//آدرس سفارت ایتالیا

آدرس سفارت ایتالیا

آدرس سفارت ایتالیا کجاست؟ سفارت ایتالیا واقع در خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۷۹/۶۸ تهران می باشد که در آن به امور اخذ ویزای ایتالیا رسیدگی می شود. سفارت ایتالیا و باغ زیبای آن از آثار تاریخی دوره قاجار می باشد که در آن زمان متعلق به خانواده متمول فرمانفرما از اقوام نزدیک فتحعلی شاه قاجار بوده است. این مکان زیبا و تاریخی در سال ۱۳۷۶به عنوان آثار ملی ثبت گردید. بنابراین متقاضیانی که برای دریافت وقت سفارت ایتالیا اقدام می کنند علاوه بر انجام مصاحبه برای اخذ ویزا می توانند از این آثار تاریخی ملی دیدن نمایند. در بخش کنسولی سفارت ایتالیا به امور اخذ ویزا مانند، خدمات پاسپورت، ارائه وقت روادید، ارتباط با کنسولگری و امور تجاری پرداخته می شود. توجه داشته باشید برای سفر به کشور ایتالیا دریافت ویزا ضروری می باشد بنابراین حتما به هنگام مراجعه به این سفارتخانه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را به همراه خود داشته باشید. پیش از این باید بدانید که آدرس سفارت ایتالیا در کجا قرار دارد؟ چگونه می توان برای مصاحبه وقت سفارت ایتالیا دریافت نمود؟ برای اخذ وقت سفارت ایتالیا چه مدارکی را باید ارائه داد؟ با خواندن این مقاله اطلاعات مورد نیاز برای اخذ ویزای ایتالیا را کسب خواهید کرد.

دریافت وقت سفارت ایتالیا
در چند سال گذشته همواره تعیین وقت سفارت ایتالیا برای متقاضیان مشکل ساز بوده است و فعالیت دلالان نیز در خرید و فروش وقت مصاحبه به منظور ارائه مدارک درخواست کنندگان و گرفتن روادید شنگن ایتالیا این مشکلات را چندین برابر می کرد. متقاضیان می بایست بعد از پرس و جو برای آدرس سفارت ایتالیا در تهران به این سفارت خانه مراجعه می کردند برای اخذ وقت در صف های طولانی به انتظار می نشستند. امروزه سفارت ایتالیا نیز مانند سفارت فرانسه، فنلاند، آلمان، بلژیک و هلند با موسسه VFS Global همکاری دارد و از همین طریق مدارک متقاضیان را اخذ می کند، در نتیجه این روز ها متقاضیان سفر به ایتالیا برای امور تجاری، توریستی، تحقیقاتی و تحصیلی از طریق سایت برای وقت سفارت ایتالیا درخواست می دهند. متقاضی بعد از درخواست وقت ملاقات، باید آدرس سفارت ایتالیا را در اینترنت پیدا کرده و سپس مدارک مورد نیاز را به مراکز کاکس اند کینگس که در تهران، ولنجک، خیابان سیزدهم، پاساژ گالریا مال، ساختمان اداری، طبقه چهارم قرار دارند ارائه نماید. همان طور که گفتیم امکان درخواست و ثبت وقت سفارت ایتالیا بر روی سایت های سفارت امکان پذیر می باشد، اما متقاضیانی که از این طریق برای وقت ملاقات اقدام می کنند باید به همراه مدارک مورد نیاز به دفتر کنسولی سفارت ایتالیا در بلوار آفریقا، فرزان شرقی، پلاک ۱۵مراجعه نمایند.

سفارت ایتالیا فقط هنگامی روادید متحدالشکل کوتاه مدت را برای سفر به منطقه شنگن صادر می کند که مقصد اصلی فقط کشور ایتالیا باشد. تمامی کشور های هم پیمان شنگن می توانند از ورود مسافرانی که قصد دارند بدون رعایت این دستورالعمل ویزای شنگن دریافت نمایند جلوگیری کنند. همه ی افراد متقاضی برای اخذ روادید به جزء کودکان کمتر از ۱۲ سال می بایست اثر انگشت ارائه دهند، معمولا افرادی که درخواست ها و مدارک ناقص ارائه می دهند با رد درخواست روادید رو به رو می شوند. لازم به ذکر است که تصمیم برای رد و یا صدور ویزای ایتالیا بعد از ارزیابی ها در مصاحبه ی سفارت ایتالیا انجام می شود و در صورتی که رد تقاضای روادید برای متقاضی قابل قبول نباشد، وی می تواند براساس قانون به دادگاه اداری استان لاتزیو مراجعه نموده و طرح دعوی کند.

متقاضیانی که از طریق سایت سفارت موفق به اخذ وقت شده اند و مدارک مورد نیاز را ارائه کرده اند، باید در روز های یکشنبه تا پنجشنبه با مراجعه به دفتر کنسولی سفارت ایتالیا گذرنامه خود را دریافت نمایند. فرم درخواست روادید شنگن در واقع نوعی فرم درخواست روادید ملی به شمار می آید. تمامی مدارک لازم برای دریافت روادید کاغذی می باشد و زمان ارائه درخواست متقاضی به متصدی باجه ارائه می گردد، بنابراین هیچ کدام از مدارک که زمان ارسال درخواست وقت به صورت ایمیل و الکترونیکی به کنسولگری ارائه می شود بررسی نمی شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت روادید ایتالیا در تهران

  • فرم درخواست روادید شینگن
  • گذرنامه با حداقل دو برگ سفید و سه ماه اعتبار
  • دو قطعه عکس ۴*۳ باکیفیت و بدون روتوش
  • فرم رایگان
  • مبلغ صدور روادید به این صورت که برای افراد بزرگسال ۶۰ یورو، افراد ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو و برای افراد زیر ۶ سال رایگان می باشد.

تمامی همسران و یا فرزندان زیر ۲۱ سال شهروندان ایتالیایی از پرداخت هزینه صدور برای روادید معاف خواهند شد، علاوه براین والدین همسر شهروندان اتحادیه اروپا و یا ایتالیا نیز چناچه سرپرستی آن ها بر عهده فرزندان بالای ۲۱ سال ایتالیایی شان باشد، از پرداخت هزینه صدور روادید ایتالیا معاف می شوند.

زمانی که متقاضیان وقت سفارت اخذ نمودند و آدرس سفارت ایتالیا را جویا شدند باید به تمامی مدارک لازم توجه داشته باشند، یکی از موضوعات مورد بحث در رابطه با تکمیل مدارک، دعوت نامه است، چنان چه متقاضی از طریق یکی از شهروندان ایتالیایی خود به این کشور دعوت شده باشد، فرد متقاضی می بایست نمونه فرم دعوت کننده را به صورت کامل تکمیل نموده و یکی از مدارک شناسایی زیر را به مدارک خود پیوست دهد:

  • شهروندان خارجی مقیم ایتالیا: جواز اقامت با حداقل یک ماه اعتبار
  • اصل و کپی مدارک شغلی فرد متقاضی همراه با ترجمه آن به زبان انگلیسی و ایتالیایی
  • شهروندان ایتالیایی: شناسنامه و یا گذرنامه معتبر
  • اصل و کپی شناسنامه متقاضی همراه با ترجمه آن به زبان انگلیسی و ایتالیایی
  • اعضای هیئت مدیره و مدیران: درج اطلاعات ثبت و تاسیس شرکت به همراه نام متقاضی در آخرین روزنامه رسمی به صورتی که از تاریخ آن بیش از ۳ سال نگذشته باشد زیرا در صورت گذشتن تاریخ روزنامه متقاضی ملزم است اطلاعات خود را در یک روزنامه جدید تری به چاپ برساند.

مدارکی که به آن اشاره شد توسط فرد متقاضی به هنگام درخواست روادید تحویل کنسولگری داده می شود و تحت هیچ شرایطی نباید قبل از آن برای سفارت ارسال گردد، کنسولگری می تواند در صورت لزوم برای بررسی بیشتر از متقاضی مدارک بیشتری را طلب کند.

توسط |۱۳۹۸/۲/۱۸ ۱۰:۰۰:۳۶اردیبهشت ۱۸ام, ۱۳۹۸|مقالات|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه

تماس با ما