اجتماعی از استاندارد های بسیار بالایی برخوردار است. همان طور که اشاره کردیم علارقم کیفیت بسیار بالای آموزشی، هزینه تحصیل در کشور ایتالیا بسیار مناسب است و دانشجویان با حداقل بودجه می توانند در آن جا تحصیلات خود را ادامه دهند. پرداخت شهریه دانشگاه ها در کشور ایتالیا براساس درآمد سالانه والدین دریافت می شود. جالب است بدانید افرادی که موفق به اخذ ویزای دانشجویی ایتالیا می شوند می توانند تحصیل خود را رها کرده و در آن جا مشغول به کار شوند. به عبارتی اخذ ویزای تحصیلی یکی از راحت ترین روش های اقامت دائم در کشور ایتالیا می باشد، از همین رو خیلی از افراد که می خواهند برای زندگی به ایتالیا مهاجرت کنند ویزای تحصیلی اخذ می نمایند. اما در این میان دریافت وقت سفارت دانشجویی ایتالیا و مدت زمان صدور ویزای دانشجویی ایتالیا موضوع بسیار حائز اهمیتی برای متقاضیان می باشد.

شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا
وزارت دانشگاه های ایتالیا همه ساله براساس زمان بندی خاصی این امکان را برای سفارت خانه های خود در کشور های گوناگون فراهم می کند تا به متقاضیانی که می خواهند تحصیلات خود را در مقاطع تخصصی و دانشگاهی سپری کنند ویزا دهند. سفارت ایتالیا بعد از بررسی دقیق و کامل مدارک مورد نیاز اقدام به صدور ویزای تحصیلی می نمایند. مدت زمان صدور ویزای دانشجویی ایتالیا بسته به نوع ثبت نام متقاضیان و رشته دانشگاهی تفاوت دارد. دانشجویان پس از ورود به کشور ایتالیا باید مجوز اقامت دریافت نمایند، این مجوز معمولا یک ساله است و امکان تمدید آن وجود دارد. متقاضیان اخذ ویزای دانشجویی باید در زمان هایی که اعلام می شود برای رشته تحصیلی مورد نظر خود تقاضا دهند و بهتر است برای تسریع این روند از قبل تمام مدارک مورد نیاز را آماده کنند.

ویزای تحصیلی در ایتالیا انواع گوناگونی دارد که متقاضیان برحسب رشته و مدت زمان اقامت در این کشور یکی از آن ها را برمی گزینند و اقدامات لازم را برای دریافت آن انجام می دهند. از جمله این ویزا ها می توان به ویزای کوتاه مدت دانشجویی که دوره آن حداکثر تا ۹۰ روز است، ویزای ملی دانشجویی که برای هر مقطع تحصیلی حدودا ۸۰ساعت در ماه و ویزای طولانی مدت که امکان اقامت طولانی برای تحصیل دانشجویان را فراهم می کند اشاره نمود.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای دانشجویی ایتالیا

 • ارائه فتوکپی از ترجمه همه مدارک به زبان ایتالیایی یا انگلیسی
 • ارائه مدارک مالی و ضمانت نامه معتبر
 • ترجمه ایتالیایی شناسنامه و ارائه کپی از آن
 • ۵ قطعه عکس با کیفیت و و پشت نویسی شده به زبان ایتالیایی
 • ارائه اصل پاسپورت و و کپی از آن
 • آدرس دقیق پست الکترونیکی
 • فرم تکمیل شده ویزای تحصیلی به همراه عکس
 • کپی از رزرو بلیط هواپیما
 • فتوکپی گردش بانکی دانشجو همراه با ۴۰۰۰ یورو
 • کپی از رزرو هتل در ایتالیا برای حداقل ۱۰ روز
 • ترجمه دیپلم و پیش دانشگاهی با ریز نمرات
 • ترجمه ایتالیایی کارشناسی و کارشناسی ارشد همراه با ریز نمرات
 • شرح کامل دروس گذرانده در دانشگاه

هزینه زندگی و دانشگاه در کشورهای همسایه ایران مانند ترکیه و آذربایجان با ایتالیا تقریبا برابر می باشد ولی از لحاظ سطح کیفیتی و علمی، دانشگاه های ایتالیا با دانشگاه های دیگر کشور ها قابل قیاس نیست، از همین رو خیلی از افراد با وجود طولانی بودن مدت زمان صدور ویزای دانشجویی ایتالیا و دشواری اخذ وقت سفارت دوست دارند تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهند.

برای اخذ ویزای دانشجویی ایتالیا به چه نکاتی باید توجه داشت؟

 • متقاضیان می بایست حتما یک کپی از بلیط هواپیمای خود ارائه دهند.
 • متقاضی حتما باید یک پاسپورت معتبر که دارای دو صفحه خالی است در اختیار داشته باشد.
 • فرد متقاضی نباید قبلا به کشور ایتالیا وارد شده باشد.
 • متقاضی هیچ سابقه جنایی نباید داشته باشد.

مدت زمان صدور ویزای دانشجویی ایتالیا
اولین اقدامی که برای صدور ویزای دانشجویی باید انجام داد مراجعه به کنسولگری یا سفارت ایتالیا در کشور خودتان و درخواست ویزا می باشد. برای این منظور ابتدا می بایست از طریق سایت های مربوطه وقت سفارت ایتالیا دریافت نمایید، مدت زمان تقاضای شما برای نوبت دهی تا انجام مصاحبه برای ویزا را بین چهار تا شش هفته در نظر بگیرید، البته مدت زمان درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا به عوامل گوناگونی وابسته است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. تقاضا برای ویزای دانشجویی باید حداقل سه ماه پیش از تاریخ ورود به ایتالیا صورت بگیرد زیرا پردازش تقاضای شما ممکن است تا ۳ هفته زمان ببرد.

دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا و اخذ وقت سفارت کار خیلی ساده و آسانی نیست و مستلزم دانش و آگاهی از اطلاعات خاصی می باشد، کوچک ترین خطا و نقص در مدارک شما ممکن است مدت زمان صدور ویزای دانشجویی ایتالیا را به طول انجامد و کار شما را به تاخیر بیاندازد، از همین رو پیشنهاد می کنم حتما قبل از هر اقدامی برای ویزای دانشجویی ایتالیا با مشاوران و کارشناسان با تجربه در این زمینه مشورت کنید. امیدوارم از این مقاله بهره لازم را برده باشید.

توسط |۱۳۹۸/۷/۲۵ ۱۶:۴۰:۳۶خرداد ۱۲ام, ۱۳۹۸|مقالات|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه